46641
  • TokraFan
    #46441
    Miért nem teszel fel egy Windows USB-s pendrive-ra? Ezt a haver gépén meg tudod oldani. Utána arról indítod a géped és kész. Ha látja a zakkant HDD-t, akkor nincs gond, leszaded amit akarsz egy USB-s küldő HDD-re és csókolom.
  • Carmang
    #46440
    Inkább vidd el egy számtech.szervizbe, ott ki tudják szedni, és le tudják menteni. És még azt is kiderítik, hogy mi a gép baja.
  • Wreck86
    #46439
    Mielőtt nekivágok, előre is köszi mindenki a segítő infókat! :)
  • Wreck86
    #46438
    Sajnos PC-m nincs. :( Csak tesóm laptopja.
  • Mersant
    #46437
    kösd rá a PC-re, pl.a DVD helyere, vagy akar 1+ kabellel
  • Wreck86
    #46436
    Köszi!
    A külső rack az ilyen dokkoló amibe bele tudom illeszteni a kiszerelt hhd-met?
    M.
  • macleody
    #46435
    link
  • Wreck86
    #46434
    Laptopot még nem szereltem szét. :(
    Ez egy Acer Aspire 5741G típus.
    Hol helyezkedik el?
    Köszi!
    M.
  • wantonly
    #46433
    Lehet hibás a lemezed. Ki kell venni a lemezt és csatlakoztatni egy másik számítógéphez egy külső rack-ben.
  • Wreck86
    #46432
    Sziasztok, sajnos lehangoló dolog történt és a segítségeteket szeretném kérni.
    WIN7, 64 bites oprendszeres laptopommal valami történt. Nem tud elindulni.
    Ráküldtem az indítási javítás opciót, de nem tudja javítani a hibát.
    Gyakorlatilag nem tudom behozni magát az asztalt és nem tudom lementeni a dolgaimat. :(
    Nagyobb része a cuccoknak egy másik partíción vannak mint az oprendszer,de az asztalon is vannak fontos dolgok.
    Tudnátok tanácsot, tippet vagy megoldást javasolni, hogy tudnám a kemény 500 GB (c+d) merevlemezemet kimenteni egy több terás külső meghajtóra?
    Köszönöm előre is!
    Millerke
  • marsu
    #46431
    köszi a válaszokat.
  • bon
    #46430
    pl. rossz táp.
  • Laczyi
    #46429
    Talán a rossz (hibás) táp lehet az oka.
  • marsu
    #46428
    Sziasztok!

    Mitől lehet az, hogy a winchestereim, 3-4 havonta tönkre mennek?? És a vége mindig kékhalál!!
  • gergely1991
    #46427
    Keresd meg a "profil-mappát" jobb egérgomb tulajdonságok "Biztonság fül" (ha nincs közte az adott profil "szerkesztés" gomb "hozzáadás" majd "speciális" és végül "keresés most" kijelölöd aztán OK gomb).
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2017.10.19. 20:13:24
  • Besz
    #46426
    Kérlek segítsetek!

    Egy HP laptopon a Windows 7 képtelen betölteni az egyetlen alapértelmezett (rendszergazdai jogosultságú) profilt, nem tudom hogyan, de meghibásodott.

    Én azt csináltam, hogy aktiváltam a rejtett rendszergazdai fiókot, azon keresztül létrehoztam egy új profilt, majd átmásoltam az összes fájlt a régi profilból az újba. Pontosan követtem az utasításokat, ami itt le van írva.

    Átjelentkeztem az új profilba, látszólag sikerült a dolog, mert az összes régi ikon megjelent és a régi háttér is visszaköszönt, stb. De sajnos egyetlen fájlt sem enged megnyitni a profilon belül, se képet, se dokumentumot: hozzáférés megtagadva, nincs jogosultsága üzenettel válaszol. 30 GB cuccról van szó, rengeteg kicsi fájl.

    Erre visszaléptem a rendszergazda fiókba, kijelöltem az egész mappát, megváltoztattam a tulajdonosát az új profilra, és persze bejelöltem, hogy legyen érvényes az almappákra és a tartalmazott fájlokra is. Továbbra sem engedi megnyitni a fájlokat, pedig a biztonság fülön a teljes hozzáférés mellett is ott a pipa.

    Mit csináltam rosszul? Van köztetek olyan, aki találkozott már hasonló problémával, és tudja, hogy mit kell ilyenkor tenni?
  • gergely1991
    #46425
    Töltsd le a "kérdéses" hardverek drivereit.
  • Lantos_J
    #46424
    Szép napot!
    Nemrégiben vettem egy gépet i5-7400-as procival. Windows 7 van rajta, kb. 3 napig használtam, aztán elkezdtek jönni az üzenetek, hogy "unsupported hardware". Lehet használni így is, de meglehetősen zavaró. Néztem már külföldi fórumokat, ahol bizonyos frissítés(ek) eltávolításást ajánlották, de ezeket az elemeket nem találom a telepített frissítések között.
    Esetleg valaki tudna segíteni megszüntetni az üzeneteket?
  • Carmang
    #46423
    Múltkor, hogy ránéztem az alaplapra, megigazgattam a kábeleket is. Egyik sata kábel egy csöppet mozgott, beljebb toltam. Azóta problémamentes a gép.
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2017.09.30. 20:02:55
  • kl24h
    #46422
    A enyém 11 éves gép és ez az idő alatt csak egy tápegység volt cserélve benne és bővítve a memória 0,5 GB-ról 1.5 GB-ra. Védve van egy UPS stabilizátorral, ami nagyon fontos. Nincs egy kondenzátor sem felpúposodva.
    Sajnos a Windows 7 nem megy ahogy kellene (nem megfelelő az alaplap, videokártya, processzor), ezért használom az XP-t, de ott van a Windows 7 is, ha épp valamilyen programot futtatni akarok és XP-re nem lehet feltelepíteni.
  • Carmang
    #46421
    Hát én találkoztam már rossz processzorral, igaz amikor tönkrement, utána nem is indult el a gép soha többet :)
    Alaplapi kondikra ránéztem, nem púpos egyik sem, nem is számítok rá, hiszen direkt Ultra Durable lapot választottam. Persze ettől más szórakozhat rajta.
    Memtesztet lefuttattam a bővített módban, kétszer, nem talált hibát.
    Igazán az zavar, hogy ki sem tudom deríteni mivel állok szemben.

    Mindegy... majd lesz valahogy :) Kösz mindenkinek a támogatást.
  • TokraFan
    #46420
    Nem tudom milyen lapod van, de 7 évesen már előfordulhat púpos kondi, ami már csak random működik a végső halálozásig.
  • kl24h
    #46419
    Azt ajánlom, hogy teszteld le a memóriákat is a Windows-al vagy a MemTest86-al. Egy hibás memória csinálhat ilyen fagyásokat.
    A processzor nem csinál ilyeneket, ahogy bon is írta: #46418. Az alaplap is csinálhat ilyen hibákat, de ritka eset.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amilyen problémád van, azt okozhatja más is. pl. egy hibás CD/DVD író/olvasó, egy másik SSD vagy HDD, hálózati kártya (PCI slot/USB), hangkártya (PCI slot/USB), wireless (PCI slot/USB), billentyűzet, egér, USB kábel, Audio kábel (itt gondolok azokra a kábelekre, amelyek a gép első részére vannak kivezetve, ezek is mind csatlakoztatva vannak az alaplapra, csak ha lehúzod őket, helyesen kell visszatenni), legrosszabb esetben a videokártya (PCI-E). Rendesen a gépet úgy kellene bekapcsolni, hogy az alaplapra semmi sem legyen csatlakoztatva a fentiekből, csak a Windows-os HDD/SSD és billentyűzet + egér.
    A tápegységből is jöhetnek ilyen gondok, ha nem megfelelő a feszültség vagy nincs megfelelő érintkezés a csatlakozóknál.
    Utolsó sorban még megemlítem, hogy még okozhatja egy RESET vagy POWER gomb is. Találkoztam ilyennel is, hogy a gép volt mikor beindult, de egy idő után újraindult, volt mikor rögtön újraindult, persze lehet más megnyilvánulása is, mert függ az alaplaptól.

    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2017.09.21. 20:55:10
  • bon
    #46418
    Én processzor meghibásodást még nem láttam a több mint 20 éves pályafutásomon. Alaplapot annál többet.
  • wollnerd #46417
    Én találkoztam már olyan géppel hogy csak bootoláskor volt csak olykor "Boot Failure!" hibát kiadó HDD probléma, de utána ha sikerült bebootolnia akkor utána hibátlanul működött a nap 24 órájában. A tulajdonosa ez után nem is merte kikapcsolni a gépet, mindig csak a képernyőt kapcsolta ki, de gépet nem. :D Hetekig csak bekapcsolva hagyta a gépét, bejelentkezve a Windows-ba. :DDD
  • Carmang
    #46416
    Az történik rendszeresen. Van egy bad sector-om, egy "archiválós" partíción, oszt annyi. A C: egy egyéves SSD-n van. HD Sentinel, illetve az SSD-nél a Samu Magician figyel a háttérben.
    Még processzorra gyanakszom.
    Az érdekes az, hogy tegnap, tegnapelőtt valami hatodik boot-ra sikerült csak összekapnia magát a gépnek. Utána viszont egész nap semmi probléma. Ma elsőre ment minden.
  • kl24h
    #46415
    Vagy a HDD kezd tönkremenni. Lehet egy lemezellenőrzést is is végezni főleg a C:\ amelyen rajta van a Windows.
  • Carmang
    #46414
    Egy Adware-t talált egy régi telepítőben, ellenben most olyat játszik a gép, hogy újraindulás után képes az alaplapi boot-folyamat lefagyni. Még megpróbálok egy memóriatesztet, ha az sem talál semmit, akkor ideje lecserélni a 7 éves gépet.
  • Carmang
    #46413
    Kipróbálom, kösz.
  • kl24h
    #46412
    Így első ránézésre úgy tűnik, hogy egy vírus szórakozik, ezért is ajánlom, hogy ellenőrizd le az egész gépet: Kaspersky Virus Removal Tool 2015 (ki lehet választani a partíciókat is, hogy mindent ellenőrizzen le).
  • Carmang
    #46411
    Helló! A system32\wbem\wmiprvse.exe elég sűrűn összeakad manapság valamelyik dll-lel. Legtöbbször a SYSTEM32\ntdll.dll -lel. Random fagyásaim, újraindulásaim vannak. Lehet javítani, vagy készüljek fel egy clean install-ra?
  • TokraFan
    #46410
    Lehet, én is vettem ilyet...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.09.14. 21:14:59
  • suba53
    #46409
    Sziasztok!
    Ha veszek egy újrahasznosított Win7 pro licenszet, akkor azt aktiválhatom akár angol, akár magyar nyelvű telepítés esetén is?
    Magyar Win7 pro-ként lehet kapni olcsón, de angol nyelvű telepítést szeretnék használni.
  • hgabi84
    #46408
    Én még a biztonság kedvéért a GMER-t és a Trojan Remover-t is lefuttatnám, mivel orosz weboldalt említettél... :)
  • Bokafix2
    #46407
    Ez megnyugtató, köszi... féltem, hogy valami idegen felhasználó tolakodott be. Malwarebyte's Anti-Malware teljes scan ment le, SuperAntiSpyware scan, Advanced SystemCare scan, meg egy Avast antivirus scan.

    Browser hijacker volt egyébként, az erőszakosabb fajta (Hi.ru)... megváltoztatta a kezdőlapot firefoxban, telerakta felesleges add-onokkal, meg teleszemetelte a fájlrendszert mindenféle ismeretlen mappával. Mire észrevettem már egy csomó kéretlen hülyeséget letöltött. Többet nem nyitok meg orosz weblapot.
  • hgabi84
    #46406
    Szia!

    A csrss-t megnéztem egy nem fertőzött gépen, és ott is 2x fut. :) A Firefox sem gond, egy ablakot nyitottál, de a feladatkezelő több folyamatként kezeli - például külön a bővítményeket és külön a megnyitott lapokat. Miket futtattál le a malware irtásához?
  • Bokafix2
    #46405
    Sziasztok

    Légyszi valaki aki profin ért az op. rendszerhez segítsen... sikerült valahogy beszednem egy malware-t, és már le lett írtva, legalábbis úgy néz ki, de kívácsiágból belenéztem a rendszerfolyamatokba a feladatkezelőben, hogy hátha nem-e bújkál még ott valami. Nem volt ismeretlen folyamat viszont a csrss.exe-ből kettő van (Ügyfélkiszolgáló futásidejű folyamat).

    Ez gond? Nem csak egynek kéne lenni? Azonkívül miért szerepel a firefox 3-szor is a listán... egyetlen ablak van megnyitva, nem csak egynek kéne lenni belőle?
  • hgabi84
    #46404
    Azért ne engem hibáztass, ha az egyik percben így, a másikban meg úgy fogalmazol. :)

    Én ezzel lezártam ezt.
  • TokraFan
    #46403
    Hej, ilyen sötétség még létezik?
    A #46398-ban te magad idézed tőlem azt a mondatot, amire hülyeséget válaszolsz!

    Vagyis idézed tőlem a mondatot a kérdéses szóval idézőjelben (ráadásul még vastagítottam is neked az eredeti kommentben), majd mikor szóvá teszem, hogy hülyeséget beszélsz mert nem érted az idézőjelet, akkor meg belinkelsz egy teljesen másik mondatot.
    Ezt nevezem!

    Igazad van, veled nem erőlködöm tovább. A tanárodnak kellett volna még alsóban...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.06.05. 23:50:33
  • Tetsuo
    #46402
    +1