46641
  • precision
    #44262
    témázgatnod kell szerintem, máshogy nem fog menni

    1. módszer: uxtheme.dll patch, ezáltal tudsz majd 3rd party témákat beállítani... a legegyszerűbb ha rágooglezol arra hogy windows 7 uxtheme patcher és vannak appok amik megcsinálják helyetted a "bonyolult" jogosultság állítást és dll cserét... témákat pedig ITT találsz amiket a ../windows/resources/themes mappába kell másolni

    2. Stardock Windowsblinds 7 program használata, ami ugyanúgy témákat tud pakolni a windowsra (csak ugye fut egy plusz program emiatt, ami cpu -t és ramot eszik, kérdés mennyire van felesleges erőforrásod erre... bár nem hiszem, hogy túl sokat fogyasztana)
    fizetős program ha jól rémlik, "virágboltokban" biztos "kölcsönözhető", nem tudom... témák hozzá pedig ITT

    vannak teljesen transparent vagy "glass" témák, azok kellenek neked
  • Kistulok63
    #44261
    Biztos. Kösz még egyszer.
  • bon
    #44260
    Sajnos ez is egy bug-os frissítés, gondolom lesz javított változatt.
  • Kistulok63
    #44259
    Akkor nálam lehet valami hiba. Amúgy eltávolítottam, így semmi gond. Köszi.
  • bon
    #44258
    Amúgy távolítsd el a problémás frissítést.
  • bon
    #44257
    Semmi gondom nem volt 90-100 gép esetében és tudtommal csak office 2010-es frissítést vontak vissza.
  • Kistulok63
    #44256
    Sziasztok!

    A szeptember 10-én kiadott windows update csomagból a KB2872339 frissítés a gépemnek (windows 7 64 bit) nem tetszik. Ne indulnak el a böngészők (hibaüzenet: 0xc0000005), nem indul el a vírusfigyelő (AVG).
    (A 3 office 2007 frissítéssel is gond volt, de azokat már vissza is vonták.)
    Mi lehet az oka? Nálatok nincs ilyen gond? (Eddig nem volt problémám a frissítésekkel.)

    Köszönöm.
  • [HUN]FaTaL
    #44255
    gcc
  • Hecker007
    #44254
    Általában ugyanaz a fordító van mindegyikben, C-Free, DevC++, CodeBlocks szerintem tökéletes vagy Notepad++ és ahhoz külön keresel fordítót amit bele lehet integrálni.
  • tigerbácsi
    #44253
    hello
    kellene nekem egy c fordító program windows7-re. melyik programot ajánlanátok? köszi
  • Borg
    #44252
    Van valami jó módszer arra, hogy keret nélküliek legyenek az ablakok? Vagy teljesen transparent kerettel? Vagy legalább az 1px-es fehér kiemelést eltüntessem? Globálisan.

    Találtam egy ilyet: everplexborderless

    De nem merem annyira kipróbálni, mert valami patch exe van, amiről azt se tudom mit csinál, és egyáltalán vissza lehet e utána állítani az eredeti állapotot...
  • Gyöször
    #44251
    Helló!

    Olyan problémám van, hogy tegnap asszony benyomta a gépet este, majd egyszercsak szabályosan leállt. Azóta ha bekapcsoljuk akkor bejön az asztal és már jelentkezik is ki szabályosan leáll szépen.

    Safe módban futtattam tegnapi víruskeresőt semmi eredmény.

    Viszont a nirsoft LastActivity-ben kiszúrtam, hogy mi volt: leállás előtt 1 perccel beindult a shutdown.exe a syswow64 könyvtárban. Jó. Indult a gép, nyomtam egy ctrl-alt-del-t az üdvözöljük képernyőnél bejött a feladatkezelő, induláskor az svchost-ok felett megláttam a shutdown.exe-t gyorsan kilőttem és így tegnap éjjel gépeztem is, ráfrissítettem a víruskeresőre és megnézettem de semmi baja. Aztán kipróbáltam egy újraindítást és betöltés után megint kilőtte a gépet. Gondoltam alszok rá egyet.

    Ma megint csak annyi bibi van, hogy akárhogy nézem nem látom felvillanni a feladatkezelőben a shutdown.exe-t. Safe módban próbáltam letörölni nem engedi a windows.

    Szerintetek mit is kéne tenni? Marha idegesítő. (most másik gépen netezek)
  • csrolli
    #44250
    nem jött vírusos oldal. azt csak az exproler csinálta hogy minden letöltött fájl vírusos volt és már törölte is automatikusan, a foxxal meg le se jön semmi. nem xp-m van.
  • kl24h
    #44249
    A Kaspersky-vel is jött be olyan hogy vírusos oldal?
    Még az is lehet, hogy a hálózati kártya elment, de előbb az internetszolgáltatást kell ellenőrizni. Az is lehet, hogy a Internet Protocoll-nál a DNS server meg van változtatva egy vírusos oldalra, amit lehet, hogy az antivírusok nem észleltek és akkor semmit sem tudsz letölteni.
    A Windows host fájlt is ellenőrizni kellene (Windsows XP esetében: c:WINDOWSsystem32driversetc), mert ott is lehet gond, de úgy tudom, hogy a DrWeb azt tudja detektálni, ha valami gond van ott.
  • kl24h
    #44248
    Szerintem akkor az internetszolgáltatással van a gond. Ilyesmivel is találkoztam, hogy semmit sem lehetett letölteni.
  • csrolli
    #44247
    Nem bírtam ki reggelig, kipróbáltam a Kaspersky böngészőjével a letöltést de semmi. Kiírta hogy a letöltés kész, itt és itt van de rákatt és semmi, a mappa is üres maradt.
  • csrolli
    #44246
    Reggel kipróbálom a Kasp. böngészőjével a letöltést. Ha az sem hoz eredményt akkor próbálkozom a másik kettővel.
  • kl24h
    #44245
    Nálam volt olyan eset, hogy egy hétig kínlódtam egy vírussal, pedig volt rendszer újratelepítés is. Nem detektálta semmi sem, csak egy hét után kezdték egyes antivírusok detektálni a gyökérvírust.
    Megpróbálhatod, hogy újratelepítsd a Windowst, csak nehogy úgy járj mint és, mert ha profi a vírus, akkor kikerülheti a formázást, stb. ami a Windows telepítéskor történik.

    Egyelőre jó lenne lefuttatni ezt a regiszter ellenőrzőt és van benne még víruskereső is: Advanced SystemCare 6 Free.
    Ezek után még jó lenne lefuttatni a következő vírusellenőrzőket: Dr.Web CureIt!, SUPERAntiSpyware (a free-t töltöd le)
    Még egyszer megkérdem, hogy a Kaspersky Rescue Disc 10 böngészőjével megpróbáltad a letöltést, meg az oldalak félnyitását? Ez egy fontos, dolog, mert ha azzal nem megy, akkor máshol van a gond. A Kaspersky Rescue.. egy Linuxféle cucc, aminek nincs semmi köze a Windows féle vírusokkal és őtet sem tudják befolyásolni a Windows féle vírusok.
  • csrolli
    #44244
    Ez is lefuttatva, két trójait talált. Letakarította, restart de a probléma továbbra is fenn áll. Semmi remény?
  • bon
    #44243
    Codec pack felejtős, én a KMplayert javaslom.
  • precision
    #44242
    használj vlc -t vagy kmplayert és nem kell codec pack
    amúgy meg ffdshow -t érdemes felrakni csak, nem kell semmi pack ami tele van fosva mindenféle szarral

    én ffdshow és media player classic home cinema párost használom, nem volt még olyan amit ne vitt volna
  • Bal0924
    #44241
    Sziasztok!

    Újra szeretném telepíteni a gépet és csak a minimumot szeretném feltenni rá. Semmi felesleges program..
    -Milyen Code pack-ot érdemes feltenni a gépre?
    -Valamelyik programom a quicktime-ot akarja a gépre, nem elég ha csak a code-c jeit teszem fel?(vagy hasonló..)

    Miért tart több mint 3-4percig míg leáll a gép? (nem sokáig lényeges, de..)
  • bcrics
    #44240
    Végülis, Paragon hard disk programmal nagy nehezen sikerült formázni, particionálni a Hddt.

    Sikertelenül.

    Átraktam asztaliba, ott megint, raktam rá egy Windows install szerkezetet, de a gép nem volt hajlandó felismerni a HDD-t, akárhogy próbálkoztam.
    Elvittem szervízbe, a fazon újra leformázta a vinyót, visszarakta a helyére és kapásból felismerte.
    Ment is rá egy Win7.

    Szóval még mindig nemértem mi történt itt...

    De legalább működik.
  • kl24h
    #44239
    Ha új vírus, akkor lehet, hogy a Kaspersky még nem ismerte fel, ezért lehet kell várni még egy pár napot.
    Megpróbálhatód ezzel a Kaspersky Rescue Disc 10-el a letöltést, mert van böngésző is rajta lássad tud-e letölteni. Ha nem tud letölteni semmit sem, akkor máshol van a gond.
    Még itt van ez a VIPRE Rescue ezt is lefuttathatod, persze ez már Windows alatt történik, egy kissé lassú, mert átnéz mindent, de elég hatékony.
  • csrolli
    #44238
    sajna ez sem járt eredménnyel. belebahok akkorát hogy szétmegy. vki még ötlet??
  • csrolli
    #44237
    kipróbáltam a Kaspersky-t, de nem talált semmit. úgy csináltam ahogy le volt írva. letöltés továbbra sincs. most megpróbálom az EEK-t, aztán ha semmi javulás akkor balta:)
  • CairoJack
    #44236
    Én problemámra megoldás?
  • CairoJack
    #44235
    Lehet most baromságot mondok, de úgy fest, hogy ez bukó.
    Elvileg UEFI-s gépre csak úgy tudsz Win7-et telepíteni, hogy előtte BIOS-ban (UEFI-ban ugye) beállítod a "Legacy Supportot" a "Secure Bootot" pedig deaktiválod. Csakhogy, UEFI-be (ha a Secure Boot be van kapcsolva) csak úgy jutsz be, ha a Windows 8 alól újraindítod a gépet, méghozzá azzal az opcióval, hogy az UEFI-be lépjen be. Na most elvileg, ha a gépbe nem tudsz belépni, akkor nem tudsz az UEFI-be belépni, tehát nem tudsz más OS-t feltenni, hogy aztán ott be tudj lépni a BIOS-ba.
    Ördögi kör, ez egész addig nem fog menni, amíg meg nem tudod a Win8 jelszavát.
    Én is szívtam ezzel, mikor anno legelőször egy ismerősöm gyári Win8-as laptopját Win7-esítettem.

    Ez elég szívás, de pont hogy az hivatott megakadályozni, hogy az ellopott gépek tartalmához hozzá lehessen férni.

    Alapvetően két dolgot próbálnék ki.
    1. Próbálj meg rá Win8-at telepíteni. Ha mázlid van, és a 1.st boot device nem a HDD, akkor talán engedi.
    2. Ha nem megy, szedd ki a notiból a HDD-t és úgy formázd meg, töröld le. Bár ezt csak végső esetben ajánlom, mert nem tudom, hogy utána elfogad-e a gép másik OS-sel ellátott HDD-t.

    Szóval azért inkább várjál meg valami nálam okosabb véleményt, vagy vidd el szervizbe. Amúgy meg szerezd meg a bitlocker kódját, ha az megvan, és be tudsz lépni a Win8-ba, onnan már tudsz majd UEFI-be bootolni, és ott ki tudod lőnni a Secure bootot, a Legacy supportot meg be, és utána - elvileg - már kell hogy tudjál rá Win7-et telepíteni (nekem is csak ezek után engedte).
    Csak kód nélkül meg vagy nagyon lőve.

    Pont ez a lényege, hogy biztonságos legyen.
  • bcrics
    #44234
    És valójában nem is biztos hogy a bitlocker a ludas.
    Szimplán csak annyit ír a rendszer hogy a "Windows rendszert tartalmazó meghajtó zárolt.
    Oldja fel a zárolást blabla."

    Nade hooogy?
  • bcrics
    #44233
    Ááh, hozzám került egy noteszgép.
    Munkahelyi gép volt.
    Win 8 van rajta, de Bitlockerrel szépen le van Zárolva a HDD.
    Így az istennek sem tudom feltelepíteni rá a Win 7-et.

    Hogyan Oldjam fel a zárolást?
    van mi Trükk erre?
  • kl24h
    #44232
    Lehet nem fogsz tudni semmit se rámásolni arra a gépre, még ha pendriverre is töltöd le és onnan a fertőzött gépbe (az is megtörténhet, hogyha sikerül is felmásolni a gépre lehet automatikusan már be lesz fertőzve és akkor így semmi esélyed...), ebben az esetben ajánlom a Kaspersky Rescue Disc 10 letöltöd (persze tiszta gépre) és kiírhatod CD-re vagy pendriverre teheted (a linkbe megvannak az utasítások pendriver esetére is) és bootolsz ezzel... frissíted és leellenőrződ az egész gépet. Ezzel a módszerrel elkerülheted a Windows újratelepítését és visszaszerezhetsz mindent.
  • csrolli
    #44231
    köszi, kipróbálom de csak reggel tudom. még jó hogy melóhelyen le tudom szedni.
  • bon
    #44230
    Lehet, hogy összeszedtél valami kártevőt. Futtasd le az Emsisoft Emergency Kit-et.
  • csrolli
    #44229
    az explorer mindent vírusosnak írt és már törölte is a foxnál meg üres marad a mappa
  • csrolli
    #44228
    semmit se tudok letölteni se kép, se szöveges fájl, se játék semmi
  • bon
    #44227
    Minden letöltés problémás, vagy adott dolgot nem bírsz letölteni?
  • csrolli
    #44226
    Hali.
    miért nem tölt le semmit ez a tetves gép???
    böngészőt, antivírust próbáltam vagy 5-5. így sem tölt le. kiírja h letöltötte, de a tartalmazó mappát se lehet megnyitni. amikor elkezd tölteni akkor a letöltések mappába berakja csak amint leér el is tűnik.
    vki segítene? Köszi
  • CairoJack
    #44225
    Help needed!

    Win 7 alatt van egy mappám, amiben van kb 200 almappa, mindegyikben egy rakás fénykép. Ezen az almappákban minden kép miniatűr nézetben jelenik meg. Ha a főmappában átállítom a nézetet "részletek"-re attól még az almappákban továbbra is "minatűrök" nézetben maradnak a képek.
    No most mivel nincs kedvem 200 helyen beállítani a nézetet, azt hol lehet beállítani, hogy az aktuális mappanézet az almappákra is érvényes legyen?

    Anno XP-ben tudtam, de Win7-ben teljesen összekeverték a dolgokat.

    Előre is köszi a segítséget!
  • kifli
    #44224
    TESS
  • zolihonfi
    #44223
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_9_14_niw5faev7h.jpg