46641
  • sunlight
    #30778
    A kis nyilak eltüntetésére használd ezt a kis programot:link
  • Inferno
    #30777
    Volna nekem 2 problémám.
    Az egyik hogy zavar a parancsikonokon az a bazi nagy nyil.El lehet tüntetni?
    A másik meg hogy ha msn meg nyílik egy beszélgető ablak,és ha azt leteszem tálcára,a háttérben még mindig ott van a képe az ablaknak,de nincs ott mert le van téve,olyan mint ha háttér része volna.De ha megnyitom az ablakot és be zárom eltűnik.
    Ezek megoldhatók valahogy ?
  • tommygear
    #30776
    köszi
  • bon
    #30775
    De ez is jó megoldás lehet: link
  • bon
    #30774
    Talán ez segít: link
  • tommygear
    #30773
    nah úgylátom erre nincs megoldás akkor
    fél éve se kaptam választ rá
  • bon
    #30772
    Xp telepítő az buherált vagy érintetlen, mert ha buherált akkor szerezzél be egy érintetlen változatott.
    Ha így se jó és a winyót is ellenőrizted akkor csak lesz valami a géppel, mert a kékhalálnak (különösen telepítéskor) oka van.

    Ja és innentől kezdve mivel nincsen köze a Windows 7-hez kérlek próbálkoz a problémáddal az XP topicban.
  • a880120
    #30771
    Nem, minden rendben van vele. Laptop egyébként. A világon semmi problémája nincs, csak az, hogy nem engedi az XP-t magára. Ennyi, semmi más baja nincs.
  • bon
    #30770
    Ha tuningolva van a géped akkor állítsd vissza alap órajelre, de én még előtte egy hd sentinel-t felraknék és megnézném a winyó állapotát, nem e halálán van és ezért panaszkodik az xp telepítő.
  • a880120
    #30769
    Sziasztok. Nekem van egy súlyos problémám a Win 7-tel. Most jön egy sztori, amit egy másik fórumra írtam le, de ott bactak rá, nem tudnak érdemi segítséget adni. Ne kérdezzétek meg, hogy miért, ne próbáljatok arra tanácsot adni, hogy mivel oldható meg a win 7-tel való probléma, csak azt, hogy tudom kiiktatni a problémát. amiről a következőkben olvashattok.

    "

    Bele is csapnék egyből a lecsóba. Le akarom cserélni a win 7-t XPre. A miértre később kitérnék, nem kell meg kérdőjelezni az épeszűsségemet. Talán emlékeztek rá, hogy mennyit kínlódtam, hogy nem tudom a Vista helyett feltenni az XP-t. Akkor szimpla utálatot éreztem a vista után, ezért akartam, és akkor volt egy olyan problémám, hogy még a formázás ablak előtt végez valami ellenőrzést kék háttér alatt, a képernyő alján, utána szintén kék ablakba ezt dobta ki: (kék halál)
    "a rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt. "

    És itt még jön egy bekezdés, de ugyan olyan rizsának vélem, mint ezt.

    Aztán jött a win 7, egy darabig elvoltam vele, míg rám nem jött a játszhatnék. Kezdésnek a HL 1, nem volt semmi problémám. Majd előakartam venni régebbi FPS-eket. Far Cry 1, Stalker stb.... és szaggatnak. De, mint az állat. Nem bírja vinni őket 1280*800-ban egyáltalán egyiket sem. De még maximum grafikán se hajlandó őket rendesen megjeleníteni. Egyszerűen lelassul, igen ez talán jobb szó, mint a szaggat. De itt jön a vicc: Még a GTA san andreast sem. Sims 3-t sem, viszont DOOM 3 maximumon fut. Ki érti ezt?. Vista alatt viszont a Far Cry 2-t és a Bioshockot is valamivel közepes grafikai minőség fölött futtattam. Sims 3? ugyan már, ment mint a vaj...

    De ugyebár mondanom sem kell, hogy a Far Cry azért mennyivel komolyabb gépet igényelt már a maga idejében is, mint a San Andreas, és az öt éves PC-men az FC erős közepes beállítások mellett futott.
    ----

    A kérdésem viszont az, hogy a fenébe iktassam ki azt a kék képernyős üzenetet, hogy feltudjam tenni az XP-t?

    "
    A lényeg az utolsó kérdés :)

    Remélem ti tudtok nekem segíteni.
  • DarkSector
    #30768
    jah vágom...
  • Zoli007
    #30767
    Az egy dolog, hogy fix url-es, de az nem zárja ki, hogy a szerveroldalon frissítsék. Itt is fixes dolgok vannak, de változnak óránként, naponta.
  • bon
    #30766
    1. Nem vagy teljes jogú admin, de ez így jó is.
    2. UAC kikapcsolása nem ajánlott
    3. Nézd meg a program könyvtárának jogosultságát.
    4. Vista, és a Windows 7 is a programokat elkülönített program környezetbe futtatja, hogy ne cseszegessék a rendszert így nem a telepítési könyvtárba dolgozik nagy valószínűséggel az ős régi bde server, hanem egy a felhasználó mappájában található virtualstore könyvtárba
    5. Ajánlott ilyen régi dolgokat VirtualPC-t használva futtatni.
  • DarkSector
    #30765
    de azt nem értem pontossan miért kell frissiteni a képhez mivel egy kép fix url-es
    ha már uj képet töltesz fel, akkor url is változik...
  • DarkSector
    #30764
    jah zsir...
  • Zoli007
    #30763
    Beírsz egyet, de kell elé a http rész is. Megadod, hogy hány percenként refreshelje magát, leokézod.
  • GPx8
    #30762
    #30713 -re senki???
  • DarkSector
    #30761
    tök fun, ezpontossan hogy mükszik, beirsz egy url-t vagy többet és kirakja asztalra a képet?
  • Zoli007
    #30760
    [OFF]
    Múltkor kerestem itt egy olyan gadgetet, ami adott időközönként megjelenítene egy képet egy URL-ről, de nem igazán jártam sikerrel. Szóval nekifeszültem és írtam egyet. Akit érdekel,
    letöltheti. Igazából az időkép.hu-ról akartam, hogy jelenítse meg az előrejelzést. Namármost, a kép ami ott van, nem igazán tetszett, úgyhogy csináltam egy másik gadgetet, ami betölti azt, és kicsit dizájnosabbá teszi (lekerekített hátteret tesz köré).
    [ON]
  • tommygear
    #30759
    miért felejti el a win7-em a mappák miniatúr képeit 1-2 naponta??
    nem lehet beállítani, hogy tovább tárolja őket??
  • DarkSector
    #30758
    jah igaz..:)
  • bon
    #30757
    Nem szokott gond lenni a telepítéssel, java-val még soha se volt gondom, pedig néhányszor már telepítettem.
    Esetleg még 1 ötlet, jobb egérgomb futtatás rendszergazdaként funkció használatával (telepítendő fájlon jobb gomb) telepítsd a java-t meg a másik progit.
    Panda vírusirtónak is lehet köze hozzá, szerezzél be valami mást ami jobb mint a panda.
  • Laverne
    #30756
    BON! Az alaplap driveren kívül van egyéb ötleted, hogy mi okozhatja? Van esetlega win7-ben valami beállítási lehetőség, amit ha átállítok, hagyja felpakolni rendesen ezeket a programokat? Lehet köze ennek a vírusirtó szoftveremhez (Panda)?
  • bon
    #30755
    Minek neki xp-s driver??? Windows 7 van a gépén és mivel új alaplap, így driver támogatás is rendben van.
  • DarkSector
    #30754
    nah ez szép kis leirás thx
  • exodus2
    #30753
    Csinálsz egy jelszavas fiókot, megadod a hozzáférést annak a fióknak a megosztott mappákhoz (ezt mind win7en) majd xp-nél csatlakoznál a megosztott mappához akkor kérni fogja, és megadod a felhnevet, jelszót.

    Esetleg még ez segít:
    link
  • DarkSector
    #30752
    nah zsir eddig meg tudtam oldani szinte mindent, felvettem meghajtóként minden gépre minden "Megosztás" mappát, már csak egy kicsi gondom van....

    ha a két xp-n rányomok a win7-ről felcsatlakoztatott mappára, nem nyilik meg, hanem kidob egy üzenetet, hogy hozzáférés megtagadva.

    még ki is ad egy ablakot, hogy felhasználó és jelszóval be lehetne lépni...de minek a felhasználó és jelszava kell azt nem vágom, hiszen win7 rendszeren minden ki van lőve nincs jelszó semmihez....

    nah már csak ez lenne a gond, ha tud valaki megoldást, szóljon....THX

    eddigi segitséged, és a többieknek is köszönöm...
  • DarkSector
    #30751
    itt van xp-re driver
  • Laverne
    #30750
    Annyit sikerült megtudnom, hogy gigabyte h55m-ud2h alaplap van benne.
    keresem a drivereket a gigabyte honlapján
  • Laverne
    #30749
    Megkérdezem azt, aki összerakta a gépet, mert nekem erről fogalmam sincs.
    Ha megtudom, jelentkezem.
  • bon
    #30748
    Különös képpen a hálókártya driver-ére godolok, a gyártó (alaplap gyártó) oldalán fellelhető legújabb nem beta driver-re. a gyári telepítő lemezeken lévő driver-ek felejtősek.
  • Laverne
    #30747
    Bocs, nem vagyok annyira profi, milyen legújabb driverekre gondolsz? De sejtem, hogy igen, a legújabbak vannak.
    A Javat mindkét módszerrel próbáltam (a böngészőből indítva rögtön futtatva - így kb. 5-6-szor...), és próbáltam letölteni is és a gépről indítani, ez sem jött be :-(
  • bon
    #30746
    Legújabb driver-ek vannak fent? A java-t a meztől töltve telepíteted online, vagy először letöltötted a telepítőt és utána raktad fel?
  • Laverne
    #30745
    Sziasztok!
    Nemrég cseréltem gépet, vettem hozzá win 7-et. Szeretném feltenni rá a Java-t. El is indul a Java telepítése, de nem megy fel rendesen, csak várok-várok, közben lefagy a gép.
    Nemrégiben ugyanezt csinálta egy másik programmal is, egy wysiwyg html szerkesztővel. Elindult a letöltés, majd a win7-hez való kiegészítés (Dhtml.ed) telepítése közben lefagyott minden. És persze a html szerkesztő is csak részben települt, nem indul el, nem tudom használni, de még uninstallálni is csak nagy nehezen tudtam egy külön progival, mert hiányolta az install.log fájlt.... Gőzöm sincs, mi lehet a gond, de sejtem, hogy mindkét esetben hasonló. A html szerkesztőt még akár meg is érteném (bár ismerősök más win7-es gépre simán feltették), de a Java nem akkora kuriózum, hogy azt ne tudja felpakolni...
    Mi lehet a baj? Valami konfig beállítás? Vagy más? Nagyon kellene nekem most mindkét cucc.
  • bon
    #30744
    Azonos munkacsoprotba vannak? Átjárók megeggyeznek? fájl és nyomtatómegosztás engedélyezve van a tűzfalban?
  • DarkSector
    #30743
    jah de a két xp-se látja egymást...
    fel akarom csatlakoztatni meghajtoként az egyik xp-ben a másik xp-ben lévő megosztási mappát, és azt írja hogy elérési ut nem található...:)
  • bon
    #30742
    Pontosan
  • attis1990
    #30741
    Tudtommal az otthoni csoporthoz csak olyan rendszer tud csatlakozni amin szintén windows 7 van.
  • DarkSector
    #30740
    uh
    lenne egy kis gondom.

    adva van 3 gép egy routerre:

    1-es gép, win7 ultimate
    2-es gép, xp sp2 pro (laptop)
    3-es gép, xp sp2 pro (laptop vezeték nélküli kapcsolat)

    a probléma a következő:
    1. beállítottam win7-re a csoportot, otthoni hálózatra.
    a csoportnak engedélyeztem a vinyón egy "Megosztás" mappát.
    2. az xp-s gépeken, meg engedélyeztem a mappamegosztást, és az XP-ken is a vinyón csináltam egy megosztás mappát.
    3. win7-re sikerült, felcsatlakoztatnom mindkét laptop "Megosztás" mappáját meghajtóként, de a laptopokon az XP-n nem sikerült se a win7-es "Megosztás" mappát, se egymás "Megosztás" mappáját se sikerült felvenni...
    érdekes hogy totál engedélyezve van minden, semmi jelszóvédelem semmi.

    az még oké hogy a 2 xp-s laptop valamiért nem komálja egymást, de az XP-s laptopokkal eleve a win7-en megkreált "Otthoni csoportba" se tudok feliratkozni, holott egy kódot is adott a win7-en hogy majd felcsatizáskor ezt a jelszót, vagyis kodot használjam...

    valami megoldás esetleg? hogy mindegyik lássa mindegyik gép "Megosztás" mappáját?
  • MerlinW
    #30739
    MSI Afterburner. A CPU ventit csak akkor fogod tudni szabályozni, ha az támogatja azt. A VGA-t minden további nélkül.

    Ati esetében az Ati Tray Tools-al tudsz "mikor hány százalék" szabályt létrehozni. NV-nél nem tudom.
    Én RBE (Radeon Bios Editor) + WinFlash-el átkonfiguráltam a VGA BIOS-ban.