46641
  • DarkSector
    #43537
    A mappák 0kb-osak, a benne lévő fájlokat Total Commander.
  • Bal0924
    #43536
    Sziasztok!

    Régen volt egy programom, ami megtudja mutatni hogy 1-1 meghajtón melyik mappa mennyi helyet foglal. Ha rákattintok akkor mutatja hogy azokon belüli almappák mennyi helyet foglal..
    Tud valaki egy ilyen programot mondani? Nem akarom egyesével megnézni hogy a mappák mennyi helyet foglalnak..
  • robi123
    #43535
    köszi szépen a választ majd megcsinálom valahogy!
  • Bal0924
    #43534
    Minden frissítés fel van rakva.
    A chikészlet annak is a legfrissebb van. Úgy tudom. Az Aida64-el hol lehet látni hogy melyik verzió van feltelepítve?
  • bon
    #43533
    Két dolgot találtam: Windows frissítések feltelepítése, mert az egyik fltmgr.sys fájl hibát is javít. Másik A rendszerhez való tehát Windows 7-es alaplapi, chikészlet driver feltelepítése vagy frissítése.
  • bon
    #43532
    Nem tudom mi ez, programozáshoz nem értek, de azt írják, hogy valami feltelepített alkalmazás okozza és az msconfig-ot indítva tiszta rendszerindítást csinálva, majd egyenként engedélyezve a programokat megtalálható a hibát okozó.
  • robi123
    #43531
    nem néztem azt még de megcsinálom amúgy mi volna ez a System Boolean?
  • Bal0924
    #43530


    Ebből mit tudsz mondani?
  • kl24h
    #43529
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nálunk jó az elektromos szolgáltatás, de ha szomszéd nekifog hegeszteni valami nagy fogyasztású géppel (hagyományos transzformátor típusú hegesztőgép), akkor már nagy ingadozás lép fel. Tudom, hogy van feszültségstabilizátor, de este nincs ingadozás, pontosabban nincsenek azok a hirtelen és nagy ingadozások (látszik a lámpán) vagy egyáltalán nincs ingadozás. Másképpen a stabilizátorok se bírják az ilyen hirtelen ingadozásokat, mert csak állandóan kattognak és rövid időre kimegy a reléjük vagy más alkatrészük. Másképpen maga a tápegység is tud valamit stabilizálni, de az kevés és persze nagyobb ingadozások esetében tönkre is mehet.
  • bon
    #43528
    Linkeld be a bluescreenview progi képernyő mentését és mi is megnézzük.
  • Bal0924
    #43527
    Megnéztem, de nem lettem okosabb... Nem tudom mit kéne nézni :S
  • bon
    #43526
    Rendszer visszaállítás egy korábbi még müködő állapotra nem segít?
  • bon
    #43525
    Nem mondtál újdonságot, kb 20 éve foglalkozok pc-vel, így már rengeteg cr2032-es vagy hasonló gomb elemet kicseréltem. Probléma akkor szokot előfordulni, ha már nem jó a gombelem és mivel a felhasználók többségazt se tudja, hogy van ilyen. A rossz rendszeridő, meg alapra állt bios okozhat kellemetlenséget. Az esetben ha notebook-ban kell kicserélni az meg még szívás is lehet, mert sok esetben úgy elvan dugva, hogy szilánkokra szét kell szedni a gépet és nem egyszer nem cr2032-es típust használják így a cserének a költsége is többszőrőse lehet az alap 250ft-os árhoz képest.
    Az meg nagyon szomorú ha nálad ilyen rossz az elektromos szolgálatás 2013-ban. Én már beruháztam volna egy szünetmentesre, de egy tűlfeszvédőt alapból használnék, mert menet közbe is tönkre mehet a gép ha ingadozik az áram.
  • kl24h
    #43524
    Azért van az a Li típusú áramforrás, hogy az a BIOS-t táplálja, ameddig a gép áramtalanítva van. Tapasztalatom szerint egyáltalán nem probléma, hogy a gép áramtalanítva van több ideig is (lehet pár hónap is), mert ha áramot kap a BIOS, akkor minden beállítás rendben van. Most nemrég kellett kicseréljek egy gépen egy ilyen elemet, mert gondok voltak a gép beindításával, mert mivel gyenge volt az elem, akkor mindig megjelent fekete fehér írás (F2 default BIOS settings) és az F2 lenyomása után rögtön volt kék halál, utána meg nem, de egy nap múlva megint.
    Sajnos ahol én lakom, feltétlenül szükséges minden nap a gépet áramtalanítani, másképpen tönkremenne a sok feszültségingadozás miatt.

    Bal0924: Olvasd át, amit írtam itt és figyeld meg, hogy az óra pontos-e (vagy a dátum).
  • robi123
    #43523
    sziasztok egy kis segítség kéne win7-em van 64 bit és ezt írja ki mikor bekapcsolom a gépet. Az objektum nem konvertálható "System. Boolean" típusról "System. String" típusra. Mi lehet a gond köszi a segítséget előre is !
  • bon
    #43522
    Kékhalál okát jó lenne tuni, bluescreenview programmal elvileg megtudod nézni. Amúgy nem ajánlott a gép áramtalanítása, mert bios igényli a folyamatos áramellátást.
  • Bal0924
    #43521
    Sziasztok!

    Olyanban kellene a segítség, vagy inkább tanács.

    Mindig mikor kikapcsolom a gépet utána áramtalanítom. Másnap mikor vissza adom neki az áramot és bekapcsolom, mindig az első indításnál fogja magát és kiakad. Rendesen beindul minden, éppen csinálnék valamit és fogja magát "kékhalál" és után már rendesen megy.
    Ma vártam pár percet mikor visszaadtam rá az áramot. És nem volt semmi gond.
    Mi lehet a gondja? Miért nem tetszik neki hogy áramot kap és egyből beindítom?
  • Paradox01
    #43520
    Üdv!

    Ez vajon mi lehet?

    "Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected."
  • polluxware
    #43519
    átlehetne tenni az Alt-Tab bill kombót mondjuk a WIN("jobb gomb emulációja") gombra valahogy?
  • kl24h
    #43518
    Ha a szervizben leteszteltek minden alkatrészt és minden alkatrész ok, ezenkívül a csatlakoztatások is rendben vannak, akkor nem szabad ilyen gond legyen. Itt azért megkérdőjelezem, hogy a Windows nem volt-e vírusos, a másik, hogy újratelepítés előtt nem volt keményen befertőzve a gép (vagy újratelepítés előtt nem voltak-e ilyen hasonló problémák).
    Én pl. nem nagyon bízok az ilyen szervizekben, ezért én is a #43515 és a #43513 hozzászólásokat ajánlanám.
    Biztonságból a memóriákat leellenőrizném a Memtest86+ programmal.
  • WinStar
    #43517
    Sziasztok.Nem tudom feltelepíteni az SP1-est...állandóan azt írja ki hogy csak újratelepítés után tudja telepíteni...és akkor folytatodik..újrainditom,de nem csinál semmit....
  • trialboj
    #43516
    A memóriák is ellenőrizve voltak, továbbá 2db épp 1 hete került bele, szóval kétlem hogy oxidációs problémák lennének. Alaplapon nincsenek felpuffadva a kondik. A hűtéssel sem hiszem hogy probléma lehet, állandóan figyelem, és nem megy 45 fok fölé terhelés alatt sem. A kábelt kicseréltem, de azóta már ismét volt egy fagyás, az egér ottragadt s nem mozdul utána semmi sem, billentyűzetre sem reagált. A hdd tesztelve volt hd sentinel-el, hibátlan állapotú.

    amúgy az event logban, azoknak is vannak "üzenetei" akiknek nem játssza így az eszét a win?
  • howarju
    #43515
    Szia Trialboj!

    Én először kivenném a memóriákat, és a csatlakozósávokat radírgumival megtisztítanám az esetleges oxidációs lerakódástól. Azután, levizsgálnám az alaplapi elektrolit kondenzátorokat, hogy nem púposodott-e fel valamelyik, nem folyt-e ki belőle az elektrolit.(Barnás elszíneződés.) Sajnos a kiszáradt, kapacitás vesztett Elko-k ezzel a módszerrel nem fedezhetők fel, ott csak a kiforrasztás segít. Elég nagy baj, hogy az alaplapokba - költségcsökkentésre hivatkozva - alacsonyabb feszültségű kondenzátorok vannak beépítve, mint amilyen szükséges lenne.
    Pl. a +5V- hoz 6.3V-os, a +12V-hoz 16V-os, ami köztudomásúlag alá van méretezve a szükségesnek. (Feszültség x 1.41)
    Ezen túlmenően, kérnék kölcsön egy tápot, és azzal járatnám egy ideig, hogy előjön-e a hiba. Ha esetleg a ventilátor menet közben leáll, az is okozhat fagyást! Az, hogy a szervizben ment, nem garancia arra, hogy Nálad is jó lesz. Pl. Nálad alacsonyabb a hálózati feszültség, be van zsúfolva a PC egy szellőzetlen sarokba, stb.
    A processzor hűtését újrapasztáznám, mert sokan ezüstpasztával rakták össze, és köztudomású, hogy az hamar kiszárad, amitől romlik a hűtés teljesítménye. A fehér színű szilikonpaszta jóval megbízhatóbb erre!
    Bon már írta a kábelcserét, arra nem térnék ki!
  • trialboj
    #43514
    már mondta más is hogy mozgassam meg, biztos érintkezzik-e, de hát ha a gép nem mozog akkor vagy nem kellene egyáltalán működjön vagy ennek az ellenkezője nem?

    de rendben cserélem, milyen jó is lenne ha ennyivel megúsznám
  • bon
    #43513
    SATA kábel cserét megpróbálnék.
  • trialboj
    #43512
    Lassan a létező összes általam ismert fórumot végigjártam, és még senki sem hallott ilyen rejtélyes restartokról mint amelyek nálam előfordulnak.

    Event log here

    1 hétig szervizben volt, leteszteltek mindent, hibátlan az összes alkatrész, hazahoztam 1 napig vidáman ment, aztán mire feltelepítettem az utolsó fontos programot is hirtelen ismét 2x lefagyott (1 kék halál, egy szó szerinti lefagyás), hogy ne legyen olyan egyszerű az élet.

    A windows vadonat új, múlt csütörtökön került fel rá, és már 2 órával utána is játszotta az eszét, restart után az event logban ezeket a baromságokat írja csak, semmi konkrét hibára nem utal.

    Ha van valakinek bármi ötlete azt nagyra értékelném, mert jelenleg kifogytam mindenből s lassan késésben is leszek több munkával, mielőtt szervizben volt terhelés alatt egyszer sem fagyott, mióta visszajött csak terhelés alatt fagy a jó munkához, jobb munkás kellett volna...

    Az előbb utorrent volt csupán megnyitva és kék halál vitte el.

    Szoftveres hiba lesz, de hogy derítsem ki hogy micsoda? Lehet hogy a win cd hibás és már eleve valamit rosszul instalált fel az elején?
  • bon
    #43511
    www.asus.com
  • blue moon boy
    #43510
    Sziasztok!
    Ha tudnátok segyteni megköszönném.
    ASUS X54C laptopra feltelepítettem a Win7-et, és most illesztőprogram problémákkal küszködök.
    A hálózati vezérlő, és a USB vezérlő hiányzik. Amit a neten találtam egyik sem sikerült.
    Sürgős lenne. Ma délig megkell oldanom. Előre is köszi!
  • kl24h
    #43509
    Tényleg érdekes volt a probléma, amit írtál a #43502-ben. Én nem használok ESET terméket, mert többször is volt (már több mint egy éve) negatív észrevételem, ezért írtam is a magyarországi ESET társaságnak és aztán rövidesen orvosolták a problémát.
    Jó hogy megoldódott a problémád.
  • amadeus11
    #43508
    Okulásul!
    Leszedtem a vírusirtót (Nod32 ) , váltottam Avirára , azóta megy rendesen a boot .
  • pxxl
    #43507
    tárgytalan, mert egy újraindítás megoldotta.
    érdekes mindenesetre...
  • pxxl
    #43506
    hali!

    van egy apró problémám, nemtom volt-e már szó róla, de az egyik melóhelyi gépen az van, hogy a tálca előre került, kvázi mindig felül van, és minden ablak mögötte. pl excelnek az alja (ami kellene a munkalapok miatt) a tálca mögött van. olyan, mintha nem lenne ott a tálca, és addig nyitja ki az ablakot (teljes képernyő méretre). erre van valami okosság? :)
  • howarju
    #43505
    Köszi! 10 frissítésem érkezett!
  • bon
    #43504
    Megjöttek az e havi frissítések, elég sok, jó telepítést!
  • howarju
    #43503
    Tedd be a telepítőt és válaszd az indítás javítását!
  • amadeus11
    #43502
    Sziasztok !
    Vettem egy SSD-t . Win7-et raktam rá . Telepítésnél leválasztottam a merevlemezt. Később aztán visszacsatlakoztattam az alaplaphoz . Sokszor indulásnál nem tölt be a Win ssd-ről ha a vinyó is csatlakoztatva van . A betöltés megáll a Win lógónál . Nem is tudok bebootolni , csak ha leválasztom a merevlemezt . Ez mitől van ?
  • szakata
    #43501
    Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha valakinek esetleg nem eredeti a feltelepített rendszere, akkor az automatikus frissítéssel árthat magának? Érdemes kikapcsolni, vagy nem figyeli ezt senki, és nem kopogtatnak majd az ajtómon? És miután feltették a rendszert, és aktiváltuk, abból sem lehet gond, nem kell időről-időre újra aktiválni? Köszike előre is. :P
  • Japep
    #43500

    Annyi, hogy elvileg 512-es a videókártyám, így nem tudom, honnan jön az a 0,25 GB. :)
    Max szétszedem majd a gépet és megnézem pontosan mennyi van benne.

    Köszönöm szépen a válaszod. Akkor így szerintem a 64 bites lesz, főleg, mert elvileg gond nélkül futnak rajta a 32 bites programok is. :)
  • bon
    #43499
    64bit-es programok száma elég kevés még mindig, pedig jó néhány éve létezik már. 3GB Ram esetén nem nem fogsz észlelhető lassulást tapasztalni, de mivel 3,25GB-ot írtál még korábban így valószínűbb, hogy 4gb memória van a gépedben és a VGA memória miatt van a nem egész szám.
  • Japep
    #43498

    Köszi.
    És programok szempontjából? Általában minden program megvan mindkét verzióban?

    Azért is gondolkodom a 64 bitesen, mert ha most nincs is 4 GB RAM a gépemben, bármikor bővíthetem, akkor pedig már az kellene.

    Tehát ha 3 GB RAMmal 64 bites rendszert rakok fel, akkor nem lesz gond a rendszerrel (pl. lassabb lenne, vagy szaggat, vagy akármi)?