46641
  • Carmang
    #33947
    Köszi.
  • Nightwish006
    #33946
    Üdv! Valahogy lehet baszkurálni a winfos által beállított Gyorsítótárazott/Szabad memória arányát? Egy csicska játékom csak a szabad memóriát akarja használni, és állandóan kifagy out of memory hibával amikor elfogy... Valami 5let? Egyáltalán lehet/szabad baszogatni?
  • DIESEL DOG #33945
    Win7 szempontjából megbízható ez a program?
  • sunlight
    #33944
    A parancsikon nyíl eltüntetése az ikonokról ezzel a legegyszerűbb FxVisor ez 32Bit-es de van már 64Bit-hez is.
  • aate
    #33943
    Igen az természetes. A rendszereszközök (eszközkezelő) közül is töröld Logitech drivert.
  • sunlight
    #33942
    Igen lehet törölni mindent
  • Örm
    #33941
    Hello!
    Amióta újratelepítettem a laptopom ha összecsukon nem áll le magától, ez mitől lehet? Eddig nem volt ilyen bajom!
  • balcsi70
    #33940
    Köszi. Érdekes a folyamatoknál nincs benne.(amúgy az természetes hogy a folyamatoknál le fel ugrálnak a programok?).Ami a Temp mappában van mind lehet törölni? vagy csak ezt keressem meg?
  • aate
    #33939
    A hiba üzenet is azt írja zárd be a futó alkalmazást ,a windows temp könyvtárat tartalmát töröld.(lehet hogy oda szemetelt telepítés közben)
  • aate
    #33938
    Feladatkezelőben zárd be,(tálca >jobb egér klikk > folyamatok)a tálcán ha ott az ikonja akkor azt is.
  • balcsi70
    #33937
    Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne,hogy kaptam egy Logitech web kamerát feltelepítettem de utólag kiderült hogy nem is megy a Win 7-el.(régi).Letöröltem de a vezérlőpultban,a programok törlésénél még mindig ott maradt és egyszerűen nem lehet kitörölni ezt írja ki:kép 1
    Kép2.Szerintetek hogyan tudnám kitörölni? Mivel? Köszönöm az infókat.
  • Evin
    #33936
    A kék-sárga pajzs? Hogy rendszergazda jogosultsággal fog futni.
  • Laceee
    #33935
    parancsikon_nyil_eltuntetese_az_ikonokrol
  • Carmang
    #33934
    Helló! Manapság, ha kikerül egy új ikon az asztalra, akkor a jobb alsó sarkában megjelenik egy sárga-kék, "propeller" (mint a BMW jel) mintás pajzs. Ezmiez? :)
    Illetve van-e valami egyszerű módja, hogy az ikon bal alsó sarkából a nyilacskát kivegyem (hihetetlen, hogy a Win95 óta ragaszkodik ehhez a baromsághoz a mikroszoft).
  • PunkZoli
    #33933
    pár hete ugyanezt néztem haverom inteles gépén, de sajnos biosban nem találtam memory remap dolgot, igaz nem is mélyedtem el benne túlságosan...
    közelebbit tudnátok mondani, hogy ha legközelebb felé járok be tudjam állítani?
    kösz
  • kifli
    #33932
    ahha, így aszem már jó köszi
  • LoDMaSt
    #33931
    mondjuk a fogása ennek sokkal jobban néz ki, az apple féle valami rettenetesen kényelmetlen.
  • aate
    #33930
    Most néztem magic mause... Nem ez az első dolog ami az aplle-töl származik. De lehet megegyeztek. > apple magic mause
  • aate
    #33929
    Egy hasznos oldal: >
    Sysinfo Ha az automatikusan induló programok között ismeretlen fájlt találsz érdemes ezen az oldalon utánanézni, hogy az adott fájl nem okoz-e kárt a rendszeredben, illetve egyáltalán szükség van-e arra, hogy állandóan fusson a háttérben, ezzel is lassítva a rendszeredet.
    az oldalon található fontosabb elemek fordítása:

    az oszlopok jelentése:
    Első oszlop (Name or Startup Item): az elem neve vagy az automatikusan induló elem
    Második oszlop (Status): státusz, megadja, hogy az elem biztonságos-e szükség van-e rá, illetve mindenképpen eltávolítandó, kártékony. Ebben az oszlopban használt jelölések jelentése a következő:
    Y: a rendszerrel induló programok között a helye
    N: nem szükséges, illetve nem javasolt, hogy együtt induljon a rendszerrel.
    U: a felhasználónak kell eldöntenie, hogy kell-e neki, hogy a program automatikusan induljon.
    X: határozottan nem ajánlott, hogy együtt induljon a rendszerrel, kártékony programot indít el.
    ?: Ismeretlen
    Harmadik oszlop (Command or Data): parancs vagy adatok, a fájl neve
    Negyedik oszlop (Description): az elem leírása
    Ötödik oszlop (Tested?): volt-e tesztelve a fájl. Yes:igen, No:nem
  • bon
    #33928
    Parancssoros alkalmazásnál nem kell feltétlenül minden kapcsolót használni. Az adott gép leálíltására elég ez: psshutdown -k vagy az alkalmazások erőszakos leállását kikényszerítve: psshutdown -f
  • kifli
    #33927
    psshutdownt hogy is tudom használni?

    psshutdown [PC [-u fahasználonév [-p jelszó -o [-f [-c [-n 10 [-v 10 [-e [u|p]:xx:yy [-m "message"]]]]]]]

    így próbáltam, de nem tetszik neki :/

    próbáltam így is: psshutdown [PC] [-u felhasználónév [-p felszó]] -o [-f] [-c] [-n 10] [-v 10] [-e [u|p]:xx:yy] [-m "message"]
  • aate
    #33926
    Érdemes erre az oldalra is oda figyelni : App Store Windows alá is. Alkalmazásbolt használatához regisztráció szükséges, és le kell tölteni az üzemeltetők által készített kliensprogramot is. Egyenlőre béta verzió ! > Link
  • LoDMaSt
    #33925
    csak nekem hasonlít gyanúsan a magic mousehoz?
  • aate
    #33924
    Egy újdonság : Multitouch-ot mindenhova
    A Microsoft bemutatott egy különleges egeret, aminek felső felülete érintésérzékeny és támogatja a multitouch bevitelt.
    A kütyü hagyományos egérként is funkcionál természetesen, de igazi előnye az érintésvezérlésben rejlik, ami lehetővé teszi azok számára is az effajta interakció, akik nem rendelkeznek multitouch képes monitorral.
    A Touch Mouse Májustól lesz kapható körülbelül $80-ért.
  • RoboKutya78
    #33923
    Hali sziasztok.
    Mos telepítettem újra a rendszert.
    Hogyan tudnám áttelepíteni a hangrendszer beállításaimat a másik rendszeremre?
    Az a gond,hogy nem tudom beállítani a monitorom hangszóróját. A régi rendszeremen viszont sikerült.
  • bon
    #33922
    Még nincs bejelentve pontos dátum, de 2011 első fele.
  • naaa
    #33921
    Sziasztok
    Hivatalos SP 1 mikorra várható?
  • [HUN]FaTaL
    #33920
    Ahogy bon írta vagy használj VNC-t távoli asztal helyett. :)
  • aate
    #33919
    A registry tisztítása megoldotta a rendezés problémámat:
  • bon
    #33918
    A pár hozzászólással korábban taglalt shutdown paranccsal vagy a psshutdown-al.
  • kifli
    #33917
    távoli asztal módban hogytudom kikapcsolni a gépet?
    Telefonnal használnám, a wake on lan, és a login már megvan, már csak azt kellene elérnem, hogy ki tudjam kapcsolni ha nem kell a gép :)
  • qqqqq257
    #33916
    Akkor Jó köszönöm a választ.
  • bon
    #33915
    Ja bocs, félreolvastam, hangkártyának olvastam a videókártyát, Videokrátya esetén semmit se kell állítani a bios-ba, berakod a kártytát a gépbe és egyből tiltja az integráltatt a gép.
  • qqqqq257
    #33914
    új parancsikon létrehozása :shutdown -s -t "ide beírod az időt"

    ennyi
  • qqqqq257
    #33913
    Az a videokártyát állítja be és az alaplapit tiltja le?
  • bon
    #33912
    shutdown parancs ütemezett indításával (megfelelőne paraméterezve pl. egy bat fájlként futtatva), vagy a psshutdown progi szintén ütemezett indításával. A Psshutdown letölthető innét: link
  • bon
    #33911
    Nálam az Advanced menüpont alatt a High Definition Audio menüpont disabled-re állítása, de más gépen is hasonlót kell keresni.
  • qqqqq257
    #33910
    Hello, tudom, rossz helyen teszem fel a kérdést, de fontos, azt szeretném megtudni, hogy ha alapból alaplapi videokártyám van, és veszek bele másikat, akkor a bioisban hogy kell átállítani, hogy csak azt ismerje fel??
  • Kongy
    #33909
    Üdv!

    Win7 Ultimate-n van lehetőség az időzített leállításra? Pl éjjel 3-kor azt akarom, hogy a gép magától kikapcsoljon. Van erre valahol lehetőség?
    Én eddig csak a uTorrentben találkoztam ezzel az opcióval.
  • [HUN]FaTaL
    #33908
    Akkor mégegyszer elmondom, hogy nem a fájlstruktúrában van a boot információ.