46641
  • Örm
    #44705
    Win 7-et lehet külső hdd-ről telepíteni?
  • piamania
    #44704
    Firefoxról van szó.
  • wantonly
    #44703
    Nem írtad melyik böngésző, a hiba leírás sem pontos. Gondolom le vannak tiltva az adott oldalon a képek, esetleg adatvédelmi beállítás változott.

    A böngésző beállításait kell átnézni, de ha végképp nem tudod mit állítottak át, akkor állítsd alaphelyzetbe - ez Chrome esetében a beállítások-speciális (lap alja) - vagy, ha végképp nem megy telepítsd újra a böngészőt, ez utóbbi nagy valószínűséggel megoldja.

    Viszont az arckönyv mostanában elég lassú, nálam is sokszor összeesik az oldal.
  • piamania
    #44702
    Valaki erre? #44700
  • Foxy0
    #44701
    sziasztok
    Volt olyan problémám hogy egyes mappáknál nem látom a benne lévő fájlokat.Kaptam is hozzá programot de így se oldódot meg a problámám.Már olyan szinten zavar hogy majd szét vesz az ideg mert kellenek amik benne vannak.
  • piamania
    #44700
    HEllo!

    Van én nekem két csodálatos unokahúgom, akik állandóan értenek ahhoz, hogy valamit, valahogyan elállítsanak a laptopon.Fogalmam sincs, hogy hogy a francba sikerül nekik, de komolyan mondom én ilyet még nem tapasztaltam.
    Eddig az volt, hogy az oldal betűnagyságát állítgatták vagy a tálcát elhúzták valamelyik oldalra....
    De most az arckönyv kezdőoldalát állították el valahogy.
    Grafikai kinézet helyett csak egy alap fehér háttér van, meg betűk.Ezt hogy lehetne visszaállítani?Másik böngészőben jó az oldal.
    Jah és csak a face belépő oldala.Minden más oldal működik az adott böngészőben.
    Köszönöm szépen a segítséget.
  • bon
    #44699
    Ezen információ felett elsiklottam, címke nélkül csak összevonva van.
  • [HUN]FaTaL
    #44698
    De neki cimke nélkül kell.
  • bon
    #44697
    Tálcagombok sorra gondoltam, a lenyíthatón belül: soha nincs összevonás.
  • [HUN]FaTaL
    #44696
    Az valami segédprogram lehet.
  • RYO21
    #44695
    Angolul használom, és ott már próbáltam, de nincs semmi olyan opció.
  • bon
    #44694
    vezérlőpultstart menü és tálca, ha jól emlékszem a nevére
  • RYO21
    #44693
    Üdv!

    Ma láttam, hogy az egyik tanárom úgy használja a gépét, hogy a taskbarban csak ikonok vannak, úgy ahogy alapból szoktak, viszont az azonos ikonok (programok) ikonjai külön vannak választva, és nincsennek csoportosítva.
    Ezt valahogy belehet állítani, anélkül hogy a címét is mellé írja?
  • kl24h
    #44692
    [spoiler]Én lezárás után mindig áramtalanítom. Tehát ez minden nap megtörténik egyszer, mert inkább este kapcsolom be a gépet. Az áramtalanítást az UPS kikapcsolásával végzem (mert szükség UPS használnom) és ekkor a képernyőt is áramtalanítja. Utána meg csak egy csatlakozót kell kihúzzak, hogy áramtalanítsam az UPS-t[spoiler]

    Mindig mikor lezárjátok a gépet "Lezárást" válasszátok?
    Mivel minden nap ki kell kapcsoljam a gépet, van mikor csak "Hibernálásba" teszem és akkor minden úgy marad, ahogy hagytam, de közben áramtalanítani tudom a gépet, mert bekapcsoláskor minden felnyitott ablak/program fut. Ez a hibernálás mód ajánlott, mert gyorsan bekapcsolódik a gép, persze azért még jó lezárni is néha, hogy a beállításokat mentse a Windows.
  • Fox44
    #44691
    Helló!

    Win 7 telepítőbe hogy lehet beleintegrálni a Windows Loader aktiválást?
  • [HUN]FaTaL
    #44690
    Semmilyen fogalomzavar nincs, én tudom, hogy miről beszélsz, de informatikai közegben készenléti üzemmódnak a sleep modeot hívjuk. :)
  • bon
    #44689
    Egészen kiment a fejemből, hogy ma frissítő nap van, jó telepítést.
  • ACE
    #44688
    Jó én nem szoktam ki-be kapcsolgatni a tápot, sem az elosztóját, ezért van olyan elosztóm ami védi a mögé kapcsolt dolgokat. Én arra gondoltam, hogy pl. BIOS-ban hiába állítom be hogy Space-re, a bill. Power gombjára kapcsoljon be, nem megy, bár tény hogy a billem nem PS2-s, hanem USB-s, és lehet ezért nem megy. De a lényeg hogy ahogy látom minden USB-re bekapcsol. Ha altatom a gépet és bedugok egy USB-s akármit, már elindul a gép, szóval valami nem ok...
  • howarju
    #44687
    Oszlassuk el a fogalomzavart!

    Amiről írsz, - "Amikor kikapcsolod a géped (windowsból)" - az a leállítás! Ott van a "start" menüben! Bárki elolvashatja! Ezután felébreszthető a PC., mert készenléti üzemmódban marad, mivel a táp feszültség alatt áll! Ha kapcsolóval kapcsolod ki, az a "kikapcsolás" akkor a táp feszültségmentes, és semmilyen alkalmazással nem éleszthető fel, csak a bekapcsolással!
  • [HUN]FaTaL
    #44686
    Akkor tegyük rendbe a dolgokat:

    Amikor kikapcsolod a géped (windowsból), a hálókártya áram alatt marad, így wake on lannal felébreszthető, nem kell alvó mód.

    Ha lenyomod a hosszabbítót, vagy hátul a tápot, akkor értelemszerűen nem.
  • howarju
    #44685
    Legyen Neked igazad! Elég baj, hogy sokan pongyolán fogalmaznak! A ki és a kapcsolás egyértelmű, még ha nem is akarod elfogadni csak, hogy Tied legyen az utolsó szó! De ez már nem Windows7 alkalmazási gond! Részemről befejeztem!
  • Zoli007
    #44684
    Az, hogy mit jelent, meg az, hogy milyen értelemben használják legtöbbször, két külön dolog.
  • howarju
    #44683
    A kikapcsolás szó azt jelenti, hogy feszültségmentesítünk valamit. Az alvó, vagy készenléti üzemmód nem azonos a kikapcsolással! Én pl. egy kapcsolós hosszabbítóval kapcsolom ki a szg.-em és a hozzá csatlakoztatott berendezéseket. Így semmi lehetőséget nem biztosítok arra, hogy bármi felélessze alvó állapotából a PC.-t. Ráadásul a hálózat felől érkező esetleges tűimpulzusok ellen is védve van a berendezés! (pl. éjszakai zivatarok.)
  • Zoli007
    #44682
    Oh, well, igaz, a feszültségmentesítés részen átsiklottam. Attól még sima kikapcsolásból felébreszthető.
  • howarju
    #44681
    Ha van távszabályzós televíziód, próbáld meg távszabályzóval bekapcsolni ha előtte a kapcsoló gombjával kikapcsoltad! Nem fog sikerülni! Csak készenléti üzemmódból ébreszthető fel bármilyen készülék!
  • macleody
    #44680
    Abban igaza van, hogy ha kilövi az ember a tápot a kis kapcsolójával vagy lekapcsolja a hosszabítót akkor nem lehet felébreszteni, hiszem eleve már a táp sem kap kakaót. Csak általában nem ezt értjük kikapcsoláson, meg nem is hiszem, hogy sokan teljesen áramtalanítanák a kis szívük csücskét :)
  • Zoli007
    #44679
    WOL-nal fel lehet ébreszteni kikapcsolt gépet is.
  • howarju
    #44678
    Erről #44670 írtam, nem újdonság! Készenléti üm.-ból felébreszthető!
  • howarju
    #44677
    Ezt hívják készenléti üzemmódnak! Ha valamit kapcsolóval feszültségmentesítenek, azt nem lehet programból felébreszteni! Erről írtam!
  • Zoli007
    #44676
    Wake on LAN
  • lck
    #44675
    Sok bios beállítható, hogy adott időpontban - akár naponta, vagy csak egy alkalommal - elinduljon a gép.
  • howarju
    #44674
    Érveket!
  • macleody
    #44673
    Ne beszélj butaságokat.
  • howarju
    #44672
    Hi!

    Ha a gép teljesen ki van kapcsolva akkor azt nem éleszti fel semmi, csupán a bekapcsolás! Csak alvó (készenléti) üm.-ban éleszthető fel!
    Ha "rohadt szar" helyen van a bekapcsológomb, akkor szerelj az elejére egy gombot és kösd paralel az eredetivel.
  • ACE
    #44671
    Nálam az egér nem indítja be mozgásra, csak gombnyomásra, a hálókártya meg eddig sem indította be. Valószínű a BIOS-ban bekapcsoltam ilyen wake dolgokat, PCI és PCI-E-re. Mert azt viszont sehogy sem tudom megoldani, hogy ha teljesen ki van kapcsolva a gép, akkor billentyűzetre kapcsoljon be, mivel rohadt szar helyen van a gép bekapcsológombja.
  • howarju
    #44670
    Nézd meg a Start -> Vezérlőpult -> Eszközkezelő-> hálózati kártyák-> hálózati kapcsolat -> energiagazdálkodásnál, hogy felébresztheti-e a szg.-et. Vedd ki a pipát!
  • macleody
    #44669
    Nálam az egér indította be. Az érzékelője kap valami jelet és indít. Ezért fejre szoktam fordítani ha altatok.
  • ACE
    #44668
    Hogy lehet azt megnézni, hogy mi indítja be a gépet? Mostanában ha altatom, éjjel, vagy reggel, vagy különböző időkben elindul a gép magától, hogyan tudom megtudni, hogy mi indítja be, és azt kiiktatni?
    A scheduler-be már néztem ott nincs olyan, amiben be lenne állítva hogy a futáshoz élessze fel a gépet.
  • ACE
    #44667
    Nekem sehogy sem megy, pedig úgy rémlik régebben jó volt, valamit elronthattam...
  • howarju
    #44666
    Szia Ace!

    Nem tudom, mi lehet a gond, nálam megjelenik a pdf-ek bélyegképe a Win 7 intézőben. Adobe Reader nincs telepítve.Helyette a Foxit Reader-t használom.