46641
  • berlinboy6329
    #43497
    Mminthogy sehol sincs hnag nem csak netezés közben.Se zene,se videó se játék, se semmi.
  • berlinboy6329
    #43496
    H all!

    Mostanában állandóan eltünedezik a hange gy idő után.Mitől lehet? YT videóknál veszem észre,hogy nincs hag.Kilépek böngészőből,vissza, akkor megint..De van amikor 2x kell kilépni. Aztán meg már sehogy sincs hang. Ha belemegyek a vezérlőpultban a hang részbe,megkeresem a hangadót,tolok egy hangtesztet, azt írja, hogy az eszközt egy másik program használja és zárjak be minden olyan programot,ami hangot játszik le ezen az eszközön,de lószar se megy amúgy,mi használná. Ha meg lejátsza a teszthangot,akkor tuti van is,ha nincs hang,akkor viszont mindig ezt írja ki.
  • bon
    #43495
    64bit-es alkalmazásokkal gyorsabb is a 64bit-es oprendszer, de nagyobb memóriaterület képes megcímezni programonként (32bit-nél max 2gb-ot).
  • Japep
    #43494

    Hát a gép indulásánál nem tudtam megnézni, mert olyan gyors. :)

    Egyébként ha valaki felteszi a 64 bitest (mert a processzor miatt mindkettőt feltudja tenni), közben meg kevesebb a memóriája az jelent hátrányt?

    Azaz van érdemi különbség a 32 bites és a 64 bites verzió között, vagy "csak" a memóriakezelés?
  • Japep
    #43492

    Köszönöm szépen a válaszod! :)
  • bon
    #43491
    Teljesen felesleges otthonra az Ultimate, csak egy dolgot említs amire abból szükséged van és nem tudja a Home Premium vagy a Professional.
    Gép indulásakor nézd meg, hogy mennyi memóriát ír. A vga memóriája 4gb rendszermemória mellett számít 32bit-es oprendszer esetében, mert a 32bit esetében max 4gb memória támogatott és abba beleszámít valamennyi memória foglalás is így a vga is. Szerintem
  • Japep
    #43490

    Köszi a válaszod. :)

    3,25 GB RAM-ot ír ki a Sajátgép>Tulajdonságok alatt. Igaz nem tudom, hogy kerül oda az a ,25 lehet valamelyik kezd elszállni? :S
    Ezzel szemben én többre emlékeztem, hogy több van a gépemben.
    Viszont a FAQ-ban az van, hogy beleszámít a videókártya memóriája is - azt viszont így kapásból nem tudom (NVIDIA GeFORCE 9800 GTX).

    Akkor az Ultimate egy "komolyabb" verzió, mert egy ismerősömnek az van a laptopján, viszont ő is csak otthoni használatra alkalmazza.
  • bon
    #43489
    Igen támogatja a 64bit-et. Mennyi memóriád van? Ha 4gb-nál kevesebb akkor 32bit ajánlott, a felet 64bit.
  • bon
    #43488
    Home Premium vagy Professional elég otthini felhasználásra és még olcsóbak is mint az Ultimate. Enterpise meg cégeknek való. Aktiválás minden változanál szükséges.
  • Japep
    #43487

    A 32-es és 64 bites verziót megtaláltam a FAQ-ban, elnézést a kérdésért is. :)

    A processzorom AMD Athlon(tm)64 X2 Dual Core Processor 6000+; akkor ez azt jelenti, hogy mehet rá a 64-es - ugye? :) Mert úgy vettem ki, az a jobb.
  • Japep
    #43486

    Hello.
    Eddig nekem még csak Win XP volt a gépemen, most viszont szeretnék Win 7-re váltani (tudom, hogy már kijött a 8-as, de az még túl új, emellett azt hallottam, hogy még a programok támogatása is sok esetben gond - szóval azzal még várok).

    Látom, hogy sok verzió van. Melyik a "legjobb"?

    Ezeket találtam így hirtelen:
    - Ultimate
    - Home Premium
    - Professional
    - Starter
    - Enterprise

    És úgy látom, hogy még csak SP1-esek vannak.

    Mindig hallani 32 és 64 bites verzióról. Melyik a jobb? :)

    Bocs a sok hülye kérdésért, de még új vagyok ebben, mert eddig csak XP-m volt otthon.
    Illetve látom, hogy ezeket még aktiválni is kell telepítés után. Mindegyik ilyen?

    Köszönöm előre is!
    Üdv. :)
  • bon
    #43485
    Bios-ba néznék szét wake on vagy hasonló dolgot keresve.
  • howarju
    #43484
    Szia Emilkee!

    Több, ill. bonyolult oka is lehet! Addig amíg nem találod meg, érdemes letölteni a shutdown.exe programot, és egy, a tálcára kitett indító ikonnal lekapcsolni az OP rendszered!
    Ha nem szeretnél keresgélni, feltöltöttem Neked a Mammutmail-re:

    http://www.mammutmail.hu/hu/mail/download/d61800e2c840914bd9be8e3e256d9621
  • emilkee
    #43483
    A számitógép kikapcsolás után újra indul.Ha van valami megoldás kérlek
    segítsetek nekem!Előre is köszi.
  • balcsi70
    #43482
    Köszönöm! Végigfutott nincs kártevő.Most a Malware-t is lefuttatom.
  • bon
    #43481
    Nem kártevők,a rendszer részét képező fájlok.
  • balcsi70
    #43480
    Most csökkentett módba az ESS-i ilyeneket ír C:\hiberfil.sys kártevő="" művelet="" információ= hiba a megnyitáskor C:\pagefile.sys ugyan ilyen sorokkal na meg tovább is ír ilyeneket. Ezek kártevők? nem értem hogy miért írja hogy hiba a megnyitáskor .
  • balcsi70
    #43479
    Köszönöm. Most föl ment rá a Windows kíváncsi leszek tovább,most megy rá a ESS-i aztán frissítés és majd csökkentett módba lefuttatom azért.
  • bon
    #43478
    A Fujitsu-Siemens alaplap.
  • balcsi70
    #43477
    Meg tudnátok nekem mondani melyik jobb? Az előző alaplap? vagy ez? Alaplap?
  • balcsi70
    #43476
    Most töröltem a partíciót,most meg telepíti,hát majd kiderül utána hogy továbbra is fogja csinálni a hülyeséget?
  • balcsi70
    #43475
    Köszi a választ! Most újratelepítem aztán kiderül.,mert nem volt már kedvem hogy csökkentett módban végigfuttassam a ESS-t meg a Malware-t.A rendszeren semmi különös nem volt vagyis (nincs terhelve)skype,Mozilla,WinRar,TotalCom ilyen alap csak.Ram az 1,5Gb Az alaplap az Alaplap.Apum használja a gépet,ő nem fog a gyorsaságra hajtani,de ez amit most produkál ez már kész.Most a telepítőt elindítottam de nagyon lassan jut el addig is hogy kiválasszam azt hogy törölje a partíciót vagyis "A telepítő indul" de csak pörög pörög pörög bejön majd előbb utóbb de itt szerintem valami más is lehet ezek szerint nem?
  • kl24h
    #43474
    Elfelejtettem, hogyha az alaplap megengedi, akkor kicserélhetnéd még jobb processzorra, mint a P4, mert a P4 is már elég régi (#43467) és most vannak sokkal jobbak. A gyorsaság mástól is függ: HDD, RAM, alaplap, videokártya.
  • kl24h
    #43473
    Meg fogod látni, hogy lesz különbség az Intel Celeron és Intel P4 között.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most az, ahogy írtad a Celereon processzorral, hogy ahonnan kivetted azon a gépen Windows 7 volt és amelyikbe betetted ott már problémák vannak a Windows 7 működtetésével, itt sok minden lehet: vírus, túl meg van terhelve a rendszer, RAM méret, alaplap típusa, stb.
    Én teszteltem a különbséget Intel Cereron 3.06 GHz és Intel P4 3 GHz között, Windows XP rendszer esetében. csak egy nagyobb méretű *.pdf fájl esetében is a Celeron proceszor, ha háttérben ment a Winamp már akadozott a zene. Akkor böngészés közben ha sokmindent tartalmazott az oldal, könnyen felugrott 100%-ra. Most pl. már a youtube videó nézése is akadozik, persze függ a videó típusától (*.flv vagy *.mp4) és méretétől. De ezek a problémák a P4 esetében nem nagyon vannak vagy nincsenek egyáltalán.
  • Puhos
    #43472
    Akkora teljesítménybeli különbsége nem lesz neki akkor sem szerintem, hiába "nagyobb" a belső cache és az FSB.
  • balcsi70
    #43471
    Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Okés ha elég a Windows 7 telepítővel akkor azzal csinálom. (most akartam utána nézni hogy hogy is van ez a fdisk particionálás?). Amúgy a frissítéseket csakis az ESS-i után csinál(tam)om, max ott hibázhattam hogy a hálózati kábel benne maradt.(esetleg közbe mászott bele valami)? Igaz ezek után nem volt még lefuttatta az Eset,(mivel nem nálam van a gép). Visszatérve a procikra tudom hogy egyik sem mai darab és hogy most már a többmagos processzor jól jönne bele(de apum amire használja a gépet szerintem elég neki),csak a kérdés az volt hogy amire kell neki esetleg lesz látszatja ha kicserélem a második procira? vagyis a P4-esre? Üdv.
  • bon
    #43470
    Nem kell fdisk, Windows 7 telepítővel partíció töröl, majd újra létrehoz.
  • howarju
    #43469
    Szia Balcsi70!

    Szerintem, valami trójait szedtél össze! Telepítsd újra a Win 7-et, de ne csak formattáld a winyót hanem fdisk-el particionáld is meg újra, hogy a Boot szektora is új legyen! A frissítéseket csak az ESET víruskereső telepítése után indítsd!
  • howarju
    #43468
    Szia Balcsi70!

    Szerintem megéri kicserélni a belső cache és az FSB különbsége miatt!
  • Puhos
    #43467
    Hát ezek a procik már nem mai kiadásúak. A nagy használatot vírus is okozhatja.
  • Puhos
    #43466
    Nem.
  • balcsi70
    #43465
    Intel Celeron 2,93GHZ/256/533 és Intel Pentium 4 3GHZ/1M/800 között nagy lesz a különbség ha kicserélem? Üdv.
  • balcsi70
    #43464
    Köszi a választ. Kevés a Proci? 2,93GHZ/256/533.Egy olyan gépből vettem ki ahol rendesen fut rajta a Win7. Akkor mennyinek kéne lenni? Vagy azon miért megy rendesen?
  • Puhos
    #43463
    Kevés a proci. A snippingtool.exe az a képmetsző program.
  • balcsi70
    #43462
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy asztali gépre most lett újratelepítve a Windows 7. A processzor 100%-on pörög.Ilyenek eszik a procit:ekrn.exe 32% (de ez kb 5 perc után leáll ami a ESS-ihez tartozik-és amíg átfuttatja a gépet induláskor) ,aztán snippingtool.exe 10% ,svchost.exe egyik 0.5% a másik 0,6% majd még egy 53% ,taskmgr.exe 21% valahogy így mozog.Gondoltam frissítés után jobb lesz de nem. Tehát ezek után bármit meg akarok nyitni (idő kérdése)A Proci egy 3 GHZ Cerka 1,5 GB Ram. A wincsi tesztelve azt írja "Kiváló" Mi lehet a problematika?
    Válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
  • DarkSector
    #43461
    Ez egy régi gép, szerintem egy telefon is erősebb ettől.
    Rakj össze inkább 35ezer környékén egy új HTPC-t inkább.
  • bon
    #43460
    Nem éri meg. Proci gyenge, winyó kicsi, memória kevés, vga szintén nem túl érős.
  • magyarkolega01
    #43459
    Ez megéri?
    Ár: 27 000 Ft
    Processzor: Intel Pentium 3 GHz 2 m cache 800
    MHz fsb
    Alaplap: Asus P5VD2-VM/V
    HDD: 80 Gb
    RAM: 1 Gb DDR II
    Hang, video alaplapi, DVD író
    Ház: Asus Barabone V2-P5V900
    Win7 rendszerrel telepítve
  • messideco
    #43458
    laptopom nagyon sokszor lefagy egy-egy másodpercben, ezt hangos monoton zúgás kiséretében. Talán a vírusölő (avast) fogja le, más háttérprogram nem nagyon szokott futni. Főleg játékoknál, de sokszor a zene vagy film közben is
  • bon
    #43457
    nem