46641
  • ACE
    #30575
    A kép lemaradt:

    kép
  • ACE
    #30574
    Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy az ilyen módon particionált vinyót hogyan tudom úgy megcsinálni, hogy legyen két db Primary partició és az egyik rendszer 30 Giga legyen, a többi meg más? Félek nehogy ne legyen boot-olható utána a cucc...
  • Zoli007
    #30573
    Egyszerűen. Beállítasz fix IP-t mindkét gépen. Egyiken megosztod a mappákat, másikról meg átmásolod.
  • Suzaka
    #30572
    Sziasztok!

    Valaki tudna abban segíteni hogy hogyan lehet működő hálózatot létrehozni fájlcserélés céljából Windows 7 és XP között mert 40 gigát dvd-n nem akarom szállítani 2 szoba közt... előre is köszi a segítséget!
  • bon
    #30571
    Régi gépre eleve nem is raknék Windows 7-et. Egy jó notebook-ra mint pl. Asus Aspire 5542G-re én biztos nem raknék vissza XP-t. Windows 7 Home Premium oprendszer nagyon jól futhat rajta, programok támogatása rendben van. Ha esetleg nagyon régi programot kell használni ami semmi módon nem bírható működésre Windows 7-es oprendszeren akkor meg ott a Virtuális futtatási lehetőség.
  • bon
    #30570
    Magasabb Microsoft termék nem enged telepíteni régebbi Windows-t? Ez baromság! Csak megjegyzem, hogy boot-olva indított telepítés esetén nem tud a Windows 7 arról, hogy éppen törölni készülnek. De hivatalosan is feltelepíthető XP pl. Windows 7 Professional helyett.
    Ha már ennyire korán kékhalálozik a rendszer akkor ott más gond lesz. A kézi törlés lehetséges pl. más gépbe berakva a winyót, vagy lemezről futtatható Windows-t használva.
  • Ryleh
    #30569
    hmm...hat ez igy nem fog menni:(
    azaz a kek hatter megmaradt,olyfele hibauzivel,hogy a rednszer karosodasa elkerulese vegett a folyamat lea ll,es ennyi.ergo a particionalashoz el sem erek,ezekszerint manualisan kellene leformaznom a mostani C particiomat?(az a jelenlegi win7)
    anno volt ilyen ho magasabb MS neem engedtea regebbi verziokat,mas gepen kellett leszedni a vinyorol
  • lck
    #30568
    Kivéve - régebbi gépeken előfordul hogy az XP jobban fut. ( Saját példa - sajnos : 5 éves AMD Athlon 2800 - AGP-s videókarival.) De egy több magos, legalább 1 Mega ramos gépre mindenféleképpen Seven az ideális.
  • Ryleh
    #30567
    koszi..(a laptop lemezen meg ott van az xp drivercsomag)
    asus aspire 5542G
  • bon
    #30566
    Xp telepítő be, partíció töröl majd újra létrehoz és feltelepít, majd driver-eket felrak (legújabb nem beta). Amúgy notrebook-nál előforulhat, hogy már nincs XP-s driver hozzá. Az XP választása manapság már szinte hibának nevezhető, mert folyamatosan csökken (szerencsére) a támogatottsága.
  • Ryleh
    #30565
    hello!

    ismerosom gepen win7 home dekkol
    unja,de nagyon,szeretne ujra xp-t
    na,,,amikor az xp kezdotesztje lefut,utana kek halal.
    ennyire nem turi meg az xp-t,vagy ez alap vedekezese?
    mindenesetre win7 nek kukaba kell mennie,es xp-t szeretne
    mi a modja?
    koszonom
  • Rahar
    #30564
    Az Avast Internet security 5.0 használom, kicsi az erőforrás igénye és könnyen beszerezhető.
  • fery02
    #30563
    Itt pl ezen a munkahelyi gépen egy vírus aktív tevékenykedéséből adódóan terheli le az svchost.exe a gépet, bár itt közel 100%-osan.

    Otthon meg a múlt héten tapasztaltam olyat, hogy alvó módból visszaállítás után egyszer csak kb folyamatosan terhelte valami a gépet kb 40%-osan, de feladatkezelő nem jelzett semmit, hogy mi csinálta volna. Újraindítás után jó lett.
  • bon
    #30562
    Nagyon sok minden lehet, ezt neked kell kideríteni, pl. a Process Explorer programmal.
  • SirAlo
    #30561
    hello , nem tudjatok mitol hasznalja az svchost.exe 30-50%-on a CPU-mat? ugy vettem eszre hogy betettem tolteni par cuccot , lefekudtem aludni es elkezdett a gep recsegni, megneztem hogy mi van es a CPU allandoan 30-50%on volt pedig szinte semmit nem futtattam
  • SuZso
    #30560
    Köszönöm a segítségeteket! Kiválogattam a legjobb zenéimet és sikerült egy 4 dvd-nyi anyagot összeirogatni.:D
  • sunlight
    #30559
    Nem nagyon kérdezget, kis erőforrásigénye van és jó a védelme. A KIS 2010-hez képest sokkal kevésbé fogja a rendszert.No meg piszok gyors
  • Lorant999
    #30558
    elég,ha csak az 1-ik tesómé van bekapcsolva, kicsit idegelő PF
  • 5c0rp330n
    #30557
    aha, ez volt az asszem :)
    ez a comodo kicsit gyanus h ingyenes is meg a legjobb is.. dehat vegulis elhiszem.
    ezekkel a kerdesekkel hogy all?:
    -kis eroforrasigeny
    -jo vedelem
    -ne kelljen folyton ramenni amikor barmelyik progi fingik egyet hogy enged vagy blokkol, magatol tegye a dolgat

    foleg az utolso pont erdekel, mert a tuzfalukat asszem emiatt csereltem le..
  • sunlight
    #30556
    Teszt
  • 5c0rp330n
    #30555
    najo, nincs valami jo kis tablazat ahol le vannak tesztelve es rangsorba vannak allitva? regen volt egy jo, csak mar nem talalom.. comodo tuzfalat regen hasznaltam amugy, nem volt rossz, asszem azert csereltem le vegul mert mindenert kerdezoskodott, olyan kene, ami csendben teszi a dolgat :)
  • sunlight
    #30554
    Comodo Internet Security
  • bon
    #30553
    Nem Norton, hanem Symantec, céges felhasználásra készült, teljesen más termék.
  • 5c0rp330n
    #30552
    gondolom ez valami norton antivirus+tuzfal cucc? a legutobbi norton amit probaltam, gecilassu volt.. joez? :)
  • bon
    #30551
    Symantec Endpoint Protection
  • 5c0rp330n
    #30550
    ki milyen antivirust/tuzfalat hasznal win7-en, melyik a legjobb? (egjobb ha a 2 egyben van) vedjen, meg ne sok eroforrast zabaljon, ennyi a lenyeg.
    ess-em kicsit beszarodott..
  • paj01
    #30549
    Na a kovetkezot csinaltam, leszedtem a visiontek oldalarol a vistahoz valo 9.7es catalystot ami 2600xt hez valo.
    magatol nem akart feltelepulni ugyh eszkozkezelon keresztul raktam fel.
    igy felismeri a kartyat 3650nek es mukodik:D
    Lehet h tobb valtozonak is koszonheto a siker:) pl most nem raktam fel az alaplapi gart vezerlot, sot csak az audio drivert raktam fel.tobbit a win7re biztam.
    Lehet h igy menne az uj catalysttal is de nem akarok mar kiserletezni , orulok h mukodik. De azert az erdekes h ha 3650nek valo drivert rakok fel akkor 2600xt kartyat ismer fel, es forditva. de ez xp alatt is igy volt.
    Lenyeg h mukszik a rendszer, majd meglatom h teljesit:)
  • sunlight
    #30548
    Itt van egy leírás próbáld meg hátha sikerrel jársz. Szerintem is az AGP miatt van a gond, én is jártam így egy barátommal anno nekem akkor nem sikerült. Kicsit már öregecske a lap Win7-hez szerintem.
  • bon
    #30547
    Nem driver-ből olvassa ki.
  • paj01
    #30546
    most xp alatt probalgatom:) felraktam egy visiontek 2600xt hez valo drivert es most 3650nek ismeri fel:D itt valami nagy turpissag van:D
    gpu z azt irja h ati hd 3650 de lehet az is driverbol olvassa ki.
  • bon
    #30545
    GPU-Z progival nézesd meg, hogy mid van és annak megfelelő Windows 7-es drivert rakd fel az Amd oldaláról, esetleg Vista-st.
  • paj01
    #30544
    Oks megnezem....
    bar nekem az is gondot okozhat:D
    Mivel papiron sapphire hd 3650en van(a dobozara meg a ventire is az van irva), de gyakorlatilag minden driver azt mutatja hogy ez egy visiontek 2600xt:D lehet h ez kuszalja ossze az egeszet bar xp alatt nem volt vele gond.
  • Petike954
    #30543
    Lehetséges, hogy azzal van baj, hogy AGP-s a kártyád. Erre fel is hivják a figyelmet ezeknél, hogy az ATI driverrel mükődhet, de nem az is lehet, hogy nem. Ezért a kártyád honlapján levő drivert próbáld feltenni. Ha nincsen Windows7-es, akkor próbáld meg a Vistasat, azt ami külön a te kártyádhoz készült.
  • paj01
    #30542
    Hi

    Kiakartam probalni a win7et, fel is raktam az ultimatet. addig nincs is baj mig fel nem rakom az ati drivert..onnantol a win7 be sem tud bootolni. Neztem a rendszerhelyreallito eszokozoket, de az az erdekes hogy a parancssort megnyitva nem c:\ vár hanem x:\. tehat nem talalja a meghajtokat a windows igy a visszaallitasi pontot sem tudom hasznlani. Nem ertem hogy egy vga driver h tudja elbaxni igy a rendszert? annyit tudni kell hogy egy abit nf7-s alaplapom van es hozza egy satas winchester ami nem a legjobb parositas...telepitesnel is sokat kellett szarakodnom mire megtalaltam neki a megfelelo silicon drivert h feltudjon telepulni. de aztan mukodott. letezik h az ati driver valahogy haza vagja a sata drivert? Egyebkent hd 3650 agp kartyam van. es 10.6os catalystot probalok beadagolni neki.
    Varom a velemenyeket.
  • Rahar
    #30541
    Az általam használt gép rendszerfelállás után nem tud csatlakozni az internetre, hibaelhárítást elindítom, de nem tudja megoldani. Újraindítom a gépet és akkor minden jó. Ma délelőtt is ez történet és most már zavar, hogy minden második indításnál nincs internetkapcsolat.
  • bon
    #30540
    Partíció darabolgatás méretezés előtt ajánlott a rendszer mentés, tehát nem lennél előrébb vele. Szerezzél kölcsönbe egy külső winyót amire lementesz minden fontosa, majd utána újradob a rendszer és egyúttal fel is lehet darabolni több partícióra a winyót.
  • r4pt0r
    #30539
    "mert a zene idővel elavul" ez tetszett :D
  • Scania R580
    #30538
    elírtam az eszköz: Texas Instruments PCI-1420 CardBus Controller
  • SuZso
    #30537
    És azt hogy tudom kivitelezni? Bocsi a béna kérdésekért, de még kezdő vagyok.:D
  • Nasim
    #30536
    Ez az adattárolás nálam úgy lett megoldva, hogy két partíció van külön a Windows-nak és azoknak a fájloknak amiket a rendszer újratelepítése miatt nem akarok törölni.