46641
  • Razero
    #33827
    Még egy kérdés:
    Eddig S1 es készenléti állapotban volt a gépem, de most átraktam S3 asra, és most az előbb említett külső HDD, konkrétabban Samsung S2 Portable, amikor készenléti üzemmódba rakom, akkor elkezd pittyegni.
    Gondolom azért, mert hirtelen áramtalanítja ilyenkor a gép, de nem tudtok erre valami megoldást, h ne pittyegjen??
    Előre is kösz
  • Razero
    #33826
    Helló!
    Hogyan lehet azt beállítani, hogy ha csatlakoztatok egy eszközt, jelen esetben egy egy külső HDD-ről van szó, tehát mindig csatlakoztatva van, de ha bekapcsolom a gépet vagy felébresztem készenléti állapotból, akkor mindig felugrik az automatikus keresés vagy miafene(amikor lehet választani, h zenék lejátszása, mappák megnyitása, stb...).
    Ezt hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne csináljon semmit és az ablak se ugorjon föl?
  • bojti
    #33825
    Másik kérdésem :
    Az új flash player beta 64 biten mennyire stabil , használható ?
  • bojti
    #33824
    Sziasztok !
    Nemsokára újra akarom rakni a rendszert ( 64 bitre váltok ) . Nem akarok hosszan visszaolvasni , mikorra várható az SP1 végleges kiadása ?
    Mintha januárra ígérték volna . Mert akkor várok pár hetet
  • [HUN]FaTaL
    #33823
    Link1
    Link2
  • bon
    #33822
    Azonos számítógépek "kolonózására" szolgáló Microsoft alkalmazás, de annyiba eltér a ghost-tól, hogy gyári alap állapotra állítja vissza a vele lezárt gépeket, így az azonosító számok, gépnevek eltávolításra kerülnek (így azonosság elkerülhető a hálózaton) és az első indítás során kerülnek megadásra kézzel, vagy egy előre konfigurált fájl alapján. Én Xp-s oprendszer esetén használgatom csoportos telepítések alkalmával.
    Windows 7 esetén a Windows\system32\sysprep könyvtárba található
  • MeTaL
    #33821
    Azt tanácsolta valaki, hogy a Sysprep nevű programmal próbáljak meg image-t csinálni a rendszerről ( sima ghost helyett ) különben az általam leírt furcsa dolgok ( login betöltési problémák ) előfordulhatnak. Azt már nem tudták megmondani, hogy mi az a program mire való, ti tudtok mondani valamit ezzel kapcsolatban? Mi az a Sysprep, mire való?
  • [HUN]FaTaL
    #33820
    Esetleg próbáld meg itcafé -> moonman
  • bon
    #33819
    Miért nem írod be a problémád a www.technetklub.hu oldalra? Ott akad néhány Win2008 server üzemeltető Rendszergazda. Nálunk még csak Win2003 R2-es szerverek vannak tartományvezérlőként, Win2008-as szerver mint ftp szerver üzemel csak így nincs jobb ötletem.
  • MeTaL
    #33818
    Ha esetleg valaki tudna mondani egy fasza magyar nyelvű cikket a Windows 2008 Server és Windows 7 profilok/profilok testreszabásával kapcsolatosan cikket azt megköszönném. Konkrétabban a felhasználók profil elmentésével kapcsolatosan. ( nem mentődik el normálisan a profil kijelentkezésről -> nem tölti be normálisan ) kösz
  • [HUN]FaTaL
    #33817
    Mert a boot szektor az elsődleges HDDre kerül mindig. Ha azt kiveszed akkor az szopó.
  • Laczyi
    #33816
    Szia. A válasz: azért mert a boot szektor mindig az elsődleges vinyóra kerül.
  • BIZ0906
    #33815
    "Vajon miért az XP-s hdd-re került a win 7 elindulásához szükséges boot szektor"
    Pontosan!
  • grebber
    #33814
    Egy érdekes probléma áll fent.Lehet egyszerű a magyarázat,de nekem nem világos.

    Ugye volt anno egy hdd-m amin volt XP telepitve és még van is.Nos vettem anno mellé több hdd-t.Szóval egy full új vinyóra feltettem a Win 7-et.
    Amikor bekacsolom a gépet bejön egy panel ahol kiválaszthatóm mi induljon XP vagy Win 7.

    Ez eddig oké is,de minap amikor kivettem a régi vinyót bekapcsoltam a gépet kiírta nincs benne a boot lemez.
    Hiába adom meg azt a vinyót amire tettem a Win 7-et nem jön be.

    Vajon miért az XP-s hdd-re került a win 7 elindulásához szükséges boot szektor vagy mi a fene? Nem értem tényleg.
  • bon
    #33813
    Érdekes nekem se menti, csúnya is lenne, ha a 2x gb helyet szó nélkül elfoglalna a gép, de a beállítások módosítsa: Vezérlőpult\Biztonsági mentés és visszaállítás\biztonsági mentés beállítása végigkatingatod és rá fog kérdezni a mentés időpontjára.
    a hibakódra meg ez írták: link
  • piamania
    #33812
    közben megtaláltam ,hogy hol kell kikapcsolni.
  • piamania
    #33811
    Hibakód: 0x80070002
  • piamania
    #33810
    Kapcsolta be a francos ég.Szerintem alapból be volt kapcsolva.
    Majd ha megint kijön akkor beírom, hogy miért nem sikerül elmentenie.
  • bon
    #33809
    Eseménynaplóban írnia kellene, hogy miért nem sikerül elmentenie, amúgy ott kell kikapcsolni ahol bekapcsoltad, mert a biztonsági mentést nem csinálja magától a rendszer. A nem sikerült mentés meg Teljes jogú Rendszergazda joggal törölhető.
    Laptopot és a gépet meg Croxlink UTP kábellal célszerű összekötni, de még jobb megoldás ha van router-ed, mert akkor jó a sima utp kábel is.
  • piamania
    #33808
    Hello!
    Hol tudom kikapcsolni a biztonsági mentést?Valamiért nem sikerül elmentenie és ez már nagyon idegesít.20 gigaát feleslegesen elvett ezáltal.Vagy miért nem sikerül nekie rendesen elmentődni?
    A másik kérdésem nem ide vág, de ha már itt vagyok akkor megkérdem.Milyen kábellel tudom összekötni a laptopot az PC-vel?Sima usb-usb kábellel?köszi
  • [HUN]FaTaL
    #33807
    Ezért kell mindig külön partíció a rendszernek és a telepített programoknak. :)
  • aate
    #33806
    Hozz létre egy másik usert rendszergazda jogosultsággal próbáld meg ott.
  • RYO21
    #33805
    Megpróbáltam, de még mindig semmi. Újratenni pedig nemakarom a windowst, mert eléggé sok adat van amit, nem szeretnék elveszteni.
  • aate
    #33804
    Nem biztos ,hogy a Vc++ rossz csak telepíteni nem tud , a net keretrendszer meg ebben segíthet....hasonló hiba esetén a microsoft oldalán írják megoldásként, és mivel a 4. a legújabb egy próbát megér.
  • Evin
    #33803
    Valószínűtlen, hogy ettől megjavul, hiszen 2005-ben híre hamva sem volt a .net4-nek.
  • aate
    #33802
    Szerintem próbálj meg egy rendszer vissza állítást, talán valami telepítés okozz kompatibilitás problémát.
  • MR ME
    #33801
    igen, minden alkalommal sajnos, nemvágom h mitől lehet, annyira nem zavaró, csak inkább idegesítő h wtf :)
  • aate
    #33800
    Esetleg még rakd fel az új NET Framework-ot >letöltés link
  • aate
    #33799
    ha bezárod a gadgeteket és újra kirakod akkor is ezt csinálja?
  • aate
    #33798
    Találtam egy hasonló bejegyzést egy másik fórumon hátha segít:

    A hibaüzenetben a VC++ arra utal, hogy VC++-ban írták a programot, ami hibázik, illetve amilyen környezetben hibázik (mert nem lehet tudni)... Ezt nem tudod explicit feltelepíteni, mert ez programozói környezet (úgy értem, ha nem kódoltál VC++-ban, akkor nincs értelme installnak),de lehet kísérletezni pl. kodekekkel. Valami még hiányzik, vagy nem megfelelõ verzió (!) van fenn.
    A runtime könyvtárak (mint a dll-ek) közös használatú függvények gyûjteményei, amiket az eredeti program (alkalmazás) hív meg. Ez elõnyös, de kompatibilitási gondok is lehetnek,

    Tehát utána kéne nézni pl. a kodekeknek, amik fenn vannak (vagy nincsenek), ill. azon programoknak, amik kodeket raknak fel.
  • RYO21
    #33797
    Nem fut semmi ilyesmi.
  • MR ME
    #33796
    arra frissítettem tegnap, elötte is szar volt, utána is az :D
  • lck
    #33795
    Véletlenül nincs fenn az IE9 beta, attól csinál ilyeneket.
  • MR ME
    #33794
    és mit nézzek rajta? :) nem szoktam használni...

    de igazad lehet, az se hoz be egy oldalt se most h nézem, telepítsem újra vagy mi tévő legyek? :)
  • Zoli007
    #33793
    Internet Explorer alatt futnak. Néz körül a háza táján.
  • MR ME
    #33792
    sziasztok

    sztetek mitől lehet az h egyszerűen nem működnek a minialkalmazások? megnyitom, és vagy kb semmit nem rak ki az asztalra vagy ilyen fekete háttér, tök baromságok, elötte volt vmi kompatibilitási hiba üzenet, azt megoldottam, de még mindig nem működnek

    konkrétan ilyeneket csinál:



    vmi ötlet?
  • msstz
    #33791
    Sziasztok,

    mitől lehet az, hogy néha meg-megfagy a rendszer egy-egy pillanatra? Pl. több fület nyitok meg a háttérben az Operában, viszont az adott oldalon akarok görgetni, és megfagy az egész, és Not Responding 1-2 másodpercre. Vagy például a Dropbox épp letölt vmit, feldobja a buborékot, és nem tudok tovább görgetni egy .pdf-et, mert Not Responding.

    Teljesen véletlenszerűnek tűnik, de fogalmam sincs, mi lehet az oka. Ötletek?
  • aate
    #33790
    Előfordulhat,hogy ütközik az office-val feladatkezelőben tiltsd le telepítés előtt.
  • RYO21
    #33789
    Ezt sem birom feltelepíteni.
  • Evin
    #33788
    Ezt próbáld felrakni. Ha ez sem megy akkor rendszergazdai joggal indítsd. Ezen kívül nincs más ötletem.