46641
  • bon
    #43737
    Csökkentet módban próbáld meg az eltávolítást. nyugodtan törölheted, windows.exe nem az oprendszer része. Pláne ilyen könyvtárban, könyvtár és tartalma is törölhető.
  • perko
    #43736
    Nem volt alaptalan a feltételezésed:

    Ezt a Windows.exe-t annak ellenére is felismeri hogy átírtam a kiterjesztést ex_-re.
    Nem engedi karanténba tenni, letörölni nem mertem. Az Emsisoft fórumra küldött tanácsért hogyan távolítsam el, de ennek sajnos nyelvi akadályai vannak.
    Megnézettem a Virustotal-al is.Az észlelési arány 8/46.
    Ez a 8 ismerte fel:

    Végsősoron két fájlt, "javatm.exe"-t és a "putka.dll"-t eltávolította a könyvtárból, a feladatkezelőben nem látok semmit ami nem odavaló volna, a processzor terhelése normális.
    Valami új sz@r lehet, nem tudom, hogy került a gépemre.
    Mégegyszer köszi a tanácsot. Egyenlőre figyelek, aztán meglátom mi lesz.


  • perko
    #43735
    Kösz, megpróbálom.
  • bon
    #43734
    Én lefuttatnék egy Emsisoft Emergency Kit-et.
  • perko
    #43733
    Ma, amikor elindítottam a gépet észrevettem, hogy böngészés közben nagyon akadozik amit nem szokott. (i7 processzor és 8GB RAm van a gépben)
    A CoreTemp szerint processzor 100% le volt terhelve.
    Megnéztem a feladatkezelőben ahol a javatm.exe fájl terheli a procit 86-87 %-ban.

    Rejtett könyvtárban itt található:

    c:\Users\Peter\AppData\Roaming\WindowsPE\javatm.exe

    Az NOD tisztának mutatja.
    A gugliban keresgélve nem találtam semmilyen információt a fájlra vonatkozóan.
    Próbaképpen átneveztem javatm_.exe-re. A rendszer működik így is és megszünt a proci terhelés is mert nem fut a javatm.exe. Egyszer jött fel egy ablak, hogy a rendszer nem találja ezt a fájlt, de azt bezárva rendben működik a OS.
    A win7 több mint egy éve van telepítve, eddig nem volt vele probléma.
    Meg tudja-e valaki mondani, hogy mi lehet a WindowsPE és ennek a fájlnak a funkciója?
  • howarju
    #43732
    Sziasztok! :-)

    Hibás frissítés (KB2823324)

    http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_frissites_update_hiba.html

    Bár nálam nem jelentkezett észrevehető probléma, azért a biztonság kedvéért visszavontam az említett frissítést!
  • simonl #43731
    Megoldottam:)
  • simonl #43730
    Sziasztok, kérdésem a következő és megoldást is kérek rá:)

    A videók könyvtárban mai napig csak a vidók mappát tartottam.
    Ma este ránézek és csoportosítva van (pedig nem én tettem)
    Most van egy Nyilvános videók csoport és a Fényképek mappát is ide csoportosította.
    Hogyan tudom visszaállítani az eredeti állapotot?

    Köszi srácok...
  • bon
    #43729
    De, de létezik a könyvtár és a TC is megtalálja.
  • Wreck86
    #43728
    Megoldottam.
  • Wreck86
    #43727
    "Hozzáférés megtagadva." Miért?:(
  • Wreck86
    #43726
    Nincs ilyenem, hogy "etc", viszont ha rákeresek úgy megtalálja,de tc nem.
  • bon
    #43725
    Windows\system32\drivers\etc
  • Wreck86
    #43724
    Köszi szépen!
    Kerestem a "hosts" filet,de total commanderrel nem találom. Rejtett?
  • bon
    #43723
    a dsiege2.available.gamespy.com címet a 127.0.0.1-es címre irányítja, ami a gép helyi címe, így nem megy a netre.
  • Wreck86
    #43722
    Sziasztok!
    Ha a hosts fileba beleírok egy sort (127.0.0.1 dsiege2.available.gamespy.com), ez mit fog csinálni?

    Köszi! (win7 64 bit)
  • bon
    #43721
    Böngészőben (IE esetében internetbebállítások\kapcsolatok) az automatikus tárcsázást tiltsd le, de ott is törölhető le.
  • piamania
    #43720
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni, hogy hogy töröljem a helyi kapcsolatokat.Routerrel csatlakozom a nethez, de korábban ez nem volt így ,hanem kapcsolódni kellett.De most hogy van router, már nem kell, ezért törölni szeretném a hálózatokból.De sehol nem találok olyat, hogy törlés.Van vmi megoldás?Állandóan felugrik a kapcsolódás ablaka, néha meg el se tűnik, hiába zárom be.Köszi
  • kemszi2
    #43719
    én úgy használom,de elég körülményes,szerencsére nekem ritkán kell(egy kis szar konvertáló program plazmavágózhoz )Viszont ezen a gépen napi szinten kell használni,úgy hogy marad a 32bit,elég lesz szerintem egyébként a 3 és fél giga is bőven,aztán ha ki tudjuk valamivel váltani ezt a programot akkor majd kap 64bitest
  • bon
    #43718
    Az áktiválások ha jól tudom eltávolíthatok a programok és szolgáltatásokból, a beállíott illegális kód meg cserélhető a vezérlőpulton keresztül.
  • bon
    #43717
    virtuális gép
  • kemszi2
    #43716
    még egy kérdés van egy másik laptop,tört win7 home premium van rajta. Vettünk ahhoz is egy eredeti win7 hp-t.Az aktiválást ki lehet belőle ütni és aktiválni az új kóddal,hogy ne kelljen mindent újra rakni?
  • kemszi2
    #43715
    Köszi a választ egyébként
  • kemszi2
    #43714
    Van egy olyan program amit nem tudok kiváltani és csak 32-biten hajlandó elindulni
  • bon
    #43713
    Bármileny 32bit-es oprendszer esetén vana 4gb-os memória limit és NEM oldható fel, Kell a 64bit ha 6gb memóriát használni szeretnéd. Nyugodtan telepíthettél volna 64bit-et, a kulcs jó hozzá.
  • kemszi2
    #43712
    Üdv!
    Szeretném megkérdezni a hozzáértőket,hogy win7 (eredeti példány friss telepítés ,új acer laptop) 32bit esetén,ugye van ez a memória limit 3 és fél gigára.Na most a laptopban 6 giga van,viszont kénytelen voltam 32bites windowst venni .Láttam hogy vannak ilyen programok amikkel fel lehet oldani ezt a limitet,érdemes ezekkel foglalkozni vagy kamu cuccokról van szó esetleg szétbarmolják a rendszert teljesen
  • xxdani
    #43711
    Hali!

    Megoldható, hogy "B" felhasználó ne használja a kiterjesztett monitort csak "A" nál legyen?
  • bon
    #43710
    Megérkeztek az e havi frissítések jó telepítést!
  • robi123
    #43709
    sziasztok olyan kérdésem lenne hogy tudnám összekötni a tv-met a pc-vel ilyen videó kártyám van gigabyte gt220 1gb hagyományos tv van és scart csatlakozó van a tv csak!Előre is köszi a választ!Meg kábelem olyan van van egyik vége vga másik meg scart!
  • kicsiati
    #43708
    Azt próbáltam, de semmi eredménye.
  • bon
    #43707
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Automatikus lejátszás
  • kicsiati
    #43706
    Sziasztok!

    Valahogyan véletlenül kikapcsoltam, hogy pl amikor bedugok egy pendrive-ot, vagy egy külső merevlemezt, akkor beadja azt a kis panelt amibe ki tudom választani, hogy pl mappát nyisson meg.
    Hol tudnám ezt visszakapcsolni?
  • kisokka
    #43705
    Nem szűnt meg egyébként a probléma, teljesen random csinálja. Ma megint, tegnap nem. A winstatot nem futtatja és foggggalmam sincs, hogy mi a kotta(nézem, semmi más nem fut éjfél után).
    Holnap(ma) felújítom a vasat és meglátjuk mi lesz, remélem megszűnik, mert eléggé bosszantó.
    Egyszer, ha rájövök mi okozta ezt, feltétlenül fogom ide postolni, de azért köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
  • Wreck86
    #43704
    Még 1 restart után jó lett.
  • Wreck86
    #43703
    Sziasztok!
    Frissítettem a hangkártya driveremet (Realtek hd audio) win7 64 bites rendszeremen.
    Ami fura, hogy a bejelentkező hang később hangzik el, tehát nem a rendszer felállása közben mint eddig,hanem jóval utána 1-2 perc múlva,ami fura.

    Mi lehet az oka?
  • Mr_no_NaMe
    #43702
    Elvégre már így is használhatatlan, hogy kicsomagolás mellett SEMMIT nem tudok csinálni a géppel mert fél órás műveletté válik egy 3 perces. Nem tudom. Lehet, sőt remélem, hogy a vinyóm kezd meghalni. Úgy is vennem kellene már egy újat...csak az alaplapom régi, de régi satásat meg minek venni. ááá. egy komplett gép kéne már. bankot kéne rabolni :(
  • bon
    #43701
    Ha kiszúrja, hogy nem eredeti akkor nem lasúlni fog, hanem egy idő után használhatatlan lesz a rendszer, de előtte is óránként kiléptett.
    Közel 10 éves winyónál már lehetnek teljesítmény problémák.
  • Mr_no_NaMe
    #43700
    Igazatok van végül is...lemeztöredezettség mentesítés + restart. Én is ezeket csináltam, de elég óckúlnak bizonyult.

    Amúgy nyílvánvalóan nem origi winfosom van. Hallottam ilyeneket, hogy ha észreveszi, hogy nem eredeti, akkor kezd el lassulgatni. Most más loadert használtam a winfos telepítés után, de nem jelzett még semmi olyat, hogy eredetit kéne használnom. csak kibaszott lassú. nagyon lassú.

    Lehet tényleg a winyómat kéne megnézni. Lassan 10 éves lesz.. jó ötletet adtál! Köszönöm!
  • Mayorpapa
    #43699
    köszi a választ, nekem fent van már a VLC-nek a 64-bites verziója, akkor külön kodek pakkot már nem rakok fel
  • bon
    #43698
    Én már írom is, nem kell codec pack, elég pl. a Kmplayer