46641
  • Zoli007
    #44826
    A gadgetek már nem támogatottak sajnos, szóval ez van.
  • barmi
    #44825
    Igen. Közben talátam egy leírást ami alapján egy kis házibarkáccsal orvosolható ez a probléma. Az ie11 telepítése barmolta szét a minialkalmazásokat az olvasottak alapján, de ezt a nagy ápdétkészítőknek nem tűnt fel ??? Vagy ennyire lesz@rják az egészet? Persze, ez nem oylan anyg probléma, mondják ők, de azért szerintem elég sok embert érint és elég bosszantó tud lenni : Itt írnak róla bővebben : Hibásan megjelenő minialkalmazások
  • Zoli007
    #44824
    Ez valami IE gond lesz.
  • barmi
    #44823
    és találtam egy képet arról a lilásan megjelenő időjárás minialkalmazásról is . Így fest már egy ideje pedig anno ez fehér volt ha jól rémlik :

  • barmi
    #44822
    Én erre gondolok, Te is erre gondolsz ? :



    Na, nekem ez az ablak egyszerűen be sem jön hiába kattintok rá a vezérlőpultban vagy az asztalon a minialkalmazások opcióra...
  • barmi
    #44821
    Nem értelek . Mikor frissen volt telepítve a rendszer akkor is ott volt az opció ha az asztalra nyomtam egy jobb egér gombot, hogy minialkalmazások, és a vezérlőpultban is ott volt, hogy asztali minialkalmazások, és most is ott van, csak épp nem működik . Akkor egyáltalán minek tették bele annak idején a telepítőbe ? Elég nagy butaság ez így ebben a formában.
  • bon
    #44820
    Windows 7-es oprendszeren nincs is minialkalamzás támogatás, biztonsági megfontolásból. Ha szükséged van rá rakd fel a Windows 8-at.
  • barmi
    #44819
    Sziasztok ! A minialkalmazásaim bemondták az unalmast. Egyszer betölti őket a rendszer indításkor, egyszer pedig nem. Az asztalra jobb gombot nyomva sem érhető el a minialkalmazások menüpont (rákattintok de nem történik semmi akkor sem ha épp betölti a rendszer a minialkalmazásaimat jobb oldalra) és a vezérlőpultban sem indul el a minialkalmazások opció ha rákattintok. A windows naprakész, minden fontos frissítés fel van téve. A melóhelyen lévő gép is hasonló gondal küzd csak ott bejön az asztali minialkalmazások ablak de pl. az óra és még egy-két alkalmazás nem jelenik meg ha rákattintok és van egy időjárás alkalmazás is gyárilag a minialkalmazások közt és ha azt elindítom akkor pedig ilyen érdekes lila színe van a betűknek, valami ocsmány, pedig régen az is fehér volt ha jól emlékszem. Mit lehet tenni ezekkel a problémákkal szerintetek ?
  • marsu
    #44818
    Sziasztok, lenne egy kérdésem Idehogyan lehetne egy törlés ikont varázsolni??
  • kl24h
    #44817
    Énsem halottam olyanról, hogy elromlik a BIOS, de azért úgy van odahelyezve az alaplapra, hogy cserélhető legyen. Csak arra gondoltam, hogy valami kis hiba történt a BIOS órájának pontosságával.

    tigerbácsi: Ha a BIOS-al nincs probléma, akkor csakis valamilyen szoftver (vírus vagy más) állítja előre az órát. Megfigyeled, hogy mennyi időre mennyit sieti meg magát az óra és hogy leellenőrizd, hogy nem a BIOS-al van gond (először megint beállítod pontosra az órát), akkor újraindítod a gépet és belépsz a BIOS-ba és ott figyeled az órát. Ha ekkor nem fog sietni, akkor azt jelenti, hogy egy szoftver csinálja ezt.
  • [HUN]FaTaL
    #44816
    Általában késni szokott az óra az elem gyengülésével, amennyire nekem rémlik.

    De olyanról én még nem hallottam, hogy elromlik a bios.
  • kl24h
    #44815
    Még nem találkoztam olyannal, hogy az elem gyengesége miatt sietne az óra, inkább az, hogy fekete képernyő és az F2 (vagy más gomb) megnyomásával visszaállítódott a gyártási dátumra. Még olyan is volt, hogy kék halál.
    Hátha az elem kicserélésével megoldódna a probléma, de nehezen hiszem, azért megprobálhatja.
  • [HUN]FaTaL
    #44814
    Olyan nincs, hogy hibás a BIOS. Olyan van, hogy nem jó az elem, nagy különbség.
  • howarju
    #44813
    Hi!

    Többféle oka is lehet! Pl. túlterhelés/zárlat van a gépedben. Vagy memóriahiba, vagy a processzor hűtése nem megfelelő, és túlmelegszik, akkor a védelem lekapcsol. Vagy nincs Power Good jel. Vagy valamelyik nagy kapacitású Elektrolit kondenzátor kiszáradt, kifolyt, elvesztette a kapacitását. Stb.
  • howarju
    #44812
    Hi!
    Azt hiszem, felesleges megváltoztatni, mert ha a BIOS-t tápláló elem legyengült másik szolgáltatónál is sietni fog!Valószínűleg az elem csere megoldja a gondod!
  • tigerbácsi
    #44811
    ohhh ezt nem is tudtam, hogy a BIOS-hoz tartozik. köszönöm szépen a segítséget!
  • kl24h
    #44810
    Ez a szerver változtatás sokat nem fog segíteni, mert a szinkronizálást csak minden héten egyszer csinálja a Windows (én XP használok, nem tudom a Windows 7 esetében ha nincs olyan, hogy minden nap szinkronizáljon), az egyik szinkronizálástól a másikig neked meg fogja sietni magát az óra. Ez az óra dolog nem a Windowshoz tartózik, hanem a BIOS-hoz, ami a gépben van és egy elem táplálja. Ha hibás a BIOS, akkor ezt az óra problémát nem fogod tudni megoldani.
  • tigerbácsi
    #44809
    fokozatosan egyre többet siet. majdnem exponenciálisan az idő múlásával. megnézem ezt a windows.com-os szerver lehetőséget. hátha segít.

    köszi!
  • tigerbácsi
    #44808
    az óra szinkronizálva van a time.nist.gov szerverhez. megváltoztatom hátha.

    köszi!
  • kl24h
    #44807
    Nálam a time.windows.com van beállítva, de elég pontos.
    Normálisan nem kellene annyira siessen az óra. Azt kellene megfigyelni, hogy ez a sietés fokozatosan történik, vagy egyből.
  • wantonly
    #44806
    Az óra megfelelően van szinkronizálva? Az dátum/idő beállításoknál az "internetes idő" opció alatt lehet vele babrálni.

    Ha valami nem ok, akkor válassz másik kiszolgáló szervert.
  • tigerbácsi
    #44805
    nem ez már hónapok óta így van, de volt már utána újrarakva a rendszer s minden meghajtó le lett formázva. minden program újra lett telepítve, az adatok meg nod-dal ellenőrizve.
  • kl24h
    #44804
    Ez a sietés mikor jelentkezett? Eredetileg is így volt?
    Ha csak most jelentkezett ez a sietés, akkor lehet vírus játszadozik veled.
  • tigerbácsi
    #44803
    sziasztok! tudnátok abban segíteni, hogy mért van az, hogy a laptopon az óra mindig siet. tegnap 17:32-kor állítottam be ma meg már siet 4 percet. ha hagyom képes napokra is elmászni.

    köszi szépen!
  • marsu
    #44802
    Aj aj, rossz hírek de azért köszi!!
  • bon
    #44801
    Hardver topica biztos jobban tudnak rá válaszolni, de valami haldoklik. pl. alaplap, táp.
  • dr Kotász
    #44800
    Tápegység haldoklik?
  • marsu
    #44799
    Sziasztok!

    Vajon mi lehet a gond akkor, ha a bekapcsológomb megnyomása után a gép kicsi működés után (2-3mp) kikapcsol, és ezt 15x megcsinálja??
    Előre is köszi
  • bcrics
    #44798
    Egy régebbi verziójú Chrome működik rendesen, az újabb kiadásokkal van a probléma.
  • bon
    #44797
    Rendszer visszaállítást megpróbálnék.
  • bon
    #44796
    Ott még nem találkoztam a jelenséggel.
  • bcrics
    #44795
    Erre vki?
  • [HUN]FaTaL
    #44794
    A Win8 telepítő is szenved ettől a bugtól.
  • bon
    #44793
    Windows 7-nél szerintem már nem is fogják.
  • [HUN]FaTaL
    #44792
    De ment volna az, csak baromi lassan. Vicc, hogy ezt még mindig nem tudták kijavítani a telepítőben.
  • Chrisx
    #44791
    Közben sikerült, tényleg a floppyt le kellett tiltani, anélkül nem ment.
    Köszi a segítséget!
  • Chrisx
    #44790
    Nincs tuningolva a gép a floppy is le van húzva.
  • bon
    #44789
    Túning kikapcs, ha még van floppy meghajtó akkor tiltsd le.
  • Chrisx
    #44788
    Próbálnék Samsung evo basic ssd-re windows 7-t telepíteni, a Bios felismeri ,az AHCI mód is be van kapcsolva, de a telepítő a starting windows felirat után megáll, csak betölti a kék hátteret, az egérkurzor is mozdítható, de nem történik semmi. Mi ilyenkor a teendő?
  • marsu
    #44787
    Sokkal rosszabbra számítottam, köszönöm a válaszokat.