46641
  • janika1972
    #28888
    Sziasztok! Usb fejhallgatóm van mikrofonnal.Azt szeretném kérdezni,hogy a mikrofont hol kell bekapcsolni win7 alatt,hogy a külső hangokat is halljam?
    Usb pnp sound device van feltelepitve 6.12-es
  • bon
    #28887
    Jó kis gép, szeretem az asus notebook-okat. Munkahelyemen is több félét vásároltam már, nagyon beváltak.
  • bon
    #28886
    Névleges teljesítmény a 3,6ghz, én az intel turbo boost technológiájára gondolnék lénye, hogy a proci terheléstől függően képes egy időre megemelheti a processzor mag órajelét.
    Ja és ami még szintén nem elfelejtendő, mondjuk nem teljesen tartozik ide, de a hordozható gépekben használt processzorok legtöbbször gyengébbek mint az asztali gépekben megtalálható azonos órajelűek.
  • xblades
    #28885
    Kösz és mit tudok csinálni vele?
    Tiltsam le, le lehet? És ha igen akkor hol tudom megtenni?
    Nem nagyon őrülnék ha mindig pörgetné a procit ilyen nagy %-ban.
  • Freddycom
    #28884
    Asus P50IJ
  • Freddycom
    #28883
    Köszönöm a választ, de a válaszod első részére még reagálnék, illetve kérdeznék.

    Régebben, amikor még játszottam gépen (asztalin), nézegettem a systemrequirementslab oldalát, ahol írta h CPU: 2.6GHz, rated at 5.2 GHz (ami korrekt, tekintve h az asztali pc-mben egy E6750-es, C2D-s, magonkénti 2.6 GHz-s sebességű processzor van).

    Gondoltam megnézem a lapossal is, és ezt dobta ki:

    CPU Speed
    You Have: 2.19 GHz Performance Rated at: 3.6135 GHz

    Ami ugyan nem magonkénti 2.2 GHz-t jelent, de többet mint 2.2 összesen.

    Szóval ez mit jelent?
  • Solten
    #28882
    Mi a notid tipusa?
  • bon
    #28881
    Összesen 2,2ghz és nem magonként. Az intel GMA vezérlő viszont nagyon gyenge, így nagyon valószínűnek tartom, hogy ezért vannak gondok a 1080p-s videókkal, de szerintem a 720p-vel elboldogul még az intel vga.
  • Freddycom
    #28880
    -Core2Duo T6670 (2.2 GHz magonként)
    -INTEL GMA 4500M VGA, integrált őrület
    -2GB random access memory

    és talán ennyi ami lényeges.
  • redmonk
    #28879
    Sziasztok

    Egy olyan gondom lenne, hogy alábbi gépre van csatlakoztatva egy Logitech X-140 hangfalpár illetve USB-s fejhallgatót használnék ami szintúgy Logitech. Valami kis program kéne vagy beállítási lehetőség, hogy amikor játék megy akkor átváltson a fejhallgatóra ha meg más akkor alapértelmezetten menjen a hangfal.
  • bon
    #28878
    Mi a konfigod? Én a konfig gyengeségére tippelnék így látatlanban
  • Freddycom
    #28877
    Codec hiány okozhat olyat, h az 1080p-s HD múvi lassított felvételben megy, vagy ez inkább a konfig gyengesége (vagy eleve az h notebookon akarom nézni)?
  • DarkSector
    #28876
    nagyon kössz, pont 2-3 perce linkeltéák be másik totyikban ezt a modszert, és müködik.
    nagyon zsir, tudtam én hogy lesz rá megoldás.
    attól nem félek hogy sok játék mentését kell áthelyeznem....mert 2 játék van csak fent, ami c-re ment, és 2 vagy 3 ami a saját mappájába...

    akkor thx még1x...:)
  • bon
    #28875
    A gép zárolós progit meg szerintem felejtsd el, inkább azt a módszert használd amit javasoltam link a Quest mode-ot.
  • bon
    #28874
    Valóban áthelyezhető, de sokra nem mész vele, mert elég sok játék nem a dokumentumba ment, hanem egyéb könyvtárba.
    Áthelyezés módja: az asztalon lévő felhasználó fájlain dupla katt, majd a megjelenő ablakban a dokumentumokon jobb gomb tulajdonságok és a hely fülön megadod az új helyét a dokumentumok mappának.
  • DarkSector
    #28873
    azért mert levan védve, és ha nem oldom fel, akkor minden elvész amit 1 bekapcsolás alatt csinálok, és ezért kéne átirányitnani a mentéseimet a d-re.

    még egy haverom irt hogy a felhasználoi beállitásokban van valami, hogy át lehet helyezni az egész DOKUMENTUMOK mappát a d-re, de az egészet azért nem szeretném...:D
  • bon
    #28872
    Nincs globális megoldás, te magad is ítad, hogy minden játék más hova ment, amúgy miért nem jó a c:-n a mentés?
  • DarkSector
    #28871
    jah de nekem valami globális megoldás kéne, vagyis játéktól független, mert ugye minden játék máshová ment.
    azt probáltam hogy d-re tettem a mentés fájlokat, és c-re meg a róla készített parancsikont, de az egy parancsikon, és azt nem veszi figyelembe....:S

    valamiről irtak nekem hogy a mappáról csináljak egy LINK-et, de ha esetleg a parancsikont értették ezalatt, akkor a linkes megoldás nem megy...:S

    amugy nekem játékra kell ez, de akár irhattam volna hogy egy mappát, ugy áthelyezni, hogy a d-n legyen, és a c-ről a program átirányuljon a d-re, vagyis nem lényeg hogy játék-e vagy se. csak mappa a lényeg meg az elérési ut kijátszása...
  • exodus2
    #28870
    Ezt miért nem a játék topikjában kérdezed? Attól hogy win7 alatt futtatod, még nem lesz win7es kérdés.
  • [HUN]FaTaL
    #28869
    Windows Live Communications Platform.
  • xblades
    #28868
    Halli

    Volna egy olyan kérdésem hogy tudja valaki mi az a wlcomm32.exe?

    Mert állandóan 50%-on pörgeti a procimat,(már az elején automatikusan bekapcsol) ami elégé fogja rendszert mondanom sem kell és kihat a játékra is. Úgyhogy le szoktam állitani de ezzel probléma nem szokott adódni, legalábbis nem látszik.
  • DarkSector
    #28867
    hy

    ha van egy adott játékom, aminél meg van adva hogy a c-re tegye a mentéseket, akkor regben, vagy valahol át lehet ezt írni?
    hogy ne c-re az adott mappába mentsen, hanem amire az utvonalat átjavitom???
    ha létezik ien esetleg.
  • PeeTeR
    #28866
    valoszinu az lehetett mivel amugy minden rendben volt vele "amig mukodott"
    gigabyte m6880 (usb)
  • bon
    #28865
    Egér vezérlő chip-je? Milyen egér volt?
  • PeeTeR
    #28864
    na megoldodott az eger problema. a vezerlo chip valoszinu tulmelegedett egy ido utan es akkor mar nem volt hajlando megmozdulni. kaptam egy ujat, ezzel semmi problema, szoval mostmar elvezem az egerem :DD
  • snake200
    #28863
    aha értem azért tenkjú
  • bon
    #28862
    1. Törölni kell a partíciót de előtte célszerű adatmentést csinálni. De ajánom még a beépített Windows áttelepítő alkalmazást.
    2. Laptop kézikönyve írja a helyreállítás módját, pl. helyreállító lemez, vagy a boot folyamat során indítható valamelyik F gombbal.
  • bon
    #28861
    Hivatalosan nem lehet, mert alaplaphoz kötött a licensz, de ha meghibásodik az alaplap és csak más fajtára tudják cserélni és jóvá hagyja a Microsoft ügyfélszolgálat akkor újra lehet aktiválni.
  • mukievil
    #28860
    Üdv! Megint énvagyok a belassult géppel :D!!! Leszedtem a progik nagy részét, egykét desktoptuningos progi után ugytűnt helyreáll, de 10 percre rá már lassu volt, és most reggel méglassabb, bootolás most negyed ora, letusolok mig elindulnak a programok :(!!! A-square (vagymi) nem talált semmit! Félek hogy hardveres gond lesz, csak akkor aztnemértem ha nagynehezen betölt egy játék, fullgrafon megy mint az álom!

    Na mind1! Két kérdésem lenne, egyik nemteljesen idevágo!

    1. Formatálni kéne a c meghajtot ? vagy rálehet telepiteni, egy windows7 ultimate-re egy eredeti windows7 home-ot , ugyhogy a felhasználoi fiok megmaradjon (dokumentum képek asztal ilyesmi?)

    2. Laptop révén egy rejtett particion van a windows 7 telepítője.. Azt én hogy fogom aktiválni ? :D:D
  • fekete0012
    #28859
    OEM van és köszi /nekem azt mondták a boltban ahol egy vinyoval együtt vettem ,hogy lehet másik alaplapra is telepíteni )
  • bon
    #28858
    Ha oem akkor buktad a licenszt és újat kell venned. Viszont ha "bedöglött" az alaplap és csak mással tudták helyettesíteni akkor talán nem. Elérhetőlegek meg itt vannak: link
  • fekete0012
    #28857
    hello valaki tudna segíteni alaplapot kell cserélni és azt akarom megkérdezni milyen telefonszámon lehet új licenszet kérni win 7 x64-em van
  • exodus2
    #28856
    Inkább rakj fel flash lejátszó programot külön, jobban jársz.
  • snake200
    #28855
    Üdv!

    Media centerhez esetleg tudnátok ajánlani valamien codek-packot amivel le tudná játszani az .flv kiterjesztésü fájlokak?

    k-lite és shark007 est már próbáltam de nem vált be, vagy csak valamit be kéne állítanom?

  • tilbury
    #28854
    oké, köszi az infót. azt az alaplapi dolgot én is olvastam vhol.
    akkor remélem nem lesz gond a hálóval majd.
  • PeeTeR
    #28853
    az a baj hogy mar ujra lett telepitve es ezzel sem mukodott elosszor.
    aztan valahogy megis elkezdett mozogni de ez kb. 30perc utan meg is szunt. azota megint csak azt irja hogy ismeretlen eszkoz.
  • exodus2
    #28852
    Oem verzió alaplaphoz (hardverhez kötött) szóval ha tönkremegy, és csere van, akkor bonyolódik a dolog. De még utána is aktiválható a gépen futó win7 (telefonon keresztűl). Hálózat független ilyen szempontból hogy 32 vagy 64bites. Egyedül arra kell figyelni, hogy win7es gépeknél érdemes Otthoni csoportba létrehozni a hálót, amihez kell az IPv6 protokoll.
  • tilbury
    #28851
    Hali!
    Azt szeretném kérdezni, hogy kis irodánkban van 3 gép hálózatba, abból egyik laptop, csak néha. A két gépen win7 home/vagy pro 64bit lenne, a laptopon "csak" 32 bites verzió.
    Nah az lenne e kérdésem, hogy a hálózat megfelelően fog-e működni? Nem lesz gond, hogy vmeik gép 64, illetve 32 bites oprendszer?
    Jah és ha már vesz a cég, milyet érdemes OEM verziót, ahogy néztem az jóval olcsóbb.
  • Máté94
    #28850
    http://itcafe.hu/hir/teljesen_megujul_a_google_magyar_oldala.html
  • simonl #28849
    Még egy kérdés, bár ez nem ebbe a topic -ba tartozik:
    Nálatok is megváltozott a google.hu kezdőoldala?
    Nagyobb a keresősáv ill. a találatoknál van vmi oldalsáv....fura vagy én állítottam e valamit?

    Bocs és köszönöm a válaszokat