46641
  • Higany
    #31699
    Bocs! Elnéztem!
  • aate
    #31698
    Paragon Virtualization Manager (letölthető innen) :Link:
  • aate
    #31697
    Egy másik okos kisalkalmazás az ingyenes Paragon Go Virtual szintén képes a meglévő rendszerünket a virtuális térbe költöztetni, annyi különbséggel, hogy itt az elkészített virtuális gép típusát is megválaszthatjuk, attól függően, hogy Virtual PC, VMware, vagy Virtual Box segítségével kívánjuk-e a későbbiekben használni.

    A Paragon Virtualization Manager (letölthető innen) még ennél is többet nyújt, hiszen többek között, akár egy már meglévő backup-ból is képes virtuális gépet faragni, vagy akár több virtuális lemezt is csatolhatunk az emulált rendszerhez.

    Megemlítésre szorul még a témával kapcsolatban a VMware Unity módja, ami rendkívül leegyszerűsíti a virtualizált programok használatát:
    A VMware Player (ingyenes regisztrációt követően) letölthető innen:Link:
  • aate
    #31696
    Friss Hír: A Microsoft nem adja fel. Még mindig vannak olyan felhasználók, akik ragaszkodnak a Windows XP-hez ilyen-olyan okokból. A P2V Migration Tool (Physical to Virtual Migration Tool) fejlesztésével, egy olyan eszközt szeretne biztosítani ezen felhasználóknak, ami fájdalommentesé teszi a rendszerváltással járó procedúrát.

    A Microsoft Connect partnerek számára már elérhető, béta verzióban lévő eszköz a Microsoft Deployment Toolkit és a Sysinternals Disk2VHD segítségével virtuális merevlemez képpé konvertálja a felhasználó meglévő Windows XP (vagy akár újabb) rendszerét majd egy automatizált folyamattal beágyazza azt, egy friss Windows 7 -be, virtuális gépként.
    A fizikai gép tehát a virtuális világba költözik, az összes addig telepített driver-rel, szoftverrel és beállításokkal együtt.

    A Windows 7 már ismert Virtual XP szolgáltatásánál ez annyival nyújt többet, hogy nem egy "üres" XP-t kapunk virtualizálva, hanem a jól megszokott, testre szabott rendszerünk köszön vissza ránk. A régi (Windows 7-tel nem kompatibilis) programjaink vidáman futnak az új rendszerben a RemoteApp és VirtualPC szolgáltatásoknak köszönhetően.
    Az eszköz egyetlen "hátránya", hogy használatához a régi és az új rendszernek is jogszerűen a birtokunkban kell lennie, és az OEM telepítésű rendszerek sem költöztethetőek.
    Forrás: Link
  • fery02
    #31695
    Nem volt hiba, mert azt csak adattárolásra használom. Programokat erre nem telepítek, rendszert meg pláne.
  • bon
    #31694
    Hiba volt 5400-es winyót venni.
  • fery02
    #31693
    A rendszer vinyó 7200 RPM-es, az 1,5 TB-os pedig 5400-as.
    Nem tudom lenne-e értelme átrakni akkor a lassabb vinyóra.
  • aate
    #31692
    Van egy Sony waiom e- seria
    win 7 64 bit. 4GB Ram,IntelŸ Core™ i3-330M processzor
    ATI Mobility Radeon™ HD 5145 grafikus kártya ,de ez is csak kétmagos proci :( De még nem fogtam be konvertálásra. Pedig biztos gyorsabb lenne. Csak sajnálnám a gépet.Amig mükszik használom rá a PC-t.
  • [HUN]FaTaL
    #31691
    Hol olvastál te laptopról?
  • Higany
    #31690
    Munka+játék+sok futó prg.
  • Higany
    #31689
    Az se semmi egy laptopba 12 gb!
  • bon
    #31688
    Kódoláshoz a magok száma nagyon jól jön. Amíg két magos gépem volt addig nagyon belassult a munkahelyi gépem, 4 maggal igaz 8gb rammal már elég szól használható kódolás mellett is a gép, igaz egy Canopus Procoder kártya is van a gépben ami bizonyos kódolási fajtánál sokat számít.
  • aate
    #31687
    Bár munka közben inkább a processzor akad ki nekem...nem tudom a több memória menyit segítenne.
  • bon
    #31686
    Nálam munka és játék, virtuális gépek szeretik a sok memóriát.
  • aate
    #31685
    Pl: Most ha HD videót konvertálok ami eltart pár órát,közben fútt az internet böngésző,meg a kép kezelő akkor a messenger kamera kép már akad,meg néha a hang is. :P (csak 2 GB RAM van)Jó jönne 64 Bites win ,meg egy rakat memória a gépbe.
  • aate
    #31684
    Pl: videó konvertálásnál jó ha van még + ram ,és akkor mást is tudnák mellette gond nélkül csinálni :) de ahol sok program fútt a gépen egyszerre ott is kell.
  • Zan
    #31683
    Had kerdezzem mar meg,hogymihez kell ennyi ram nektek?Munka,vagy csak ugy,hogy legyen?Jatekokra direkt nem kerdezek ra,mert ahoz eleg max 6gb mostalaba szvsz....!
  • bon
    #31682
    Én már rögtön telepíteném újra a gépet, ha már 8gb-ra bővíteném a memóriám. Mondjuk nálam a 12gb a cél a leendő új alaplapomban :)
  • Higany
    #31681
    Köszönöm a segítséget! Reméltem, hogy nem kell mindent újratenni, de hiába, akkor majd 1x megcsinálom. Csak most tettem a gépbe 8 GB DDR3-at és a 32 bites csak 3.5 GB-ot ismer fel belőle.
  • aate
    #31680
    Az Egyéni telepítési lehetőség egy új Windows 7-példányt telepít a kívánt partícióra. Ez a művelet törli a fájlokat, programokat és beállításokat.

    Készítsen biztonsági másolatot a megőrizni kívánt fájlokról és beállításokról, hogy a telepítés befejezése után visszaállíthassa azokat. A programokat újra kell telepítenie, ezért győződjön meg arról, hogy rendelkezik a Windows 7 rendszeren is használni kívánt programok telepítőlemezeivel és termékkulcsaival, illetve az internetről letöltött programok telepítőfájljaival.
  • aate
    #31679
    Nem.Tiszta telepítés kell.Ha jelenleg a Windows 7 valamelyik 32 bites változatát használja, csak a Windows 7 egyik 32 bites változatára frissíthet. Ugyanígy, ha a Windows 7 64 bites változatát használja, csak a Windows 7 egyik 64 bites változatára frissíthet. Máskülönben az Egyéni lehetőséget kell használnia a Windows 7 telepítéséhez.Ez a lehetőség lecseréli aktuális Windows verzióját a Windows 7 rendszerre, de nem tartja meg a fájlokat, beállításokat és programokat. Emiatt ezt az eljárását néha tiszta telepítésnek is nevezik.Forrás link:
  • Higany
    #31678
    Üdv! 32 bites win7-re lehet ráfrissíteni 64-est? Köszi!
  • aate
    #31677
    Mindez már az árban benne van. Szerintem ha $100 egy szoftver akkor veszi 10 emberböl 3
    de ha kb $70 lenne akkor kb 10-böl lehet megvenné legalább 5-6 ember. Az 1000 szoftvernél 10-12 000 $-val több. Tehát lenne több bevétel.
  • [HUN]FaTaL
    #31676
    "Ezt nem vitatom, de ha olcsóbb lenne biztos többen vennék."

    Ezt én sem vitatom, viszont a bevétel nem lenne nagyobb. Le kell gyártani, szállítani, dobozolni stb.

    Biztonságosnak biztonságos, védelem meg félig-meddig megéri neki. Az eredetiségvizsgálat nem igazán a crackek ellen van, sokkal inkább a tényleges hamisításra. Pl. Kínában jellemző hogy eredeti áron hamisított cuccot kapsz.
  • aate
    #31675
    Ezt nem vitatom, de ha olcsóbb lenne biztos többen vennék. De amíg ilyen áron van és amíg kilehet játszani,addig mindig lesz illegális használat.
    Bár ezt az eredetiség ellenőrzést sem értem igazán, mert van már olyan szoftver ami jobban véd a másolatoktól. :P Valahogy a microfosnak sem érdeke biztonságosabbá tenni a termékeit.
  • Arcor
    #31674
    Le volt tiltva az alap Rendszergazda fiók, csak egy általam létrehozott volt jelszó nélkül de akkor is külön rá kellett nyomni.

    Ha esetleg másnak is kell itt a megoldás:
    http://www.w7forums.com/automatic-login-t420.html

    Mindenesetre köszi a tanácsokat!
  • [HUN]FaTaL
    #31673
    Elég sok USA zászlót látok torrenteknél szóval warezolnak ott is rendesen. Lehet fordított az arány mint itt, de a pénztárcájuk is vastagabb. Egy winfos árát megkeresik pár óra alatt, míg nálunk ez a többszöröse.
  • aate
    #31672
    Több usa ismerősömnek is az internetes szolgáltató tiltja a torrent letöltést,és a tárhelyeken figyeli a tartalom feltöltést és elég rendesen büntetnek is érte.(ennyit a szabad internet használatról)Biztos ott is vannak akik kijátsszák ezt,de a többség megvásárolja, itt nálunk mindez fordítva van.Magyarországon egy felmérés szerint az otthoni felhasználok 70 %-a illegális szoftvert használ!Még a céges gépeken is előfordul...usában ez az arány éppen fordított.
  • [HUN]FaTaL
    #31671
    "de abból is lehet akár, ha túl sok van?"

    Abból nem, azon kívül, hogy foglalja a helyet. A lapozót érdemes másik HDDre rakni, ugyanazon a vinyón másik partícióra értelmetlen.
  • fery02
    #31670
    Lapozófájl mérethez érdemes hozzányúlni?
    Nem kikapcsolni akarom, isten őrizz, csak pl alapból azért 6 GB-ot beállítani magának szerintem durva 4 GB RAM mellé.
    Azt hallottam, hogy érdemesebb fix méretűre beállítani, csak mérethez nem tudom hozzányúljak-e. Abból tudom, hogy baj lehet, ha kevés van, de abból is lehet akár, ha túl sok van?

    Emellett lényeges, hogy lehetőleg a lapozófájl helye gyorsabb vinyón legyen? Mert vettem pár hete egy 1,5 TB-osat, de az lassabban pörög, mint a rendszer lemez. Egyáltalán érdemes-e átrakni a rendszerpartícióról egy külön partícióra ugyanazon a vinyón belül?
  • [HUN]FaTaL
    #31669
    A francot, USAban is warezolnak elég rendesen.
  • aate
    #31668
    win 7- $120 -ért. Az Usa-ban is hisztiznek az ár miatt,mivel ott általában minden szoftvert megvesznek.Még a kisebb alkalmazásokat is pl: DivX pro - képnézegető -videó szerkesztő-vírus irtó progik stb. Nálunk szinte természetes,hogy ezeket letöltjük...vagy illegálisan használjuk.De ha olcsóbban árulnák biztos többen megvennék.
  • exodus2
    #31667
    De nem is magyar pénztárcához mérik... Amúgy pl. win7nél is ha fele áron adnák már megérné megvenni.
  • [HUN]FaTaL
    #31666
    Nem valószínű, nem hasraütés szerűen kalkulálják az árakat.
  • aate
    #31665
    Ilyen akciós volt anno a Win 7 is. Kíváncsi lennék ha a Microsoft féláron adná a termékeit mennyien vásárolnák meg, csökkenne-e az illegális használat?
  • Zan
    #31664
    Valószínűleg nála nincs letiltva,ha állandóan beugrik neki az ablak.
  • exodus2
    #31663
    Ja, csak hétköznap, este 10kor elég problémás 300 km távolságból a megvétele. Amennyit én használom arra elég az illegális is, meg persze nálam még 2003 megy, amire kell, arra tökéletes.
  • bon
    #31662
    Megéri az árát, ha ott lennék szerrtem vennék egy csomagot, anyáméknak jó lenne a laptopra (igaz még a 2007-est se láttam, hogy használták volna 1x is) A saját gépemre meg sajnos felesleges lenne megvenni, mert nekem már kevés a Otthoni/Sulis verzió.

    De a lényeg, hogy aki teheti ennyiért vegye meg, kár illegálisan használni.
  • aate
    #31661
    Félárú Office csomaggal ünnepli a Microsoft a legújabb irodai csomag megjelenését. Az akció csupán egy óráig tart, ám ez alatt 7500 forintért lehet Office-hoz jutni.

    A Westendben található Media Markt elé várja az olcsó irodai csomagra vágyókat a Microsoft. Az Office 2010 akció este tízkor kezdődik, és csupán egy órán keresztül tart. Akinek ez idő alatt nem sikerül megvennie a szoftver otthoni és iskolai felhasználásra szánt verzióját, az később 15 ezer forintért vásárolhatja meg.

    A szoftver mellett egy új Windows 7-tel telepített és Office-szal felszerelt Lenovo S10 netbookot is leáraznak a megjelenés alkalmából. Az Atom processzoros apró gépet 75 ezer forintért lehet beszerezni a rendezvény ideje alatt.
  • [HUN]FaTaL
    #31660
    Tiltani hogyne lehetne, alapból is tiltva van.