46641
  • bon
    #29368
    Azért várakozik, mert nem éri el a géped a másik számítógépbe dugott nyomtatót.
    Mint írtam az lenne a jó megoldás, hogy a nyomtató a routerba van bedugva és nem a gépbe, mert azért hálózati nyomtató, hogy ne függjön egy másik számítógéptől. Így én biztos kihúznék a nyomtató és a router közé egy utp kábelt.
  • Laci82
    #29367
    Akkor az miért van,hogy a word olyat ír,hogy nem találja a nyomtatót és várakozik tovább.
    Ha kiválasztom ne várakozzon akkor ahol a nyomatót kelljen mutatni üres az a mező,kiválasztanám a hálózati nyomatót és utána csak tölt a word de nem válaszol semmire.
  • bon
    #29366
    Nem a programoktól függ a nyomtató használat, így nem is keresik, simán hivatkoznak a feltelepített nyomtatóra. Csúnya is lenne, ha programonként kellene megkeresni vagy feltelepíteni a nyomtatókat.
  • Laci82
    #29365
    Már csak egyet nem értek.
    A Word miért nem képes megtalálni rendesen ezt a nyomtatót?
    A paint is felismeri,a wordpad is,csak ez a szar nem?
  • Laci82
    #29364
    Már megvan.
    Nem én használom a nyomtatót,inkább muterom így muszáj,hogy nála legyen,nem zavarom meg mert ha áthozom hozzám akkor teljesen elkavarodik a dolgokban
  • bon
    #29363
    Vezérlőpult\Eszközök és nyomtatók jobb gomb a nyomtaon és nyomtató tulajdonságai, majd a portok füllön megtudod nézni a nyomtató a driverba beálíltott íp-t. A nyomtató ip-jét meg a nyomtatóban tudod megnézni.
  • bon
    #29362
    Érdekes megoldás, de mivel hálózati nyomtató a routerba kellene bedugni, mert így nem függne a másik géptől. UTP kábelt olcsón lehet kapni, így nem lehet gond a távolság.
  • bon
    #29361
    Driver frisítést próbáld ki
  • Laci82
    #29360
    Érdekesség.
    A wordpadban tudtam nyomtatni a word meg kifagy.
  • Laci82
    #29359
    Na szóval a szomszéd szobában van a nyomtató az ottani pc hálókártyájára,de a router az én gépemen van.
  • Laci82
    #29358
    Ez a kulcszó.
    Hol a nyomtató ip címe,hol lehet megnézni?Alapból hálózati nyomtató a Másik gép hálókártyájára van kötve a gép a router meg az én gépemen van.
  • bon
    #29357
    Alapból már 1 furcsaság, miért vettél hálózati nyomtató, ha nem switch-re, vagy router-ra van kötve, hanem egy gépre. Oda bőven elég lett volna egy sima usb csatlakozás és azt megosztani.
    De nézd meg, hogy a nyomtató ip címe és a Windows 7-ben feltelepített driver-ban megeggyezik e.
  • Laci82
    #29356
    Mincs,de akkor miért nem megy?
    Hasznos segédletet tud valaki?
  • bon
    #29355
    Feltelepíted a nyomtatót a Windows 7-es gépre is, más teendő nincs.
  • Laci82
    #29354
    Sziasztok.
    Valaki tudna segíteni?
    Hálózati nyomatót vettem a minap az én gépemen win 7 van és amelyik gépre a nyomtató van telepítve ott win xp.
    Szeretném ha tudnák hálózatba nyomtatni a gépemről,de nem jön össze.
    A két gép között wi-fi megosztással megy a net.
    Előre is köszönöm a részletes segítséget.
  • bon
    #29353
    Így van, de nem hiszem, hogy ez valakit is érintene. Amúgy XP-n max 10db ez a szám. Akinek több egyidejű kapcsolódás kell az már úgy is szervert használ, na meg van hozzá hardvere is ami ki bírja szolgálni a kéréséket normális sebességgel.
  • phoenix1
    #29352
    Az igaz, hogy Windows 7-be egy hálózaton belül pl. ha van 30 gép egyszerre csak max. 20 gép csatlakozhat egy gépen lévő megosztott mappához?
    Ha ez tényleg igaz, én mondjuk nem foglalkoztam vele még egyelőre annyira, csak az egyik ismerősöm vetette fel a témát valamelyik nap. Megpróbáltam utánna nézni, de sajnos nem találtam semmit a Windows 2003 server ajánláson és egy saját FTP serveren kívül (amit úgy lehetne használni mint egy megosztott mappát), hogy ki lehessen kerülni ezt a korlátozást.
  • Bandesz30
    #29351
    Na a következő a helyzet, van egy TP-Link WR841nd ami összevan kötve az asztali géppelamin xp van és ezen keresztül csatlakozik wifivel egy Asus X52J-tipusu laptop amin win7 Home Prem van.
  • exodus2
    #29350
    Milyen wifi, milyen laptop? Hátha úgy többet megtudunk.
  • Bandesz30
    #29349
    Szia

    Kivettem a kikapcsolást a hállókártyáról de miután újraindítom a gépet eltünik az asztali gép a laptop megosztásánál. Lehet a wifi nem tudja lekezelni ezt az egészet?
  • bon
    #29348
    Az Aero használatához szükséges feltételek emelkedtek Vista-hoz képest ha jól emlékszem.
  • Lennon1975
    #29347
    Vártam vele több mint egy órát, de semmi. Lehet, hogy a videókártya? Amikor megnéztem a windows7 kompatibilitás programal, ott írta, hogy nem nagyon tudja megjeleníteni az AERO felületet.
    De nekem VISTA is volt a gépen, és azzal tökéletesen működött.
    Egyébként Nvidia GT9300GS. Ez okozhatja? De amikor fejlesztettem a gépemet (2 éve) úgy vettem mindent, hogy Vista kompatibilis legyen.
  • bon
    #29346
    Munkahelyemen 50gb-os paríció van és kb 13gb a szabad hely, szerintem nem túlzás. Itthon meg 60gb-os SSD meghajtón van a rendszer.
  • biomage
    #29345
    Kösz a helpet :)

    akkor marad 40GB
  • Terence007
    #29344
    Manapság amikor 300 meg 500 gigás merevlemez a minimum (külsőkről nem is beszélve), mit számít pár giga ide vagy oda. Sokkal cikibb ha keveset hagysz neki és később megtelik. (nekem 50 GB van rendszerpartíciónak és jelenleg 15 szabad, pedig csak (nem játék) programokat telepítek oda)

    Ja és szerintem használd a "válasz erre" lehetőséget, néha hasznos tud lenni. ;)
  • MR ME
    #29343
    bőven elég, 34en van, 16 még szabad...
  • HAARRR
    #29342
    Ui: Azt azért ne kívánd h azt is ajánljak neked h melyiket,mert mindenki másra esküszik......
  • HAARRR
    #29341
    40GB szerintem túlzás is! :D
  • HAARRR
    #29340
    Igen megoldható partíció manager programokkal.
  • bon
    #29339
    40gb elég lesz
  • tilbury
    #29338
    nekem 20 gigáson van fent, de már csak 1.3 van szabad :( úgy, hogy az összes nagyobb programot másik partícióra telepítettem. Az a fránya winsxs mappa több ,mint 6 gigát elvesz :(
    reinstall nélkül meg lehet oldani, hogy "D"-ről a C-hez fűzök még 20 gigát?
  • biomage
    #29337
    én másik partícióra telepítem a programokat ;)
    szal jó leszen 40GB, enyi van most az XPn :)
  • HAARRR
    #29336
    Ui: 15GB ajánlanak de ez szerintem kevés ha még hozzá vesszük a feltelepítendő programok zömét,ez persze egyén függő,ki mennyi progit és mire használja a gépet stb.....
  • HAARRR
    #29335
    Nekem 32GB van de az ajánlott tapasztalatom szerint 25GB
  • biomage
    #29334
    Hány GB hely kell a partícióra?
  • bobama
    #29333
    Ha megmondod h min keresztül jön a neted talán többet tudok segíteni. DSL/kábel/stb....
  • exodus2
    #29332
    Vagy nem vártál eleget, vagy van valamilyen hardver a gépedben ami nem épp megfelelően megy. Pl. Radeon 5xxx-nél volt ilyen ha jól emlékszem.
  • Lennon1975
    #29331
    Sziasztok.
    Mai nap raktam fel az asztali gépemre az új op. rendszert, de sajna a legutolsó résznél, -a telepítés befejezésénél- ,megáll a telepítés, és nem is megy tovább.
    Mi lehet a probléma? Van valakinek valamilyen ötlete?
  • Csak77
    #29330
    Találtam egy tök jó Network Activity Indicator progit, akit érdekel.



    Network Activity Indicator for Windows 7
  • bon
    #29329
    Kipróbáltam a Tisztaszoftveres Windows 7 Enterprise változatott virtuális gépen, nem volt gond az új eredetiség ellenőrző felrakása utána az eredetiség ellenőrzéssel.