46641
  • [HUN]FaTaL
    #34398
    lol inkább egy normális win7et tegyél fel mint egy ilyen házi buherált szart. Egyébként ki lehet írni neroval is, én imgburnt használok.
  • jancsi8511
    #34397
    Sziasztok!Neroval hogy szoktátok kiírni az op.rendszereket?Letöltöttem a Windows7 Gamer Edition x64-et ki szeretném írni lemezre,demárcsak 1 dvd-m van kéznél itthon és nem szeretném elrontani,kösz és bocs a hülye kérdésért!! :)
  • lck
    #34396
    11 in 1 is létezik :) gugliba olyanokat írj hogy "torko" aztán majd megtalálod.
  • Magiszter
    #34395
    Sziasztok!

    Egy exotikus kérdést tennék fel:
    - Lehet olyat csinálni hogy a Win7 telepítő lemezen egyszerre legyen rajta a 32 és a 64 bites változat? Aztán persze választható formában, vagy az egyiket vagy a másikat telepítse.
    Csak mert 2 lemeznél jobb az 1, ami univerzális :)

    - Ha lehet tudtok adni valami linket, miként oldjam meg? Gógliztam ugyan, de nem találtam vonatkozó leírást.


    Minden segítséget köszönök.
  • RBJ
    #34394
    Csókolom.
    Olyan gondom lenne, hogy mikor a feladatkezelőt megnyitom és megnézném a futó folyamatokat, szolgáltatás vagy ha msconfig al előhívom az ablakot és ott is a szolgáltatást vagy automatikus indítást megnézném nem látok benne semmit csak villog az ablakon belül a megjelenítendő info.
    Valaki találkozott már ilyennel?
  • DIESEL DOG #34393
    Tudom mi az a kondenzátor, elvégre elektronikával (is) foglalkozom. :D
    Amúgy az alaplap teljesen egészséges, tápegység szintén, HD Sentinel 100%-os kondíciót írt a HDD-re, teljesen hibátlan.

    #34392: Legfrissebb driver van fent a VGA kártyámhoz, ami nem rég volt feltelepítve majd utána frissítve.

    Egyébként most 1 órája hazajöttem, bekapcsoltam a gépet, és a rendszer pillanatok alatt bootolt be és állt fel, sőt gyors is maradt...
  • Zoli007
    #34392
    Grafk§rtya esetleg driver hiba?
  • bon
    #34391
    HD sentinellel nézd meg a merevlemezt, de az alaplap kondenzétorait (kis hengeres alkaltrész) is nézd meg, hogy nem pupus e vagy ki van e durranva a teteje (ha asztali géped van) mert okozhat ilyesmi is fagyást.
  • DIESEL DOG #34390
    Nos a változatosság kedvéért most az előbb egy YT-os videó lejátszása közben fagyott le a rendszer miközben váltani akartam 720p-s HD minőségű lejátszásra.
    A dolog pikantériája az hogy ez a probléma ugyancsak 1-2hete kezdődött, előtte a 720pés és 1080p-s HD minőségű lejátszással semmi gondja nem akadt, most viszont rendre fagyogat a win. Ugyanezt csinálta 1-2hete is de akkor még nem volt fagyás, csak irdatlan lassúság, először azt hittem hogy net probléma de mint kiderült köze nincs hozzá, de még 360p és 240p-s minőségben is lefagy.
    Plusz ma már csak úgy random fagyogat is a rendszer...

    Lefuttattam egy mem. diagnosztikát is, nem talált semmit, majd egy chkdsk-t is, pár apróbb konziteciát talált amit javított. Szóval egyszerűen nem tudom hogy szoftverben vagy hardverben keressem a probléma kulcsát.
  • DIESEL DOG #34389
    Rendben, ránézek majd újra és újra, hátha kiderül valami.

    Köszönöm! :)
  • bon
    #34388
    Feladatkezelőt a probléma jelentkezésekor figyeld, hogy mi terheli a gépet.
  • DIESEL DOG #34387
    McAfee Total Protection-t használok, múlt héten lefuttattam nem talált semmit. Feladatkezelőt indítás után figyeltem de nem találtam érdemlegeset.
  • bon
    #34386
    Feadatkezelőt lehet nézegetni a lassúlás ideje alatt, de virus és egyéb kártevő kergetőt is érdemes lefuttatni.
  • DIESEL DOG #34385
    Ja azt elfelejtettem leírni hogy a win7-em típusa professional...

    (Elnézést a dupla postért)
  • DIESEL DOG #34384
    Sziasztok!

    Egy kis problémával kerültem ma szembe. Az op.rendszerem Windows 7 32bit. (jelenleg most ez van, majd ha RAM bővítés lesz akkor megkapja a 64 bitest.)
    A probléma az volt hogy csináltam egy modem restartot, ezután a win lefagyott, majd mivel nem reagált semmire nyomtam egy resetet. Ezek után, persze már úgy indult a dolog hogy windows normál módú indítása, majd bootolás után az üdvözlőképernyő megjelenésénél fagyott le kétszer is, majd harmadjára sikerült életet lehelni a windowsba.
    Kicsit értetlenül állok most, mert mostanság kissé furcsa az egész, nagy általánosságban gyorsan be bootol, majd hamar fel is áll a rendszer és gyors is, néha meg szó szerint tetű lassú az egész.
    Hol keressem a hibát, egyáltalán mi az ami ezt okozhatja, op.rendszer probléma áll-e a háttérben vagy esetleg máshol keresendő a hiba forrása. A windows kb. 2 hónapja van fent, ez a furcsaság pedig úgy nagyjából 1-2hete jelentekezett először de akkor még nem volt fagyás csak lassulás.

    Nem tudom hogy erre valakinek van-e valami tippje, ötlete illetve tanácsa, mindenesetre ha megosztaná velem akkor azt megköszönném. :)
  • bon
    #34383
    Itt lévő május 5.-ei bejegyzés lehet számodra a fontos: link

    NoDriveTypeAutoRun értéke Windows 7 esetén: 0x91
  • Armagedown
    #34382
    Ezt találtam :
  • bon
    #34381
    Lehet, hogy kikellen cserélniha mársok lemez olvasásával volt gond.
    Eseménynapló nem ír a dvd-vel kapcsolatban semmit?
  • Armagedown
    #34380
    A BIOSban létszik , igaz már az utóbbi időben sok olyan DVDt nem olvasott be , amit a lejátszó igen
  • bon
    #34379
    Eszközkezelőben látszik? Esetleg nem felkiáltójeles? Bios-ba látszik?
  • Armagedown
    #34375
    Eltűnt a DVD írom , hogy tudnám megint előhozni ?
  • aate
    #34371
    Én használtam ,nem vesznek el megkeresi a sérült partíción az adatokat , majd azokat vissza lehet állítani - másolva egy másik particióra, utána a sérült részt lehet újra formázni.
  • bon
    #34370
    Én még nem használtam, de szerintem nem vesznek el az adatok
  • Met
    #34369
    Ha ezt a progit használom az adatok elvesznek a vinyóról?
  • [HUN]FaTaL
    #34368
    Hát ha megformázza és csak az van rajta és arra teszi a cuccot a toolal mintha pendrive lenne akkor lehetséges, csak minden adta elveszik. Kérdés, hogy mi értelme?:D
  • bon
    #34367
    dvd-ről, pendrive-ról igen, winyóról nem hiszem.
  • ffxi
    #34366
    Ok, köszi.
  • Armagedown
    #34365
    például így :
  • ffxi
    #34364
    Csősztök!

    Hogyan tudom elmenteni a jelenlegi egyénre szabott theme-t, hogy legközelebbbi win telepítésnél ne kelljen beállítani, hanem csak betölteni?
  • Zénó13
    #34363
    Sziasztok!
    Megoldható valahogy W7 telepítése külső vinyóról? Ha igen hogyan?
    Köszi
  • Rotyoka
    #34362
    A windows rejtelmei :)
  • aate
    #34361
    Fontos tudni, Microsoft vélhetően az IE 9 végleges változata elkészültével kívánja kiadni a ,,hivatalos" win 7 sp 1-et. Jó lesz ha belehúznak !
  • aate
    #34360
    IE 9 RC a várhatóan Január 28.-án megjelenő változata :

    RC Preview: 9.0.8073.6010 [a most kiszivárgott build]
    Az új verzió felhasználói felülete is megváltozott a Béta óta, élesebb lett a fülek széle és eltűnt a címsort és a weblap tartalmát eddig elválasztó vastag fehér vonal is.
    A fülek lerakhatóak a címsáv alá és a legtöbbet látogatott oldalak új fül nyitásakor kényelmesen elérhetővé válnak.A böngésző egy olyan funkcióval is bővült, ami a felhasználót igyekszik megóvni a túlzottan kíváncsi weboldalaktól. A "Do not track me" - azaz ne kövess - segítségével a felhasználó eldöntheti mely oldalaknak nem kívánja elküldeni a böngészés során egyébként automatikusan (pl: egy beágyazott kép segítségével) visszaküldött információkat. A további fejlesztéseknek köszönhetően az új verzió már 95 százalékot ért el az Acid 3 teszten és 106 pontot a HTML5 kompatibilitást mérő megmérettetésen (ahol a Béta még csak 96-ot).
    > Forrás WINREVIEW.RU
  • aate
    #34359
    Nálam a külső 250 GB-s usb csatis meghajtón volt ez a hiba már 2x, mikor nem választottam le megfelelően, és a win éppen dolgozott rajta...vagy a vírus kereső ellenőrizte. Azóta figyelek rá nem húzom csak úgy ki a gépből az adathordozó bizt.kiadása funkciót használom. :)
  • bon
    #34358
    Időnként előfordulhat (sajnos), nem tudom az okát.
  • Rotyoka
    #34357
    Ja köszi, megcsináltam mindent.

    Amúgy ez a zsírkirály hiba miért jelentkezett?
  • jetblack
    #34356
    Hello

    Lenne egy olyan kérdésem hogy Windos Xp alól telepítettem anno a Win7-et és rebootkor bejött a Win7 telepítő ezt meg lehet csinálni Win7 alól Xp-vel is ?
  • [HUN]FaTaL
    #34355
    Általában sima Linux live-al bebootolsz és az látja. Ha mégsem akkor a GetDataback for NTFS-t javaslom, jó kis progi. :)
  • aate
    #34354
    Az easus jó program 99 %-ban mindent megtalál ,csak kell ugyan annyi hely ahova átmásolod a megtalált adatokat. !

    Partition Wizard Bootable CD azért jó mert egyből vissza állítja a sérült Patriciót.
  • Bmx01
    #34353
    kösz
    és kösz többieknek is