46641
  • hgabi84
    #46401
    "A windows-ért fizetek, nem pedig ingyen kapom mint a Google szolgáltatásait" -> Itt nem volt semmiféle idézőjel! :)

    Szerintem tényleg ne erőltesd a témát... Szóval ne is erőlködj a mondataid jelentésének megmagyarázásával se. :)
    Utoljára szerkesztette: hgabi84, 2017.06.01. 21:40:32
  • TokraFan
    #46400
    Láthatóan az "idézőjel" jelentésére már nem emlékszel általános iskolából!
    Nos, az "ingyen" szó idézőjelben volt a mondandómban, tehát hogyan kell élrtelmezni (1000Ft-os kérdés)?

    A google-t egy percig sem védtem! Én az MS-t ítéltem el!
  • bon
    #46399
    Szerintem meglepődnél az ingyenes és a fizetős alkalmazások arányáról a Microsoft-nál. Nagyon sok ingyen elérhető programja van. Adatgyűjtés meg a sok esetben a felhasználói szokások figyelemmel kísérését szolgálják már Windows 7-nél is.
  • hgabi84
    #46398
    "Ezzel szemben, a Google esetében azért kapod "ingyen" a szolgáltatást, mert cserébe az adataiddal fizetsz!" ->Szóval akkor mégsem ingyen... Szerintem hagyjuk is ezt a témát, a te szövegeid sem sokkal értelmesebbek szerintem. Véded a google-t, holott egyrészt a Windows esetében is kikapcsolható a mindenféle adatküldés. Attól, hogy valaki nem ismeri a módját, attól még létezik a dolog. Egyébként meg, honnan tudod, hogy ahol kikapcsolod ezt, ott valóban nem küld adatot? Erről mindig az az üzenet ablak jut eszembe, ami néhány program esetében megfigyelhető: "Engedélyezi, hogy névtelenül adatokat küldjön Önről az alkalmazás?" És itt az "igen" és "nem" nyomógomb. Ha az igen-re nyomsz, névtelenül küldi, ha a nem-re, akkor meg lehet a nevedet is odateszi az adatok mellé... :) Honnan tudod, hogy nem?? :D
  • TokraFan
    #46397
    Teljesen értelmetlen amit írsz. Az autó a te saját tulajdonod, azt bárki, bármilyen körülmények között elveszi tőled, az lopás!
    A google ezzel szemben felajánlja, hogy ad neked számos szolgáltatást ingyen (fizikailag nem kell érte fizetned), cserébe kéri az adataidat, hogy az erre épülő reklámokon keresztül kitermelje a működési költségeit és a profitját. Te meg eldöntheted, hogy akarod ezt vagy sem!

    Akkor lenne párban a dolog windows ügyben, ha lenne két verzió.
    Ingyenes - Itt aktiválhatják az adatgyűjtést, mivel nem fizettél a termékért, tehát az adataiddal fizetsz majd
    Fizetős - Mivel kifizetted a terméket, további adatgyűjtésnek nincsen helye és jogalapja.

    De az, hogy fizetek (nem is keveset) a termékért, és a tetejében még lopják az adataimat is...vérlázító!
  • TokraFan
    #46396
    "Miért lopna, leírja a licensz szerződésben a felhasználási feltételeket"

    Lényegtelen, hogy leírja vagy sem, egy fizetős termék esetén a kikapcsolhatatlan adahalászat több, mint aggasztó, és persze mérhetetlenül erkölcstelen is! Bár a microsofttól mást nem is várunk, legaklább is mi, akik jól ismerjük ezt a bagázst már évtizedek óta.

    A warezt meg teljesen logikátlan idekeverni, semmi köze a témához (az androidot is lehet root-olni, az megfelel a windows wareznak)! Lényeg az, hogy alapvetően a windows termékek jelentős része fizetős, tehát az adathalászat indokolatlan, a userek okosabbik része pedig nem hajlandó még az adataival is fizetni. Ezzel szemben, a Google esetében azért kapod "ingyen" a szolgáltatást, mert cserébe az adataiddal fizetsz! Ez nem ugyanaz!
  • hgabi84
    #46395
    "Tehát ha valaki lop, akkor azt nem elítéljük ahogy az normális lenne" -> Ezt meg honnan szűrted így le?? Egyáltalán nem arról van szó, hogy normális lenne, hanem arról, hogy az adatlopás szóról kb. mindenki rögtön a Windows 10-re asszociál a számítástechnika világában. És az, hogy a google ingyen lopja tőled az adatot, az úgy már nem elítélendő cselekmény, igaz? Szóval, ha mondjuk egy autóban valaki a slusszkulcsot benne hagyja és úgy lopják el a parkolóból, azt a tolvajt már nem is kell megbüntetni?? Attól ő még tolvaj marad...
    Utoljára szerkesztette: hgabi84, 2017.05.31. 20:54:12
  • bon
    #46394
    Miért lopna, leírja a licensz szerződésben a felhasználási feltételeket, ja, hogy azt senki se olvassa el? Sajnálom. A Windows-ért fizetést meg hagyjuk, felhasználok elég jelentős része nem fizet érte vagy eleve ingyen kapja,
  • TokraFan
    #46393
    Szeretem az ilyen "érvelést"... Tehát ha valaki lop, akkor azt nem elítéljük ahogy az normális lenne, hanem példákat hozunk arra, hogy más is lop, tehát kvázi felmentjük a bűncselekmény alól. Mindezt úgy, hogy közben minket is meglop.
    Parádés, gratulálok!

    És még egy "apró" különbség: A windows-ért fizetek, nem pedig ingyen kapom mint a Google szolgáltatásait, ahol eleve tudom, hogy az adataimmal fogok értük fizetni!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.05.31. 11:19:26
  • tigerbácsi
    #46392
    Köszönöm szépen! :-)
  • hgabi84
    #46391
    +1 Ez pontosan így van. Érdekes módon mindenki elsősorban a Windows 10 adatgyűjtésével foglalkozik. A google-n kívül még számos hasonló - sőt sokkal aggasztóbb "adatgyűjtő" céget lehetne itt felsorolni...
  • TokraFan
    #46390
    És az legalább annyira aggasztó...
  • bon
    #46389
    Nálunk kb 30-35%-a Windows 7, 1% a windows xp. De ha holnap el nem felejtem megnézem pontosan.
  • bon
    #46388
    27% azért nem rossz. Sokan váltanak. Nálunk munkahelyemen már többség gép Windows 10-es.
  • bon
    #46387
    Sok oprendszer gyűjti és küldi az adatokat, Google cuccai pláne.
  • Szabi #46386
    nálunk a munkahelyemen pl. 50%.. küzdünk is ellene, hogy változtassunk..
  • TokraFan
    #46385
    A sevent kár lenne kinyírni még, mert a bugos Spy10 egyelőre nem alternatíva rengeteg helyen, főleg cégeknél.
  • wollnerd #46384
    Az aláírásod meg is magyarázza az egyik miértjét.. :)
  • gergely1991
    #46383
    Ugyanakkor a win10-re nem igazán akarnak váltani,amit valahol meg is értek.....
  • Tetsuo
    #46382
    Azért az elég sok.
  • bon
    #46381
    A rengeteg helyen van xp azért erös túlzás, piaci részesedése 7%.
  • bon
    #46380
    Csak ,kiterjesztett támogatás. Az alap támogatás 2015-ben megszűnt.
  • bon
    #46379
    Kizártnak tartom a rendszer támogatásának annyi.
  • bon
    #46378
    Létrehozol, egy új felhasználót a megfelelő névvel, a régit meg törlőd.
  • Szabi #46377
    a win7 igen, de az sp1 jelen állás szerint 2020. január 14. :D

    sajnos még rengeteg helyen van xp is, nemhogy win7.. nem lehet csak úgy megszüntetni a támogatását.. :)
  • macleody
    #46376
    Win 7 támogatás megszűnt már nem?
  • Szabi #46375
    egyébként sp2 szerintetek lesz még valaha ? :D

    sp1 óta kijött vagy ~350 frissítés, még összegzőből is van vagy 4.. kiadhatnának már új telepítőt :)
  • Hirthalion
    #46374
    Már csak kiváncsiságból, mert nemsoká úgyis újratelepítem:
    Windows 7 esetén ha a telepítéskor megadott fölhasználónevet utólag átírom, a legtöbb helyen az új név látszik, de egyébként, pl az Users, dokumentumok esetén a mappán még az eredeti.
    Erre van lehetőség késöbb mindenhol átírni? (telepítéskor elgépeltem a felhasználónevet)
    Gondolom valami mélyebb registry stb editor kéne hozzá, meg aki tudja mit keressen az át tudja írni külső prögram nélkül is, de az átlag fölhasználó nem feltétlen :)
  • Hirthalion
    #46373
    Bíztatóan indult, köszönöm a tippet, de a Windows ISO Downloader azt írja hiba történt a kérés feldolgozása közben, próbáljam újra késöbb.
    Viszont win10-re is jól jött ez a program, annál nem volt hiba a home pro verziónál.
    Azért késöbb újra megpróbálom, a hetest is, hátha.
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.05.28. 14:55:27
  • bon
    #46372
    Torrent helyett próbáld meg inkább ezt: link
  • Hirthalion
    #46371
    Üdv, ha a dobozos windows 7 home premium kódommal csak koreai [K] windows lemezképfájlt tudok letölteni a Microsoft oldaláról, akkor abból nem tudok már magyar nyelvű telepítőt kreálni?
    Amúgy meg magyar nyelv is van a windows dvd-n , a doboz is magyar.

    Rufussal szerettem volna win7 telepítő pendrive-ot készíteni.

    Mert akkor ennyit is ér a hivatalos lemezkép letöltés, akkor már inkább keresek valamelyik torrent oldallon magyar iso-t... csak szerettem volna frissebbet, mint 2014...





    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.05.27. 18:01:09
  • Carmang
    #46370
    Windows + L
    :)
  • TokraFan
    #46369
    Megnézem, köszönöm!
  • tigerbácsi
    #46368
    Sziasztok!

    Lehet pofon egyszerű a kérdésemre a válasz, de tényleg megakadtam. Régen használtam már.
    Szóval. Céges gépen szeretnék egy billenytyűkombinációt alakalmazni ami bekapcsolja a képernyővédőt. Amit jelszóval le is kellene védeni. Na ebből egyik sem megy :-D

    Köszi szépen előre is!
  • hgabi84
    #46367
    +1
  • bon
    #46366
    Én a beépített Biztonsági mentés és helyreállítás programot ajánlanám.
  • TokraFan
    #46365
    Hát igen, csak gondoltam 3rd party szoftver nélkül is meg lehet oldani.
  • VinylToy #46364
    Norton Ghost, vagy valamelyik hasonló programmal.
  • TokraFan
    #46363
    Hogyan lehet azt megoldani, hogy létrehozok egy System Restore Poin-ot majd kikapcsolom a System Restore rendszert -hogy a továbbiakban ne terhelje a gépemet-, de gond esetén az általam létrehozott SRP-ből visszaállítható legyen a rendszer?
    Ugyanis, jelenleg úgy működik a dolog, hogy ha kikapcsolom a System Restore-t, akkor törli az összes Restore Pointot (csak tudnám, minek?), tehát vagy megy ez a sz*r folyamatosan és terheli a gépem, vagy kikapcsolom, de akkor meg törli az összes SRP-t amit korábban létrehoztam.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.05.25. 12:55:38
  • lalakov
    #46362