46641
  • Metwork
    #33987
    Win7Prof 64 bit
    mmlweb.exe mi ez?
    Neten csak olyan oldalakat találtam ahol le kell tölteni valamit ami megjavítja, de azt se tudom mit kell rajta javítani
  • bon
    #33986
    Ha a gyári előtelepített cuccokra gondolsz azokat utálom, már többszőr volt velük problémám, plusz sok felesleges dolgot telepítenek fel és lassítják is a gépet. Legtöbbszőr gyalulom az előtelepített rendszert és csinálok egy tiszta telepítést.
  • phoenix1
    #33985
    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat így utólag is. Hát nem fogjátok elhinni de a gond az volt, hogy az automatizált telepítő amikor bekapcsolta először a számítógépet rosszul telepítette fel a rendszert/programokat. Tegnap újból nekilátott, hogy visszaállítja eredeti állapotra "gyárira" és amikor a telepítő befejeződött akkor már minden rendben volt. Mégis érdekes, hogy ilyen egyáltalán előfordulhat ... a hp-nál, hogy hibásan települ a rendszer. :(
  • aate
    #33984
    Akkor ma nekem 7 update jött le. :)
  • Razero
    #33983
    Köszönöm, most megy :D
  • bon
    #33982
    beállítások\általános beállítások\képernyő\látszik a rejtett/system fájl.
  • Razero
    #33981
    ok, viszont Total Commander-ben nem látom azokat a mappákat, amit elrejt a windows...
    ezt hol tudom beállítani, h lássa?
  • bon
    #33980
    Igen, de mint írtam nem ajánlott. Jobb gomb futtatás Rendszergazdaként funkció be szokott válni, még én is így használom az adott programot ha szükséges, pedig be tudnám állítani a teljes jogot.
  • Razero
    #33979
    Próbáltam a hozzáadni a felhasználóm, de nem engedte úgy elmenteni...
    De akkor megpróbálom Total Commander-rel
    És amúgy be lehet állítani, h teljes jogú rendszergazda legyek??
  • bon
    #33978
    Az még nem a havi frissítés csomag, én most nézem és 5db frissítés jött.
  • bon
    #33977
    Nem tudom milyen programmal próbáltad, de Total Commander-el mennie kellene a mappa nyitogatásnak.
    Amúgy nem vagy teljes jogú Rendszergazda a gépeden, de ez így is jó. Védi a felhasználót a kártevőktől és sokszor saját magától is. Célszerű azt a programot ahol teljes jog szükséges (ideiglenesen) jobb gomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval futtatni, mert így már teljes jogosultságod lesz.
    Dokuments and Settings meg még jó néhány mappa meg valóban nem létezik már, hanem csak link.
    Szerintem korlátozott joggal is be kellene engednie a problémás mappákba még az Izétőnek is, ez esetben elképzelhető, hogy mappa jogosultság baja van a felhasználódnak, így a jobb gomb a mappán tulajdonságok majd a biztonság fülön kell a felhasználónak jogot adni.
  • aate
    #33976
    Neken 2 frissítés jött ma. Az egyik a deffender a másik rendszer frissítés: System Update Readiness Tool Windows 7 rendszerhez (KB947821)

  • Razero
    #33975
    Helló!
    Miért van az, hogy win7 alatt nem tudom megnyitni a Dokuments and settings mappát...?(beállítottam, h mutassa a rajtett file-okat, meg h ne rejtse el az oprendszer fiel-jait)
    Akárhányszor meg akarom nyitni mindig megtagadja a hozzáférést...pedig rendszergazda vagyok
    Meg olvastam, hogy ez csak egy linkelt mappa, és h a Felhasználók mappában van a tartalma, meg is néztem és tényleg megtaláltam amit kerestem(konkrétan az Application Data-t), de azt megint nem tudtam megnyitni...ugyan azt a hibaüzenetet írta, mint a documents and settings-nél...
    Erre tudtok valami megoldást??

  • bon
    #33974
    40-50Gb
  • Evin
    #33973
    >40GB
  • Puhos
    #33972
    Sziasztok!

    A következő kérdésem lenne:
    Holnap, ha minden igaz tulajdonosa leszek egy Windows 7 Home Premium 64 bit-es op. rendszernek. A kérdésem, hogy mekkora partíciót kell/érdemes hagyni a merevlemezen neki?

    Köszönöm!
  • bon
    #33971
    Ahogy a többiek is írták, a Windows 7 telepítő lemezével törlöd a linux partíciót(kat) majd újra létrehozod a neked megfelelő méretben (c: meghajtó legyen 40-50Gb) és már mehet is a telepítés.
  • lck
    #33970
    Olyan nincs hogy nem engedi.
    Win7 telepítőlemez betesz - DVD-ről bootol - winyó töröl - telepít.
  • [HUN]FaTaL
    #33969
    Mit nem enged? Berakod a dvd-t, bebootolsz, eltörlöd a partíciókat, újra létrehozod és kész.
  • grebber
    #33968
    Haveromék vettek laptopot.Ubuntu van rajta.Win 7-et akarják rátenni helyette,de nem engedi a gép.

    Hogy a fenébe kell az ubuntut leszedni?
  • bon
    #33967
    Nem jött ki semmi frissítés, ellenben, ma várható az év első frissítés csomagja.
  • Nemcso
    #33966
    Kijött valamilyen frissítés, mert ha egy feltelepített kártyaolvasóba beleteszem a chipkártyát, a Win 7 Home Premium (nem én használom)intelligens kártyának azonosítja magát a chipkártyát és megpróbálja telepíteni (persze sikertelenül) ?
  • Balumann
    #33965
    Jah nem vettem észre, hogy válaszoltál. A tűzfal engedélyezése megoldotta a nyomtatómegosztást, köszi... :o
  • aate
    #33964
    De lehet ez is : A Mcsaffe-ben van beépített adatvédelem, amely nem engedi a rendszerfájlok,programok módosítását,Ki kell benne kapcsolni.
  • aate
    #33963
    Másképpen : Néha a fájlok módosítását ,törlését a Windows alapesetben nem engedi (rendszergazdaként sem), ám lehetőséged van a fájlokat, vagy akár mappákat is saját tulajdonba venni, teljes hozzáférést biztosítani a fájlokhoz (óvatosan ezzel a lehetőséggel). Ehhez az asztalon, vagy a Windows Explorer-ben kattints jobb gombbal a fájlra vagy mappára, és a Tulajdonságok (Properties) pontra.

    A megjelenő ablakban menj a Biztonság (Security) fülre. Itt kattints a Speciális (Advanced) gombra. A következő ablakban kattints a Tulajdonos (Owner) fülön a Szerkesztés...(Edit...) gombra. A megjelenő ablakban válaszd ki azt a felhasználót, akinek teljes hozzáférést szeretnél adni. Nyomd meg az Alkalmaz (Apply) gombot, ekkor egy figyelmeztető ablak ugrik fel.

    Ezután már csak OK-t kell nyomni az összes ablakban, és készen is vagy, most már módosíthatod a fájlt.
  • aate
    #33962
    C: meghajtón belül > tulajdonságok panel ott biztonság és engedélyek, esetleg speciális fül > azon belül engedélyek módosítása.
  • phoenix1
    #33961
    Sziasztok. Egyik barátom hívott fel a múltkor, hogy van nála egy HP laptop előretelepített Win 7-el, utóbb kiderült nem szokványos programokkal, pl. skype, office 2010, mcafee is stb.
    A gond akkor lépett fel amikor uninstallálni akarta valamelyik programot, de lényegébe mindegyik esetben leállt az eltávolítás mert nincsen jogosultsága hozzá ... elméletileg.
    A rendszerszintű változtatásokhoz úgy pl. a felhasználói fiókok kezeléséhez sem tudott hozzáférni. De még más felh.fiók sincs a gépen, sőt még telepíteni sem lehet.
    Tudnátok segíteni, hogy mivel zárhatták le így a rendszert?
  • Balumann
    #33960
    Jah, a nyomtató driverét is újra telepítettem.
  • bon
    #33959
    Nyomtatóra: Tűzfalt engedélyezd, madj próbáld meg megosztani, ha sikerül akkor kapcsold ki. A hálózati felderítést és a nyomtató megosztás ki/be kapcsolgatását is próbáld meg.

    Minialkalmazások: Töröld a minialkalmazást (akár kézzel a könyvtárjából) majd telepítsd újra.
  • Balumann
    #33958
    Nah engem is elkezdett szivatni a Windows. Mindkét hiba látható az alábbi képen, az egyik a minialkalmazások elszaródása. A másik - ami mostmár nagyon idegesít, hogy nem tudom megosztani azt a k*** nyomtatót. Rákerestem a hibára, ahol leírták a két okot, tűzfal blokkolja, illetve a spec megosztási beállításoknál engedélyezni kell. Márpedig ott nálam minden engedélyezve van, tűzfal eleve ki van kapcsolva (Avastnak meg nincs tűzfala, csak ilyen http védelme, nem hiszem, hogy bezavarna).
    A fájlok megosztása tökéletesen működik 3 gép között.
    Az "otthoni csoport" beállításainál is hiába pipálom be a "nyomtatók" -at, ha rámegyek újra, ugyanúgy nincs bepipálva.



    Valakinek jó tippje ezekkel kapcsolatban? :-8
  • aate
    #33957
    Ha még mindig nem tudod eltávolítani, akkor töltsd le ezt a kis programot:
    Unlockermajd telepítés után a program mappában a a Logitech mappán jobb klikk az egérrel majd futtatod az unlocker programot, előbb a feloldást funkció, majd próbáld uninstallálni ha megint nem sikerül akkor ua.ez és törlés funkció. Majd valamelyik uninstalláló programmal pl:Your uninstaller tudod törölni a programok közül.
  • 404
    #33956
    legközelebb ezzel uninstalláld a programjaidat
  • 404
    #33955
    Twealui és még sok másra is jó
  • balcsi70
    #33954
    Azt a mappát ami fent baloldalt kicsibe látszik,megkerestem manuálisan(mert ugye ezt írja ki a Programok Telepítése és Törlésénél) mint amit lejjebb is belinkeltem) és alatta van nagyban ahol megtaláltam és azok vannak benne ebbe a {.....} Vajon ez az ami nem engedi kitörölni? Ki szabad ezt innen törölni? C:\Program Files\InstallShield Installation Information\{......stb.} Logi.
  • balcsi70
    #33953
    Sziasztok.Köszi az infót,de még mindig küszködök vele.Az eszközkezelőben nincs.Lent a tálcán sincs már.Az msconfig automatikus indítás-bol is kivettem a pipákat(előlük).A Temp mappából is töröltem. Hm,és még mindig nem tudom törölni.Szerintetek?
  • bon
    #33952
    JObb lenne egy hardveres topic-ban kérdezned.
  • PunkZoli
    #33951
    most vagy 10percig kerestem ezt a cuccot, tudnátok segíteni, mi van olyankor ha nincs konkrétan memory remap , milyen elnevezéssel találkozhatok még?
  • Nightwish006
    #33950
    Hát egy ősrégi játékról van szó, Open Tansport Tycoon-ról, és amikor nagyon nagy pályát akarok generálni akkor fagy ki, kétlem, hogy ez változna az idők során. 4giga van jelen pillanat, nem tervezem emiatt bővíteni, azért köszönöm. :)
  • sunlight
    #33949
    Teljesen, rendszergazdaként futtasd én is ezt használom. video
  • bon
    #33948
    Bővíteni kell a memóriát a gépben. Tudtommal a rendszer felszabadítja a memóriát ha szükség van rá. De elképzelhetőnek tartom, hogy ha van javítás a játékhoz az orvosolja a problémád.