46641
  • Apocalipto
    #30738
    Tudtok valami olyan progit amivel lehet szabályozni a proci és a videókártya ventillátorát? Hogy X °C-nál X %-on menjen a venti? Speedfan nem működik.
  • Lyukasbogrács
    #30737
    PeerGuardian -> PeerBlock, PG-t nem nagyon fejlesztik. PB-t meg igen, amúgy szinte ugyanaz, mert a PG-t fejlesztették tovább.
  • MerlinW
    #30736
    Abban AdThwart-ot használom, nem volt még problémám vele.
  • [HUN]FaTaL
    #30735
    Csak a chromehoz szar :D
  • MerlinW
    #30734
    Ez pont a magyar reklámokat nem fogja blokkolni. Minden böngészőhöz van Adblock és/vagy AdThwart plugin.
  • Armagedown
    #30733
    igazából csak azért kellene hogy legyenek blokkolva a reklámok , minden böngészőből
  • MerlinW
    #30732
    Amíg minden célrekord localhost (127.0.0.1) addig nem. Max nem fogod tudni megnyitni a benne szereplő oldalakat. Arra figyelj, hogy minél nagyobb a hosts fájl, annál lassabban tölt be a Windows.

    Én a hosts fájl helyett inkább peerguardiant, ajánlanék. Persze ha értelmesen böngészel, egyikre sincs szükség.
  • Armagedown
    #30731
    szerintetek okozhat gondot ha az innen származó hosts filet használom ?
  • bon
    #30730
    Aktiválási gondok lesznek.
  • MeoH #30729
    Udv! Elmeleti kerdes. Adott 1 jogtiszta Win7pro, jelenleg 32biteskent telepitve 1 laptopra. Mi tortenik akkor, ha ugyan azzal a kulccsal, telepitem 1 64bites valtozatot is az asztalira? A 2 gep routerrel megosztva csatlakozik a netre. Kiszurna a cinkelest az MS vagy sem?
  • Apocalipto
    #30728
    Nem figyeltél...azt mondtam hogy rögtön azután, hogy visszatért alvó módból a gép, kékhalálozott. Előtte le volt hűlve, mert semmi nem ment benne lényegében. 2 venti van a házban, 1 elől, 1 hátul, így nem igazán melgeszik túl szerintem.

    Most meginnt beraktam alvóba, visszajöttem, mostmeg kifagyott....mindig is baj volt ezzel az alvó móddal nálam, nem tudom miért...pedig az az energia bigyó is S3ra van téve.
  • bon
    #30727
    Driver hiba, néha előfordul.
  • MerlinW
    #30726
    Senki sem mondta, hogy alvó módban halt meg a rendszer. Használat alatt túlmelegszik, majd szép lassan feladja. Ez mindennapos esemény nyaranta, nem megfelelően/rosszul hűtött házak/hardverek esetén. Többnyire a RAM-ok pusztulnak el elsősorban, aztán az alaplap, ha nincsenek a hidak rendesen hűtve.

    Illetve szoftveres HAL Layer probléma is lehet, ezen segíthet egy registry szerelés, esetleg újratelepítés. Viszont a HAL problémát is többnyire hardverprobléma okozza.
  • Apocalipto
    #30725
    Ki van zárva, mert alvó állapotban csak épp annyi áramot kap a gép hogy a memória tartalma megmaradjon, de minden más leáll..

    Egyébként gugliztam :)
  • MerlinW
    #30724
    Először mindig írd be google-ba a hibaüzenetet és rögtön lesz ötlet:)

    link

    A cikk szerint többnyire túlmelegedés okozza. Saját véleményem: Sleep-et felejtsd el. Főleg nyáron.
  • Apocalipto
    #30723
    Hola!

    Nem haszáltam a gépet, úgyhogy alvó állapotba raktam. Amikor visszanyomtam, ezt a hibaüzit kaptam: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

    Ötlet?
  • exodus2
    #30722
    Attól is függ milyen kábellel kötöd össze. LCD tv-t érdemes HDMI-kábellel a gépre kötni, úgy a legnagyobb felbontás is elérhető, elvileg.
  • bon
    #30721
    Igen betudod állítani a felbontást képernyőnként.
  • mardal
    #30720
    Sziasztok nekem olyan kérdésem volna hogy ha egy monitort és egy lcd tv-t akarok használni egyszerre win7-hez akkor külön külön be tudom-e állítania felbontást?Most úgy tudtam beállítani sajna csak hogy a monitor képét másolta a tv képernyőjére is de a tv nagyobb felbontást is elbírna.
  • fery02
    #30719
    Értem, akkor elvileg játékok nem futhatnak lassabban tőle. :)
    Nekem első sorban ez volt az első gondolatom. Köszi!
  • bon
    #30718
    Pontosan, jobb gomb futtatás Rendszergazdaként opcióval ajánlott használni, mert befolyásolhatja a programok működését (leginkább jogosultságot), de teljesítményét nem.
    Az UAC nálam meg alulról a második opción van, így már kevesebbet kérdez.
  • fery02
    #30717
    Most komolyan (UAC beállításnál felső előtti opció) úgy érdemes mindent programot telepíteni meg futtatni, hogy a sima ikonra 2x kattintás helyett mindig ikonra jobb egérgomb/Futtatás rendszergazdaként opcióval indítani?

    Mert ha pl ettől függhet pár programom működése, futtatási teljesítménye, akkor besz@rok. :D
  • aate
    #30716
    Végleges SP1 csak a jövő év elején! Néhány napja jelent meg a Windows 7 SP1 publikus béta verziójának elérhetősége. Akkor mindannyian azt gondoltuk, ezek után már nem lehet messze a végleges verzió sem.Úgy tűnik ez a feltételezés hibásnak bizonyul, ugyanis a Windows Team Blog beszámolója alapján a javítócsomag végleges formában, csak 2011 első felében lesz elérhető.Az Sp1 javítócsomag mindössze az eddig megjelent frissítések és hibajavítások összessége, amit a Windows Update-en keresztül, minden felhasználó megkapott. Az SP1 csak két új összetevővel rendelkezik, a RemoteFX és a HyperV.

    A RemoteFX a Windows Server 2008 R2 felhasználóknak nyújt segítséget, a távoli asztalon futtatott 3D-s és nagy felbontású videó lejátszó alkalmazások futtatásához.

    A HyperV frissítése a szerver változat "Direct Memory" szolgáltatását érinti. A Direct Memory képes dinamikusan kezelni a virtuális alkalmazások/gépek memóriáját, átcsoportosítva oda, ahol épp nagyobb igény van rá.

    Eredeti cikk-Link
  • Maneton
    #30715
    Van olyan lehetőség a Win7-ben, hogy az egész felhasználói fiókot az almappákkal együtt egy másik partícióra helyezzem át, vagy egyesével kell minden mappánál megváltoztatni az elérési utat?
  • GPx8
    #30713
    Sziasztok!
    Egy új Win7-es gépre telepítettem egy régebbi még BDE és Dbf fileokat használó alkalmazást (Win32 nem DOS) ami XP alatt tökéletesen működött. Rendszergazdaként telepítettem, elvileg a használt mappáknak is megadtam minden jogot és a BDE-t is sikerült beállítani, de amikor a program indexeket akar létrehozni, akkor bizonyos fileoknál nem sikerül. Mit kéne még beállítanom? Azt sem értem, ha rendszergazda vagyok és úgy is telepítettem, akkor miért kell még sz*rakodnom a mappák jogosultságaival is??? Kapcsoljam ki az UAC-ot?
  • bon
    #30712
    Jobb kattintásos módszer évek óta létezik már XP előtt is lehetőség volt használni. Csak még nem igénylete a rendzser. Vista óta jobban oda figyelnek a biztonságra és így alapból nem teljes jogú felhasználó jelentkezik be a gépre, így biztonságosabb a rendszer.
  • bon
    #30711
    620W-os valami minőségi jó lesz.
  • PitLer
    #30710
    egy cseppet visszafogottabban, ha kérhetem!


    Abban azért megegyezhetünk, hogy user error...
  • berlinboy6329
    #30709
    Nézenek oda,most meg már jó sima bal akttintással is..Ki érti ezt.....Viszont kiterjesztéseket még mindig nem ad a fájloknak...
  • itamragy
    #30707
    Kb.mekkorára?
    és igy meddig birja?
  • bon
    #30706
    Kevés a táp a vga-hoz, cseréld ki nagyobb teljesítményűre.
  • LeventeV
    #30705
    kosz, megprobalom.
  • itamragy
    #30704
    ment a pm :)
  • LeonSilver
    #30703
    Mivel nem kap elegendő áramot a VGA nem is fog bebootolni.
    Milyen VGA kártya, mennyi eszköz van a gépben és mekkora a táp?
    ( mondjuk nem biztos, hogy ezt itt kel megtárgyalni )
  • itamragy
    #30702
    azt már megnéztem az jo.az a kűlőnleges hogyha a hdd lehuzom akkor nem ir ki semmit.meg hogy ujjrainditáskor nem bootol be csak csipog.
  • LeonSilver
    #30701
    Ahogy írja, nincs rádugva a tápkábel a vga kártyára.Vagy rosszul van rádugva, esetleg kettő helyett csak egy van ráapplikálva.
  • itamragy
    #30700
    Hali! sűrgős segitséget kérnék!
    Miota feltelepitettem a win 7 profesionalt azota egyre tőbszőr jelenkezik az a probléma hogy ujra inditáskor ujra inditt de nem bootol be csak csipog.
    na de ma már a power gombra is ezt csinálta csak egy kicsit lassaban és ezt irta ki:"you have not connected the power cable to your video card.
    please refer to settings started guide for proper hadware installation".
    A video karinak nem lehet gondja mert most lett kicserélve mikor telepietem a sevent. Akkor mi lehet a gond?
  • Pupuci
    #30699
    Sziasztok.
    Megint a segítségeteket szeretném kérni.

    Ha megnyitok egy mappát akkor az alapértelmezett nézet a Részletek.Ha átállítom mondjuk Nagy ikonok-ra akkor onnantól fogva ha megnyitom azt a mappát akkor ez utóbbi szerint fogja megnyitni de ha egy másik mappát nyitok meg az megint az alap, Részletek szerinti nézettel nyílik meg.

    Az volna a kérdésem, hogy nem lehet átállítani valahol ( akár a regben ), hogy az alapértelmezett nézet minden mappában mondjuk a Közepes ikonok legyen?
  • bon
    #30698
    User error. Allapból Rendszergazdaként célszerű mindet telepíteni. Az alap nem teljes hozzáférés meg pont a nem hozzá értők miatt van, így védi magát a rendszer.
  • V43 1105
    #30697
    Neked számitógép nem való, nem ártana jobb gombot is használni az egéren, gratulálok ..