46641
  • msstz
    #29048
    Sziasztok!


    Van egy gondom:

    ma sokáig nem volt net, mert az ISP dolgozott valamin - de egy ideje már újra van, de csak a wifi router nélkül. Valami baj van a routerrel, mert a diagnosztika azt mondja, hogy:

    Windows can't communicate with the device or resource (Primary DNS server).

    Gugliztam már az elmúlt órákban, és eddig semmi nem oldotta meg a problémát. Ötletek?
  • xxxpaulxxx
    #29047
    Stimmel, de sajnos a kedvencek ikon ugyan úgy nem bontja ki magát, ha rányomok:S
    Amúgy úgy emlékszem, hogy volt a kedvenceken kívül is egy asztal ikon...
  • V43 1105
    #29046
    Szerbusz!

    Intézőbe belépsz, mondjuk szeretnéd visszatenni az Asztalt a kedvencekbe, más teendőd nincs, csupán.. a bal sávban válaszd ki az asztalt, tehát az a lényeg, hogy az asztal tartalma legyen előtted a jobb oldali ablakban, ugye bal oldali kisebb ablakban van a könvytárfa stb.. nos, ha jobb oldalt ott van az asztal, akkor jobb klikk a kedvencekre, és kattincs a "Jelenlegi hely hozzáadása a kedvencekhez" opcióra, remélem érthető.
  • exodus2
    #29045
    Próbáld az Asztal-t (ahol a képen az F meghajtó (Cuccok) felett lévőt) belehúzni a Kedvencekbe.
  • DarkSector
    #29044
    thy azért...
  • xxxpaulxxx
    #29043
    Lenne egy kis gondom az intézőben a a bal oldali menüvel... Az asztal gomb valahogyan eltűnt... és ez eléggé zavar, amikor le akarok tölteni valamit...
    Illetve... a kedvencek menüre, ha rákattintok, az nem akar oldalra kilistázódni... holott van tartalma...
    Hol lehet ezeket beállítani?
  • Viktor9202
    #29042
    Akkor viszont nincs más tippem. Egyszerűen nem értem mi lehet a probléma... Am most vettem a gépbe egy Samsung 320 Gb-os vinyát, arra akarom feltenni, de ez is érdekes hogy az xp meg a vitsa tökéletesen megy rajta, csak a win 7 szarakszik
  • bon
    #29041
    Nincs jelentősége a felcserélődésnek. Ha floppy az első és nincs benne lemez akkor rögtön tovább lép a boot sorrendben következő meghajtóra a bios.
  • Viktor9202
    #29040
    A sorrend telepítés előtt az első a meghajtó és floppy, ujraindítás után asszam első a floppy és második a HDD
  • bon
    #29039
    A bios-hoz nem fér hozzá a telepítő.
    Amúgy mi a boot sorrend a telepítés után?
  • Viktor9202
    #29038
    Tehát akkor lehetséges hogy a bootsorrendet állítja el, és nem tudja folytatni a telepítést?
  • bon
    #29037
    Csak egy alkalamzást találtam erre a célra: link
  • DarkSector
    #29036
    a kérdésem az lenne, hogy nagyjából meik mappában tárolja a rendszer a Dokument and Settings-en bellül azt a fájl-t ami az asztalra helyezett ikonok pozícióját tárolja????
    eredetileg xp-re kellene de itt ha valaki win7-hez elárulja, akkor az is elég nekem...
  • bon
    #29035
    1. nem írtam, hogy csak alaplappal lehet megvenni, simán bemész a boltba és önállóan is megvásárolhatod.
    2. a licensz az alaplaphoz kötődik akkor is.
    3. Ha szigorúan hivatalosan nézzük akkor most van egy illegális Windows a gépeden.
  • WOW
    #29034
    Sziasztok! A következő problémám adódott. Win 7 opendszer.
    Amilo Xi 2528 gép. Semmi gondom nem volt a géppel addig a pillanatig míg egy egy hordozható HDD-ről nem akartam lefuttatni egy 1080i felbontású filmet nem akartam futtatni rajta. Azóta többször telepítettem a win 7 oprendszert de mindig kék halál a vége. és ezt a hibauzenetet kapom.

    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: BlueScreen
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038

    További információk a problémáról:
    BCCode: 116
    BCP1: 850EE510
    BCP2: 8F21A5F0
    BCP3: 00000000
    BCP4: 0000000D
    OS Version: 6_1_7600
    Service Pack: 0_0
    Product: 256_1

    A probléma leírását segítő fájlok:
    C:\Windows\Minidump\051110-47970-01.dmp
    C:\Users\Laptop\AppData\Local\Temp\WER-111727-0.sysdata.xml

    Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

    Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
    C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt
    Most már a számítógépet sem sikerül minősíteni mert nem fut le a progi. Előtte ment.
    Mi lehet a gond. VGA driver telepítve.
  • fekete0012
    #29033
    Hello bon az oem win7 nem függ az alaplaptol mivel nem csak alaplappal lehet megveni ,mint a multkor irtam én egy WD vinyohoz vettem ja és nem kellet uj aktivácios kodot kérni simán felment.és teljesen ki lett cserélve a gép csak a vinyo maradt bene az amivel vettem a win7-et
  • Viktor9202
    #29032
    Az a lényeg, hogy újraindítja magát, és utánna elakarja kezdeni megint a telepítést... De Freddycom-nak jó lehet a megállapítása, mert a bootsorrent nem a megfelelő utánna, ahogy az elvolt mentve
  • aate
    #29031
    Vagy újra telepítés helyet válaszd az indítás javítást.
  • aate
    #29030
    Ha a telepítőt újraindítás útán kiveszed?Akkor mit csinál?
  • Freddycom
    #29029
    Ha újraindítja magát, mert befejezte a telepítést, akkor nyomkodj del-t és állítsd vissza h HDD-ről bootoljon.
  • Viktor9202
    #29028
    Nah egy fokkal tovább jutottam. Ismét ott járok hogy Telepítés befejezése, és ujraindítás után elölről kezdi a telepítést... Nah erre valami gyógyszer?
  • Freddycom
    #29027
    Zsírkaraj, kösz h szóltál.
  • bon
    #29026
    Megjöttek az e havi frissítések, lehet telepíteni őket.
  • bon
    #29025
    Két magos cpu-t és nem fizikailag külön álló 2db processzort.
  • fekete0012
    #29024
    nekem volt egy vista hom basic x86_os verziom és az is 2 cpu_t kezelt tehát a win 7_nek is kezelnie kell
  • bon
    #29023
    A két mag is 1 cpu-nak számít, fizikailag érti a processzor számot
    Kétlem, hogy fele annyi lett volna a gépigénye, de az biztos, hogy kevesebb mint a többié.
  • bon
    #29022
    Én a tiszta felepítést javaslom.
  • timexxx
    #29021
    hali


    olvastam egy olyat hogy a windows 7 home basic nél azt irták hogy 1 cpu-t kezel.. a home premium meg a többi felfelé 2

    de a home basic kezelei a 2 magosat nem? vagy az 1 cpu nak számit? hogy van ez?


    meg elvileg itt is a home basicnek kevesebb a ram igénye mint a vistánál??? ott is a home basicnak fele annyi volt mint mondjuk a home prémiumnak vagy a többinek
  • Freddycom
    #29020
    Van bármiféle módja annak, h a Terep 2-t futassam se7en alatt, anélkül h XP mode-oznék?
  • sunlight
    #29019
    Tedd fel az XP-t onnan indítsd a telepítőt mikor kész akkor majd törlöd az old. mappát. Ennyi
  • Nasim
    #29018
    A Windows 7 elég kényes, legalábbis egy XP-hez képest a telepítéskor. Ilyen is volt már, hogy XP-t simán feltelepítette, de a 7-et már nem akarta felrakni. Erre húztam egy olyat, hogy XP alatt indítottam a 7 telepítőlemezét, kimásolta a fájlokat az üres partícióra (jóval gyorsabban mint a normál boot-os telepítésnél) majd hiba nélkül a restart után folytatódott telepítés. De ilyet még nem láttam, hogy a telepítés végén hibaüzi után leállna a folyamat.
  • sunlight
    #29017
    A telepítéskor töröld le azt a 100 megás részt
  • Viktor9202
    #29016
    Ezek megvoltak, nem most csinálom először
  • sunlight
    #29015
    Telepítés előtt formatáld a partíciót ahová telepíteni szeretnéd
  • Viktor9202
    #29014
    KOMOLYAN MONDOM A BALTÁT BASZOM BELE.....
  • Viktor9202
    #29013
    A vinyán miért van egy 100 megás meghajtó? Nem enged vele semmit csinálni, csak van, lehet az a baja :S
  • sunlight
    #29012
    Próbáld egy másik telepítővel
  • Viktor9202
    #29011
    Még mindig nem jó :S Visszaállítottam az egész bisz-t alapra, de még mindig csak áll és áll. Ha Reset-et nyomok, akkor kiír egy hibát, hogy nem tudja folytatni a telepítést
  • exodus2
    #29010
    Az is lehet..
  • Viktor9202
    #29009
    Ajjajj , lehet h igazad van, mert most néztem meg, a procim megvan húzva 3.00 Ghz-ről 3.6 GHz-re, szóval nem tette vissza magát alapra. Akkor ez lesz a gond?:S