46641
  • bon
    #31098
    Én nem írtamn neked, TothLaci-nak írtam
  • NooBkilleR
    #31097
    exodus2: Nem.
    BON:Amit most nekem irtál kínai.Szóval mit is csináljak?

    Amúgy meg köszi fiúk!
  • bon
    #31096
    Nem, 1 gépre több felhasználó egy idejű bejelentkezését a szerverek támogatják. De A Symantec PCAnywhere programját használva kijelentkezés nélkül elérhető a távoli gép, igaz ez nem távoli asztal, de hasonló.
  • exodus2
    #31095
    Ha ezeket beállítod a win7ben, akkor nem oldódik meg a probléma?
  • DarkSector
    #31094
    én még nem találkoztam mikrohullámú nettel, nem is értek hozzá, de nem vágom ha itt folyamat jön a net egy kábelen, nem kell jelszó meg felhasználónév a netnek, akkor felteszed a win7-et, és első indításnál mindent magátol fel tud telepíteni, elvileg neked semmi dolgod nem kéne hogy legyen...

    szerintem nem a kártyával meg a géppel van gond, hanem a gép vagyis az ethernet csatitól visszafelé a net ahonnan jön, és ahogy jön.
  • NooBkilleR
    #31093
    Üdvözletem mindenkinek!Olyan problémám akadt,hogy WIN7 alatt nincs internet elérés,de XP alatt megy.Friss user vagyok,ma tettem fel,tehát nem tudom mi tévő legyek.Felismeri a hálókártyám,de nem működik az internet.Másik hálókártya drivert szedjek?
    Valaki tudna nekem linkelni egy megfelelő drivert?32bites WIN 7-hez.

    Hálózati kártya :NVIDIA nForce Networking Controller
    Csatoló típusa Ethernet

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    Mikrohullámú internetem van.Nincs router.XP-n DHPC-vel kiosztott volt..Csatlakoztatást végző ikonról nemtudok..Mindig úgy kellett beínditanom az netet XP-n..Hogy Hálózati kapcsolat--->Helyi kapcsolat-->Jobb klikk--->Általános(TCP/IP protokoll) és azon belül beirkálni Az IP címet,Alhálózati Maszkot,Alapértelmezett átjárót,DNS kiszolgáló etc

  • exodus2
    #31092
    Ami számodra kellhet, és a legegyszerűbb.
  • Kaszi46
    #31091
    Sziasztok!

    Van arra lehetőség hogy beállítsak egy billentyű kombinációt, amit ha lenyomok, bejön egy adott program?
    Konkrétan azt szeretném, ha mondjuk a shift+x+m gombok együttes lenyomására bejönne az xmbc mediacenter program. (amennyiben ez lehetséges külső program nélkül kellene megoldani.)

    pl ha exe elérési útja mögé be lehetne valahogy ezt a parancsot biggyeszteni, vagy vmi hasonló
  • TothLaci
    #31090
    Sziasztok!
    Meglehetne oldani, hogy ne kelljen kijelentkeznie a gép felhasználójának akkor, mikor távolról másik fiókkal be szeretnék lépni?
  • DarkSector
    #31089
    közben megváltoztattam a gépen a mac címet, eddig oké, meg ugye a routerben is át kellett írom.

    a kérdésem a következő, win7-nél még van amit ien esetben meg kell váloztatni, hogy egy másik lan eszközt szimuláljunk, vagy az eredeti mac címnek maradnak lenyomatai?

    mert van egy program, ami figyeli a mac címet, minden mac címmel elindul, csakhogy ha levizsgálja a gépet indításkor, és valahogy azt látja hogy ez nem az eredeti mac cím, azonnal kidob egy fars hibaüzenetet.

    ezért gondolom hogy még néz valamit, vagy összehasonlítja egy másik a kártyában lévő adattal, érdekes pl: hogy a DHCPv6-ban van egy 2 mac cím hosszúságú kód, és a 2.része az eredeti mac címnek a lenyomata, lehet ezzel hasonlítja össze induláskor a szoftver?
  • exodus2
    #31088
    Itt a válasz a kérdéseidre.
  • TaRka0107
    #31087
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha a win7-et alvó állapotba teszem akkor olyan mintha ki lenne kapcsolva, tehát nem fogyaszt semmit a gép vagy csak valami nagyon minimálisat. Azt szeretném még kérdezni hogy a hibernálás mit tesz a géppel?
  • Miley Cyrus
    #31086
    Köszi, már meg van.:D
    A webcam miatt nem lehetetett.xd
  • bon
    #31085
    Valami alaplapi cucc lesz, tölsd le a gyártó oldaláról az alaplap drivereit, esetleg kerestesd meg a Windows-al, de szerintem semmit se fog találni.
    A készenlét sikertelenségéről az Eseménynaplóban tájékozodnék, na meg a hálókártya is felébresztheti a gépet.
  • Miley Cyrus
    #31084
    Sziasztok.
    Nem tudom készenlétbe rakni a gépet, mert visszadob..=/
    Megnéztem, a billnél és az egérnél is kivan szedve az, hogy felébreszthetik a gépet..viszont van itt valami:

    Valaki valami..?
  • tttttom
    #31083
    Ja, hogy van ebbe is file archive. :D Na az más. :D Thx.
  • DarkSector
    #31082
    hy ha megváltoztatom a mac címem, akkor az nagy baj? vagy írjam fel azért magamnak az eredetit?
  • bon
    #31081
    De itt is írják: link
  • bon
    #31080
    Ott van a hozzászolásokban a TuneUp Utilities 2010 progi ami kell a cseréhez.
  • tttttom
    #31079
    Én ilyen animáltba akarom meghekkelni. :D
  • tttttom
    #31078
    Ja de én nem a logon-os cuccról beszélek hanem erről. Erről.
  • bon
    #31077
    Leírás: link
  • tttttom
    #31076
    Helló! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen kiterjesztésű formátumot használ a windows 7 boot screen. :D Mert úgy döntöttem kicsit egyedivé varázsolom a win7-em és kb. a tervezetemnek kb. 40%-nál járok. :D Valaki elmondaná, hogy kell megcsinálni egy egyedi boot screent?
  • Arcor
    #31075
    Rendszervisszaállítást próbáltam. Újraindulás után hibaüzenetet kaptam miszerint nem tudta befejezni, újra pedig nem tudom futtatni mert mostmár nem talál korábbi állapotról backupot. Csökkentett módú vírusírtás sem segített.
  • bon
    #31074
    Vírus ellenőrzés? Rendszer visszaállítás?
  • Arcor
    #31073
    Segítsetek plz!

    Tegnap óta nem indul el a DHCP Client és a System Event Notification Service. A statusnál Starting-ot ír és ennyi.
  • bon
    #31072
    Talán ez segít: link

    Ja és a házi barkács Windows 7 telepítőket felejtsd el, jobb választás a hivatalos msdn, technet telepítő.
  • adidas4death
    #31071
    Üdv all,
    Lenne egy elég nagy problémám a windows 7-el. :S
    Most épp le akartam formázni a gépet, mert már eléggé lelassult a rendszer, közel 1 éves, elég jól birta a kiképzést, és beraktam a windows 7es dvd-t ( van egy ilyen 9in1 es win7-em biztos ismeritek ti is) és kiirta hogy : " CD/DVD meghajtó eszközillesztő szoftvere hiányzik"
    Hiába kerestetem vele a gépen vagy a lemezen semmit sem talál.(Holott másik gépeken az a 9in1 win7 tökéletesen, gond nélkül felment) Nem csak ezzel a fajta win7 el volt ez a gondom, letöltöttem még ezer féle másikat, amin csak 1 féle van abbol is többet ( csak 32-es csak 64-es) de mindegyiknél ugyanezt irta ki hogy nem talál illesztőprogramot, és innen nem is enged tovább, csak keresni meg tallózni.

    Remélem valaki tud erre valami okosat irni.

    Válaszotokat, segitségeteket előre is köszönöm.

    Üdv.: adidas4death
  • bon
    #31070
    A gyártó oldalán fent vannak a driver-ek, pontos típus alapján letölthetőek.
  • aate
    #31069
    A Vistát frissítheted is ha megegyező a verziód...86/64 Bit, és akkor működő internet kapcsolat alatt letölti a szükséges drivereket.De a tiszta telepítés jobban ajánlott.
  • aate
    #31068
    A win 7 felismeri,telepíti szinte az összes a drivert ,ha meg valami hiányzik akkor keress a gyártó oldalán.
  • Orionk
    #31067
    Hello !

    Eddig Vista volt fennt.
    Most jönne először a Win7. HAver adott egy stabil angol nyelvűt.

    Amikor a notebook-om vásároltam, akkor kaptam hozzá egy DVD-t, amin rajta voltak a driverek xp-hez, és Vistához.

    Most a Win 7-et raknám fel. Honnan szedjek hozzá drivereket?
    A dvd-n nem volt win 7hez is driver, de a hardver az biztos, hogy elbírni a win7-et.

    köszi
    üdv.,
  • tcs007
    #31066
    sejtettem :D köszi a választ :)
  • bon
    #31065
    Nem érdemes, nem lesz gyorsabb az XP-nél.
  • tcs007
    #31064
    Sziasztok. Sok embertöl hallottam már h mennyire jó ez a windows 7,meg h gyorsabb mint az xp stb... De arra kiváncsi lennék h csak az izmos gépeket használja ki jobban,vagy a régebbieket is? Konkrétan h xp helyett érdemes-e nekem iet telepiteni egy Cerka 2,8Ghz,1gb ram,nvidia 6600gt-re?
  • Met
    #31063
    Egy teljesképernyős alkalmaznál nincs sok értelme az asztal ikonoknak mivel nem látod. Ezt kiváltja a quicklaunch vagy egyéb megoldás
  • DarkSector
    #31062
    jah nem az eszköztárakra gondoltam...
    egy példa amire én gondoltam:
  • MerlinW
    #31061
    Jaja, így vannak nálam a könyvtárak a tálcán. Egy ikon, benne a könyvtárak, azon belül az alkalmazásikonok.
  • DarkSector
    #31060
    sőt még véletlenül észrevettem hogy közvetlen tálcára nem enged rakni, de halmozni engedi!
    vagyis egy parancsikot, pontossan egy a már tálcán lévő ikonra ráhúzunk, akkor beleépíti, és az ikonon nyomva jobbegeret megnyilik a lista és ott a tetején sorban leszenek a ráhúzott többi parancsikon, igaz nem kép hanem szöveges formában ezt se figyeltem eddig hogy iet is lehet.
  • MerlinW
    #31059
    Asztalon nekem sincs ikon, de a tálca azért van:) Szép a csupasz desktop, csak nem éppen funkcionális:) Én pl. a gyakran használt ikonokon kívül könyvtárakat rakok a tálcára kategóriánként (konkrétan fejlesztés, alkalmazások, játékok) és azokban vannak az ikonok. Így lehet elférni a legkényelmesebben.