46641
  • Magiszter
    #31338
    Sziasztok!

    Felmerült egy roppant idegesítő probléma a Win7-tel:

    Vettem a notbookomba egy új vinyót és akkor már ezzel a lendülettel újra is tettem az oprendszert. Feltelepítettem rá a szokásos programjaimat és úgy gondoltam hogy csinálok egy "Lemezkép Létrehozása" formájú mentést a Windows particióról.
    Csakhogy, míg régen ki tudtam választani hogy melyik particiót mentse, most ő az egész 500 gigás vinyót akarja leképezni, amihez az 200 gigás külső vinyó enyhén szólva is kevés lenne.
    A kérdésem az hogy miként lehet elővarázsolni az eltűnt lehetőséget? Azt hogy én választhatom ki, melyik particiót mentse lemezképbe. Csak mert nagyon nem volna kedvem megint 3 órán át telepítgetni ha valami történne a windows-al.

    A segítséget előre is köszönöm!
  • bon
    #31337
    Futtasd le a hd sentinel progit.
  • exodus2
    #31336
    Vagy csak igazíts a tápkábelen, van hogy kilazul a sok mozgatástól, és egy kis mozgásra is elveszti a kontaktot.
  • bon
    #31335
    Kattog a gép? Winyó halál lesz a gond.
  • dave86
    #31334
    most ezt írja:

    An internal system error occurred.
    Please refer to DXerror.log and DIRECTX.log in your windows folder to determine problem.
  • dave86
    #31333
    ááá nem jo ez sem,de azért thx.

    az x3audio1_0.dll közbe fagyott le most.

    csak kattog a gép azt semmi lasúúú
  • dave86
    #31332
    ismét directx problémánál:

    ha installálni akarja bárhonnan,bármilyet:lefagy,lelassul a gép.

    pls help
  • bon
    #31331
    Töltsd le ezt, jónak kell lennie: link
  • dave86
    #31330
    hello

    segítsetek!!!

    win7re nem enged semmilyen directx-et felrakni pl gamehez:cod6,mafia2.
    cod6emiatt lefagy sokszorvagy else indul,,,mafia2el sem indul :(

    kérem segítsetek.
    thx:
  • tompka
    #31329
    Ja amúgy nem!
    De megjavult.
  • gyuri35
    #31328
    Üdv!Csak még annyit kérdeznek,ebbe a bat fájlban alkalmazható az 'automatic connection'parancs?Ha igen hová írjam?Köszi!
  • Evin
    #31327
    Amúgy eredeti?
  • tompka
    #31326
    Az előbb feljött egy üzenet a tálcán, hogy aktiváljam a windowst. 27napom van rá. Megnéztem a Rendszernél és ott az van, hogy aktiválva van. A microsoft ellenőrzés is azt írja ki, hogy aktiválva.
    Most akkor mivan?
  • [HUN]FaTaL
    #31325
    Az hagyján, hogy elavult, de mennyi áramot pocsékolsz mindkét gépnek mennie kell. Én is a gigabites routert preferálom, nekem is az van. :)
  • bon
    #31324
    De szóba jöhetnek még a gigabites routerek is.
  • bon
    #31323
    Net megoszáts utoljára Win98-nál használtam, elavult technolgiának tartom, inkább router és switch. Neked is azt tudom javasolni, hogy ha kell a Gbites kapcsolat akkor veszel egy d-link 5 portos gigabites switchet (nem drága) és azon keresztül kapcsolódsz a routerhez, így a netet se kell megosztani, de a gépeid meg használhatják a gigabitet a switchen keresztül
  • slylecz13
    #31322
    Azért nem csinálom úgy, mert csak így tudom elérni a két gép között az 1Gb/s-os kapcsolatot.
    A ruterem meg sajnos csak 100Mb/s-ot tud...

    Akkor nincs semmi ötlet a netosztásra?
  • Dobronski
    #31321
    Kösziköszi, megnézem.
  • bon
    #31320
    Torko forumán próbálozzál, ott van bőven választék a változatokból.
  • Dobronski
    #31319
    Valaki linkelne egy 64 bites rtm-et? Nem találtam egy normálisat.
  • Daell Drow
    #31318
    Koszi
  • bon
    #31317
    Lemezkarbantartót futtatod és ott lesz lehetőség törölni a hibernációs fájlt. A lapozó fájlt meg SSD esetén erősen ajánlott külön meghajtóra telepíteni, kikapcsolása meg nem ajánlott.
  • exodus2
    #31316
    Link

    Beírod a futtatás-hoz hogy shell:sendto majd a megnyíló ablakba behúzod amivel bővíteni szeretnéd.
  • Daell Drow
    #31315
    hali, regen win98-ban es xp-ben tudtam boviteni a jobb gomb/kuldes lehetosegek szamat. Azota elfelejtetem hogy hogyan kell. Valaki meg mondhatna hol kell, vista es seven alatt boviteni. Elore is koszi.
  • gyuri35
    #31314
    Köszi szépen!
  • Laczyi
    #31313
    Újra indítás után is ott maradnak ?
  • GazCamp3r
    #31312
    Sziasztok, olyan kérdésem/problémám lenne, hogy van egy 64 gigás ssd-m, ami nem túl nagy, viszont a win rárak egy pagefile.sys-t, meg egy hiberfile.sys-t. Tudom, h mi ez a két fájl, de a lapozófájl is, meg a hibernálás is ki van kapcsolva, mégis rajta van ez a kb 8 gigányi cucc feleslegesen, és nem engedi törölni a win. Van erre vmi megoldás, h eltünjön onnan?
  • bon
    #31311
    Ha van routered akkor miért nem kábelezed le a Windows 7-es gépet a routerig? Jobb megoldás mint a net osztás.
  • bon
    #31310
    Én próbálkoznék egy nem házi barkács msdn, technet telepítővel.
  • Evin
    #31309
    Legegyszerűbb, ha szerzel egy normális verziót.
  • R420
    #31308
    Házi barkács telepítő de próbáltam a BIOS-ban állítani semmit sem értem el:S
  • slylecz13
    #31307
    Sziasztok!

    Ruterrel wifin szórom a netet, ezt elcsípem egy XP-s laptoppal, majd ezt a netet szeretném megosztani egy Windows 7-es géppel LAN-on keresztül. Ami ebből nem jött össze az a megosztás, pedig szerintem mindent beállítottam, ami szükséges...

    Vagy mégsem?
  • bon
    #31306
    Fájl mentés másként és beírod a nevét majd .bat és mentés.
  • gyuri35
    #31305
    Azt hiszem kezdem érteni,de hiába nyomogatom amentés gombot,sehova sem menti el,és sima txt-nek akarja menteni.Mit csináljak hogy bat.-ként mentse el,ahová szeretném?
  • aate
    #31304
    Ha valaki elégé skin fanatikus így csinálhat OS X Snow Leopardot a Windows 7-ből, néhány kattintással! Elsősorban persze a rendszer külsejét tudjuk átalakítani, de néhány extra funkciót is kapunk, amelyeket eredetileg nem találunk meg a Windowsban. Az átalakítás könnyű, de azért rizikós…


    Letöltés :
  • aate
    #31303
    Egy érdekes cikk: Windows 7 SP1 és a KB971033 (Így akartam kezdeni :P )
  • aate
    #31302
    Nem meglepő, hogy a Microsoft kötelezővé tette a Windows 7 SP1 telepítése előtt/után a rendszer eredetiségének érvényesítését. Sajnálatos módon az SP1 részeként a hírhedt KB971033-t is telepíteni fogja a rendszer, aki már SP1 et használ annak biztosan feltűnt/most mondjuk, hogy ez is felkerült.
    Sajnos most már nem lehet ki operálni a rendszerből sima Uninstallal, de a működését azért "felfüggeszthetjük", már ha vagyunk annyira a paranoidok, mivel a DAZ féle boot loader egyenlőre még átmegy a vizsgálaton.
    Hogyan deaktiválhatjuk mégis a WAT-ot és a WATU-t?

    A folyamat mi nem is lehetne egyszerűbb mint egy rendszergazda cmd-t indítva kiadjuk a következő parancsokat:

    takeown /f "%windir%\System32\Wat\*" && icacls "%windir%\System32\Wat\*" /deny *S-1-1-0:F



    Ezzel a paranccsal jogokat kapunk majd letiltjuk a WAT működését.

    Most pedig jöhet a 90 naponkénti ellenőrzés letiltása:

    Maradjunk ugyan abban a rendszergazda jogú cmdben amit korábban indítottunk és adjuk ki ezeket a parancsokat:

    schtasks /change /disable /tn "\Microsoft\Windows\Windows Activation Technologies\ValidationTask" && schtasks /change /disable /tn "\Microsoft\Windows\Windows Activation Technologies\ValidationTaskDeadline"
    Ezzel kikapcsoltad a rendszer a 90 naponkénti ön ellenőrzését, ez egy időleges megoldás a következő WAT frissítésig, remélhetőleg nem okoz komolyabb problémákat.
    Egy érdekes cikk: Windows 7 SP1 és KB971033
    Az itt leírtakért semmilyen felelősséget nem vállalok. Valószínűleg problémák léphetnek fel olyan programok telepítésekor amik a Windows eredetiségét vizsgálják pl. MSE, IE9, WVPC, XPMode, STB! Akik biztosra akarnak menni azok használjanak DAZ Loadert.
    A legjobb megoldás, ha elbattyogunk a boltba és megvesszük a Windows 7-et, ha már eleget próbálgattuk!
  • bon
    #31301
    Nagyon csúnya, milyen változat, hivatalos, vagy hivatalos forrásból származó image, vagy házi barkács a telepítő?

    Legújabb driver-ek fent vannak. Szoftverekből a legújabb változat van fent telepítve!? Tehát nem portable.

    Kernel power hiba részletei ír valami értelmesett?
  • R420
    #31300
    +1 Kép.

    Most telepítettem újra.
  • R420
    #31299
    Kernel Powert találom a Kritikus menüpont alatt.