46641
  • bon
    #32062
    Beéptett lemezkarbantartó és töredezetségmentesítő.
  • Jim Morrison
    #32061
    milyen rendszerkarbantartó programokat ajánlotok?
  • [HUN]FaTaL
    #32060
    Ha a játék támogatja akkor alt+enter.
  • bon
    #32059
    Elvileg alt+enter megnyomásával
  • Silius
    #32058
    Sziasztok
    Az meg lehet win7 alatt oldani, hogy pl. futtatok egy teljes kijelzős játékot, és én azt akarom, hogy ne teljes kijelzőn mennyen, hanem ablakban fusson?
    Full HD monitor, a játék régi (menüben max. 1280x1024, nincs ablak üzemmód)
  • morcosqtya
    #32057
    rendben, köszönöm, ez lesz szerintem. Remélem nem akadékoskodnak...
  • MerlinW
    #32056
    Még ha nyilván is tartanák, Te vagy én, mint - jelen esetben - otthoni felhasználók senkit sem érdekelnek. Nem belőlünk él a cég, hanem nagyvállalatokból, akik milliókat pengetnek a szupportért és százas-ezres nagyságrendekben vásárolják a termékeket.

    Tehát még ha tudnák is mire keresel a guglin, a kutyát sem érdekli, hiszen - nyersen fogalmazva - egy senki vagy számukra:) Az összeesküvés elméleteknek akkor van értelmük, ha van mitől félned:)
    Különben is, max a kormánynak és a hatóságoknak adhatnák ki az adatokat, ha vannak.

    Tehát alaplapcsere, aktiválás próba, ha nem sikerül, telefon, udvariasan elmondod mi a pálya, nénibácsi nyom egy gombot, örülsz, aktiválsz. Max 10 perc az egész.
  • morcosqtya
    #32055
    bocsánat.
  • bon
    #32054
    Nagyon eltértünk a témától. Egyre inkább egy összeesküvés elméletekkel foglakozó topicba tartozik a téma, térjünk vissza a Windows 7-hez.
  • [HUN]FaTaL
    #32053
    dehogy nézik
  • morcosqtya
    #32052
    Szerintem igen... :))
    Nézik mikre keresel a guglin, milyen lapokat látogatsz, miket töltöttél le, melyik cellát használja a mobilod, mikre fizetsz elő, mi az IP címed stb stb..
    A nagy testvér mindig figyel!!!!

    (nem tudom, de én nagyon paranoid vagyok)
  • [HUN]FaTaL
    #32051
    És ezt az MS honnan tudja? Szerinted mindent nyílvántartanak?:D
  • morcosqtya
    #32050
    Csakhogy az a lap bejelentetten megsemmisült, papíron már nem is létezik, hibás.
    (gyakorlatilag meg felrak rá egy nem jogtiszta új XP/W7-et.. amit aktiváláskor ellenőriznek melyik laphoz tartozik, és hopppsz... ))
  • [HUN]FaTaL
    #32049
    "2. Win7-et rak fel a régi lapomra.. gondolom ez már cinkes lenne... nem? (miután az én új lapomhoz társították a régi licenszemet.. ahhoz a laphoz fog egy új win7 tartozni megint? "

    Ez miért lenne cinkes? Egy géphez vehetsz 2 OS-t.
  • morcosqtya
    #32048
    hmm.. köszi.
    És ha az a felállás, hogy azt az alaplapot az öcsémnek odaadom (a régit), és netkapcsolatot létesít, majd

    1. XP-t rak fel. Van-e ebből valami ütközés? (látják h mégis működik a lap) vagy ez már túl paranoid? :))

    2. Win7-et rak fel a régi lapomra.. gondolom ez már cinkes lenne... nem? (miután az én új lapomhoz társították a régi licenszemet.. ahhoz a laphoz fog egy új win7 tartozni megint?
  • [HUN]FaTaL
    #32047
    Nem kérdeznek azok semmit leaktiválják azt kész :D Ismerősömnek az 5. gépén van ugyanaz az XP home.
  • bon
    #32046
    Én jelenteném, hogy bedöglött az alaplapom és csak más fajtára tudták kicserélni, így járható útnak tűnik az újraaktiválás.
  • morcosqtya
    #32045
    Na UGYANEZT mondta nekem ismerősöm is aki hardverszaküzletben dolgozik és gépeket rak össze.. "ne aggódjak, lehet h menni fog az újon is"..
    ???
    "LEHET HOGY"...
    Na ez most akkor ilyen random szerencse dolog, alaplapi chipkészlettől függ, hogy éppen hogy aludt, vagy mi??
    Amilyen szerencsém van nálam tutira nem megy majd az újon... :(((
  • MerlinW
    #32044
    De, jó kifogás (füllentés, de belefér, nekik aztán teljesen mindegy).
    Újraaktiválják, de sokszor új alaplappal is lehet aktiválni.
    Nekem is van OEM-em ami már harmadik gépen dolgozik.
  • morcosqtya
    #32043
    Én is ilyet vettem (DVD papír tokkal), ehhez az alaplaphoz.
    Ha jövőre az egész gépet cserélem, akkor úszott a jogtiszta win7-em is?? Vegyem meg újra??
    És ha jelentem, h tönkrement az alaplapom?? Vagy ez nem "kifogás"?.. :)))
  • ac
    #32042
    Kedves goofy1984 csak most volt időm kipróbálni amit irtál de mostmár működik.Köszönöm szépen a segítséget.
  • bon
    #32041
    Alaplap csere minősül új gépnek. Kivétel ha dobozos változat.
    Az OEM Rendszerépítőknek verzióhoz nem tudok mit hozzá fűzni, nem egyszer vásároltam ilyen változatott, de a nem tudok speciális felhasználói megkötést. Az biztos, hogy nem külön kértem, hanem ilyet hozott a kiskereskedő, barna színű papír csomagolásban. Nem tudom van e különbség a "sima" OEM és a Rendszerépítő között. A "sima" OEM vásárlása esetén egy dvd tokost telepítőt kaptam amire egy papír tok volt ráhúzva.
  • Carmang
    #32040
    Helló!
    Gép cserén gondolkodom, és vele egy 7-es beszerzésén. Különböző pletykákat hallottam, az oprendszer licenszéről, neten kutatva sem jutottam sokra a tisztázásukban.
    Szóval a kérdéseim:
    - csak az alaplap csere minősül "új gépnek", azaz a licensz megszűnik rá, vagy egyéb hardverelemek is?
    - az "OEM Rendszerépítőknek" verzióról olvastam érdekeset: akkor nem érvényes az ilyen licensz, ha a gépet saját magamnak rakom össze?
  • Jim Morrison
    #32039
    reinstalláltam...
  • Jim Morrison
    #32038
    nem megy. ebből win reinstall lesz. >.<
  • bon
    #32037
    Az még nem feltétlenül gond, hogy a recovery konzolon és a Windows alatt más a betű sorrend.
    Rendszer visszaállítást próbálnék meg ha lehetséges egyáltalán.
  • bon
    #32036
    Azért akad néhány 120Hz-es Lcd is a 3D-s képmejlenítés miatt.
  • bon
    #32035
    Rakd fel a monitor driver-t, felbontásnak meg a gyári natívot kell beállítani.
  • Jim Morrison
    #32034
    azt nem mondtam, hogz auslogics regdefragolni akartam, ami az tisztítás előtt létrehozott egy system restore pointot, majd újraindult a gép és ekkor kaptam a bsodot.
  • Jim Morrison
    #32033
    Hali !
    Nagy szarban vagyok :D nem akar elindulni a gépem. A Startup Repair sem tud mit kezdeni vele. megnézem még miket lehet csinálni és kijön egy system recovery option abalak. Choose a recovery tool, majd alatta azt írja : Operating System: Windows 7 on (D:) Local Disk
    Szerintem itt van a hiba, ugyanis a windows a C meghajtón van. Most hogy mondjam meg neki, hogy a c n van te kis lökött a win nem a D n ?
  • [HUN]FaTaL
    #32032
    Új monitorok 60hz-esek, és egyébként is lcdnél teljesen mind1.
  • Beyond silence
    #32031
    Tettem fel, hülye azért nem vagyok. Ati catalystban állítva talán szebb 1280x960-on, lehet csak 1600x-os felbontás után nézve tűnik kicsit életlenek. A 75hz-et viszont nem eszi, ha arra állítom átdob 1280x1024-be... ötlet? köszi
  • [HUN]FaTaL
    #32030
    Tegyél fel VGA drivert...


    1680x1050et használok, azért ugye nem gondoltad komolyan, hogy a win7 nem támogatja a szélesvásznú felbontásokat?:D
  • Beyond silence
    #32029
    Ki milyen felbontást használ win7 alatt? Én most váltottam, egy 19'-os, 16:9-es monitorom van, az alap 1600x-os felbontáson torz összenyomott a kép. Vistán 1280x960-as volt a tökéletes, de itt az némileg életlen. KÖSZ
  • Doomista
    #32028
    Megpróbálom köszi.
  • bon
    #32027
    Harmadik képre ezt találtam: link
  • Doomista
    #32026
    Sziasztok!

    Van egy kis problémám a csudába is!

    Képek a hibákról:
    Kép 1
    Kép 2
    Kép 3

    Szóval az a helyzet, hogy 2-3 naponta leáll az egyik este vagy reggel a rendszerem de mondjuk az eseménynapló mutatja, azt hiszem most az a 8:28:38 időpontos lehet a ludas...Megnéztem a hardwareket, de nem láttam semmi fajta hibát, például nem lóg ki a videokártya az alaplapból, rendesem tudtam tegnap és ma éjfél után is internetezni, játszani, nem volt semmi gond, de úgy látom 3 féle hibát ír ki az eseménynapló naponta vagy 2-3 alkalommal...esetleg van ötlet? Gondolkodtam a rendszer újrarakáson :S Help me pls!
    Meg még ami talán tud segíteni, hogy van ez a Hijackthis program, azt lefuttattam és csomó svchost.exe fájlokat mutat a naplója, X-szel jelöli az elemző oldala, vírusra gyanakodtam így jó pár programot lefuttattam, de végül kiderült hogy valami windows 7 hiba, de gondoltam hát ha ez a windows hiba, vagy nem hiba játszik ebben szerepet...Help me!
  • orangutan
    #32025
    nem volt telepítő cd elérhető közelben, de megpróbálkoztam vmi rendszer visszaállítással, és igy rendbe jöt minden, kb 1 nappal visszaállt ,és igy az a beállítás is aminél az ékezetet beadtam.
    azért köszi a segítséget:)
  • mióka99
    #32024
    Sikerült az IconPackager Managerrel! Ezer köszönet!!!!
  • mióka99
    #32023
    Egy oldalról töltöttem le a témát. Teljes témát, tehát háttér, ikon, minden. Akkor visszaállítottam alapra, de az ikonok olyanok maradtak. Letöröltem tegnap a téma mappáját és most aminek olyan volt az ikonja mint a törölt téma azoknak mind olyan az ikonja mintha ismeretlen kiterjesztésű fájl lenne... Így még rosszabb. :-(