46641
  • Zoli007
    #43979
    Nem egetrengető dolgokra gondoltam, de pl. 64 biten csak aláírott driverek mennek, képnyitást is csak a 64 bites PS-re tudom ráasszociálni.
  • [HUN]FaTaL
    #43978
    Semmi szopás nincs a 64 bites rendszerrel sem, kb 5 éve csak x64-et használok.

    Az utóbbi kritérium jogos.
  • Zoli007
    #43977
    Nem mindegy, mert 32 bittel még mindig egy picit kevesebb szopás van, de ha bővíteni akarná a RAMot a közeljövőben, akkor megúszik egy Win reinstallt a 64 bittel.
  • [HUN]FaTaL
    #43976
    Tökmindegy.
  • bon
    #43975
    Na akkor indoklom is a 32bit-es ajánlásom. a gépben 3gb +512mb vga memória van, az így 3,5gb memória mait még letud kezelni a 32 bit. 64bit-nek 4gb memóriától van értelme.
  • bon
    #43972
    32bit
  • DarkSector
    #43971
    64
  • riki02
    #43970
    Az alábbi configra win7 32 vagy 64 bites verzió ajánlott inkább?

    CPU: Intel Petium Dual Core T4400 2.2 GHz
    Memória: 3GB (DDR3)
    Vidókari: nVidia Geforce 310M 512 mb

    Előre is köszönöm
  • Bal0924
    #43969
    Köszi mindkettőt kipróbálom.
    Ezeket nem ismertem.
  • precision
    #43968
    nem tudom mennyire memória igényesek, de a mai ram árakat figyelembe véve nem kéne gondot okozzon 4 giga ram egy gépbe és onnantól kezdve nem számít hogy mennyit eszik egy progi... :)

    https://www.trillian.im/

    vagy

    http://www.pidgin.im/ - ehhez le kell tölteni a skype plugint mert gyárilag nem támogatja... fent, plugins menüpont
  • Bal0924
    #43967
    Sziasztok

    Tudtok ajánlani egy olyan csevegő programot ami kevés memóriát használ.
    És tudja kezelni a skype, MSN és a Facebook fiókokat.
    Mint a Skype...
  • iceeman
    #43966
    értem,köszi szépen. remélem nem lesz baj ha nem telepitem,fut rendesen minden a gépen...
  • tompka
    #43965
    A múltkor írtam, hogy valami elkezdi olykor 100%-on tekerni a processzor egyik magját. Nos nagy valószínűséggel az Nvidia GPU(2. gpu) okozza. Ha elindítom a Media Player Classic HC-t DXVA módban akkor a laptop hűtése felpörög és zúg folyamatosan. Hideget fúj, de nem áll le amíg ki nem lépek. Olykor a többször újraindítom a rendszert, akkor megjavul. Zúgáskor a GPU elkezd lehűlni mivel szinte semmi terhelésnél kapja az extrém hűtést, és a PCH melegedik.
  • Wreck86
    #43964
    Okés! Akkor az otthoni tűzfal marad bekapcsolva, a többi kikapcs.
  • bon
    #43963
    Elképzelhető, hgy van olyan programod ami felrakta és így igényli a frissítést. De amúgy lefelé nem kompatibilisek egymással a keretrendszerek (a főverziók, de ha nem így van egy fejlelsztő majd leírja pontosan), ezért kell külön változat.
  • bon
    #43962
    Nem otthonra való, és nekme 1x már akadt vele problémám. AMúgy repterekre, netkávézokba ajánlja ha jól emlékszem. Az otthonit válaszd, az az optimális.
  • iceeman
    #43961
    üdvözlet az uraknak. a gépemen a net framework 4.5 verzió van.azt szeretném kérdezni,hogy a windows update miért akarja telepittetni velem a Net keretrendszer 3.5.1-es frissitését? mondjuk igaz hogy opcionális,de azt irja fontos. de feleslegesen nem akarom telepiteni. köszönöm elöre is válaszokat,további szép napot!
  • Wreck86
    #43960
    Szia!
    Köszi,kimerítő a válasz!:D

    A nyilvános ennyire rossz?
    Mert arra gondoltam, ha már van ess6 tűzfalam is, hogy a nyilvánost,tartományt kikapcsolom és a saját marad bekapcsolva.
  • bon
    #43959
    Gyári beépített tűzfal bőven elég, a profilokat lényegét meg leírja a választó ablkak. Nyíilvános kerülnedő, tartoményi profilhoz céges tartományvezérlő kell, otthoni meg pont jó szokott lenni a legtöbb embernek. Más-más portokat engedélyez.
  • Wreck86
    #43958
    Új kérdés:
    -mi a különbség tartomány profil, saját és nyilvános profil tűzfala között?
    Illetve, kellenek-e ha eset smart security 6om fent van, aminek van tűzfala?
  • ffxi
    #43957


    Napot!

    Felraktam a win 7-et. Az integrált hálókarit egyből felismerte. Viszont csatizáskor nem tudok netezni, mert ezt kapom: "nem azonosított hálózat" Előtte vagy félpercig "Azonosít..."

    T-Home féle ZTE ZXV10 H201L modem-router.

    Másik gépen XP fut. Azon továbbra is van net. Hozzáteszem, hogy frissen telepítve a win7. Semmilyen egyéb program nincs rátelepítve.
  • Wreck86
    #43956
    Hali!
    A legutóbbi win7 64 bit-es frissítés tartalmazott olyan dolgot, ami akadályozhatja a "tunngle" virtuális hálózatot létrehozó progi, adapterére való csatlakozást?
    Újra is raktam a tunngle-t, van neki virtuális hálókártyája, de nem tud az adapterre csatlakozni. :(
    Ötlet?
  • bon
    #43955
    Pl. paragon particion manager progival.
  • riki02
    #43954
    Üdv a Klánnak!
    Régen jártam már itt. Lenne egy kérdésem ami lehet hogy kivitelezhetetlen űbernagy f*szság de fontos hogy ki tudjam vitelezni. http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_20_jmm0rm90f2.png

    Azt szeretném kivitelezni hogy mindkét partíció 150-150 gigás megosztásban legyen. Lehet ezt valahogy utólag módosítani/formázni? (jelenleg a C:97,5 a D:200 ahogy a képen is látszik)
  • poruljartal
    #43953
    ok köszi, azt meg tudnátok mondani, hogy valamit rosszul értek, de ez az alias is egy email címnek felel meg ugye? Azt olvastam évente 10 vehető fel max, így mondjuk 3 év múlva már 30 email címem lehet egy fő akkon, mindegyikkel be tudok jelenkezni, és bármelyikre képes vagyok fogadni és írni is, azaz a kimenő is azzal az alias maillel mehet?
  • bon
    #43952
    Én ide írnék a problémáddal: link
  • poruljartal
    #43951
    hotmailes topikot nem találtam, vagyis 10 hozzászólásosat igen, de itt hátha tudjátok mitől lehet ez. Ja és aliasoknál mutatja a címeket, de írásnál már csak 5 cím elérhető, és ha írok az aliasoknak azok közül sem hajlandó csak ennek az 5nek ami megy küldeni.
  • poruljartal
    #43950
    hello
    kéne egy kis segítség
    Most, hogy van ez az aliasozás hotmailen beállítottam szépen vagy 8 aliast, de csak ebből 5 hajlandó küldeni és fogadni, miért lehet? A többit ugyan úgy csináltam, van ennek valami cooldownja, hogy pár napig nem működik?
  • howarju
    #43949
    Szia Sz7cs! :-)

    Nekem nem jött be, ezért visszatértem az IE9-hez.
    Megvárom, amíg kinövi gyermekbetegségeit, aztán újra megpróbálom feltelepíteni!
    Helyette inkább a Firefox-ot és a Google Chrome - Portable verzióját preferálom! :-)
  • sz7cs
    #43948
    sziasztok !
    ie10 milyen win7-en ?
    jó vagy érdemes másik böngészőt használni ?
  • [HUN]FaTaL
    #43947
    Nem, ezért utálom.
  • lck
    #43946
    Nem lehet. / ezért nem használom /

  • janihunk
    #43945
    Sziasztok a defenderbe (MSE) be nem lehet azt beállítani hogy ha megnyitok egy mappát és van benne pl 20 telepítő akkor ne ellenőrizze folyton? Eléggé belassul tőle a rendszer.
  • bon
    #43944
    Keretrendszer eltávolítása és újraindítás után feltelepítése.
  • Zollee70
    #43943
    Sziasztok

    A Microsoft.NET keretrendszer frissítése valamiért végtelen ciklusba került nálam.
    Kikapcsoláskor feltelepíti, sikeresen befejezi, de a következő induláskor újra és újra telepíti ugyanazokat a frissítéseket.

    Tudtok valamilyen megoldást ajánlani?

    Köszönöm előre is.
  • Bal0924
    #43942
    Köszi.
  • bon
    #43941
    Pedig ez a legjobb megoldás, a readyboost nem sokat ér.
  • DarkSector
    #43940
    Hát ez a pendrive azért nem olyan mintha ramot vennél. :D
  • Bal0924
    #43939
    köszi, de most nincs rá lehetőségem. a meglévőkből gondoltam hátha sikerül kipréselni valami minimumot..
  • Blum
    #43938
    Veszel megtobb RAM-ot.