46641
  • bon
    #33907
    Nem a könyvtárokon/fájlokon múlik, hogy boot-ol e a lemez vagy nem.
  • barmi
    #33906
    A struktúrája nálam is ugyanez :



    de hogy a mappák tartalma is egyforma e azt nem tudom :D

    Az én lemezemen összesen 874 fájl található és 200 darab mappa.
  • eugabesz
    #33905
    jó.
  • [HUN]FaTaL
    #33904
    Mert a boot nem a fájlok között van, nem bootolható ez a lemez. Az istenért, tölts már le egy isot és írd ki, ezt meg dobd a kukába.
  • eugabesz
    #33903
    De semmit sem csinál a fene enné meg,ha választom a dvd-t,hogy onnan töltse a boot-menűt egy darabig elszöszmötöl a bal felső sarokban a kis vizszintes vonal,aztán se szó se beszéd elindítja a windows-t.
  • eugabesz
    #33902
    Így mutatja ha beteszem a dvd-t
  • [HUN]FaTaL
    #33901
    Ebből így nem fogod látni, hogy bootolható e.
  • eugabesz
    #33900
    Nézzétek már meg,ilyen formátumban kell lennie?

  • barmi
    #33899
    W7 alatt érdekes módon nem volt ilyen galiba :D Valahogy automatice ráizzította magát a helyes frekvenciára pedig ezt is használtam már a régi moncsimmal is és ezt sem állítottam vissza a sok eszemmel de itt nem volt gond ebből :D Csak ezzel a nyomi xp-vel szívtam kicsit :D Lol ez az ikszpé :DDD
  • barmi
    #33898
    Ok, Köszi! Ezt írták valakinek egy másik fórumon is .) Máris meglesem ;) Téháiksz!
  • bon
    #33897
    Indítsd vga módban és állítsd át a képfrissítést
  • barmi
    #33896
    Sziasztok!

    Van egy kis bajom :) Monitort cseréltem és az xp betöltése után (kb ötször elhalad balról jobbra a giliszta) az asztal helyett csak fekete kép van ... Az előző monitorom 100 herces volt és szerintem úgy felejtettem a beállítást viszont az új moncsi már nem tud száz hercet. Csökkentett módban van kép viszont ott nem tudom állítani a hercet. A felbontást pedig hiába állítom bármire csökkentett módban nem érek vele semmit mert normál módban minden ugyan úgy marad ahogy előtte volt... Nem lehet ezt valahol átírni csökkentett módban manuálisan hogy normál módban milyen frissítési frekvenciával és milyen felbontáson induljon a rendszer?
  • [HUN]FaTaL
    #33895
    Valami más gond lehet ott, én ilyen lassulást nem tapasztaltam.
  • bon
    #33894
    Összeségében 1gb-ot buksz 32bit-es rendszernél, ha 512mb-os a vga-d (mert 64bit-nél 4gb+512mb a memóriád ha jól van beállítva a gép).
  • bojti
    #33893
    Igen , a bios-ban a Memory remap -ot kellett beállítani . De az a gyanúm vissza megyek 32 bitre . A rendszer érezhetően lassabban áll fel ( kb 10 másodperc ) , a harmickét bites programok ugyanabban a környezetben (vírusirtó etc ) lassabban indulnak . Fájlok másolása gyorsabb , 64 bites programok gyorsabban futnak . Sajnos ezekből nagyon kevés van :S . Win leállás is lassabb . Fél giga a videókártya miatt így kiesik , viszont a 32 bites rendszer 200 mb -al kevesebbet fogyaszt alapból , így max 300 mb-ot veszthetek . Majd ha a legtöbb programból lesz 64 bites akkor váltok .
  • eugabesz
    #33892
    Az a bajom,hogy már telepítettem erről a dvd-ről,hiszen a sajátom is innen van,de most,hogy a kölyöknek akartam feltenni,meglepett.
    Akkor simán hibás lett a lemez..
  • bon
    #33891
    Milyen módon írtad ki? Mert valószínűleg nem boot-olható módon lett kiírva, vagy az image nem volt boot-olható
  • bon
    #33890
    Mi a gond? Telepítés nem bonyoult, particiót törölni kell majd újra létrehozni és formázza magától, boot-olni meg úgy boot-ol mint eddig minden Windows.
  • [HUN]FaTaL
    #33889
    Rossz a dvd, rosszul van kiírva stb. Nem bootolható ezért ugrik át a HDDre.
  • eugabesz
    #33888
    Köszi!
    Telepíteni tudom,de ez el sem indul,így nehéz kicsit...
  • eugabesz
    #33887
    Valószínű.Be tudok állítani egy bios-t,tudom mire való az F8 ,csak az a bajom,hogy elindul a rendszer.
    hiába van elsődlegesnek a cd beállítva,hiába az F8 cd megh. fist boot,bejön a rendszer..rossz a DVD-m?Vagy maga a win7?Rosszul van kiírva?
  • aate
    #33886
    Win 7 telepítése
  • [HUN]FaTaL
    #33885
    Pontosan, tegyél 64bitest.

    #33880: Valószínű nem bootolható a telepítőmédia, esetleg rosszul van beállítva a BIOS. A telepítő bootol és ugyanúgy kell telepíteni mint korábban, van eszköz a partíciókhoz is.
  • eugabesz
    #33884
    Ez megtalálható a FAQ-ban,ellentéttel az én kérdésemmel...tessék fellapozni.
  • djlaczo
    #33883
    Sziasztok

    Nincs valamni hack dvd meghajtora hogy ne pörgesse csak akkor ha én direkten akarok rákattintani? Anno xp alá volt, nem tudom létezik e win7 alatt, köszi :)
  • Ryleh
    #33882
    Köszöm a linkeket!!!
  • bojti
    #33881
    Üdv mindenkinek !
    Megjöttek a ramok , beraktam őket dualba . Bios-ba beállítottam a megfeleő értékeket , fesz , egyéb beállítás . Mégis csak 3.5 gb-ot lát a Win . Az alaplap elvileg 4gb memóriát tud kezelni , ebből is levonódhat a videókártya memóriája (512 mb) ? Mert akkor érthető .



  • eugabesz
    #33880
    Sziasztok!
    Egy tök egyszerű kérdés,de csak úgy hiszem nekem nem egyszerű a válasz.
    Miért nem tudom úgy kezelni a telepítést,mint eddig?Hogy lehet egyáltalán formázni egy partíciót?Miért nem boot-ol,a hagyományos értelemben?
  • [HUN]FaTaL
    #33879
    Szintén emiatt nem használom, egyébként jó vírusírtó.
  • lck
    #33878
    Nekem egyetlen gondom van vele, ami miatt nem használom. Ha az Intézőben vagy Total Commanderrel belépek egy nagy mennyiségű MSE által ellenőrizendő fájlokat tartalmazó mappába, akkor ha akarom ha nem, szép sorban leellenőrzi a fájlokat, és amíg nem végez behal a gép. Ez akár fél perc is lehet, vagy több. Miután végzett és átrajzolgatja a fehér ikonokat a valóságosra, már használható is tovább a rendszer. Ez engem annyira zavar hogy nem használom. Akinek ez nem gond mindenképpen használja csak. Egy jó szintű védelmet nyújt.
  • Laceee
    #33877
    http://logout.hu/cikk/microsoft_security_essentials_2_0/eloszo.html
  • ibrik
    #33876
    Van valakinek valamilyen tapasztalata - jó vagy rossz - a "Microsoft Security Essentials"-al kapcsolatban?
    Érdemes feltelepíteni más vírusirtó helyett a WinUpdate-ről?
  • Laceee
    #33875
    Intel 82562 PRO 10/100 & 82540 PRO GB LAN Drivers
  • kifli
    #33874
    TESS
  • DarkSector
    #33873
    nem tudom pontossan biztos vannak eltérések mivel live az egyik.
    de nekem pikk-pakk avi-ba konvertálásra jol szokot jönni egyébb extra funkciókat nem szoktam használni.

    nagyobb munkákra inkább külsős progikat használnék.
  • Ryleh
    #33872
    hali....sorry,kicsit off talan,de nagyon szuksegem lenne egy driverre!
    orak ota keresem,csak lol oldalak jonnek be ra,ahol driverupdate-rre akarnak rabeszelni (utalatos ez a tetu direkmarketingnerk nevezett car)
    a driver alaplapi LAN miatt kellene!a lap regi,de most az MSI oldala is carakodik:((

    tipus:Microstar (MSI-6526) GL Motherboard leiras:


    info oldal

    nem gond ha nincs Win 7 re,mert az xp driver is siman jo ra
    (korabban is csak xp drivert tudtam szerezni,s ment siman.

    kerem a segitseget,mert jo lenne nem offline ben lenni annak a gepnek is,,
    koszonom!
  • Zoli007
    #33871
    Ja, hogy csak ott működik.
  • aate
    #33870
  • aate
    #33869
    http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/9/1/8/THM_0008514918.jpg Itt működik ,de csak típus és szerző szerint (dátum szerint ismét sima nézet.
  • aate
    #33868

    Ezt nem csinálja és nem jövök rá miért....