46641
  • TYÜTYI2006
    #44019
    Szia!
    Én az XP-men szoktam leformázni a korábban Vista, tavaly óta win7 partíciót. Elsődleges, aktív partíció. Úgyhogy nincs 100 MB-s rejtett partíció. Prtition from image szintén nincs ezen a win7 telepítőlemezen. Ghost is norton 15-tel készült, nincs bootlemezre kiírva még a norton, XP-n ghostoltam a win7-et. Meg ott is szoktam visszaállítani, a partícióra. Telepítés esetén meg azért nem szoktam lemezzel feleslegesen formázni, mert az az XP-n már telepítés előtt megtörténik. Aztán berakom a telepítőlemezt, lekapcsolom a gépet, kihúzom a 320-as lemez, illetve a másik dvd író sata kábelét, ha a külső dock menne azt lekapcsolom, elindítom a gépet, dvdről futtatáshoz nyomok gombot, aztán telepítek.
  • suba53
    #44018
    Szia!
    A Roaming profil nem arra való, hogy bármelyik hálózatos gép elé beülsz, ugyanaz a környezet fogadjon?

    Ebben az esetben az az igény, hogy ehhez a géphez bárki leül itt egy előre beállított profilt lásson, ami nem azonos az ő általános profiljával.
    Kikapcsolt képernyővédő, monitor, HDD kikapcsaolása letiltva, editált start menü, vizuális effektek, stb.

    És ez más mint a standard GPO, mert ez egy olyan OU-ban van, amin nem fut le a GPO.
  • suba53
    #44017
    Szia!
    A Win7 a telepítéskor létrehoz egy 100MB-os rejtett rendszerpartíciót.
    Próbáld meg azt, hogy a telepítőt indítsd el azon a diszken, amelyikre a rendszert szánod.
    Ekkor létrejön ez a 100MB rész is. Hozd létre a "C" partíciót is, majd telepítsd a rendszert.
    Ha kész, akkor a C-re ghostold át a korábban mentett Win7 rendszerpartíciódat partition from image menüponttal. Ez felülírja a friss rendszeredet a korábban mentett rendszerrel.
    Ezután szerintem működnie kell.
  • bon
    #44016
    Tuti, hogy lennie kell (persze én hivatalos telepítőkre gondolok), de íme egy cikk ami mutatja, hogy hol kell lennie a menünek: link
  • TYÜTYI2006
    #44015
    Sajnos javítás funkció az nincs. Amikor bejön a nyelvi menü, továbbra kattintok, nem a telepítés jön be, az hiányzik, hanem egymás alatt, hogy mit telepítenék. Starter, home, professionál, ultimate X86, home, professionál, ultimate X64.
  • bon
    #44014
    Windows javítását próbáld meg, ott lesz a kezdő képernyőjén ha beboot-olsz a telepítővel. a hibakódok alapján ezt javasolják több helyen is.
  • TYÜTYI2006
    #44013
    A 250-es már csak adattárolási lesz majd, a táp biztosan jó még, Nitrox 600W-os. Én úgy tudtam, hogy ghostból, nagyobb méretű partícióra visszalehet állítani.
  • bon
    #44012
    Még néhány ötlet:
    - sata kábel csere az adat olvasási hibákat lehet, hogy megoldja, szükség esetén táp csere. Ha nem javul kuka a 250gb-os winyó.
  • TYÜTYI2006
    #44011
    Ez volt a rendszerindító partíció is tudomásom szerint. Aktív, elsődleges, partíció volt.
  • bon
    #44010
    Na én a 6. sor után elvesztettme a fonalat.
    - bekezdés használata javasolt.
    - van a telepítő legelején Windows javítása menüpont.
    - a rendszer indító rejtett partíciót is mentetted ghost-al?
  • DarkSector
    #44009
    asztaqrva
  • TYÜTYI2006
    #44008
    Sziasztok!
    A rendszer win7 ultimate X64. Amikor Májusban akartam csinálni Kaspersky rescue disc 10-zel vírus ellenőrzést, több mint 2 óra múlva is csak 1%-on volt a 250-es lemezem win 7 partíciójánál, csak azt nézettem akkor. Eddig a 320-asomon használtam többnyire azóta az xp-t, most is az megy. Pénteken vettünk 1 routert, meg 1 db 1 terrás Western Digital lemezt, van még 1 db 1 terrás Samsungom, ez a WD már sata 3-as, a többi még 2-es. Úgy gondoltam, hogy majd a 320-asra tenném a win7-et, ghostból, 60, vagy 70 GB-s partícióra. A 250-esen 4 szektor hiba van már pár éve, meg adatolvasási hibák, 91%-os. Csináltam a WD-n 40 GB-s biztonsági rendszer partíciót, meg a maradékot egybe. A 250-esen, a win 7 35 GB-n volt, mellette volt egy 15 gb-s xp, 40 gb-s játéktelepítési, 142 körüli meg használatra. Az xp részén volt már a virtuális memória, dokumentumok, letöltések könyvtár, hibernáció pedig kikapcsolva. A 320-ason 15 gb xp, a többi meg egybe, illetve a Samsung 1 terráson is, csak azon nincs rendszer. Mikor a 250-est, meg a 320-as nagy partícióját leürítettem a WD-re, akkor leghostoltam norton 15-tel az xp-men a win7-et. Aztán töröltem mind a 4 partícióját, és csináltam 1 low level formatot, Pénteken este lett meg. Szombat óta próbálkozok win7-tel. Csináltam a 250-esen 1 db 40 gb-s partíciót, elsődleges, aktív, ez lenne a biztonsági rendszer partíciója, 15 helyett 40 GB. Ghosttal visszaállítottam rá a win 7-et, próbaképpen, meg az 1 terrás WD 40 gigására is. Újraindítottam, de sajnos winload.exe hibát írt ki. Neten azt találtam, hogy telepítőlemezzel hibajavítás, de nincs a lemezen ilyen szerintem. Bejön a nyelvi beállítás, tovább, és ott nem telepítés van, hanem egy szép választási lista egymás alatt. Starter, home, pro, ultimate X86, home, pro, ultimate, X64.A hibakód: "Állapot: 0xc000000e". Próbaképpen csináltam a 250-esen, 1 35 GB-s partíciót is. Amikor tavaly tavasszal felraktam a win7-et, akkor egyből a telepítés után is csináltam 1-et ezt még nem próbáltam. Aztán mikor minden program, a játékokat kivéve települt rá tavaly, és be lett állítva, akkor is ghostoltam. Ezt szoktam 1 aktuális ghostolás után visszaállítani néha, és lefrissíteni, majd leghostoltam, a korábbit meg töröltem. Utoljára Februárban frissítettem, akkor ugyanis más hiba miatt, vissza kellett hoznom ghostból a wint. Ezt a verziót betöltötte, talán a 40-es partíción is. Az aktuális verziómat viszont, mikor az új 35 gigás partícióra visszaállítottam Szombaton, ott betöltötte, majd örömmel le is ghostoltam gyorsan. Azóta ezt próbálgatom visszaállítani, a régebbi verzióból, visszaállítani hozzá a boot fájlokat, mappát pl, és nem jó 40-esen sajnos. Itt is winloados hiba telepítőlemez, Állapot: 0xc0000225. Van 1 másik telepítőm, az csak ultimate X86/64-es, gondoltam megpróbálom a javítást. Tavaly Februárba itt kérdezgettem vele a gondomat, nem akart rá sehogyan se sp1 települni, 1 boot vírus gyanu is volt, ezért lett ez a másik. 1-szer sikerült majdnem a javítás, de akkor meg nem eredeti windows lett, nem engedett belépni a kék háttérből. Ha jó lenne a win7, akkor leghostolnám az xp-t. Az üres 40-esre visszaállítanám ideiglenesen, aztán a 320-ason, a 2 partíció törölve, sima formázás, win partíció, 60, vagy 70 GB lenne. Aztán azon is megpróbálnám, a win7-et, valószínű egyenlőre ott is lenne majd. Az xp meg a 250-esen, vagy valamelyik 1 terráson lenne. 2007-ben lett véve talán Május 25-én a 250-es, pont 2 hónap múlva a 320-as, Samsung lemezek, a 320-ason nincs elvileg szektorhiba, adatolvasási hiba, szinte a kezdetek óta rossz viszont a smart. Működési idő: 1 nap 19 óra, volt már 2 nap felett is, összes indítás leállás 115. Ha nem jön elő fejproblémája újra, akkor addig jó lesz Win7-re még nem lesz DDR3-as lapom, ahhoz meg már lehet hogy SSD lesz Win7-re, vagy 8-ra. Mivel ghostban van win7, így feleslegesen telepíteni nem szeretnék, vissza lehet e úgy állítani hogy jó legyen nagyobb partíción is.
  • dr Kotász
    #44007
    ffdshow van fent
  • bon
    #44006
    Kodec pack nincs fent a gépen?
  • dr Kotász
    #44005
    Sziasztok!

    Nem voltam biztos benne, hogy a problémámmal hová forduljak, remélem, az itteni Windows-guruk tudnak segíteni. Ha nem ide tartozik, elnézést a zavarásért.

    A lényeg a következő: a kamerám .mov formátumba rögzít, ezeket a videókat a PC-n át szoktam konvertálni .avi-ba kompatibilitási okok miatt. Erre már évek óta a Pazera MOV to AVI converter nevü freeware progit használom. Legutóbb, amikor ugyanezt megcsináltam, azt vettem észre, hogy az újonnan létrehozott videofile lejátszásakor az eredeti hang helyett csak kattogásokat, zörejeket hallok. Próbálgattam guglizni a problémát, verziót frissítettem, audiobeállításokat változtattam, semmi eredmény. Végül próbaképpen lejátszottam a file-okat az asztali lejátszón meg a tv saját USB csatlakozóján keresztül. Mindkét esetben kifogástalan volt a hang. Tehát nem a file rossz, amit készítettem, hanem varázslatos módon csak a PC-n korrupt az audio. Win7 74 bit, a hardver 2 éve változatlan, audiodriver is még az eredeti (Creative X-Fi kártya). BSPlayer + VLC Media player van fönt, mindkettővel le tudok játszani MP3-akat, filmeket, a youtube streamelésnek is jó a hangja. Tehát a PC-m mintha kizárólag az általam kovertált video hangját nem játszaná le.

    Abszolút nem vagyok egy nagy audio/video szakértő. Légszi segítsetek, hogy lehetne kiszűrni a hiba pontos okát?
  • bon
    #44004
    Roming profil beállítása a csoportházirendben?
  • suba53
    #44003
    Sziasztok!

    XP alatt simán ment egy User Profile átmásolása a Default User Profile alá, onnantól minden új bejelentkező azzal a profillal indult.
    ( Céges környezet, domain userekről van szó. )

    Win7 alatt ezt nem tudom hasonló módon megtenni, mert az ablak tiltva van.

    Tudtok rá módszert a Win7 alatt saját eszközeivel?
  • lalakov
    #44002
    Tudom ez nem az Office topik, de gyors válaszra lenne szükségem.
    Nem használ véletlenül valamelyikőtök angol Officet? Ha igen, akkor az illető megnézné nekem a beállításokban, hogy mi ennek a beállításnak a pontos megfelelője: "Megjelenés szerinti pontosság beállítása"
  • GPx8
    #44001
    Sziasztok!
    Windows Live Mail-ben meg lehet oldani, hogy a kimenő levelekről automatikusan másolatot küldjön?
  • Devv
    #44000
    Üdv!
    Olyan problémám van, hogy sem az xwidget időjárás, sem a win7 időjárás minialkalmazás sem tud kapcsolódni az internethez. Kerestem megoldásokat a neten, de végül is nem tudtam megcsinálni. Tudna segíteni valaki? Köszi!
  • krisztajo
    #43999
    Megnéztem, az a pipa nálam eddig sem volt bent.
    Egyéb ötlet?
  • krisztajo
    #43998
    Az van fent, a legfrissebb. A letiltást megnézem.
  • bon
    #43997
    Utánna nézve, szerintem nem fogod tudni törölni. Esetleg rakd fel az IE10-et és hátha orovosolja a problémát. De tilthatónak is tűnik: link
  • krisztajo
    #43996
    Bon! Ha törlöm nem fog valaminek hiányozni?
    GPx8! Értem köszi.
  • GPx8
    #43995
    Más programmal akad, nem Internet probléma...
  • bon
    #43994
    Teljesen normális, látnád 2TB-os winyónál.
  • bon
    #43993
    Töröld a Low-Mic Utility Tool-t, gondolom te raktad fel valami programmal.
  • riki02
    #43992
    A kép lemaradt. Kép: Link
  • riki02
    #43991
    Van egy notebookom 320GB merevlemezzel. Azzal eddig is tisztában voltam hogy valamennyivel kevesebb de hogy 320gb helyett csak 296 van, az normális?

    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/6/26/a1_2013_6_26_37tc9r9ldf_tn.png][/url]]Kép
  • krisztajo
    #43990
    Help! Pár hete minden nap megkapom ezt a hibaüzenetet:
    Internet Low-Mic Utility Tool működése leállt.
    Ez meg mi a fene?
    Nem is használok Explorer-t.
    Újra tudom indítani, csak nem tudom miért csinálja.
    Ez gáz, kell vele foglalkozni illetve mit kéne tennem ahhoz, hogy megjavuljon?
    Segítsetek, ha tudtok!
  • bon
    #43989
    Kompatibilítási problémák? Simán engedélyezhető a kompatiblils mód a böngészőn belül és akkor már jól kell megjelenítenie az oldalakat.

    Amúgy meg ha megjelenik a windows update-n akkor jobb gomb és elrejtést kell választani.

  • GPx8
    #43988
    Sziasztok!
    Kompatibilitási problémák miatt el kell távolítanom az IE10 böngészőt, úgy, hogy továbbiakban az IE9-et hsználhassam.
    Hogy csináljam? (Frissítéskor nem másszon vissza az IE10...)!
  • ACE
    #43987
    Az kizárt mert a TV HDMI kimenetre van dugva, a monitor meg DVI-ra.
  • bon
    #43986
    Átcseréled a vga kimenetekben a csatit?
  • ACE
    #43985
    Kérdés, ha több kijelző van a géphez csatlakoztatva, és nyomok egy Windows-P billenytűt, akkor ott lehetne kikapcsolni a másodlagos képernyőt, de sajna ez nálam fordítva van. Az 1-es a TV, a 2-es pedig a monitor, így úgy tudom kikapcsolni a TV kimenetet, hogy azt választom hogy Projector Only, holott a Computer Only kéne. Ezt hogyan lehet megcserélni? Köszi
  • bon
    #43984
    DSL tárcsázási hiba, ami egy egyszerű fájl cserével orvolsolható. De én javasolnék egy router beszerzését ott ilyen gond nem lesz.
  • ACE
    #43983
    Az mi? User error? :D
  • High end PC #43982
    már nem aktuális, 651-es hiba volt, elhárítottam
  • High end PC #43981
    sziasztok, nagy gondom van

    elment a netem Win7 alatt, nem tudom miért, nem csináltam semmit vele, pár napja még működött.
    sehogy sem tudom visszahozni, a hibaelhárító sem talál semmit

    a Win8 meg az Ubuntu is simán működik, nem értem, mi történhetett?
  • [HUN]FaTaL
    #43980
    "Nem egetrengető dolgokra gondoltam, de pl. 64 biten csak aláírott driverek mennek"
    Ez nagyon nem igaz. Eleve kikapcsolt UAC-cal felmegy bármelyik. Vagy újraindítva gépet az adott módban. Még win8 alá is telepíthető nem aláírt driver (tudom, mert ilyet használok többek között a tuneremhez).