46641
  • Balumann
    #34312
    Szerintem teljesen mind1 hogy hogyan viszed át a hangot, mert egyszerre két kimeneti hangeszközt nem lehet semmiképpen sem használni. Windows 7 -ben már azt lehet, hogy alapméretezettnek meg van adva az egyik, míg a programban be lehet nyomni az SPDIF kimenetet, és akkor az meg függetlenül ezt használja (ahogy bon írta). Mondjuk az általad említett videólejátszókban nem tudom, de javaslom, hogy használj valami értelmesebbet, pl. JetAudio (ez nálam mostmár 3 éve bevált, minden ismerősömnek ezt rakom és senki sem panaszkodott), vagy akár PowerDVD vagy VLC.
    Ha van a monitorodon, ill. HDTV-den is analog JACK bemenet, akkor tudod megcsinálni, hogy összekötöd mindkettőt jackel, hangoknál kiválasztod az analog output -ot (hangszórok), és beállítod mind a kettőt két sima stereo kimenetre.
    A TV -n lehet, hogy be kell állítanod a menüben (ha nálad is van ilyen lehetőség, hogy a hdmi2 -höz tudod külön jackel is átvinni a hangot), hogy onnan vegye, ne a digitálisról várja. Ha van ilyen bemeneted akkor az biztos, hogy Jack, nem RCA.

    aate: a DVI -on keresztül át tud menni a hang, habár videókártya függő. X1950 pro videkártyám nem támogatott semmilyen hangot (nem volt hdmi kiemente sem), a GT240 -esemen meg úgy ahogy látod a képen, megjelenik a Sharp HDMI-0 (Nvidia hd audio) digitális kimenet, pedig a videókártya DVI kimenetét használom. Sharp pedig a HDTV -m amit monitorként használok :-)
  • Razero
    #34311
    Helló!
    Azt hol/hogyan tudom beállítani, hogy ha beállítom egy mappának a nézetét, akkor az az összes mappára érvényes legyen?
  • Silius
    #34310
    Igen, és sajnos nekem 2 különböző felbontásba kellene, szóval ez sajnos felejtős nekem.
  • aate
    #34309
    De ez a megoldás valószínű csak képernyő klónozva működik.
  • aate
    #34308
    van DVI elosztó is.
  • aate
    #34307
    Fordítva értettem: Gépböl HDMI kábel átalakítóval > TV DVI bemenet.(vagy ha nincs dvi a tv-n , sima vga kábel tv vga bemenet.)
  • Silius
    #34306
    Köszi, de sajnos ez nekem nem oldható meg, a DVI kell a monitoromhoz a digitális jel miatt, sokkal szebb képe van, mint a VGA-n.
  • aate
    #34305
    Ha nem találsz megoldást Próbálkozz itt: > DVI-HDMI SG Fórum.
  • aate
    #34304
    ,,Régebben úgy használtam, hogy DVI->HDMI átalakító és kábellal be, +RCA-n a hang."
    ez most miért nem működik? HDMI van a kártyán DVI meg a tv-n. DVI-on nem megy át a hang.
  • aate
    #34303
    Gondolom magán a videó kártyán lehet valamit másképpen bekötni, azt hiszem az ati kártyáknál volt fordítva ott kellet valami átalakító. Lehet egy AC3 Filter segítene abban talán lelehetne tiltani.(Én nem használom tehát csak ötlet)
  • aate
    #34302
    Vagy a vga csatlakozót mert DVI nem biztos hogy van a tv-n.
  • Silius
    #34301
    Van bemenet RCA.
    Régebben úgy használtam, hogy DVI->HDMI átalakító és kábellal be, +RCA-n a hang.
    Azóta vettem monitort és új videokártyát mert VGA_n keresztül elég gyengus volt a monitor képe...
    Az lehet a gond szerintem, hogy a HDMI kábel ha tiltva is van, küld valami jelet a tv-nek, hogy csak azon jöjjön a hang, és emiatt az RCA jellel nem is foglalkozik.
    Szerintem nem elég, hogy a NVidia vezérlőjén keresztül tiltom a hangot, máshol nem lehet még?
  • aate
    #34300
    Más hang bement nics ? Próbáld meg a a tv dvi csatlakozóját.
    (Hdmi - dvi) átalakítóval)és így a hang kábelt
  • Silius
    #34299
    Köszönöm ezt a sok segítséget először is.
    Az a probléma, hogy ha HDMi-n keresztül akarom, hogy mennyen a hang (Winamp, KMPlayer, Splash PRO) csak úgy tudom megoldani, hogy a windows hang beállításokból átváltok.
    Lehet az lenne a probléma, hogy alapból nekem egy FULL HD-s monitorom van, és ha a HD Ready TV-n akarok filmezni, akkor csak "kiterjesztem a képet)?
    Ha meg Jack dugón akarom, hogy mennyen a hang akkor a TV nem engedi, mert gondolom HDMI-n keresztül kap valami jelet, ami tiltja (beállításokban próbáltam tiltani a HDMI hangot, de úgyse lett változás).
  • aate
    #34298
    Siliusnak szerintem a megoldás, a HDMI 2 ami mellet van hang bemenet amit a pc-röl (fejhallgató kimenetről le vesz )
  • aate
    #34297
    Igen laptop,A néha a filmeket lan kábelel nézem a tv-n :) hang SPDIF kimenet erősítőn.A PC hangszóró és a Házimozi hangfal együtt nekem visszhangzik.
  • bon
    #34296
    Én azt mondom, hogy mindig az adott programnál célszerű állítani a hangkimenetet (már ha van neki) én pl. a KMplayer-el TV-n szoktam nézni a filmeket a hangja úgy van beállítva, hogy SPDIF kimeneten keresztül megy ki a házimozi erősítőre. A monitoron Media Player-el és Powerdvd-vel szoktam filmet nézni, ők a gép alap beállítását használják, amit a vezérlőpult\hangnál lehet beállítani. Ha alkalmanként szükség van arra, hogy Powerdvd-n nézzem, a filmet a TV-men akkor simán átállítom a Powerdvd audio részén, hogy SPDIF kimenetre küldje a hangot.
    Egyszer sikerült véletlenül beállítanom, hogy adott videó lejátszó program egyszerre küldte ki a hangot a PC hangszórójára és a Házimozi hangfalaira is, roppant zavaró volt.
  • Balumann
    #34295
    Hmm de neked miért van két nemdigitális outputod, van beépített hangszóród (pl. laptop) ?

    A HDMI digitális kimenet megjelenik, ha érzékeli, hogy a megjelenítő tudja fogadni. Ráadásul egy picit vicces, mert én DVI kimenetet használok (dvi kábel majd tv-be dvi-hdmi átalakító), előző vga-mon nem volt hdmi kimenet, és így is átmegy a hang. :I
    Bár én meg 5.1 -et használok (gépre kötve), így se a külön jack bemenetre, se a hdmi digital audiora nincs szükségem... :D
  • aate
    #34294
  • aate
    #34293
    Én még nem dugtam össze a gépet a tv-vel de most majd kipróbáltam,nálam a HDMI 2 mellet van egy Audio pc bement is.
  • bon
    #34292
    Nem fagynak a játékok, és gyorsabb mint a Vista. Akink kfagy ott más baj lehet, tuti nem az oprendszer.
  • Balumann
    #34291
    Spdif? Nálam az egy független digitális hangkimenet a hangkártyán :|

    Silius:
    Szerintem nem lehet egyszerre kivinni mindre a hangot, csak egy default kimenetet lehet kiválasztani (hangkártya analóg kimenetei, hangkártya digital output, és külön ha van hdmi output, de itt is mindegyik külön. Mindig cska a defaultra állított szól.



    Esetleg úgy tudod megoldani hogy jack csatlakozón viszed ki. Az én hdTV-mnél úgy van, hogy a HDMI2 mellett (a HDMI1 -nél nem!) jackről is tudja fogadni a hangot.



    Ennél a tv-nél pl. látható is, hogy melyik az, amiről tudja fogadni külön jackről a hangot.
  • aate
    #34290
    ,,ha pedig sima jack dugóval vinném ki a hangot a tv-re akkor nem játssza le.. " ha jack dugón kimegy a hang,- hangkártya audio kimenet> TV RCA audió in. akkor a tv-n kell valahól állítani
  • aate
    #34289
    Ha feltelepítetted a HDMI audio drivert, akkor a vezérlőpult - hangok - menüben keresgélj, ott lehet kiválasztani a kimeneti eszközként a HDMI hangot.
    A HDMI átviszi a hangot is,de persze nem mindegyiket tudja a TV megszólaltatni.

    Vagy egy olyan beállítást a hangnál, hogy SPDIF. Ez a csatlakozó viszi be a videokártyába.
  • aate
    #34288
    HDMI-n keresztül csak a tv-n van hang a gépen meg nincs ?
  • modelcar
    #34287
    Üdv

    Windows 7-et szeretnék venni, de nem tudom hogy teljesít játékok alatt a mostani Vistámhoz képest. Olvastam hogy kicsit jobban, de panaszkodtak is néhányan hogy sokszor kifagynak.
  • Silius
    #34286
    Valaki erre?:(
  • aate
    #34285
    Ez csak az egyik lehetséges hiba,lehet,
    -------------
    ˆ sfm ,Spészgószt
  • [HUN]FaTaL
    #34284
    Ez nagyon érdekes mert nekem sincs UAC de teljesen jól működnek a gadgetek.
  • sfm
    #34283
    Nálam is működik.
    Köszönöm a segítséget.
  • Spészgószt
    #34282
    Túl izgatott voltam, ho sikerült!
    A lényeget elfelejtettem...

    KÖSZÖNÖM!!!
  • Spészgószt
    #34281
    Megvan a gyógyír!!!!
    A cmd parancsok nagyrésze hibát írt!
    DE aztán a registry törlés megoldotta a problémát!

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones

    Kattints a Zones kulcsra, és a 0 kulcs előtt, ha találsz kulcsot, azt töröld ki. Indítsd újra a rendszert.


  • sethniel
    #34280
    Köszi a választ, tegnap rájöttem a problémára. Mindenki wifit használ a házban, és amikor többiek kikapcsolták a gépeiket, semmi lagom nem volt. netgear WGR614V7 routerem van és asus wl-167g usb wifi kártyám. Most valahogy meg kell találnom, hogy ne akadjanak össze, ha lenne egy-két ötleted, szívesen fogadnám. :) Köszönöm!
    A sávszélt nem hiszem h leszívnák, mert ugye nem folyamatosan akad, csak 5 percenként (lemértem).
  • hikary
    #34279
    szia.alaplapi már frissítve lett.BIOS-al még nem foglalkoztam.
  • aate
    #34278
    Ha a minialkalmazások nem jelennek meg rendesen...
    Most egy másik lehetséges megoldást írok le ennek a hibának az elhárításához. Ez a megoldás azt feltételezi, hogy az XML regisztrációja hiányzik a rendszerből.

    A megoldáshoz nyisd meg a parancssort rendszergazdaként (a Start menü keresőjébe írd be, hogy cmd, az eredményként megjelenő cmd ikonra kattints jobb gombbal, majd válaszd a Futtatás rendszergazdaként parancsot).

    A parancssorba gépeld be ezeket a parancsokat, mindegyik beírása után Enter-t kell nyomni. A parancsok futtatása után felbukkanó ablak jelzi, hogy sikerült.

    Tehát a parancsok:
    regsvr32 msxml3.dll
    regsvr32 scrrun.dll
    regsvr32 jscript.dll
    regsvr32 atl.dll
    regsvr32 "%ProgramFiles%\Windows Sidebar\sbdrop.dll
    regsvr32 "%ProgramFiles%\Windows Sidebar\wlsrvc.dll

    Ha végeztél, jelentezz ki, majd be esetleg indítsd újra a rendszert.

    Ha nem segített, akkor nyisd meg rendszergazdaként a Registry Editor-t (a Start menü keresőjébe írd be, hogy regedit, a megjelenő ikonra kattints jobb gombbal, és válaszd a Futtatás rendszergazdaként parancsot). Keresd meg a következő kulcsot:

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones

    Kattints a Zones kulcsra, és a 0 kulcs előtt, ha találsz kulcsot, azt töröld ki. Indítsd újra a rendszert.

    És ha semmilyen módszer nem használ, akkor hozz létre egy új felhasználói fiókot, és nézd meg, hogy abban működnek-e gond nélkül a minialkalmazások. Ha igen, akkor el kell gondolkoznod azon, hogy melyik telepített programod okozta a gondot.
  • aate
    #34277
    A repairban futtass le mindent.
    Másik ötlet:Hozz létre egy új felhasználót próbáld ki ott, ha jó másolj át ami kell és töröld a régit.
  • sfm
    #34276
    Amit bekereteztél azt már kipróbáltam, de nem segített, keresgélek a funkciók között még...
  • aate
    #34275
    A win 7 manager az ikon és gadget készletet is újra építi, próbáld ki.
  • sfm
    #34274
    Csak az UAC nincsen kikapcsolva, sőt harmadik szintre van állítva.
    Másrészt, ha kikapcsolod, akkor a sidebar egyáltalán nem fut, illetve kilép az indulás után.
    A mi esetünkben viszont fut a program, csak rosszul: nem tölt be textúrákat, és nem reagál a funkciókra.
    Próbáltam manuálisan a regisztrációs kulcs módosítást, ami megoldás az UAC hibájára, de a probléma továbbra is fenn áll.
    Továbbá AVG és a SpywareDoctor is lescannelte a gépet, és habár találtak fertőzéseket, azok javítása után továbbra sem működik a sidebar.
    Köszönöm a segítséget, más ötlet?
  • aate
    #34273