46641
  • hitman090
    #43336
    Sziasztok!


    Az lenne a problémám, hogy egy ideje amikor bekapcsolom a gépet folyton Chkdsk-ik a gépem bootol meg minden rendesen de hiába fut le a Chkdsk-k mindig újra és újra megáll annál hogy a Chkdsk az indexeket ellenőrzi(2. lépes/3)-nél ezzel a szöveggel hogy:

    "Meghatározatlan hiba történt (6d6674696e666f2e.1b0)"


    Google-ön találtam egy olyat hogy elvileg cmd be bekkel írni ezt hogy
    fsutil dirty query c:
    aztán meg hogy:
    chkdsk c: /f /x
    de nekem csak annyit csinál ez hogy megkérdezi hogy futtatni akarom e a chkdsk-t a következő újraindításnál rányomok hogy igen és lefut amikor újraindítom a géped de megáll ugyanott ugyanezzel a szövegel amit fentebb írtam valami ötlet ?
  • kl24h
    #43335
    Nincs értelme ezt itt vitatni, mert nem tartózik ide ebbe a topikba, gondolom a házigazda is egyetért velem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha akarod akkor inkább jobb lesz, ha privát üzenetekben folytatjuk és ott tisztázzuk a dolgokat. Látom nagyon okos embernek érzed magad, pedig az írásodból nem látszik (pl. erre gondoltam: "És ez csak egy a sok baromság közül." és még vannak). Én még akkor sem mondom valakinek, ha tényleg baromságot írt, hogy baromságokat vagy hülyeségeket ír. Tudd meg, hogy "az okos ember máson tanul és a buta saját magán"!
  • [HUN]FaTaL
    #43334
    Én tudom mire való a RAM, de neked láthatóan fogalmad sincs, főleg mikor ilyen hülyeségeket írsz:

    "Van bőven RAM a gépeden, egy 2-3 év múlva már fog akadozni a géped. "

    És ez csak egy a sok baromság közül.
  • kl24h
    #43333
    "És nincs ilyen hogy féléves telepítésnél elfogy a ram." Ezt mire érted?
    Én ilyent nem írtam, hogy kikapcsoláskor írna a RAM-ba, kikapcsoláskor kiüresíti a RAM-ot és a Windows a beállításokat menti a HDD-re.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ... A RAM főbb feladata az ideiglenes adatok tárolása: például a programok utasításai, adatok, a CPU munkájának eredményeinek a tárolása...
    Hibernáláskor a számítógép/rendszer állapota (attól függ milyen programok vannak felnyitva, mert van mikor nem tudja hibernálásba tenni a gépet) lementődik a HDD-re és nem a RAM-ba irkál.(swap partition). A RAM-ba Stand by esetben van tárolva a számítógép/rendszer állapota.
    Csak megjegyzem, hogy nem csak most láttam először Windows-t és nem csak most foglalkozom gépekkel. Leghamarabb 1999-ben ismertem meg a Windows 95 és a Windows 98, utána kb. csak 2004-ben dolgoztam Windows 2000-ben (csak az volt ott), de 2005-ben már a Windows XP-ben is dolgoztam mai napig és most a Windows 7, de itthon csak Win. Xp van. Lehet vannak dolgok, hogy nem írom helyesen, de csak azért, mert nem infót végeztem. Aki infót végzett, az tudja helyesen a kifejezéseket. Csak sajnos vannak olyan infót végzősök (tisztelet a kivétel), akik csak azt tudják, amit tanultak, amennyire tudják, de még mindig nem ismerik kellőképpen a rendszereket és dolgozni benne, ne is beszélve a hardver részről.
  • [HUN]FaTaL
    #43332
    Össze-vissza írkálsz hülyeségeket. Minek írkálna kikapcsoláskor / futás közben a ramba? Az a hibernálás. És nincs ilyen hogy féléves telepítésnél elfogy a ram. A ram akkor fogy el, ha sok programot indítasz el.
  • kl24h
    #43331
    Próbáltam többször is, de nem volt sikeres, de azért megpróbálhatom még egyszer. Tudom, hogy menne a Windows 7, de a processzor is csak Cereron 3.06 GHz, csak ahogy említettem kicsi a processzor belső memóriája és nincs L2 cache memóriája sem, ezért összehasonlítottam az Intel Pentium 4-el 2.8 vagy 3 GHz-sel, de van nagy különbség.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eredetileg volt benne egy 512 MB RAM, aztán még vettem bele egy 1 GB RAM, hogy így már jobban tudom használni. Persze jó lett volna legalább 2 db 1 GB RAM, mert akkor mehetett volna dual-ba, de nem költöttem rá többet, mert majd egyszer veszek egy új gépet.
    Már azt is megfigyeltem, hogy kb. 3-4 év alatt mennyire megváltozott a videók nézése, pl. a youtube oldalról, már kezdenek akadozni. Az Adobe Flash Player frissülése, akkor a böngésző frissülése, már eléggé terheli, mert videónézésnél 100 %-on megy a processzor. Ezek mind olyan dolgok, ami miatt nem tenném fel a Windows 7. Ja és persze videokártyát is kellene vegyek bele. Ez gép már csak így marad, amíg fog menni.
  • kl24h
    #43330
    Persze, hogy elveszíti a tartalmát, csak nem mindegy, hogy a HDD-re kell írni (mivel nincs elég RAM) vagy pedig a RAM-ba. Nálam csak 200 GB méretű a HDD, elég régi gyártmány, de ezek az újak az 1 TB vagy 2 TB HDD-k jobbak, nem csak a méretűk miatt, hanem olvasás és írás miatt.
  • bon
    #43329
    Töltsd le újra, biztos hibás volt a letöltés. Mondjuk sokat nem fog változni, egy őskövület a gép és ráadásul via-s, még rákölteni se lenne érdemes, Windows 7 eldöcög rarta, ne nem az igazi.
  • kl24h
    #43328
    Eredetileg, a P4V8D202.rom volt fenn, az a 2005 verzió volt. A legújabb BIOS frissítést nem tudtam rátenni, csak a 04/07/2006 (P4V8D606.ROM), a legújabb a 2007 lett volna ehhez, de azt letöltötte, csak Error-t írt ki a kicsomagolásnál, ezért nem sikerült feltenni.
  • bon
    #43327
    Jó régi VIA-s alaplap, bios frissítések fenn vannak?
  • kl24h
    #43326
    P4V800D-X, már próbáltam a BIOS-ban fennebb emelni a frekvenciát, de akkor nem indul be a gép. Sajnos a DDR2 nem fogadja el.
  • Man19
    #43325
    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy kicsit a segítségetekre, Win7-en bejelenetkezési képernyőt szeretnék váltani, és "könnyebb"-"nehezebb" módszert is mond rá az adott link:
    http://www.felsofokon.hu/windows-server-2008-alapok/2011/04/02/windows-7-bejelentkezesi-kepernyo-megvaltoztatasa
    Azonban a "könnyebb" módszernél nem, míg a "nehezebb"-nél említi, hogy a 256kb-ot nem haladhatja meg a fájl mérete, ugyanakkor, amiket leszedtem direkt erre a célra tervezett képernyőket, azok MB-os nagyságrendűek, a kérdésem: A "könnyebb" módszer nem követeli meg a max. 256kb-os fájlméretet, ha igen miért???
  • TYÜTYI2006
    #43324
    Sziasztok!
    Kipróbáltam a tűzfalat letiltani 4 órára, és lekapcsoltam a konnektort, amibe a router van dugva, majd újraindítottam a gépet. Az Lsass.exe RAM terhelése 3700 felett volt kicsivel, és stabil volt, hosszabb ideig is (több mint 1 óra). A Tűzfal persze az újraindítás óta ment megint, csak nem volt hálózat. Amint visszakapcsoltam a routert, elkezdett lassan nőni a RAM terhelés. 11 óra után újra bekapcsoltam, kiléptem mindkét gépen az otthoni csoportból. Mindkét gépet újraindítottam, most már a RAM terhelés kb. 610000 körül van és lassan nő. Tehát valami a hálózat miatt lesz gond. ha nem oldódik meg, marad a ghostból visszaállítás.
  • Wreck86
    #43323
    Sziasztok!
    Frissítettem a vid kártyám driverét (nvidia,geforce,gt 320M).
    Viszont ami furcsa, hogy most a valahogy vastagabbak a betűk, a kiemelt betűk. Tudom, h eddig is kiemelkedtek a szövegkörnyezetből,de valahogy most más. Ez melyik beállításhoz kapcsolódhat?
    Köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #43322
    De olyan lap sincs, ami 800mhz-et kezel és DDR1 slotos :D
  • bon
    #43321
    Szeritem a memóriák órajelének jelölésével sem vagy tisztában, mi az effektív és mi a valós. pl erősen kétlem a 200mnhz-es ddr1-es memóriát, inkább 400mhz lesz az effektív érték miatt.
  • [HUN]FaTaL
    #43320
    Mond már meg nekem, hogy mi a haragos ló*aszról beszélsz? Mi köze ennek a memóriához? Kikapcsolás után elveszti a tartalmát...
  • kl24h
    #43319
    A memóriával is lehet egyrészt javítani a helyzeten. A Windows nem fog akadozni, de valamely alkalmazás (pl játék) már fog.
    Remélem olyan Windows 7 frissítéseket fognak kiadni, hogy kezdeti alapprogramok (pl. Internet Explorer) nem fognak akadozni. Az is igaz, hogy most sokkal "gyorsabb" processzorok, több RAM, nagyobb frekvenciával, stb. vannak ellátva a gépek, mint ezelőtt 7 éve. Ne is beszéljünk arról, hogy a Windows 8 után is kiadnak egy újabbat (most már csak a 128 bites Windows hiányzik).
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Én láttam, hogy Windows XP esetében már az SP2 és az SP3 között különbség van, főleg az Internet Explorer esetében mint terhelés. Kezdetben az SP2 szervizcsomagban IE6 verzióm volt, de mikor feltettem az SP3 és az IE 8 már gondok akadtak. Mint a Windows XP SP3 betöltődési sebesség pont olyan mint frissen telepítve az SP2.. Sőt most még fel van telepítve a Microsoft.NET Framework 4 Client Profile, ami nem szükséges Windows SP3-hoz, csak opcionális frissítés volt.
    Én is feltehetném a Windows 7, mert csak videokártyát kellene cseréljek benne (az Aero Support és a memóriája miatt), de ha feltenném, akkor sem menne nekem tetszően, mert kis frekvencián megy a RAM (vagy 200 MHz megy mert DDR1, jó hogy az alaplap képes 800 MHz is, de DDR2 nem tehetek bele), a processzornak nincs L2 cache memóriája, stb. Jó hogy eszembe jutott, ezelőtt vagy 2 éve vásárolt gép DDR3 1333MHz csak 600 MHz ment a RAM.
  • bon
    #43318
    Na akkor én tömören: Vista óta drasztikusan átalakult a memória kezelés, alapjáraton sok memóriát lefoglal a rendszer a különböző szolgáltatrásoknak, pl. előtöltés. Ha kell természetesen felszabadítja. amúgy is a memória arra van, hogy használja a gép, ha azt szeretnéd, hogy üres legyen akkor inkább vedd ki a gépből.

    Memóriakezelséről bővebben: link1 link2
  • tompka
    #43317
    Akkor szimplán bővítem a memóriát.
    De nem hinném, hogy 3év múlva akadna a Windows a 6GB RAM-on. :)
  • [HUN]FaTaL
    #43316
    Én is tudnék, csak nincs kedvem leírni százhúszadszor is :) Aki akar felőlem aztán használhat XP-t 2050-ig.
  • bon
    #43315
    Egyetértek, Windows 7 memóriakezelését még távolról se sejti. De a játékokhoz is tudnék mit hozzászolni, de nem fogok, mert nem a topic témája.
  • kl24h
    #43314
    Nem haragszok, de akkor mond olyasmit, ami nem hülyeség azzal kapcsolatosan, amiket írtam.
  • [HUN]FaTaL
    #43313
    Ne haragudj, de amit itt összehordtál az komplett hülyeség.
  • kl24h
    #43312
    Van bőven RAM a gépeden, egy 2-3 év múlva már fog akadozni a géped. Elég rosszul oldották meg a Windows 7, hogy ilyen könnyen használ sok RAM-ot, de ugye tudott dolog, hogy a meggyártott gépeket is el kell adni, akkor úgy írják a rendszereket, hogy vegyék az újabb megy újabb gépeket. Sajnos ez az elv.
    Én maradok a jól bevált Windows XP mellett, internetezni jó, letölteni. Látható, hogy Windows XP alatt egy az 1GB RAM-ot el lehet érni, de azért egy jó pár dolgot fel kell nyitni. Alapjáratban (frissen telepítve és antivírus nélkül), kb maxim 180 MB a használat, de frissen telepített Windows 7 esetében van mit nézni.
    A Windows 7-ben sok extra dolgot beépítettek, de az átlag felhasználó úgysem használja ki. Itt a lényeg inkább a játékokra ment.
    Ott van egy régi játék, kb. 270 MB (teljes verzió) telepítő program és annyi pálya van benne, hogy egy mai játék messze nem éri utol. Egy mai játék sok memóriát követel, meg videomemóriát, azért van olyan nagy mérete (eddig a legnagyobb játék mérete, amit láttam 27 GB) és van egy pár pálya benne és kész. Jó kitolás.
  • tompka
    #43311
    Nekem is 5-ös ESS van a gépen. Most néztem meg az "lsass.exe"-t. 1383984K
    Eddig nem is figyeltem fel rá, mivel van bőven ram a gépben.
  • TYÜTYI2006
    #43310
    Változás persze természetesen történt tegnap, amikor a másik géphez sikerült megoldanom, a HP nyomtató megosztását. Előtte az se kizárt, hogy azon a gépen volt csinálva, otthoni csoport. Tegnap óta biztos hogy ezen a gépen van, onnan csak beléptem. Persze lehet hogy eddig is úgy volt.
  • bon
    #43309
    Én próba képpen letiltanám a tűzfalat, ha úgy nem nő meg a szolgáltatás mérete akkor az volt a bűnős.
  • kl24h
    #43308
    Csak valami változás történt, hogy egyik napról a másikra ezt észlelted. Mivel a Kaspersky-vel leellenőrizted a gépet, akkor nagy valószínűséggel nincs kártevő, de azért van olyan eset amikor nagyon profi a vírus és csak egy pár nap múlva lehet detektálni. Ezért ajánlom még lefuttatni a Malwarebyte's Anti-Malware (free) vírusellenőrzőt is.
    Ha profi vírus van, akkor ghostból nem lesz sikeres a rendszer visszaállítás.
  • TYÜTYI2006
    #43307
    A tűzfalamba [IMG] [/IMG] ez látszik róla. Local Security Authority Process. A legalsót engedte letiltani csak, amit ki is jelöltem.
  • TYÜTYI2006
    #43306
    Tűzfalam eset smart 5-ös tűzfal. A Windows frissítve van. Kipróbálom az Lsass.exe tiltását.
  • bon
    #43305
    Tűzfal letiltod vagy eltávolítod? Esetleg frissíted ha nem a legújabb lenne meg?
  • TYÜTYI2006
    #43304
    Sajnos most is csak megy fel a RAM terhelés lassan. Process explorer szerint már 444 MB-t használ a ram kb. A szolgáltatásokban keLso, és SamSs van, ami ehhez tartozik.
  • TYÜTYI2006
    #43303
    Kaspersky nem talalt win 7-en semmit, megzek oda vissza, es kiprobalom a process explolert. Most toltottem le.
  • bon
    #43302
    process explorer programmal megtudod nézni, hogy a Lsass.exe-hez kapcsolódik e még valami folyamat.
  • TYÜTYI2006
    #43301
    Most neztem a masik gepen, ezt a fajlt. Feladatkezelobe kb. 12528-12560 kozott ugralt neha. Eleg stabil. Par oraja megy az a gep is, apu netet nezett rajta, azota meg kartyazik idonkent. Igaz hogy az csak home premium x86, 1.5 gb rammal. De amit nalam csinal az akkor is durva. kb. 5 ora uzemmod alatt, csak az a program, kb. 10 %-os + ram terhelest okozott. Mielott ujrainditottam a boot cd miatt, 64-66 % korul volt a ram terheles. De bekapcsolas utan, is tobb volt kb 10 %/kal, a szokottnal.
  • TYÜTYI2006
    #43300
    Csak az a baj, hogy tegnap keso delutan, este tunt fel az 1 millio feletti ram feladatkezeloben. Ma meg kb 5 ora alatt elerte, kb. az 1 milliot. Eset smart nem talalt semmit. Ezert most Kaspersky rescue disc 10-zel nezetem, onnan is irok. Ami problema, hogy lassan folzamatosan novekszik, es eyt eddig nem csinalta. Ha nem lessz jo, legfeljebb ghostbol visszaallitom, a win 7-et.
  • bon
    #43299
    Ha nem okoz problémát nem kell vele foglalkozni, az természetes, hogy egy folyamat memória foglalása nővekszik vagy csökken a használat során.
  • TYÜTYI2006
    #43298
    Sziasztok!
    Újabb kérdésem van. Már lehet hogy tegnapelőtt is feltűnt, tehát pár napja talán, de tegnap biztosan, hogy magasabb a ram terhelés a megszokottnál. Tegnap este pl. feladatkezelőbe, 1 millió 100 ezer felett volt az Lsass.exe, mikor kíváncsiságból megnéztem, mi terheli a ramot. Mai bekapcsolás után kb. 3-400 ezer között volt valahol először, most már fél millió felett van kicsivel, tehát lassan emelkedik. Találtam róla olyat is hogy vírus, trójai is megfertőzheti. Más gondot amúgy nem veszek észre a gépen. Mi lehet a gond?
  • TYÜTYI2006
    #43297
    Köszönöm a válaszokat, sikerült megoldanom. Elindítottam a 32 bites telepítőjét, amit kicsomagolt, tovább nem léptem. Aztán megkerestem local settings temp könyvtárába, a mappát amibe kicsomagolta. Ennek a helyét tallóztam be oda, a további illesztőprogramokhoz, leokéztam, és kiléptem a telepítésből. Kipróbáltam másik gépen, és jó lett.