46641
  • bon
    #29731
    Micsoda? 69gb-ot? A Home Premium meg 50gb-ot? valamit nagyon nem jól csinálsz, mert az alap rendszer még az 50gb felét se foglalja el. Be boot-olsz majd a telepítés elején törlöd a parítciót és újra létrehozod, és indulhat tényleges telepítési művelet. Ennyi az egész.
  • mailroy
    #29730
    Sziasztok! Feltelepítettem a windows 7 professional 64 bites változatát és 69 GB helyet foglal. Előtte win vista home premium volt és kb olyan 50et foglalt, gondolom ez fennmaradt, de hogyan tudnám eltávolítani? Windows.old-ra gondoltam, h törlöm de az csak párszáz MB. Mi lehet a baj? Köszi!
  • akyyy
    #29729
    itt le van írva, csak hát....
    de nem csak mi jártunk rsszul hanem akik használják, mert másik gépen megvolt mit kell csinálni és nem tudja magát frissíten (mert ugye ezzel nem a windostól vagy honnan szedi le a tvujságot, hanem az epg-től ami pedig szépen lecsórja gondolom a port.huról:D csak hát nem elérhetőek most
  • Jim Morrison
    #29728
    media centerben nekem sem mukodik a musorujsag. ha megcsinalod akkor szolj ! :D
  • akyyy
    #29727
    megva,n hogy magyaritsam. perpill minden fasza, kivéve hogy a műsorujságot nemtudom behozni mert nem elérhető a honlap
  • sunlight
    #29726
    Az Angolt tudod, ezt nem értem.
  • akyyy
    #29725
    mert nem tudom aktiválni:D
  • [HUN]FaTaL
    #29724
    Az egész fordítás borzalmas. :D
  • sunlight
    #29723
    Miért "szar"?
  • akyyy
    #29722
    viszont most az a gondom, hogy ugye angol wint tettem fel, amit magyaritottam az update-vel, a gépen a Media Center magyar nyelvű, de az Xboxon angol. Azt nem lehet valahogy magyarítani? ( ha eleve magyart tettem volna fel, akkor boxon is magyar, de az a változat szar)
  • akyyy
    #29721
    nagyon sokat kipróbáltam, egyikkel sem volt jó de már rájöttem a hiba forrására.
  • Hellsing47
    #29720
    hát nálam sajnos ez sem működik :(
    esetleg 64bit-es op miatt?
  • HAARRR
    #29719
    Ez a beállítás van most is érvényben.
  • exodus2
    #29718
    Win7ben adj meg helyi ip-t. Tehát mondjuk 192.168.1.x-et. Lehetőleg ne a router ipjét:) és kapcsold ki a routerben a dhcp-t. Átjáró a router ip-je lesz. Így gyakorlatilag gyorsabbnak kell lennie.
  • HAARRR
    #29717
    Sziasztok!
    Egy kicsi segítség kellene.
    Hálózattal kapcsolatos,még pedig az hogy amikor elindul a rendszer (Win 7)
    akkor elég sokáig azonosít.
    A gép routeren kapja a netet, nem dhcp-s és azt szeretném elérni h legalább ne bajlódjon az azonosítással.
    File megosztás is van 2 gép közt.
  • Madmano
    #29716
    Akkor úgy tűnik,minden ok szerinte.Köszi.
  • bon
    #29715
    igaz
  • Madmano
    #29714
    Úgy vettem észre,ma kicsit erőszakosabban próbálkozott az a bizonyos eredetiség-ellenörző frissítés.....Mindjárt,mikor be kapcsoltam a gépet,feldobta,van egy nagyon fontos frissítés,nézem,mi:hát az,amit ki tudja hány napig csak úgy mutogatott,hogy van olyan is.Igaz,akkor is fontosnak titulálta.Ma bezzeg,nem is pipáltam ki,mégis a kikapcsoló gombra főlrakta a frissítés ikon.100 szónak is egy a vége,főlrakta magát ez a frissítés.Ha mindent rendben talál,akkor hallgat,igaz?
  • JoceeHunt
    #29713
    Köszönöm BON, megnézem este és jövök!
  • [HUN]FaTaL
    #29712
    Ez egy jókérdés. Ezt már az XP is játszotta, már a szerverünkön volt külön mappában NTLDR hogy ne kelljen újrapakolni, de az adott gépen állandóan újra és újra eltűnt az NTLOADER más gépen meg ugye semmi probléma vele.
  • snake200
    #29711
    Üdv: BON!

    rájöttem a hiányzó BOOTMGR fájl probléma legegyszerübb orvoslására ,
    kell szerezni egy bootmgr fájlt valahonan (msn&google) és bemásolni a redszerparticióra

    azért arra az egy dologra kiváncsi lennék, hogy ez most hardwer or szoftver probléma?

    bár látom vistánál is fent áll hasonló probléma.

  • bon
    #29710
    Na akkor az jó, eseménynaplót megtudod nézni.
  • JoceeHunt
    #29709
    Hibaüzenet nincs, csak mikor beírom az új felhasználó jelszavát és nyomok egy Entert, akkor elkezd bejelentkezni, és kiírja egyből, hogy kijelentkezés, majd újra ott vagyok ahonnan elindultam. Ugyanígy vendég fióknál is. Csak a telepítéskor megadott Rendszergadással enged be.
  • bon
    #29708
    Nem tudom mi lehet a gond, eseménynapló nélkül nehéz lesz megállapítani. Eddig 1x volt gondom Windows 7 profillal a bejelentkezésnél, de az Eseménynaplóban lévő hibakód segítségével sikerült megoldani.
    Semmi hibaüzenetett nem ír ki bejelentkezésnél?
  • JoceeHunt
    #29707
    Hivatalos verzió, merevlemez nem régi, és 3 telepítés után sem hiszem hogy ugyanarra a szektorra rakná ha azzal lenne a gond.
  • bon
    #29706
    vezérlőpult/felügyeleti eeszközök/eseménynapló, de ha belépni nem enged akkor megnézni se tudod. Így marad az újratelepítés. Nem tudom milyen telepítőkészletett használsz, de ha nem hivatalos, hanem valami házi barkács akkor én megpróbálkoznék egy hivatalos forrásból származóval.
    De hardver hiba is lehet, pl. merevlemez hiba.
  • JoceeHunt
    #29705
    Még jó állapotom se volt. a 3. telepítésem, mindig már tiszta programmentes környezetben aktiválnám a fiókokat, de egyszerűen nem engedi. csökkentettben sem. Eseménynapló merre?
  • bon
    #29704
    Nézd meg az eseménynaplót (pl. csökkentet módban), hogy mit ír a hibára, elég sok minden okozhatja. De ha van módod rendszer visszaállítást csinálni akkor állítsd vissza a rendszert egy még jó állapotra.
  • JoceeHunt
    #29703
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni WIN7 felhasználói fiókokkal kapcsolatban?
    Hiába aktiválok egy új fiókot, és adok meg neki jelszót is, a bejelentkezésnél rákattintok a fiókra, kéri a jelszót, megadom, elindul a bejelentkezés, és egyből kiírja még az asztal megjelenítése előtt kék háttérrel hogy kijelentkezés, és ismét a fiók választásra dob be.
    Mi lehet?
    Vendég fiókkal is ugyanezt csinálja.
  • exodus2
    #29702
    Legfrissebbet? Bár ha eddig nem a kiadott verziót használtad, akkor nem is csodálkozom hogy gondjaid voltak.
  • akyyy
    #29701
    kiprobáltam most vistán, feltettem, és a szüz gépen egyből media centert futtatva szépen ment, lejátszotta a sample videókat is. jeje. most "hozza a futár" a legfrisebb win7-et, remélem ezzel is múúködni fog, mert jó lenne:)
  • sunlight
    #29700
    Inkább innen
  • sunlight
    #29699
    Atomic Alarm Clock
  • Hellsing47
    #29698
    Sziasztok
    Nem tudtok esetleg hasonló programot mint a Clock Tray Skins, amivel meg lehet változtatni az óra kinézetét? Anno xp-n eléggé megszoktam és nem birom működésre bírni ezt win7 alatt
  • HAARRR
    #29697
    Ugatni max csak te szoktál....
    Amúgy meg honnan tudod h nem használtam? Hmm...
  • akyyy
    #29696
    tudtok segiteni? van fent win7, összekötöttem xboxal a mediacentert extenderrel, és boxon csikos az egész kép. mitől lehet ez? probáltam wifivel is, kábellel is, ugyanaz. memóriát tettem többet a gépbe de sajnos akkor is, és igy se tvtunert nem játsza le, se videót, meg zenét se:w
    lehetséges, hogy rossz "biztonsági" másolatot tettem fel?:S
    vagy valami más gond lehet? másnál nem jelent meg ilyen probléma?

    jah a laptopon tökéletesen fut a media center.

  • bon
    #29695
    Vezérlőpult\Felhasználói fiókoknál nézzél szét
  • bon
    #29694
    Driver frissítés.
  • bon
    #29693
    Azért a 1020-as kicsit újabb mint a 1000-es, van köztük min. 5 év különbség
  • bon
    #29692
    Semmi esély, én csak virtualPc-t használva tudtam műkődésre bírni a munakehelyi gépemen.