46641
  • kl24h
    #44182
    A SpyHunter észre szokta venni, csak úgy tudom, hogy a talált fertőzések kitörlésére regisztrálni kell, ami nem ingyenes.
    Vannak esetek, amikor semmilen antivírus nem veszi észre, mert egyszerűen az adott url be van írva az Internet Explorer, Mozilla Firefox vagy Chrome parancsikonjába (pl. így: "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" http://hu.celldorado.com/HU/ADS/*) és ekkor a böngésző indításakor megjelenik az az oldal ami be volt állítva Home Page-nak és utána egy új lapban ez az oldal.
    Ha viszont magától, ahogy #44180 is említve van, akkor lehet Scheduled Tasks (vagy a c:\WINDOWS\Tasks\ Windows XP esetében) van bejegyezve mint *.job fájl.
    Tehát ha nincs aktív vírus, akkor a fent leírtak esetében könnyen lehet orvosolni a problémákat.
  • KaBuTo666
    #44181
    Nekem pont most nyílt meg.
  • [HUN]FaTaL
    #44180
    Ma még nekem sem nyitotta. Olyan is volt, hogy a chrome nyílt meg vele, pedig FF-ben böngésztem. :D
  • Flamer
    #44179
    nos.. megnezettem ff porfilt most mc.affee-vel is (tudom tudom.. fos. D:) -> semmi.
    amugy ujraraktam az ff-et torolve mindent, kiveve a bookmarkokat meg a jelszokat. egyenlore meg nem nyitotta be az oldalt de alatalaba hajnalba szokta szoval :o

    de remelem a reinstall megoldotta :o
  • bon
    #44178
    IE10,IE11-en ilyen nem fordult még elő.
  • KaBuTo666
    #44177
    Nekem szintén ilyen helyzetem van...nem értem.
  • [HUN]FaTaL
    #44176
    Nekem is, engem is érdekelne, szintén FF.

    Semmi nem talált semmit.

    Lehet, hogy az sg nyitogatja? :D
  • Flamer
    #44175
    ja. bongeszo ff 23.0.1, noscript, adblock van.. nem szoktam mindefele szarra klikkelni.. na mindegy nem is az a lenyeg hogy hogy kerult be hanem hogy mikent tuntetem el :\
    netan tapasztalat vagy barmi?
  • Flamer
    #44174
    hello.
    az utobbi 3napban folyton megnyilik egy weblap ami nevezetesen a celldorado.com..
    a link kb igy nezki:
    http://hu.celldorado.com/HU/ADS/*

    nemtudom mit szedtem ossze, azt se hogy hogy, de mindennal probalkoztam mar.. avg, clamav semmitse talalt, spybot, malwarebytes semmit. windows deffendert megse emlitem (azse talalt semmit)
    probaltam guglizni de semmi hasznosat sem talaltam cska hogy kemprogi eltavolito de mondom azok se segitettek :\
    cookie torles meg ilyesmi mind megvolt de azse. valaki valami otlet?
  • [HUN]FaTaL
    #44173
    Miért is? Simán működik. Más kérdés, hogy más gépen nem fog bootolni róla.

    Kérdés, hogy miért nem telepítés előtt teszi a rackbe :D
  • bon
    #44172
    USB-s HDD-re lehet telepíteni, de nem úgy ahogy ő eltervezte. "Az új HDD-re felinstallálok egy komplett Win XP-t, majd kiveszem ezt a HDD-t a gépből, és berakom egy külső USB-s házba/rackbe"
  • [HUN]FaTaL
    #44171
    És? Nem értem.

    XP-t is lehet telepíteni USB-s HDD-re, legalábbis emlékeim szerint. Ha lehúzza a másik vinyót, akkor nem lesz bootmenü, de biosban váltogatva a hdd-k között tud bootolni mind a kettő. Legalábbis két külön vinyóval még win2k + win98 comboval annó simán működött.
  • bon
    #44170
    Mert xp.
  • [HUN]FaTaL
    #44169
    Miért is?

    Simán BIOSban átlövi hogy az USB-ről bootoljon aztán kész.
  • bon
    #44168
    Vrtual box-ra igen. De előtte még kilehet próbálni a kompaibils módokat is. Amúgy mi ami nem megy Windows 7-es oprendszeren?
  • CairoJack
    #44167
    És a virtuális gépre tudok videokártya drivert telepíteni?
  • bon
    #44166
    Létezik virtuális gép is amin futtathatók a régebbi dolgok.
  • CairoJack
    #44165
    Hülye windows! :(

    Azért köszi :)
  • bon
    #44164
    Nem
  • CairoJack
    #44163
    Sziasztok!

    Volna egy kérdésem. Van egy win7-es gépem, de pár dolog nem fut rajta. Az jutott eszembe, hogy teszek bele egy HDD-t, a mostanit meg lehúzom a SATA portról. Az új HDD-re felinstallálok egy komplett Win XP-t, majd kiveszem ezt a HDD-t a gépből, és berakom egy külső USB-s házba/rackbe. Szerintetek az megoldható, hogy ha Win 7 helyett XP-t akarok majd használni, akkor az USB-s rackkel a géphez kötött külső HDD-ról az XP bootoljon?

    Előre is köszi!
  • howarju
    #44162
    Mind!
  • bon
    #44161
    Frissítések fenn vannak?
  • howarju
    #44160
    Kedves Bon!
    Hivatalos Win7. Ultimate x86.
    Még egyszer; van hang, csak a hangszóró ikon piros X-el áthúzott!
    Az a gondom, hogy miért nem helyesen jelenik meg az ikon, ha egyszer van hang!
  • bon
    #44159
    Buhera vagy hivatalos Windows? Hangkártya driver frissítés nem oldja meg a gondot?
  • howarju
    #44158
    Win 7, 32 bites - Az audioszolgáltatás nem fut!

    Sziasztok! :-)

    Már régen is volt ez a gondom, nem csak ezzel a telepítéssel, nem csak ezzel az alaplappal!:
    Alul jobbra megjelenik a hangszóró ikon áthúzva, mondván, az audioszolgáltatás nem fut! De persze fut, csak éppen az ikon jelenik meg rosszul! Ha újraindítom a rendszert akkor már helyesen jelenik meg az ikon! Ez teljesen rapszodikus. Ha elindítok egy Fix it szolgáltatást, az minden esetben kijavítja a hibás ikon kijelzést, de mégsem várhatja el tőlem senki, hogy állandóan ezzel a problémával indítsak bekapcsoláskor! Már többször ráGoogle-iztam de érdemi információt sehol sem leltem.
    Talán Ti tudtok segíteni?
  • xblades
    #44157
    Emsisoft Emergency Kit-et futtattam, nem változott. Azokkal a videó fájlokkal még mindig küzd.
  • Puhos
    #44156
    Hát nem tudom, hogy milyen védelemmel rendelkezik a gép (főleg hogy céges), de én futtatnék egy Mbam-ot, HitmanPro-t, Kaspersky Virus Removal Tool-t, Emsisoft Emergency Kit-et.
  • xblades
    #44155
    Eredeti céges, vállalati. Fent van a legutolsó frissítés is.
  • Puhos
    #44154
    Eredeti a win vagy valami agyongányolt vacak?
  • xblades
    #44153
    Laptopon van fent a win 7, egy problémám adódik vele a Win. intéző.
    Legtöbb esetben a letöltött (de nem mindegyiknél) video fájloknál (3-500 mb-os .mkv) jön az elő hogy be akarja "olvasni", fut a zöld sáv fent a cím sorban.
    De valami miatt nem sikerül, vagy ha én állitom le... meggajdul, ekkor lefogja az egész gép teljesítményét. Az adott mappában lévő fájlokat nem engedi átnevezni, másolni. Az egyéb művelet is perceket is igénybe vehet.
    Ekkor a megnyitott egyéb programok is sokszor lefagynak, ha nem akkor gondolom a teljesitmény lefoglalása miatt belassulnak.
    Ha mindent leállítok ez kerreg tovább, sok esetben ilyenkor újraindítom, most már van hogy kikapcsolom.

    Mi lehet a gond?
  • bcrics
    #44152
    Értem, Köszi.

    Akkor most halt meg minden periféria a gépben.
    (Tény hogy 2008-as vásárlás volt még a gép, eddig bírta a hardverek ezen része.)

    Táp, Ram, HDD és most a DVD.

    xD
  • bon
    #44151
    Meghajtó csere, valószínüleg rossz a meghajtó
  • bcrics
    #44150
    Arra van ötleteted az miért lehet hogy a DVD meghajtóm butáskodik:

    - Telepítettem róla majd a friss rendszer már nem működik vele.
    Satás DVD-olvasó, felismeri a rendszer (az eszközkezelő-Bios szerint is), de ha rakok bele egy lemezt akkor nem olvassa be, fel sem pörög, ha Sajátgépből indítom akkor pedig kiadja a tálcát és kéri hogy rakja bele egy lemezt.

    Mi itt a trükk?
  • bon
    #44149
    De a telepítés se fog menni, ha titkosítod a pendrive-ot.
  • bcrics
    #44148
    Usbre találtam egy ilyet.
    http://usbsafeguard.altervista.org/

    A többit meg majd akkor menetközben.
  • bon
    #44147
    1. pendrive-on múlik, hogy zárolható e (kis kapcsoló a pendrive-on, de nem túl gyakori)
    2. futtas viruskeresőt meg kártevő írtót pl. Emsisoft Emergency Kit.
    De további eshetőségeket is írnak: link

    Amúgy remélhetőleg nem házi barkács telepítőt akarsz használni, mert szerintem az is okozhat problémát.
  • bcrics
    #44146
    A második kérdést kiegészítve.
    "Újratelepítés után egynémely program NSIS_ERROR hibával nem indul el."
    Tehát a Win7 Telepítése után A segédprogramokat hiába telepíteném, nem indul el a fent írt hiba miatt.
  • bcrics
    #44145
    Üdv, Kettő kérdésem lenne.

    1.
    Pendrive-ot Win7 telepítőnek használok.
    Le lehet vhogy zárni az eszközt hogy lehetőleg ne fertőzze meg vmi vírus?
    Legalább a Telepítő Pendrive legyen tiszta.

    2.
    Újratelepítés után egynémely program NSIS_ERROR hibával nem indul el.
    Mi ilyenkor a teendő, illetve miért csinálja ezt?
    64 bites rendszer van feltelepítve.
    (Programkompatibilitási mód nem használ, illetve a Youtubeos videókkal sem vagyok előrébb, csak van vmi egyszerűbb módja ennél pl.
    LINK)
  • littleNorbi
    #44144
    Helló! Hogy tudom eltüntetni ezt a bejelentkezési ablakot indításkor? Nincs jelszavam se, csak egyszer megjelent.

  • Puhos
    #44143
    Gratulálok, nyugodtan aludjál nyitott ablaknál!