46641
  • bon
    #43296
    Sőt most nézem, hogy van Windows 7-es driver is még ha alapszíntű is.
  • bon
    #43295
    Vista driver-t érdemes megpróbálni, vagy az univerzális hp nyomtató driver-t.
  • bon
    #43294
    Új vásárlás esetén driver gond nem lesz, de alapból nem úgy kell vásárolni nyomtatót, hgy bemegyek a boltba és azt kérem. Célszerű előtte tájékozodni, sőt nem a legolcsóbbat venni, mert a drágábnak hosszab szokott lennie a terméktámogatása.
    Nekem egy kb 5 éves hp photosmart d7260-as hálózati nyomtatóm van, gond nélkül üzemel Windows 7, 8 alatt is. Amikor megvásároltam akkor még csak 1 gép volt a családba, de már jó előre gondoltam a későbbi bővíthetőségre, plusz a fenntartása se túl költséges, pedig csak eredeti festéket rakok bele.
  • TYÜTYI2006
    #43293
    Majd ha hazaérek keresek hp oldalán programot ha van. Valamilyen .inf fájlt keres, ha kijelölöm a 32 bitest is.
  • [HUN]FaTaL
    #43292
    "Van jobb megoldás a hálózati nyomtató beszerzése (több gépes családnál már alapból ezt szoktam javasolni ha nyomtatót akarnak vásárolni), vagy nyomtató szerver vásárlása."

    Driver ezekben az esetekben is kell.
  • bon
    #43291
    Nem sok helyet foglal, de mivel az oprendszerek elétőrő változatok így kell a x86-is, gondolom letölti, nagyon ritkán hsználom a nyomtató megosztást. Van jobb megoldás a hálózati nyomtató beszerzése (több gépes családnál már alapból ezt szoktam javasolni ha nyomtatót akarnak vásárolni), vagy nyomtató szerver vásárlása.
  • TYÜTYI2006
    #43290
    Még nem. Ezek szerint telepítsem nálam a 32 bites driverjét is? Erre is gondoltam, de az sok plusz helyet foglal. Vagy nem az egészet telepíti, ha ott kitallózom a letöltött drivert?
  • bon
    #43289
    Azon a gépan ahol a nyomtató megosztást csinálod, az x86-os nyomtató drivert is kiválasztottad? Mert a második kép szerint még nem.
  • TYÜTYI2006
    #43288
    Sziasztok! Boldog új évet kívánok.
    Az én gépem kb: MSI P35 NEO2 FR/FIR alaplap, creative gamer hangkártya, 8600 gt videókártya, e8400 2x3 ghz core 2 duo processzor, 4x1 gb ddr2 ram, win 7 ultimate x64. A másik gép kb: Fujitsu Siemens Scaleo P, sempron 3200+-os 1.8 ghz processzor, 7600 gs videókártya, asus gyári alaplap, 1,5 gb ddr1 ram, win 7 home premium x86. A router smc barricade vezetékes. A nyomtató HP M1005 MFP multifunkciós gép. Pár hónapja raktam fel a Siemens gépre a home premiumot, előtte xp volt rajta. A 95-ös évjáratú, Lexmark optra e nyomtató nem működik rajta, bár felismeri de mégse. Driver meg ugye nincs, nem is volt hozzá. Viszont lehetne hálózatban is nyomtatni, ha összejönne. Ami Ebben a videóban van már megvolt csinálva korábban. Siemensen [IMG] [/IMG] ezt írja ha próbálom hozzáadni. Nálam meg [IMG] [/IMG] ezt találtam. Nem tudom, ez a további illesztőprogramok ablak, érdekes e nálam pl. Sajnos megosztott mappába, át kell másolni a fájlt a másik szobából, és itt kinyomtatom. De jó lenne hálózaton keresztül is. Eset Smart tűzfal talán nem zavar be.
  • kl24h
    #43287
    Boldog Új Évet mindenkinek!!!
  • bon
    #43286
    BUÉK!
  • bon
    #43285
    Persze ha azonos változatok a telepítők tehát pl. Home Premium mindkettő
  • kicsiati
    #43284
    Értem. Köszi. Akkor mindegy melyiket teszem fel, valamelyik kulcs jó lesz.
  • bon
    #43283
    pl. így: link
    De túl nagy jelentősége nincs, mert valamelyik gépen úgyis aktiválási problémát fog okozni ha véletlenül pont úgyanazt a kulcsot használnád és a probléma esetén csak simán kulcsot kell cserélni.
  • kicsiati
    #43282
    Sziasztok!

    Van itthon 2 Windows 7 hogyan tudom azt megnézni, hogy melyik van feltelepítve a gépemre anélkül, hogy újra feltelepíteném valahová? Már nem emlékszem melyik lett felrakva.
  • [HUN]FaTaL
    #43281
    Legális, egy gépre bármennyiszer aktiválhatod.
  • tmp
    #43280
    és attól még a serial legális? nem kell félnem hogy érvénytelenítik?
  • [HUN]FaTaL
    #43279
    Igen, egy idő után csak telefonon engedi aktiválni. Viszont, ha felírtad a visszadiktált számokat, akkor legközelebb nem kell felhívni megint csak beírni a visszadiktált kódot és kész.
  • tmp
    #43278
    Mitől lehet az hogy van egy jogtiszta windows 7 licenszem (a laptophoz járt), és nem engedi beaktiválni? 4x próbáltam meg, majd a telefonos aktivációval végül is érvényesítette. (rendszerek tesztelésével foglalkozom, legalább 20x volt újratéve és aktiválva az a serial ugyanazon a gépen (lehet ez a baj?))
  • bon
    #43277
    Miért pont az ultimate változatott vennéd meg? Pro nem elég?
  • [HUN]FaTaL
    #43276
    Nem hinném, hogy olcsóbb lesz, hamarosan megszűnik az árusítása és csak win8 lesz kapható.
  • High end PC #43275
    most, hogy kijött a Win8, nem lesz olcsóbb a Win7 a jövő évben?

    megvenném jövő év elején az Ultimatenek a 64 bites Magyar változatát, de ahogy láttam még mindig 50 körül van, a Win8-at meg 36-ért vettem Professional 64 bit Magyarban.

    jó lenne ha lemenne a 7-es ára is
  • WinStar
    #43274
    Sziasztok.Olyan problémám lenne hogy vannak bizonyos játékok és az első küldetés után kilép és a szokásso windows szöveg hogy **** játék exe leállt...ez mitől lehet?
    32-es Ultimate-m van.Tuti hogy nem a játék hibája,mert eredeti....
  • [HUN]FaTaL
    #43273
    Ez így nem igaz.

    A Vista SP1 óta a Server 2008, a Win 7 pedig a Server 2008 R2 kernelét.
  • tmp
    #43272
    a win7 és a vista 2 külön dolog, a win7 a windows 2008 SZERVER kernelét használja, nem mondhathó abban az értelemben egy hibajavításnak :)
  • wollnerd #43271
    Egy kis off:
    Windows történelem tőlem. Érdemes végignézni! Igen profin van megcsinálva. :D


    Dzsí Pí: Ha van egy sok szabad helyes fölös partíciód, akkor EaseUs-sal megtudod növelni annak a partíciónak a méretét a másikból átpakolva.
    Az adatok menyiségétől függően sokáig tarthat!
  • Dzsí Pí
    #43270
    Sziasztok!
    Olyan problémám van, hogy az egyik merevlemez partíciómon heti rendszerességgel, fogy a hely. ez egy 35 gb-s partíció, ezen van az oprendszer(win7 64bit) plusz a felazsnálói programok. jelenleg ilyen 14-15 gb helynek kéne lennie rajta szabadon, de így hetente pár száz mega csökkenés van. folyamatosan túrom tune up utilities 2013-al, hetente töredezettségmentesítek..
    szerintetek mi lehet az ok?
  • tompka
    #43269
    ..és akkor a bugos kiadás miatt szedtem le az összes C++ -t és raktam újra...
    A régi olyannyira megy, hogy le is szedte a frissítést és most rakja fel.
  • [HUN]FaTaL
    #43268
    Az új egy bugos szar :)
  • tompka
    #43267
    Hoppá!
    A frissen leszedett PowerDVD downloader.exe nem megy. De még a nyáron leszedett downloader.exe hiba nélkül megy. Pedig mind2 a cyberlink oldaláról van.
    Magyarázat???
  • tompka
    #43266
    Csak az Asus laptop dolgait+Eset Smart Security-t.
    A ZTE LTE-s usb modem driverje szétborította a rendszert...
  • kl24h
    #43265
    Friss rendszer esetében kellett volna menjen, de akkor már valami nem jól ment. Milyen programokat telepítettél fel mielőtt ezt kipróbáltad volna? Valami át kellett állítsa a dolgokat.
    Miért telepítetted újra a rendszert? Milyen okból?
  • tompka
    #43264
    Felraktam az SP1-es csomagokat, de nem jelzi ki, hogy SP1-es.
    Felraktam újra a 2005-08-10-12-t. x86-x64-et.
    Továbbra sem megy...

    Vírus nincs a gépen, mert amikor újratelepítettem a rendszert, frissen 10perces rendszerrel sem ment.
  • [HUN]FaTaL
    #43263
    Mindegyikből (2012-t kivéve) az SP1-es kellene, meg a 2012 x86 is hiányzik.
  • kl24h
    #43262
    Ha nem talál semmit, akkor biztos nem hiányzik, de megtörténhet, hogy valamelyik megsérült és azért nem megy. Én most próbáltam és tökéletesen megy a program, persze nálam csak Windows XP SP3 van.
    Ami a Microsoft Visual C++ verziókat illeti, nálam csak egy pár van:
    Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable (5.28 MB)
    Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148 (10.19 MB)
    Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.6161 (10.20 MB)
    Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable - x86 10.0.40219 (16.53 MB)

    A megsérülés történhetett vírus által is vagy az is lehet, hogy aktív vírus van a gépeden, ami ilyen hasonló hibát okoz.
  • tompka
    #43261
    Update nem talál semmit.
    Ezek vannak felrakva:

    Mi hiányzik?
  • Tommyr
    #43260
    Tápegység is de ez szinte mindegyik hardver-nél lehet ilyen,hogy újraindul ha hibás vagy túlmelegszik.Nézz hőfokot processzornál,vga-nál.Ha nem túl magas terhelve és a memóriák sem rosszak akkor táp csere ahogy bon írta,persze ha régi a táp.
  • bon
    #43259
    Akár táphiba is lehet.
  • ACE
    #43258
    Azt tudja valaki mi lehet akkor a gond, hogy ha egy játékba belépve 10-20 mp után nyom egy reset-et a rendszer? Eddig nem volt ilyen, egyik pillanatról a másikra kezdte el csinálni és csak bizonyos játékoknál. Táphiba lehet?
  • kl24h
    #43257
    Valamelyik Microsoft Visual C++ verzió hiányzik. Lehet, hogy ha adsz egy Windows Frissítést, akkor megtalálja a hiányzó verziót (legalábbis Windows XP esetében működött).