46641
  • DarkSector
    #29933
    jah a szöveg szinére, azt szeretném megváltoztatni.
  • Csaba1990
    #29932
    De.

    XP alatt is a beépítettet használtam (Windows kép- és faxmegjelenítő). És ebben igazad van, az se jelenítette meg az utólag bemásolt fájlokat. Ezért használtam a total commanderes ideiglenes kicsomagolást és ott ezt a menüpontot választottam --> "mind kicsomagol és futtat" (aki szokta használni az szerintem tudja miről beszélek), ekkor az összes fájlt kicsomagolja a tempbe ami a tömörített fájlban volt és utána futtatja a képnézegetőt ezért lehetett végiglépdelni a képeken. És azt kérdeztem, hogy ez WIN7 alatt mért nem működik és nincs-e rá megoldás?
    Látszik is hogy a commander kicsomagolja a teljes fájlt, de a futtatáskor csak azt az egy képet jeleníti meg, amiről elindítottam a kicsomagolást, azaz nem tudok lépdelni a képek közt.
    Esetleg még arra tudok gondolni, hogy a total commanderből egy újabb változatot raktam fel esetleg lehet ez is baj?

    És nem tetszik, hogy rögtön azt feltételezitek, hogy hülyeséget írtam....
  • bon
    #29931
    Ikonok alatti szöveg színe? Az árnyékra gondolsz?
  • bon
    #29930
    Én a mondó vagyok, hogy biztos, hogy jobb a hangminősége az újabb kártyának. Audigy 2-es kártyám cseréje után is éreztem némi különbséget. Pláne a jobb minőségű hangrednszernél (pl. amit beszerezni készüsz)
    A mély hangról meg annyit, hogy jobb minőségű hangrendszereknél lehet állítani a mélyhangok intenzitását is, mint pl. a választásodnál.
  • f1alonso
    #29929
    Igen
  • DarkSector
    #29928
    csáje.
    hogy tudnám megváltoztatni az asztalon az ikonok alatti szöveget feketéről fehér színűre???
  • fery02
    #29927
    Ütemezés kezdetektől fogva ki van kapcsolva.
  • fery02
    #29926
    Az igaz, hogy van rá Win7-es driver, de az olyan vérszegény, hogy alapból a mély hangot sem tudtam hol bekapcsolni (mikor is az XP-s driver-ek felpakolják többek között az "Entertainment mode"-t is, ahol ez a beállítás lehetséges.

    Szóval muszáj voltam okosságok után kutatni, mire találtam is olyan csomagot, ami az újabb hangkártyák driver-eiből pakol át néhány hasznos cuccot, köztük ezt az Entertainment mode-ot is.

    Amúgy nem lenne semmi bajom a hivatalos driver-rel sem, ha valahova vették volna a fáradságot és beraknak egy "Bass settings" opciót, mert anélkül lószart sem ér egy 5.1-es hangkártya.
  • bon
    #29925
    van az indítópult és van az msconfig paranccsal elérhető autómatikus indítás
  • Cat 02 #29924
    Mi a neve az automatikusan induló programoknak ? Vagy hol lehet őket kilőni ? (automatikusra nem dobott semmit a kereső: S)
  • exodus2
    #29923
    Ez azért van, mivel csak azt az egyet rakja ki a temp-be, átmenetileg, hogy meg tudja jeleníteni. Gondolom nem xp-s beépített képnézegetővel nézegetted a tömörített fájlokat, azért tudtad az egész tömörített fájlban lévő képeket megnézni. Ez olyan mint mikor kitömörítesz egy képet, és utána másolsz még abba a könyvtárba újabb képeket. Az újonnan másolt képeket sem fogja látni a képnéző, csak ha újraindítod, mert akkor tölti be a könyvtárban lévő képek listáját.
  • Csaba1990
    #29922
    Sziasztok

    Nekem lenne egy olyan problémám, ami egy kicsit zavar. Total commandert használok a fájlok közti böngészésre. Nálam spec egy Ultimate 64bites verzió van fent. Na én képnézegetésre az alap windowsos képnézegetőt használom.
    Na a probléma az lenne, hogyha meg akarok nyitni egy tömörített fájlban lévő képeket, akkor nem csomagolom ki, hanem a total commenderrel megnyitom a fájlt azt "mind kicsomagol és futtat" opciót választom (ekkor egy ideglenes helyre kicsomagolja). Ezután az XP alatt a képnézegetővel az adott könyvtáron belül (a becsomagolt fájlban) az összes képet végig tudtam lapozni a képnézegetővel, de most a 7-es alatt csak azt az egyet nyitja meg amelyikről elindítottam a kicsomagolást és nem tudok a képek közt lépdelni. Remélem érthető voltam

    Erre nincs valami megoldás? Van a gépemen vagy 2000 ilyen becsomagolt fájl amibe képek vannak. Aztán most nem szeretném mindig kicsomagolgatni majd törölni, ha végig akarok egyet kettőt nézni, és kicsomagolva sem szeretném tárolni őket. Kezelés szempontjából se mindegy hogy 2000 tömörített fájl vagy 60-80 ezer kép.

    A válaszokat előre is köszönöm.
  • [HUN]FaTaL
    #29921
    A játékokat ugye újratelepítetted miután felraktad az új wint?
  • [HUN]FaTaL
    #29920
    "mióta találtam hozzá hekkelt drivert win 7-re, mert ugye régi kártya már, nem támogatott hivatalosan."

    De támogatott. Újabb kártya pedig felesleges. Ha kell, linkelek hozzá hivatalos drivert, vagy küldök, mert nekem LS van. :)
  • [HUN]FaTaL
    #29919
    Mondom hiába veszel, driverfüggő. Creative kártyák sem támogatják.
  • f1alonso
    #29918
    Ez vicces. Felraktam a vicc kedvéért öcsém gépére is a Win7-et.Ami azért gyengébb gép mint az enyém, és neki elindul a GTA 4 win7en.
    Szval nem tudom mi okozza az én problémámat h egy csomó játék nem akar futni a gépemen.Elinditom a GTA 4-et és a játékműködése leáll...minden próbáltam már de ilyen a világon nincs.XP-n meg egy szal nem vágom.Drivert,Dx-et frissittettem de semmi.Xp módba,rendszergazdaként is próbáltam, de nem akar működni a gta 4 nekem win7 alatt...vki találkozott hasonló problémával.?Nem szeretném ez miatt vissza tenni az xp-t.
    Előre is köszönöm
  • lck
    #29917
    Ha nem nyúltál a töredezettségmentesítési beállításokhoz, akkor az alapból úgy van beállítva, hogy szerdán éjjelenként automatikusan töredezettség-mentesítse a vinyókat. Ha éjjel nincs bekapcsolva, akkor is utána nappal megcsinálja, ha kicsit békén van hagyva a gép. Gondolom ezért töredezett csak ennyire.
  • fery02
    #29916
    Nektek is alig akarnak töredezni a partíciók?
    Mert már tavaly óta simán megvan a rendszer és most pl a C: az 5%-os, a D: pedig 11%.
    Pedig elég gyakran megy a torrent, meg a fájl másolgatások, törölgetések...
    XP-s gépen még emlékszem, hogy elég gyorsan be tudtak töredezni a partíciók. (amúgy Vistán is alig volt töredezettség)


    Egy másik kis dolog érdekelne még:

    Nemrég mondta fel a szolgálatot a jó öreg 5.1-es hangrendszerem és mivel pont a napokban ejtenénk meg ipon.hu-ról egy nagyobb féle vásárlást, 5.1-et is veszek. Konkrétan a hangrendszert ki is választottam már (Logitech X-540), már csak abban a nagy dilemmában vagyok, hogy vajon vegyek-e mellé egy komolyabb hangkártyát is a mostani Audigy SE helyett. Ugyanis nekem semmi bajom sincs ezzel a hangkártyával, mióta találtam hozzá hekkelt drivert win 7-re, mert ugye régi kártya már, nem támogatott hivatalosan.

    Itt is kinéztem egyet, már csak azt kéne megtudni, hogy vajon szebb hangja lenne-e mint a mostaninak...továbbá, hogy tapasztalható lenne-e a hivatalos támogatás előnye.

    Van persze ennél drágább is. Ez már tényleg nem tudom miben lehet jobb vagy hogy mezei felhasználó tapasztalni tud-e bármiféle különbséget hangminőségben.
    Ugyanezen az oldalon vannak még Asus hangkártyák is, amiket nagyon nem ismerek, viszont több belőlük a választék (elég széles ár skálán itt is).

    Annak is örülök persze, ha valaki tudna írni valami indokot arra, hogy megelégedjek a mostani hangkártyával, mert akkor ugye nem kéne még másik hangkártyára is költenem. :)

    Elnézést a pici OFF-tól!
  • Endiman
    #29915
    közben megtudtam az okot: a realtek kivette a driverjeiből a "rögzítsd amit éppen hallasz" funkciót, és emellett a windows7 sem támogat semmilyen ilyen felvételi opciót

    leírnám a véleményem, de csupa csillag lenne.....

    kell venni egy külön hangkártyát erre a célra
  • [HUN]FaTaL
    #29914
    Integrált kártyáknál a vezérlőpultban lehet engedélyezni a felvételnél hogy ne rejtsen el semmit és előfordul hogy akkor be lehet állítani a hangkártyát felvételi eszköznek, de creative cuccoknál nem működik.
  • exodus2
    #29913
    Akkor én félreértelmeztem, azt hittem tévéből akarsz felvenni, de ezek szerint tv tuner kártyán keresztül. Pedig fel is dobtam a soundforge-ot:)
  • Endiman
    #29912
    ó b.....us
    oké, köszönöm
  • [HUN]FaTaL
    #29911
    Nem fogsz tudni, kevés win7 driver támogatja. Azt tudod csinálni talán hogy kihúzod a hangfalat, és egy jack-jack kábellel összeköttöd a microfonbemenetet a hangfalkimenettel és mikrofonra rögzítesz. Csak az analóg bemenet.
  • Endiman
    #29910
    Sziasztok!

    Feltettem a legújabb sound forge-ot de nem tudok felvenni a hangkártya-kimenetről semmit. xp-nél ilyen bajom nem volt. bármit választok ki (microsoft hangleképező, windows classic surrund mapper, windows classic wave driver) meg sem nyikkan a peak meter...
    még feltettem egy régebbi goldwave-et ott is ugyanezt csinálja....

    ki járt már hasonlóan?

    van egy pinnacle tv kártyám is, annak is benne van a hangeszköze a record outputs pontban lehet hogy ez kavar be?
  • [HUN]FaTaL
    #29909
    Nem, görgesd vissza a hszeket.

    f1alonso: Tedd fel a 2009 márciusi dxet, és úgy rá a mostanit.
  • MR ME
    #29908
    alreg fail?
  • Zoli007
    #29907
    Helló! Volna egy olyan kisebb gondom, hogy adott ez a Fekete özvegy nevű játék, amit a szüleim oly nagy szeretettel nyomnak. Namármost, akárhányszor indítom el, egyszerűen nem akarja berakni a Start menü leggyakrabban indított programok részébe. Tudom, hogy bele lehet erőszakolni, csak akkor meg beteszi a legtetejére, ami egyrészt nem praktikus, másrészt szúrja a szemem, mert van alatta egy elválasztó. Valami 5let?
  • f1alonso
    #29906
    Mint ahogy írtam már próbáltam már minden drivert frissiteni de semmi..és aero képes a kártyám. Nvidia 8800GTS 512mb
  • aate
    #29905
    Aero képes a videó kártyád?Próbálj meg másik drivert.
  • Marci0115
    #29904
    valaki tudna segíteni hogy ez mitől van?

  • f1alonso
    #29903
    Eredeti nem buherált 32bites Ultimate.
  • exodus2
    #29902
    Akkor feltesszük a legáltalánosabb kérdést. Milyen windowst raktál fel? Eredetit (boltból vetted) vagy buheráltat? Esetleg valamilyen Edition-t?
  • f1alonso
    #29901
    És nem szeretném ez miatt vissza tenni XP-t mert az más lejárt és egyébkénr meg nagyon szeretem a win7et de ez nagyon idegesítő vhogy meg kell oldani..configom alul.
  • f1alonso
    #29900
    És hozzá tenném azt is h másnál megy az a játék win7en csak nekem nem...
  • f1alonso
    #29899
    Sziasztok!

    Nekem olyan problémám lenne h a játékok nem futtnak Windows 7-en 1-2 játék kivételével.Míg XP-n tökéletesen működött..Olvastam FAQ-t frisitettem a Diretx-et sőt a vga drivereket,alaplapi drivereket szóval mindent próbáltam és semmi.Pedig elkéne indulnia a játékoknak olyan nincs h nem megy.Mindig az van amikor elinditom a játékokat hogy a játék működése leállt...próbáltam XPmódba,rendszergazdaként de semmi..
  • exodus2
    #29898
    Igen, és eltávolítani is azt hiszem.
  • rexHUNter
    #29897
    ez azt is jelenti,hogy menet közben lehet csatlakoztatni?
  • exodus2
    #29896
    Érdemes, bár hogy kihasználod e már más kérdés. Pl. megjelenik eltávolíthatóként a tálcán (mint az usb-s eszközök) és energiatakarékosságot is másként kezeli. Ha XP-t használsz akkor viszont nem ajánlott, mert gond lesz telepítéskor. AHCI driver miatt.
  • rexHUNter
    #29895
    hi!
    SATA II HDD-nél érdemes-e AHCI módban kapcsolni vagy nincs jelentősége?
  • [HUN]FaTaL
    #29894
    Via, driver, win7 nem kezeli. Ez van sajna :/