46641
  • Scany01
    #43216
    megnéztem másik filmnél engedte,igen torrentről szedtem utorentel nem tudok hogy más letöltő bezavarna
  • kl24h
    #43215
    Akkor a jogosultsági dolgot ellenőrizted #43212 alapján.
    Én úgy értem, hogy csak egyes filmfájlt nem enged másolni. Tehát akkor a pendriverre más minden fájlt tudsz másolni?
    Ha más minden fájlt enged másolni, akkor azt jelenti, hogy azt az adott filmfájlt használja egy program és mivel használja, akkor tényleg nem engedi másolni.
    Én ahogy látom torrentről töltötted le. A uTorrent program nem csinál ilyent, hogy ne engedje hozzáférni a fájlhoz másolni más meghajtóra, de más letöltőprogram lehet.
    Ha a letöltőprogram használja a fájlt, akkor csak annyit kell tenni, hogy végleg kikapcsold a letöltőprogramot és rögtön lehet másolni, ha nem szól bele más program.
  • Scany01
    #43214
    van
  • Scany01
    #43213
    nem változott semi
  • bon
    #43212
    Inkább jogosultság problémának tűnik, nézd meg a meghajtó jogosultságot: jobb gomb a meghajton tulajdonságok és biztonság füll. Van e a felhasználódnak eljes hozzáférése?
  • Gizda
    #43211
    sikerült, 32-bitesről csináltam 64bitest, csak le kellett tölteni egy bootsect.exe-t és bámosolni a wudt könyvtárba, így már működött
  • Scany01
    #43210


    tetszik már érteni?
  • Scany01
    #43209
    némelyik filmet nem engedi
  • Scany01
    #43208
    nem igaz nem lehet érteni egész c,d meghajtóm szar védet és nem enged filmet felrakni pendrájra mert írásvédet a mappa megszüntetni nem lehet mert visza megy rá!
  • bon
    #43207
    Akkor a pendrive az írásvédet, az eszközön lehet megszüntetni.
  • Scany01
    #43206
    azt megcsináltam de úgyse engedi a fájlt másolni pendrájvra
  • bon
    #43205
    Én nem vettem észre, hogy kelleténél többszőr költenék hardverre. Pedig jó sokáig haszáltam itthon Windows 7-et és egyik winyómnál se okozott problémát de a leírt jelenség se fordult elő. A munkahelyik 1xx db gépenél se. Valami tuti rágerjed a gépre. Földelt konnektorba van bedugva a gép? Tápegység rendben van? Monitor vagy a táp kábelére is tegyél ferrit gyűrűt.
  • bon
    #43204
    Jobb gomb a fájlon vagy mappán és tulajdonságok
  • Scany01
    #43203
    üdv az írásvédetséget hogy szüntetem meg?
  • Lucy in the Sky
    #43202
    A tekercsek csak úgy nem ciripelnek, vagyis csak közvetve, gyakorlatilag ugyanarról beszélünk. Gondolom nem kell megmagyaráznom, hogyan lesz a bitek kiolvasásából hanghullám :)
    Mindenesetre még mindig ott tartunk, hogy a win7 öncélúlag abuzálja a méregdrága vinyót. Lehet hogy mindenkiét, csak halkabb hardveren ez fel sem tűnik. Viszont ha ez így van, az biztosan feltűnik, hogy a kelleténél gyakrabban költesz tízezreket új hddre...
  • [HUN]FaTaL
    #43201
    Nekem nem dolgozott a hdd, csak ciripeltek a tekercsek. Nálad akkor ez valami más lesz.
  • Lucy in the Sky
    #43200
    Kösz a gyors választ! :)
    Tehát nálad msn-függő volt? Itt épp nincs is fent msn, de mindenhol jelentkezik a cirregés. System-wide. Az első bootolás óta folyamatosan.
    Azért egyáltalán nem megnyugtató, gyakorlatilag folyamatosan dolgozik szerencsétlen, nyilván - ha csak minimálisan is, de - kopik a használattól. Csökken az élettartama, teljesen fölöslegesen, és hát nem olcsó cuccokról beszélünk. Szóval nem értek egyet, ez igenis elég komoly probléma. Ha ez a win7 sajátossága, szégyenszemre kénytelen leszek a vadiúj gamer configra debiant rakni :)
  • [HUN]FaTaL
    #43199
    Nekem is volt ilyen a kettővel ezelőtti gépemen (az az msn ablakban való egérmozgatásra "sercegett"). Sokat nem tudsz vele tenni, de semmi problémát nem okoz.
  • Lucy in the Sky
    #43198
    Hali!

    Nem tudom mennyire lehet általános jelenség, illetve mennyire tűnik fel másnak, csendesebb hdd-vel: bármilyen változás történik a képernyőn, legyen az egy ablak drag/resize, vagy itt a böngészőben scrollozás egérrel, akár egy mezei flash banner, a hdd a képfrissítési frekvenciának megfelelő gyakorisággal cirreg, mintha folyamatosan screenshotokat mentene. Hülyén hangzik, tudom. Egyértelműen a képernyővel van összefüggésben, pl. ha a böngészőben fut egy mozgó flash, hallani a hangot, de ha nyomok pár pgdown-t hogy ne látsszon, abbamarad... Ha pl. a flash épp nem mozog, szintén csönd van. Ahogy ezt írom, és lenyomva tartott kurzorgombbal közlekedek a szövegben, szintén hallom minden egyes karakternél a key repeat rate frekijével. Mintha valami leharcolt elektromos írógépen dolgoznék...

    Tehát ~60 disk access / sec alapjáraton, úgy hogy semmit nem csinálok, az egy dolog hogy zajos és zavaró, de ami igazán aggaszt, hogy ez nyilvánvalóan nem tesz jót a fejmozgató mechanikának, gyanítom durván megrövidíti a vinyó élettartamát. A gépben van 8GB RAM, alig fut valami, szóval nem swap, ilyen alapvető lehetőségek eleve kizárva.

    Hetek óta keresgélek a neten, hiába. Gondoltam arra h a taskbar mouseoverre felugró thumbnailjeit mentegeti, de ez pont annyira logikátlan és érthetetlen volna mint maga a tény, hogy normális esetben kizárólag RAM hozzáférést igénylő műveletekkel miért terheli a háttértárat.

    A hdd egy Seagate ST2000DM001-es, fórumokon sokan panaszkodnak a hangja miatt (olyan mátrixnyomtató feeling), tehát ez gyárilag így sikerült - ez azért fontos, mert könnyen lehet h minden win7 alatt ugyanez történik, csak a legtöbb esetben (halk hdd-vel) észrevétlen marad. Nem tudom más gépen ellenőrizni, a hddled ilyenkor nem mutat aktivitást nálam, így szvsz. más gépen sem, gondolom olyan rövid impulzusokat kap csak amit egyszerűen nem lát az emberi szem.
    Szándékosan ilyen ez (szoftveres avultatás?!), vagy sikerült valami kókány win7 verziót beszereznem, netán "gyárilag" vírusosan? Már ilyen hülyeségek jutnak eszembe, őszintén szólva tanácstalan vagyok...

    Ja, első körben a taskbar thumbnail ficsör kikapcsolásával kéne kezdenem, de még ennek a mikéntjére se jöttem rá (gpedit-ben "turn off taskbar thumbnails" enabled, reboot és persze semmi változás, registry-t is átírtam a neten talált info alapján, szintén semmi eredmény...). Persze már abban sem vok biztos hogy van-e egyáltalán értelme, lehet hogy csak a megjelenítését tudom tiltani, és a háttérben ugyanúgy csinálná a hülyeségét tovább. Vagy totál tévúton járok, és semmi köze a kettőnek egymáshoz?

    Bárkinek bármi ötlete v. tapasztalata ezzel kapcsolatban?
  • [HUN]FaTaL
    #43197
    Evvel csak 64bites win alól tud 64-es telepítőt kreálni.

    Viszont az universal usb installer megcsinálja 32 bit alól is. :)
  • kl24h
    #43196
    Windows7 USB DVD tool
  • Gizda
    #43195
    sziasztok, wudt-tal szeretnél bootolható win64-et pendrivera varázsolni, és az a gondom, hogy amikor végigmegy a másolás, kiirja, hogy nem tudta elindítani a bootsect-et, és emiatt nem bootolható a pendrive bár a win rajta van. Mit kéne csinálnom?
  • [HUN]FaTaL
    #43194
    A defender része, a vírusírtó (mse) nem.
  • Dragonman
    #43193
    hi!
    nem tudjátok hogy a windows defender progi része már a win 7 op rendszernek vagy külön kell leszedni hozzá?
  • iceeman
    #43192
    köszönöm szépen,én is igy gondoltam a telepitést,de érdekes módon a telepítö csak azt ajánlotta fel hogy hova telepitsem,azt már nem hogy formázza,törölje az elözö particiót,igy történhetett hogy windows old mappám is maradt,és rá két napra el is szállt a win 7...
  • bon
    #43191
    Windows 8 kulcsok jelnleg jóval olcsóbbak, ha van legalább XP, Vista Frissítési alapod.
    A Windows 7 ára meg teljesen rendben van, ennyibe kerül legalább.
  • bon
    #43190
    boot-olva kellene indítan a telepítést, majd a telepítővel törölni az xp partíciót (fontos adatokat persze előtte menteni) és újra létrehozatni és egyből nincs OLD mappád és van egy tiszta telepítésed.
  • bon
    #43189
    Megjöttek a december havi frissítések jó telepítést!
  • KaBuTo666
    #43188
    Szeretnék venni Windows 7 Home Premium 64bites kulcsot, de ahogy látom 20 ezer forint felett van. Esetleg nincs valahol jóval olcsóbban? :)
  • iceeman
    #43187
    üdv az uraknak,szeretném megkérdezni,hogy a win 7 telepitöje az xp-t és a cuccait a "windows old" mappába rakja,de kiirja,hogy a mappa tartalma nem lesz elérhetö. akkor most törölhetem gond nélkül ezt a "windows old" mappát,nem omlik össze a rendszerem? elöre is köszönöm szépen a választ,szép napot!
  • bon
    #43186
    vezérlőpult\rendszer\speciális rednszerbeállítások\indítás és helyreállítás. Kiválasztod az alapértelemzett indítandó oprendszert és kikapcsolód a Rendszerek listájának megjelenítése menöpontott.
    Ha nem is pont így, de XP-n is megtalálható ez a beállíátsi lehetőség.
  • C0mputers
    #43185
    kérdés,
    volt 2 particióm, az egyiken XP, másikon Win 7.
    Formáztam a 7-es particióm, igy már csak XP van, mivel eég régi volt a gép, nem nagyon bírta 1 giga DDR1-el...viszont a bootl loaderben benne maradt a Win 7, és az XP boot ini fájlját hiába szarkesztgetem, nincs hatással rá... van valami trükk, hogy eltüntessem a boot loaderből a Win 7-et? ráadásul az akar indulni minden inditáskor...
  • kifli
    #43184
    TESS egy hasznos kis tool. Annyit csinál, hogy váltogat neked a két hangeszköz közt. Csak be kell állítanod, hogy hány hangeszköz közt szeretnél váltani, illetve, hogy a listában, melyik eszköz hányadik.


    a conf.ini fájlban kell ezeket átírni.
  • xxdani
    #43183
    basszus ezzel próbálkoztam, de nem ment. most meg megy. Köszi a távgyógyítást :)
  • bon
    #43182
    vezérlőpult\hang menüben a lejátszás fülön lehet állítani az alapértelmezett eszközt.
  • xxdani
    #43181
    Sziasztok.
    Megoldható az valahogy, hogy ha be van dugva egy usb-s füles ne keljen már folyton kihúznom ha épp hangfalon keresztül akarok hallgatni valamit. (Jack dugós a hangfal)
  • BoneDragon
    #43180
    Total commander sikeresnek bizonyult, nem is értem miért nem jutott eszembe. Köszönöm.
  • BoneDragon
    #43179
    HD Sentinel fent van és azt írja hibátlan a működése
  • bon
    #43178
    Első körben inkább a winyó állapotát nézném meg HD sentinellel. Leírás alapján winyü problémára tippelnék. Sértült fájlokat tartalmazó mappa nem szokott ilyet okozni, és simán törölhetők. Ja és a törlést Total Commander-el próbáld meg.
  • BoneDragon
    #43177
    Sziasztok, lenne egy komoly problémám. Vannak fájlok amik letöltéskor lehet megsérültek. Mikor megpróbálok belépni a fájl mappájába egyszerűen lehal a windows. Elkezd tölteni a zöld csík, nem tudok a mappák között lépni, se elindítani programokat, esetleg böngészőt, csak a gépet tudom újraindítani de az is legalább 10perc mire végbemegy. Ha jól rémlik az explorer.exe hal le ilyenkor. Ezeket a fájlokat esélytelen vagyok törölni. Esetleg van valakinek ötlete?