46641
  • aate
    #33067
    Jó kis konfig....
  • aate
    #33066
    A személyes mappák áthelyezése (dokumentumok, képek, zene...stb.)

    A személyes mappákat át lehet helyezni a Windows 7-ben, ahová szeretnéd. A Start Menü-ben kattints a felhasználónévre, ez megnyitja a jelenlegi felhasználó személyes mappáját. Kattints jobb gombbal az áthelyezni kívánt mappára, és kattints a Tulajdonságok (Properties) parancsra. A megnyíló ablakban kattints a Hely (Location) fülre. Itt kattints az Áthelyezés...(Move...) gombra, és a megjelenő ablakban add meg a helyet, ahol a fájlokat ezután tárolni szeretnéd (ez lehet másik partíción, másik drive-on vagy akár hálózati meghajtón is). Ugyanígy járhatsz el a többi személyes mappával is.
  • Evin
    #33065
    A hivatalos oldalon nincs 64-bites kikötés, szóval valószínűleg 32bites. Ha meg a Program Files (x86) mappába lett telepítve, akkor meg biztos.
  • aate
    #33064
    1. Ha a dokumentum parancsikont rögzíted akkor az tálca intézőn jobb klikk és ott lesz bent a mappa nem külön a tálcán.
    2. A Windows 7-ben a Windows Intéző (Windows Explorer) alapesetben a Libraries-t mutatja, a Dokumentumok, a Képek, a Zene és a Videók könytárat. Ha szeretnél másik kezdő könyvtárat a Windows Explorer-ben, akkor a következőt kell tenned. Kattints jobb gombbal a Taskbar-on lévő Számítógép (Computer) ikonra. A megjelenő menüben kattints jobb gombbal a Windows Intéző (Windows Explorer)-re, és válaszd a Tulajdonságok (Properties) lehetőséget. A megjelenő ablakban a Cél (Target) mezőbe írd be a Windows Intéző (Windows Explorer) kezdő könytárát:
    %windir%\explorer.exe C:\Könyvtár
    ahol a Könyvtár annak a könyvtárnak az útvonala, amelyet szeretnél kezdőkönyvtárnak beállítani (tehát bármelyik könytár beállítható az Intéző kezdő könyvtárának). Ezenkívül itt van néhány speciális kezdőkönytár:
    Számítógép (Computer)
    %windir%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}
    Dokumentumok (Documents)
    %windir%\explorer.exe ::{450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103}
    Hálózat (Network )
    %windir%\explorer.exe ::{208D2C60-3AEA-1069-A2D7-08002B30309D}
    És ha vissza szeretnéd állítani az eredeti könyvtárat:
    Könyvtárak (Libraries)
    %windir%\explorer.exe
    Ha készen vagy, nyomj OK-t.
  • vandyke
    #33063
    Úgy tudom ebben nincs 32 vagy 64 bit-es verzió. Persze lehet, hogy én tévedek.
  • Carmang
    #33062
    Helló!
    Friss Windows 7 Home Premium felhasználó vagyok :)
    Kérdéseim:

    -Hogyan lehet egy mappát a gyorsindítóba rakni? XP-n úgy ment, hogy a mappát kiküldtem az asztalra parancsikonként, majd azt behúztam a gyorsindító sávba. Most 7-nél az van, hogy ha behúzom a parancsikont, akkor a gyorsindítóban a Windows Intéző ikon jelenik meg, és az alapból a Könyvtárak nevű dolgot hozza fel. Nekem olyan ikon kellene, hogy egyből az adott mappával nyitja meg az intézőt.

    - Hogyan tudom a Dokumentumokat egy másik meghajtóra átmásolni, úgy hogy ezentúl az legyen az alapértelmezett Dokumentumok. XP-nél még valami "Cél megadása" volt Dokumentumok mappán végrehajtott jobbklikk-menün belül.
  • skate00
    #33061
    üdv kéne egy kis help,
    Lehetséges olyan játékot futtatni Win7 en, ami win98, xp, re lett tervezve, és nemis támogat újabbakat, hiába pipálom be a tulajdonságokban hogy Kompatibilitás XP s3, nem megy a game, pedig csak ez lehet az oka, vmi segítséget várok, Pls help
    Am konktrétan a Rainbow Six:Rogue Spear-ről lenne szó, ha jól tudom 2000 es kiadású.
  • bon
    #33060
    Én meg ma vettem 12gb memóriát, új konfigom az aláírásomban.

    A programok futtnak gond nélkül, gyorsabb is az oprendszer, driver is van már jó ideje, tehát egyértelmű, hogy 4gb vagy több ram esetén 64bit-es oprednszer kell.
  • [HUN]FaTaL
    #33059
    "mert ugyanúgy 2gb lesz a 32bit process korlát"

    64biten 3gb a korlát a 32bites processeken :)

    Nincs driverhiány, régi programok közül ugyanazok futnak mint 32biten.
  • klezzz
    #33058
    4gb patch

    Én most vettem +2 gb ramot és felraktam ezt a patchet win7 32 bitre és ki tudom használni a teljes 4 gb ramot pl.:2 program egyszerre egyenként használ 1,7 gb ramot. 64 bitnek akkor van értelme ha a programok is 64 bitesek amiket futtatsz, mert ugyanúgy 2gb lesz a 32bit process korlát.

    Vagy mondhattok más előnyt is ha van 64 bitnek a nagyobb helyszükséglet, driverhiány, wow futtatás lassúság, nem futó régi programokon kívül :)
  • balcsi70
    #33057
    Okés köszöntem.
  • Evin
    #33056
    Ahogy látom Vistát adnak hozzá. Még szép, hogy menni fog a Win7.
  • balcsi70
    #33055
    Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy ezen a gépen kép csak 2Gb ram-al menne a Win7? Köszöntem a választ.
  • bon
    #33054
    Kábelnetes IP legtöbbszőr Fix a szolgáltató álltal beállított. De amúgy IP megújítás: parancssor indítása, majd ipconfig parancs megfelelő paraméteres használata. pl. ipconfig /renew
  • Humesz
    #33053
    Hali!

    Win 7 alatt hogy tudok kábelnetes IP megújítani?
  • Metwork
    #33052
    Nincsenek felhasználók csak gépnevek:)

    De kiválasztottam, hogy hálózat és így már enged a D-re dolgozni
  • bon
    #33051
    Biztonság füll is rendben van a megosztott mappán? pl. minden felhasználónak van teljes hozzáférése?
  • Metwork
    #33050
    Hogy lehet átrakni más mappára a win alapértelmezett megosztási könyvtárát?
    Mert a win7-es gépre tudok másolni és törölni abba a könyvtárba, de abba nem amit megosztottam, pedig minden engedélyezve van.
  • dregnarr1 #33049
    2.2.5-ös RemoveWAT-ot tegnap, 3. rearm vége előtt 1 nappal nyomtam be, eddig jól működik, frissíteni is tudtam.

    Később lehet, hogy beszól majd?
  • Armagedown
    #33048
    a RemoveWat nem jó , próbálj rendszer visszaállítást , ha nem sikerül akkor marad az újratelepités
  • bon
    #33047
    Az Adobe indesign az 32 vagy 64bit-es?
  • vandyke
    #33046
    Sziasztok,

    Tanácsot szeretnék kérni. 64 bit-es Win7-es gépről lenne szó, amibe egy i7-es proci és 4 GB RAM dolgozik. Adobe Indesign-ban ha pdf készítésre kerül a sor több esetben előfordult, hogy OUT OF MEMORY üzenettel lefagy a program. A RAM-ok ellenőrizve lettek, azzal nincs gond. Mi okozhatja? A válaszokat előre is köszönöm!
  • dregnarr1 #33045
    Üdv!
    Feltettem RemoveWat-ot, működik is, viszont feladatkezelőben megjelent taskeng.exe. System32-ben van, elvileg épp a feladatkezelőt működteti. Utóbbi azért is érdekes, mert taskmgr.exe, ami eddig is volt (és most is) szintén ugyanerre van.

    Elvileg a forrás, ahonnan az alkalmazást szedtem rendkívül biztonságos, mégis érdekes, hogy épp most jelent meg ez a plusz sor.

    Vaklármázok, vagy hallottatok már ebből fakadó gondból?

  • bon
    #33044
    Internet explorer-nél, eszközök/internetbeállításpk kapcsoaltok füll mindig az alapértelemezett kapcsolatott tárcsázza opciót ki kell pipálni.
    De a legjobb megoldás egy Router bezserzése.
  • V Domino #33043
    Hello!

    Internetszolgáltatót váltottam nemrég,azóta az a gondom,hogy bekapcsolás után nincs automatikusan internet,hanem kéri a szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszót.

    Hogy lehet beállítani,hogy ne kérje mindig,mert már piszkosul unom.
  • Balumann
    #33042
    Töltsd le az EasyBCD nevü programot, abban vissza tudod állítani az XP -t (meg bármit be tudsz állítani, ami ezzel kapcsolatos szinte).
  • magzimilian
    #33041
    megcsináltam, de most meg az xp-t nem tudom előhozni... probáltam helyreállítani, de amikor kérte az xp jelszavát, nem fogadta el azt, amit bejelentkezéskor szoktam beírni. milyen módszerrel tudom visszahozni az xp-t vagy a rendszerválasztó ablakot?
  • bon
    #33040
    Windows 7 telepítő lemez berak, majd rendszer helyreállítás funkción belül a indítás helyreállítását kéred.
    Aero-hoz meg kell egy megfelelő vga, megfelelő driver-el, de lehetséges, hogy az élmény index-et is futtatnod kell.
  • magzimilian
    #33039
    helo
    van 1 kis gondom remélem valaki tud segíteni:
    2 op.rendszerem van 2 particion (xp-ez volt fent előbb, majd később a win7), de újra kellett húznom az xp-t, és eltűnt az op.rendszer választó ablak, magyarul nem tudok belépni a win7-be. hogyan tudnám megint használni a win7-t?
    (win7-ben nincs aero, van valamilyen megoldás hogy legyen?)
  • bon
    #33038
    4gb-nál már kell a 64bit-es oprendszer.
  • [HUN]FaTaL
    #33037
    4GB igen, aztán vond le belőle a VGA memóriát is mert azt is meg kell ám címezni :)
  • Zoli007
    #33036
    Hát tehetsz te bele 8 GB is, de csak 3,X-et fog belőle látni.
  • Met
    #33035
    Sehol, de azt se, hogy 64 bitest akar, a másik, hogy itt MaxRAM(32-bit) 4GB van az összes verziónál
  • Zoli007
    #33034
    Hol látsz te itt 32 bitet?
  • Met
    #33033
    A 32 bites win7 támogatja a 4GB ramo-ot?
  • bon
    #33032
    Új gépre meg pláne egyértelműen Windows 7.
  • Ati810
    #33031
    Rendben akkor az új gépemre már azt rakok.
  • bon
    #33030
    Egy jó tanács,a programokat jobb egérgomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval telepítsd és nem lesz gondod.
  • bon
    #33029
    Windows 7 jól kezel 4gb vagy annál sokkal töb memóriát is. A Windows 7 memória kezelése nem összehasonlítható az XP-vel, így azon se kell meglepődni, hogy alapból a memória jelentős részét kihasználja, de ha játékra vagy nagyobb memória igényes alkalmazásra kerül a sor akkor felszabadítja a memóriát. Játékra is alkalmasabb a Windows 7, az XP már elavult oprendszer.
  • Tuvok #33028
    Úgy kezdődött, hogy szerkeszteni akartam egy jpg fájlt, de az Mspaint nem indult el, merthogy nincs hozzá jogosultságom .
    A C: -n semmit nem tudtam csinálni, magával az Mspaint.exe-vel sem indult el, jogosultság híján . Engedélyeztem azt a rendergazda fiókot, de azzal se tudtam elindítani, a Biztonság beállítások meg nem igazán egyértelműek (addig még csak bele sem léptem oda), de álállítani sem sikerült semmit, szintúgy jogosultság híján .
    Majd vissza letiltottam a Rendszergazda fiókot, de a sajátomban már a netre se akart csatlakozni, 771 vagy 711 kód miatt, távoli elérés szolgáltatás nem indult el időben, vagy ilyesmi . A hibaelhárítás nem talált semmi hibát .
    Mivel elég fapados még a W7-em, így egy óra alatt újraraktam az egészet, és most működik minden jól, de a C: -n továbbra sem enged pár dolgot, például ha a Program Files mappában van egy program profilja, nem a Roamingban, akkor minden újraindításnál visszaáll alapra, tehát oda nem tud írni . Írásvédettséget levettem, de jogosultság még mindig nincs .