46641
  • [HUN]FaTaL
    #32102
    Az svchostban a servicek futnak így hiába nézegeti.
  • kirol
    #32101
    Érdekes, most frissítettem W7-et újraindításkor most nem csinálta a leírtakat.
  • ba32107
    #32100
    Köszi megcsináltam
  • bon
    #32099
    google-be beírod, első microsoft-os találatot letöltöd elindítod és mutatni fogja, hogy az svchost-ot milyen folyamatok használják így találn kideríthető, hogy melyik programod fogja a gépet.
  • Bal0924
    #32098
    codec az avi-s filmek lejátszásához, és a videók konvertálásához..
  • kirol
    #32097
    Az mi?
  • Bal0924
    #32096
    Asszem csak a divx van fenn más nem.. ha jól tudom..
  • bon
    #32095
    Codec pack van fent? ha igen akkor töröld, hátha megjavul.
  • bon
    #32094
    Process explorer programmal nézd meg
  • Bal0924
    #32093
    Segítség!

    A Windows Média center a TV tunnerremet rendesen befogja, de a kép lilás-fekete.. van megoldás?
  • kirol
    #32092
    Vagy 1 hete az svchost.exe 60-80, néha 90%-on viszi a 3,8 Ghz-re húzott Core 2 duo-mat.

    Ennek mi a magyarázata? És nem hagyja abba.
  • bon
    #32091
    Windows update naplóját kell megnézni ott írja, hogy melyik frissítéssel vannak gondjai, de a vezérlőpult/windows update alkalmazásnál is írja a sikertelenség okát. LEszedni meg nem kell a frisístést, mert nem bírja feltenni, minden leálíltáskor újra próbálja ami sikerül is és a bekapcosláskor a konfigurálásnál nem jön össze neki valami. Azt tudod tenni, hogy a problémás frissítés telepítését nem engedélyezed a Windows update alkalmazásban és el is rejted a frissítést, hogy ne figyelmeztetsen (nem ajánlott dolog). Jobb megoldás, hogy a naplóban a problémás frissítésnél lévő hibakódra rákeresel.

    De javítást ként mint drasztikus megoldás műkődhet, hogy a Windows update szolgáltatás leállítása után a Windows mappában lévő SoftwareDistribution könyvtárat törlöd majd újra indítod a Windows update szolgáltatást és kézzel indítasz egy frissítés keresést.
  • ba32107
    #32090
    Üdv, segítség kéne. Ma reggel volt windows frissítés. Kikapcsolásnál telepítette a frissítéseket, minden rendben. Miután beértem melóba és bekapcsoltam a gépet, a login ablak előtt futott egy "windows frissítések konfigurálása" dolog. 0%-on állt kb 5-10 percig, majd azt írta, hogy a frissítések konfigurálása nem sikerült, módosítások visszavonása. Ezekután rendesen bejelentkezett windowsba. Leállítottam még egyszer, ugyanúgy telepítette a frissítéseket, majd a login képernyőnél megismétlődött az egész. Tudtok segíteni? Mitől lehet ez? Ha nem tudom megoldani, akkor hogy lehet kideríteni, hogy melyik volt a legutolsó frissítés, és leszedni? Windows 7 Ultimate-et használok, és sajnos most nincs időm itt munka közben tesztelgetni és újraindítgatni, ezért kérdeztem itt. Előre is köszi.
  • MerlinW
    #32089
    CCleaner, esetleg WinTools.net
  • bon
    #32088
    Nem talál megoldást az internet?
  • newil
    #32087
  • orangutan
    #32086
    ha lefuttatom a hibakeresöt, akkor egy ien üzenetet kapok:
    "Windows couldn't auomatically bind the IP protocol stack to the network adapter."
    nekem ez nem sokat mond, de hát ha vkinek igen, h merre lehet a gond a wlannal:)
    köszi
  • newil
    #32085
    Heló mindenkinek lenne egy mostanában miden indításkor jelentkező hibám.
    Tud-e valaki erre megoldást?


  • bon
    #32084
    vezérlőpult/eszközkezelő/usb vezérlők, ott a megfelelő usb gyökérhub-on jobb gomb tulajdonságok energiagazdálkodás füll
  • grebber
    #32083
    Külső USB-s házba raktam a HDD-met.
    Ki van kapcsolva az a funkció hogy ha nem aktívak a HDD-k akkor kikapcsolja őket.Nos ha kis ideig nem használom a külső HDD-t az lekapcsol. A gépben lévők nem.Van valami USB-s energiagazdálkodás is?Ha igen mi a megnevezése?
  • MR ME
    #32082
    ez tényleg érdekes akkor :(
  • bon
    #32081
    Furcsa hiba, én most kipróbáltam a progit amit írtál, felraktam újraindítottam a gépet és rögtön színsémát állított a program első indításánál, majd bejött a program ablak, tehát gond nélkül működött.
  • MR ME
    #32080
    hali

    kérdésem a következő, magictune premium 3.0.5 win7 64 bit, felinstallálom, de mégis azt írja h "this computer system does not support" és nem tudom használni, erre vkinek van vmi ötlete? installáltam már rendszergazdaként meg minden anyám kínja, de mégse jó :(
  • SötétBarom
    #32079
    Nincs meg az az őszinte öröm :DDD
  • bon
    #32078
    Nagyon helyes
  • SötétBarom
    #32077
    Vettem egy eredeti win7et.

    O_O
  • [HUN]FaTaL
    #32076
    Bocs, ezt nem is figyeltem a másik topicban, azt hittem oda kattintottál. :)
  • grebber
    #32075
    Tárgytalan csak a fehér felületre kellett volna klikkelnem!
  • grebber
    #32074
    Vettem egy HDD-t és szeretném a lemezkezelőben particionálni.
    Itt e képen nekem melyiket kell választani??
    (Azért kérdem meg fogalmam sincs melyik mit takar)
    Az a célom hogy simán az egész 1 partíció legyen.

  • bon
    #32073
    Én csak a wlan drivert szoktam telepíteni, a kezelő progit nem, jól elboldogul a Windows 7 saját progija is.
    Hiba keresés miatt szerintem nézd meg az Eseménynaplót, hátha írja, hogy miért blokolja az usb-s eszközt.
  • orangutan
    #32072
    ha Wlant akarok használni win7 en, akkor elég a driver, és a win7 fogja tudni kezelni a netet, vagy telepitsem a programot amit mellékelnek az usbs wlanhoz, és azt kéne beállítani nagy nehezen? mert 2 különbözö usb-s Wlant is próbáltam, és egyikkel sem tudok netet csinálni, pedig mindkettöhöz leszedtem a win 7 es drivert, de ennek ellenére nem látok semmien hálózatot, mert a wlan kapcsolat vmi miat "disable", és ezen nem enged változtatni.:S a programokban, meg ugyanezt tapasztalom, h meg sem jelenik semmien hálózat.
    mivel kéne próbálkoznom? már amit tudtam végignéztem, de semmi, és szerintme az usb-s wlanok jok , driver is, de vmi blokkolja öket. és tüzfalat is kikapcsoltam, szal nem az:S
    vki segitsen lécci, mert nagy szükségem lenne rá
    köszi:)
  • krisz940122
    #32071
    aha be volt kapcsolva h kikapcsolhassa a gép h energiát takarítson meg :) ezer kösz
  • baly0217
    #32070
    nem tom xD csak sokan mondták hogy itt segítőkész emberek vannak
  • krisz940122
    #32069
    aha köszi
  • bon
    #32068
    Nem hiszem, hogy valaha is ellenőrízné valaki, hogy te vagy egy bolt szerelte összes és telepítette fel az OEM Windows-t, így nem lehet gond.
  • bon
    #32067
    Ha otthagyod akkor energiatakarékossági szempontokból kapcsolhat ki, nézd meg az eszközkezelőben a hálókártya tulajdonságainál az energiagazdálkodást. (mondjuk nálam engedélyezve van, hogy kikapcsolhatja, de nem szokta) De szóba jöhet még az is, hogy betárcsázós (pl adsl) neted van és úgy van beállítva, hogy bizonyos tétlenség után bontsa a kapcsolatott.
    Más ötletem jelenleg nincs.
  • krisz940122
    #32066
    az miért van, hogy csatlakozok az internetre és gyorsan problémamentesen csatlakozik is. netezek (5 megás t-online) ezzel nincs is baj mert jó gyors a net, de ha úgyhagyom a gépet h csatlakoztatva van a net akkor egy idő után magától megszakad a net. ez akkor az idegesítő ha megy a skype vagy vmi más akkor kijelentkezik. a kábelekkel nincs gond, mert amúgy jó a net. csak ha itthagyom és nincs használva akkor megszakad. ez mitől lehet? olyan is előfordult már (csak egyszer kétszer) hogy netezés közben szakadt meg. előre is köszi a segítséget.
  • Carmang
    #32065
    Helló!
    Az OEM Rendszerépítőknek a "sima", bolti változatot értettem (a másik OEM verzió a "nagy számítógépgyártóknak" van, Dell, HP, IBM, mittomén... másmilyen licenszelési feltételekkel, de ez most nem érdekes).
    Egyébként emiatt a cikk miatt kérdeztem ezt meg:
    http://www.zdnet.com/blog/bott/is-it-ok-to-use-oem-windows-on-your-own-pc-dont-ask-microsoft/1561

    (az meg külön érdekes, hogy pl az Akvában nem is lehet, csak OEM verziós 7-est kapni)
  • [HUN]FaTaL
    #32064
    Akkor nincs.
  • Silius
    #32063
    Sajnos nem, más megoldás esetleg?