46641
  • bon
    #29168
    Mennyi van beállítva?
  • bon
    #29167
    Directx, driver frissítés. Eseménynaplót is megnézném, hátha közli, hogy mi a baja.
  • DarkSector
    #29166
    nálamis kb 30-40 megy szerintem ez normális...
    már vagy 10x tettem a win7-et és mindigis ien sok volt.
  • Kandurex
    #29165
    Sziasztok,

    két kérdésben kérem a segítségeteket, az egyik, most ismerkedek a Windows 7 -el, normális az, hogy a feladatkezelő két kilométer hosszú? :)) vagyis a programok a háttérben, eddig megszoktam a jó öreg WinXP -nél volt 15-20 folyamat, itt min. a duplája van :(

    a másik, a startmenü minden program fület rá lehet valahogy venni, hogy a normál régi egymás mellé helyezett menüket, hozzon alá XP? mert így elég bosszantó, ahogy bele szuszakolja az alapmenübe és nem nyílnak ki :(
  • DarkSector
    #29164
    oks közbe egy érdekes kis ablakban láttam meg....2 port van az egyik a valos ip-mé, a másik a routernek a maszk-hoz, egy alapértelmezett 28960...gondolom a valós lesz a megfelelő...thx a segítséget azért...
  • Gery Sniper
    #29163
    Megnéztem az eseménynaplót! Lehetséges hogy túl kevés a virtuális memória és ezért fagy le?
  • BIZ0906
    #29162
    Melyikről van szó?
  • JasonXXX
    #29161
    Sziasztok!

    Hogyan tudnám megoldani, hogy a windows 7-en működjenek a játékaim?
    Mindig kilép amikor betölti a főmenüt.
  • exodus2
    #29160
    Megnézheted, de általában egy port van. Jelen esetben pl. keresel cod6 szervereket, és ott a kettőspont után mutatja a portszámot.
  • DarkSector
    #29159
    jah cod6...
    akkor nézzem meg routerben mien portot nyit magának?
  • exodus2
    #29158
    Pontosan milyen játék, program problémás? Mert az fogja mutatni hogy mi a portod.
  • aate
    #29157
    Próbálj beszerezni egy eredeti vagy más ,, verziót”arról telepíteni torrent verziókkal előfordult ez a hiba.
  • DarkSector
    #29156
    hy
    ip-met meg tudom nézni, de a hozzá tartozó port számomat hol tudom lenézni???
  • bon
    #29155
    Írd ki újra a telepítőt.
  • hinote
    #29154
    Lenne egy olyan gondom, hogy mikor telepítem a win 7-et, 44% körül megáll, hogy sérült valami fájl, vagy hiányzik. Ezzel a kóddal: 0x80070570
    Olvastam már fórumokon, hogy másnak is volt ugyan ilyen gondja, de a megoldást már nem találtam rá. Valaki tudna segíteni?
    Előre is köszönöm!
  • bon
    #29153
    Nézd meg a eseménynaplót.
  • aate
    #29152
    Feladatkezelőben nézd meg használja valami alkalmazás nagyon a procit.
  • Gery Sniper
    #29151
    Hi! Win 7 Ultimate-t használok, és rendszeresen lefagy, nem is reagál semmire, csak a reset "segít"! Valami ötlet?
  • exodus2
    #29150
    Lehet azért mert a mikrofonnál be van kapcsolva a kimenet is. Xp alatt volt olyan, hogy ha a mikrofon beállításnál letiltottad a kimenetet (lineout), akkor nem visszhangzott, mert amit te mondtál azt nem hallottad vissza. A búgás is lehet ettől van.
  • 404
    #29149
    próbáld meg ezt
    minden hangproblémámat megoldotta, kivéve a szkájpisat. az még mindig búg
  • exodus2
    #29148
    Vedd ki a hangkártyát, és próbáld másik memóriamodullal. Csak egy tipp.
  • DummyBoy
    #29147
    Nem hinném hogy HW-es hiba ... akkor tudnom kellene reprodukálni ... De nem megy ...
  • HAARRR
    #29146
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni hang problémával kapcsolatosan.
    A probléma: a hang halk és serceg recseg torzít,stb....
    Hangkártya letiltás, driver reinstall megtörtént.
    Először a WMP-re gyanakodtam de semmi...
    VLC-t használok az alatt a hang valami borzalom, mindig ezt a lejátszott használtam soha semmi gond nem volt vele.
    PC:ASUS P4P800SE
    VGA:Nvidia 6200
    RAM:768MB
    HDD:Sata: 250GB
    Sata: 650GB
    Audio: Soundmax Audio (letiltva biosban)
    Audio: Creative Soundblaster Value CT4830
    OS: Windows 7. NT6.1.7600
  • aate
    #29145
    Esetleg még táp hiba lehet.
  • aate
    #29144
    Nem lehet, hogy csak valami kábel vagy érintkezés hibád van?
  • DummyBoy
    #29143
    Üdv Mindenkinek!

    Alapjában véve nem vagyok hülye a PC-hez, ez a fő hobbim lassan 20 éve ...
    De sajnos az a típus vagyok, aki mindenki más problémáját fél óra alatt megoldja, de a sajátját sosem sikerül :(

    Szóval adott egy PC:
    Gigabyte 790XT-UD4P
    AMD Phenom II X2 550/ X4 B50 (Unlockolva, de alapon)
    4GB OCZ Platinum 1600MHz (1333 MHz 7-7-7-21)
    nvidia GTX275
    Audigy 2
    Samu 1TB

    Rajta Win 7 Ultimate 64 Bit ...

    A gép maga HW-esen atomstabil, többször végigment rajta OCCT power supply teszt, 12-24 órás Prime tesztek, stb ... Gyakorlatilag a hosszútávú tesztek azt mutatják, hogy a géppel semmi gond nincs ...

    De ... Ha bekapcsolom a gépet, vagy valami miatt újraindítom, akkor 30-40%-ban újrainduláskor a desktopon - jobb esetben még előtte az egész rendszer csontrafagy ...

    Nincs kékhalál - nincs minidump ...
    Ezek után 1-2-3-4 reset és beindul ... Majd ezek után tökéletesen működik ...

    Csökkentett mód persze mindig működik, ergo valamelyik driver lehet a ludas, vagy valamelyik proggi vagy service ami elindul ...

    Ennek örömére a minimálisra redukáltam az induló dolgokat, csak a legfontosabb driverek vannak fent, sokat nem jelent, de mind WHQL ...

    Emellet Van még, nhancer, cfos, ulrtamon, daemon tools,perfectdisk és comodo ami indul (Ezek nélkül is volt szerencsém tapasztalni a hibát) sőt, előtte Ati kártyám volt, azzal is hasonlóképp szenvedés volt ...

    Minden driverből próbáltam régebbieket, újabbakat, volt win7 reinstall, nem is egy ...

    Ami leginkább behatárol, hogy véletlenszerűen jön a dolog ... van amikor egy hétig nincs, van amikor minden nap ...

    BIOS frissítés is megvolt már, bár nem a legújabbra, de majd az is megjön :)

    A Proci unlock kikapcsolt már próbáltam ... A legnagyobb gond ezzel, és ami miatt legutoljára szeretnék Win-t újratelepíteni (Pedig ez is volt ...) hogy ezen a gépen leginkább játszom ... Akkor is repülõ és helikopterszimulátorokkal ... Ebbõl 3 StarForce-os (eredeti offkorz ...)

    Namost az új SF aktiválós móka ... Win reinstall esetén deaktiválni kell és aktiválni (persze ezek száma limitált ...) valamint a SF-ot CPUID változás esetén újra kell aktiválni, mert úgy veszi, hogy új gép (persze ez is limitált ...) ...

    Amikor elõször elõjött ez a gond, megvolt a win reinstall, 2 hétig direkt nem raktam fel õket, és szarakodtam, hogy elõjön-e ... nem jött (függetlenül hogy hány mag volt engedélyezve ...) ... Rá egy kis idõre megint ... persze miután felraktam mindent ...

    Ráadásul személyes tapasztalataim szerint, ha HW hiba lenne (hibás procimag ...) akkor azt normál működés közben is tapasztalnám ... És ez a legfőbb gond, hogy ha a gép egyszer beindul, akkor semmi gond nincs vele!

    ntbtlog.txt (bootlog) szerint amikor lefagy a cucc, akkor az utolsó 5 betöltött driver az esetek legtöbb részében a következõ:

    Loaded driver \SystemRoot\system32\DRIVERS\bowser.sys
    Loaded driver \SystemRoot\System32\drivers\mpsdrv.sys
    Loaded driver \SystemRoot\system32\DRIVERS\mrxsmb.sys
    Loaded driver \SystemRoot\system32\DRIVERS\mrxsmb10.sys
    Loaded driver \SystemRoot\system32\DRIVERS\mrxsmb20.sys
    Loaded driver \SystemRoot\system32\drivers\HTTP.sys

    És ezeknek kellene még betöltõdni:

    Loaded driver \SystemRoot\system32\drivers\peauth.sys
    Loaded driver \SystemRoot\System32\Drivers\secdrv.SYS
    Loaded driver \SystemRoot\System32\DRIVERS\srvnet.sys
    Loaded driver \SystemRoot\System32\drivers\tcpipreg.sys
    Loaded driver \SystemRoot\System32\DRIVERS\srv2.sys
    Loaded driver \SystemRoot\System32\DRIVERS\srv.sys
    Did not load driver \SystemRoot\System32\DRIVERS\srv.sys

    Eseménynaplót néztem, okosabb nem lettem tõle :(

    A legtöbb hibát a PNRPSvc okozza:
    "A PNRP-felhõ nem indult el, mert az alapértelmezett identitás bezárult a következõ hibakóddal: 0x80630801"

    Valamint két erre épülő service, ezek okozzák a legtöbb hibát ...

    Emellett van még egy SBRE service nem indul el és kész ...

    Érdekes, hogy eddig a PNRP hibák nem tűntek fel ... gyanúsan olyan időközönként vannak, mikor nem indul a gép ... Szóval elindultam ebben az irányban ... Most próbaképp letiltottam minden olyan szolgáltatást, ami kapcsolódhat ehhez (Mindent aminek a nevében benne van hogy "táv" xD )

    Az online súgóban és a neten is találtam különböző megoldásokat, hogy mi miatt nem indul el ez a protocoll, de nem akarnak bejönni ...

    Erre valami ötlet? Hogyan tudom ezt a hibát kiküszöbölni, vagy az egész mókát letiltani?

    Van valaki akinek van bármi kézzel fogható öltete arra, hogy mi okozhatja ezt, vagy legalább arra valami, hogy hogyan tudom megfogni, hogy melyik service/driver/program fagyhat meg ezeken kívül? Van erre valami lehetőség? Program? Egyéb?

    Kicsit idegölő, mert ha nem indítom újra a gépet, akkor nincs gond vele ...

    Bármilyen vadnak tűnő ötlete szívesen várok, már ide van készítve a csákány az asztal mellé, szóval első körben SW-es ötleteket várnék :)

    Előre is köszi!
  • bon
    #29142
    Programok többségéből nincs 64bit-es változat, de ennek ellenére gond nélkül szoktak működni a 32bit-es változataik.
  • Freddycom
    #29141
    Próbáltad egyszerűen feltenni? Van sok progi, ami 32bites, és megy minden további nélkül 64bites rendszeren, csak a 'programfiles (x86)' mappába telepíti.
  • RBJ
    #29140
    csókolom.
    kicsi problémám lenni. vagy egy kis progim ami csak 32 bites rendszeren mukodne. nincs 64 bites verzioja. megoldhato valahogy hogy futtathato legyen a 32 bit es alkalmazás ?
  • bon
    #29139
    FAQ 30-as pont, de igen erősen alvult alaplapnak néz ki.
  • xxxpaulxxx
    #29138
    Köszi, de semmi:(
    Ezt a kedvencek visszaállítását már próbáltam számtalanszor de mintha kb nem is reagálna rá... a kedvencek ikon nem nyílik le...
    Azért csinálok ebből nagy problémát, mert olyan mappák parancsikonjai vannak benne, amiket nehéz elérni amúgy.
    Ez letöltésnél fontos... ugyanis alapjáraton, intézőben, ha rámegyek a kedvencek ikonra (nem a lenyitó nyilra, hanem az ikonra) akkor jobboldalon megjelenik a tartalma... azok a parancsikonok, amiket le kéne nyisson, ha a lenyitó nyilra kattintok... nos ezek nem jelennek meg, ha pl firefoxban le akarok tölteni egy fájlt és rányomok a kedvencek ikonra... akkor úgy mutatja, mintha üres lenne.
    Nah ezért lenne fontos ez a lenyitás:D
  • arcsika01
    #29137
    Sziasztok.

    A Win7 kezeli a Matsonic Ms9127c alaplapot?

    Válaszotok Előre is köszi:)
  • aate
    #29136
    A kedvencek testreszabására más lehetőségek is vannak:

    A kedvencek sorrendjének módosításához húzza az egyik kedvencet a lista egy új helyére.

    A navigációs ablakban található alapértelmezett kedvencek visszaállításához kattintson a jobb gombbal a Kedvencek elemre, és válassza a Kedvenc hivatkozások visszaállítása parancsot.

    A kedvencek tárolási helyét jelentő mappa megjelenítéséhez kattintson a navigációs ablak Kedvencek elemére. A kedvencek tárolása parancsikonként történik.

    Kedvenc eltávolításához kattintson a jobb gombbal a kedvencre, majd kattintson az Eltávolítás parancsra. Ezzel a lépéssel eltávolítja a kedvencet a navigációs ablakból, de nem törli a fájlokat vagy mappákat, amelyekre a parancsikon hivatkozik.
    A navigációs ablak beállításainak módosítása
    Kattintson egy megnyitott ablakban a Rendezés gombra, majd a Mappa és keresés beállításai parancsra.

    A Mappabeállítások párbeszédpanelen kattintson az Általános fülre, és hajtsa végre a megfelelő műveletet:

    Ha a navigációs ablakban szeretné megjeleníteni a számítógép összes mappáját (a személyes mappát is), jelölje be Az összes mappa megjelenítése jelölőnégyzetet, majd kattintson az OK gombra.

    Ha a navigációs ablakot automatikusan szeretné kibontani a mappaablakban kijelölt mappában, jelölje be az Automatikus kibontás az aktuális mappába jelölőnégyzetet, majd kattintson az OK gombra.


  • xxxpaulxxx
    #29135
    Jah de... az asztal visszajött... köszi:)
    Viszont a kedvencek még mindig nem akar lenyílni
  • xxxpaulxxx
    #29134
    Sajnos semmi változás:/
  • Zwiebel
    #29133
    Érdeklődni nálam privátban lehet!
  • Zwiebel
    #29132
    Sziasztok!

    Eladó egy Windows 7 Ultimate Dobozos verzió! Nem OEM! Tartalmazza a 32 és 64-bit-es változatot is. Ára: 50000 Ft --> OEM ár! Teljesen új, bontatlan, gyárilag fóliával lezárt!
  • Nasim
    #29131
    Vezérlőpult>Rendszer>(bal oldalt)Speciális rendszerbeállítások>Speciális fül>Fentről 3. indítás és helyreállítás-on belül tudod beállítani melyik rendszer induljon.
  • Petike125
    #29130
    compmgmt.msc-vel sikerült visszahozni a meghajtót, már csak a C-t szeretném elsődleges és rendszer partíciónak beállítani.
    Ezt hogyan tudom?
  • Petike125
    #29129
    Szevasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Megkért a barátnőm, hogy tegyek Windows 7-et a laptopjára, mert megunta már az XP-t.
    Volt 3db partíció.
    Win7 telepítésnél bejött az ablak ahol a partíciókat tudtam kezelni.
    Volt C, D és E.
    C és D logikainak volt feltüntetve, E rendszermeghajtóként. Érdekes volt ez, mert az XP a C-n volt...
    C-t formáztam és arra telepítettem a Windows 7 Ultimate-et.

    Boot-ol, erre bejön egy ablak hogy melyik rendszert akarom indítani. Korábbi rendszer vagy Windows 7. Korábbi rendszer választása esetén nem történt semmi, csak fekete kép volt, Windows 7 nél meg elindult a Win7.
    Sajátgépbe benéztem, C megvolt, rajta a Win7, D megvolt, de az E partíció hiányzik! Nem lett kitörölve, se formázva a Win7 telepítésekor, mert vannak rajta filmek, zenék, képek, amiket fontos lenne megtartani.

    A mappabeállításoknál bekacspoltam hogy a rejtett mappákat és meghajtókat megjelenítse és az Üres meghajtókat is megjelenítse, de továbbra sincs meg az E partíció.

    Aztán megnéztem a Win7 telepítőnél, a partíciókezelőben, és ott megvan még a meghajtó, rajta a cuccokkal. De mivel csak formázni meg törölni lehet, nem csináltam vele semmit.

    A segítségeteket szeretném kérni, hogy hogyan tudom megjeleníttetni az E meghajtót, vagy visszahozni vagy mittomén, mert jó lenne ha meglennének a rajta lévő dolgok.
    Továbbá az indulásnál megjelenő "melyik rendszert akarja indítani" képernyőt hogy lehet eltüntetni?

    Üdv!