46641
  • Loál János #44102
    Mindenhol le van tiltva, és működött is rendesen.
  • bon
    #44101
    Alvás engedélyezése is ki van kapcsolva az energiagazdálkodásban vagy csak a főkapcsoló fedél menüpontban az alvás gomb funkciója?
  • Loál János #44100
    Billentyűn lévő sleep gomb le van tiltva az energiagazdálkodássy opciókban, mégis működik. Commandban powercfg -h off megtörtént, eredmény változatlan.
    Eddig működött, gyerekek nyomkodták a gépet, akkor derült ki, hogy valamiért megváltozott a gomb viselkedése.
    Természetesen azt is próbáltam, hogy újra beállítom, elmentem, még újra is indítottam a gépet.
    Ötlet? :-|
  • lalakov
    #44099
    Nvidia vezérlőpultból állítva látom, hogy 1080p-re lehet tenni, mégsem működik. Kipróbáltam más portra dugva is(bár ez van neki megadva).
    Köszönöm, akkor így jártam. :(
  • Bal0924
    #44098
    Valaki tudna segíteni?

    A tunnerrel van gond vagy a Programmal?
    Pinnacle PCTV 340e
    Win7 64bit.
  • littleNorbi
    #44097
    Eddig is el volt indítva, most leállítottam, újraindítottam, de semmi változás...
  • bon
    #44096
    Ez nagyon érdekes, valami nem stimmel. Nálam az 5 éves plazma tv-m csuklóból tolja a full hd-t, dvi-hdmi kábellal, régebbi nvidia kártyával mint ami neked van.

    Most jutott eszembe milyen felbontást állítasz be 1080p-t vagy 1080i-t, mert az i-st nem támogatja a tv. Sőt a TV kézikönyve még azt is találtam, hogy nem mindegy melyik porta van kötve bizonyos kábeleknél a számítógép.
  • [HUN]FaTaL
    #44095
    Start -> services.msc -> enter -> elindítod a windows update szolgáltatást.
  • breki95
    #44094
    Fogalmam sincs melyikkel települt ez a dolog, de AJÁNLOM mindenkinek aki felrakta, hogy nézze meg a biztonsági naplót, hogy történt-e illetéktelen bejelentkezés, és a felhasználói fiók/saját hitelesítő adatok kezelése alatt az általános hitelesítő adatoknál lévő felhasználónevet és jelszót törölje ha van!! :-)
    Továbbra is ötleteket kérnék, mert a törlés után továbbra is ez a furcsa hálózati bejelentkezés látható..
  • littleNorbi
    #44093
    Sziasztok! Visszaállítottam a rendszerem Ghost backup fájlból, és most a frissítéseknél ez jelenik meg. Mi ilyenkor a teendő?

  • lalakov
    #44092
    Most kipróbáltam azt, hogy a DVI-be dugok egy DVI-HDMI átalakítót és onnan kötöm a TV-be, de az még rosszabb, mert 1280-on is szakadozva ad képet. Már átnéztem az Nvidia beállításait, de nem találtam olyan opciót ami segítene. :(
  • lalakov
    #44091
    Köszönöm. :) Kipróbálva, nincs kép full hd-ban a tv-n. Próbáltam másik HDMI csatlakozóba is dugni(bár ez való pc-hez), de semmi változás. TV-n PC-re van nevezve a forrás.
  • bon
    #44090
    Windows live melyik részére gondolsz, mert tudtommal az egy programcsomag.
  • breki95
    #44089
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni.
    A windows live feltelepítése után furcsa internetforgalomra lettem figyelmes és kis kutakodás után rátaláltam hogy valaki/valami saját hitelesítő adatokat adott hozzá a fiókomhoz és távolról irányíthatja a gépet.töröltem az új hitelesítő adatokat de továbbra is ezt a naplófájlt kapom az eseménynaplóban:


    Egy fiók sikeresen bejelentkezett.

    Tárgy:
    Biztonsági azonosító: NULL SID
    Fióknév: -
    Fiók tartománya: -
    Bejelentkezési azonosító: 0x0

    Bejelentkezés típusa: 3

    Új bejelentkezés:
    Biztonsági azonosító: NÉVTELEN BEJELENTKEZÉS
    Fióknév: NÉVTELEN BEJELENTKEZÉS
    Fiók tartománya: NT AUTHORITY
    Bejelentkezési azonosító: 0x2be4b
    Bejelentkezés GUID azonosítója: {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

    Folyamatadatok:
    Folyamatazonosító: 0x0
    Folyamat neve: -

    Hálózati adatok:
    Munkaállomás neve:
    Forrás hálózati cím: -
    Forrásport: -

    Részletes hitelesítési adatok:
    Bejelentkezési folyamat: NtLmSsp
    Hitelesítési csomag: NTLM
    Továbbított szolgáltatások: -
    Csomagnév (csak NTLM): NTLM V1
    Kulcshossz: 0

    Ez az esemény a bejelentkezési munkamenet létrehozása alkalmával generálódik. Az elért számítógépen jön létre.

    A tárgy mezők jelzik a helyi rendszernek azt a fiókját, amely a bejelentkezést kérte. Ez leggyakrabban egy szolgáltatás, például a Kiszolgáló szolgáltatás, vagy egy helyi folyamat, például a Winlogon.exe vagy a Services.exe.

    A bejelentkezés típusa mező azt jelzi, hogy milyen bejelentkezésre került sor. A leggyakoribb típus a 2-es (interaktív) és a 3-as (hálózati).

    Az Új bejelentkezés mezők azt a fiókot jelzik, amelynek létrejött az új bejelentkezés, más szóval az a fiók, amely bejelentkezett.

    A hálózat mezők jelzik, hogy honnan ered a távoli bejelentkezési kérés. A munkaállomás neve nem mindig érhető el, és egyes esetekben üresen maradhat.

    A hitelesítési adatok mezők részletes információkkal szolgálnak az adott bejelentkezési kérésről.
    - A bejelentkezési GUID egyedi azonosító, amelynek alapján összekapcsolható az esemény egy KDC-eseménnyel.
    - A továbbított szolgáltatások arra utalnak, hogy milyen köztes szolgáltatások vettek részt ebben a bejelentkezési kérésben.
    - A csomagnév azt jelzi, hogy az NTLM protokollok melyik alprotokollja voilt használatban.
    - A kulcshossz a generált munkamenetkulcs hosszára utal. Ha nem került sor munkamenetkulcs-kérésére, 0 az értéke.

    Szeretném megkérdezni hogy ez egy "érdeklődő" avagy a rendszerfolyamat része???
    Úgy hallottam hogy a windows live rendszert feltörték a kínai hackerek, és a microsoft hallgat az ügyről, a bejelentkezési azonosító ennél a hálózati bejelentkezési típusnál egy kínai betű. :D Valaki magyarázza meg kérem szépen, nem vagyok annyira otthon a témában! :D
  • bon
    #44088
    Átállítod elsődleges kijelzőnek a tv-t és kikapcsolod a klónozást.
  • bon
    #44087
    Lehet, hogy hülyeség, de azért le írom, nem lehet, hogy két kimeneten tolni úgyanazt a képet fullhd-ban már meghaladja a kártya erőforrásait és ezért kapcsolja le a másodlagos kimenetett?
  • lalakov
    #44086
    Hogyan kéne?
  • atiwrc
    #44085
    Miért nem azt próbálod meg először hogy csak a tv-n megjeleníteni a gépedet fullhdba?
  • lalakov
    #44083
    Nem jó, ha átteszem a monitor felbontását full hd-ra, akkor a tv-n (Samsung ES7000) elmegy a kép. Mit kéne beállítanom?
  • lalakov
    #44082
    Tudja, akkor a klón móddal van a baj. Köszönöm. :)
  • [HUN]FaTaL
    #44079
    Pl. mert a tv nem tud full hd-t és klón módban meg kell egyeznie a felbontásnak.
  • ACE
    #44078
    Talán azért mert a TV nem tudja azt a felbontást, vagy frissítést.
  • lalakov
    #44077
    A monitorom felbontása 1280x720. Ha egy játékot elindítok és ezen a felbontáson játszom, akkor látszik a tv-n is, de ha a játékot felteszem 1980x1080-ra elmegy a kép a tv-n. Miért? HDMI kábellel vannak összekötve(560GTX).
  • Bal0924
    #44076
    Sziasztok!

    Segítség kellene!

    1.A Windows Media Centerrel használom a TV tunneremet, eddig semmi gond nem volt, de pár napja akadozik az adás.. valamikor teljesen beáll és nézhetetlen (ilyenkor csak akkor jön helyre ha kikapcsolom a programot..) valamikor meg megjavul.
    2.Amit felveszek nem tudom megvágni.. vagyis, Ha több mint 1órás akkor az első 20percnél megáll, de ha kettévágom és csak a második felét akarom megvágni akkor semmi gond..:S
    3. Miért nincs hang (néha) a videóhoz, mikor saját maga konvertálja át, nemtom milyen formátumba..

    Ha tudnám használnék másfajta programot ami felvesz, előreprogramozható felvételek csinál és megtudom állítani az élő adást...
  • mano36
    #44075
    Szia!
    Sajnos nem, mert nincs a közelben a gép, de a színe olyasmi mint az alap háttérnek, csak egészen elmosódott, és kb. 1-1,5 cm széles, de leginkább a fekete képernyő látszik.
    Azt hiszem mégiscsak egy gyors újratelepítés lesz, amúgy is friss volt úgyhogy semmi "kár" nem származik belőle, és sokáig sem tart, csak lusta vagyok. és szerettem volna ezt a megoldást kihagyni.
    Köszönöm a segítséget, és a tanácsokat.

    Üdv, Valér
  • bon
    #44074
    Színes csíkról tudnál egy képet feltölteni?
  • TYÜTYI2006
    #44073
    Sziasztok!
    Hátha valaki tud válaszolni a problémámra, mielőtt régebbi ghost verziót kezdenék használni. Már végre helyén lenne a win 7, 60 GB-s partíción. Az volt a megoldás, hogy XP-n a WIN7 partíció mindig G partíció volt, így G-re kellett elneveznem azt, amire visszaállítottam.

    Így az aktuálisan használt Win 7 is működne. Csak amit a múltkor is írtam, a kaspersky rescue disc 10, a másik HDD-n se képes, át nézni ezt a win 7-et. Igaz most nem vártam több mint 2 órát mint májusban, de fél óránál azért többet vártam, és még mindig csak 1%-on volt. Úgy néz ki mint ha menne, a vizsgált fájlok neve is változik, egyre több fájlt néz át, csak a % nem megy. Az összes többi partíción jó volt. Régebben pl. Februárban még Win7 partíción is.
  • mano36
    #44072
    Üdvözletem!
    A helyzet sajnos nem ennyire egyszerű, mert a TV nálam van, a gép meg a rokonokhoz került, és ott nincs hdmi-s TV, csak a vga monitor. Nálam annak idején a monitorral telepítettem, vga kábellel, és ha rákapcsoltam a TV-t gond nélkül ment leszámítva a kis zajt a nem árnyékolt kábel miatt. A kijelző mindkét esetben full hd felbontású, és a jelenlegi monitor is. A monitorom sajnos már nincs meg, a gép csak a tévén volt használva. Most csak néha egy két színes csíkot produkál, de semmi más. Ha az alaplapba dugom a kábelt (processzoba integrált HD2000) akkor is hasonló a helyzet, kicsit több színes csíkkal.
  • bon
    #44071
    Csak annyit teszek hozzá, hogy nem kell dugdosni a kábelt, elég a másik kijelzőn bekapcsolni az asztal klónozását vagy kiterjesztését és a monitort elsődlegesre állítani. Ja és Ati kártyáknál is előfordul, pont két napja futottam bele egy ilyenbe.
  • TYÜTYI2006
    #44070
    Szia!
    Igaz nekem meg csak 8600 GT-m van, de a helzyet ismeros regrol. Bootolas kozben csak a teverol van kep gondolom. Nekem mikor evekkel eyelott lett hdmi dvi kabelom akkor jartam igy. Ha a videokartzadba kotott mindket kabel dvi, akkor bekapcsolas elott csereld ossye a videokartzan a ket kabelt, es akkor mar a monitoron lesy a kep bootolaskor. Win 7-nel pedig asztalon jobb eger, van felbontas modositasa. ott lehet latni melyik monitorokat ismeri fel, melyik az elsodleges stb. Illetve nvidia beallitasok (control panel), ott van olyan hogy tobb megjelenito beallitasa (ezt nem tudom angolul), egymastol fuggetlenulre allitod, felbontast szukseg szerint a menujenel beallitod, es biztos jo lesz.
  • mano36
    #44069
    Üdvözletem Mindenkinek!
    Akadt egy kis problémám a 64 bites Win 7 telepítése után. A gépet HDMI kábellel a TV-re kötve telepítettem a rendszert, az Nvidia kártyával, de most a monitorra kötve vga kábellel nincs kép. A gép elindult a bejelentkező hang is hallatszik, de kép nincs. Hogyan lehetne problémát megoldani komolyabb beavatkozások nélkül(pl.:újratelepítés vga kábellel) ?
    A gép paraméterei:

    Alaplap: MSI H61M-P21-B3
    Memória: Kingston DDR3 4Gb 1333MHz
    Processzor: Intel Core i3-2100 3.1 GHz
    Grafikus kártya: Zotac Geforce GT440 Synergy Edition 1GB DDR3
    (Nvidia)
    A válaszokat, és tanácsokat előre köszönöm!
    Üdv, Valér
  • Aquir
    #44068
    egyik youtube-os videóban (7:24) is mondja egyik ember, hogy visszaáll az egyiknek a száma, nálam is, de ott sikerült.
  • bon
    #44067
    Itt leírtak alapján: link
  • Örm
    #44066
    Hello!
    Egyik-napról a másikra eltűnt a DVD meghajtóm olyan szinten, hogy az eszközkezelőben se látszik. Hogy tudnám visszaállítani?
  • kl24h
    #44065
    " (csökkentett mód, registry, nullákra átírás)," <<<<< ha újraindítod a gépet, amilyen módosításokat végeztél a registry-ben, úgy maradnak vagy vissza lesznek állítva, ahogy voltak?
    Az is megtörténhet, hogy egy aktív vírus szórakozik veled, de az is lehet, hogy mikor létrehozod az új profilt, a Windows hibásan hozza létre (itt gondolok egy korábbi vírusfetőzésről, ami már nem létezik, de a registry módosítások igen a profillétrehozással kapcsolatosan), tehát hogy esetleg csak a Windows-nak (pontosabban a system-nek) van joga hozzáférni és mint rendszergazdai felhasználónak nem. Azért ez a hibás profillétrehozást kizárnám, de nem 100%-ra.
  • Aquir
    #44064
    persze. jelszóval is, meg nélküle is
  • placido
    #44063
    igen a fleshplayert letöltöttem a legujabat mégis maradt a probléma. lehet telepiteni kéne ujból a wint?
  • bon
    #44062
    Ha csinálsz új profilt akkor is előjön a probléma?
  • bon
    #44061
    flash player frissítér próbáltad már?
  • Aquir
    #44060
    Hali.
    Ha volt valakinek már ilyenje..
    Ez lenne a problémám (csak angolul): User Profile Service logon failed

    Itt (az 1. (csökkentett mód, registry, nullákra átírás), 2. és 3. lehetőség közül) SEMMI nem működött, és egyszerűen nem tudok belépni bármilyen másik kreált fiókba (a jelenlegi fióknak ugye meg rendszergazdai jogosultsága van, ezért akartam másikat is csinálni.)

    Laptop, windows 7 home premium rendszer ssd meghajtón, nem tudom mi lehet a probléma.