46641
  • aate
    #34721
    A Windows 7-ben még a ,,rendszergazda" fiók sem működik rendszergazdai jogosultságokkal biztonsági okokból. Néhány a Parancssorban használt parancs emelt szintű vagy felügyeleti jogosultságot igényel. Az ilyen parancsok futtatásához a Futtatás rendszergazdaként parancsot használhatod.
  • aate
    #34720
    Kérdésed nem biztos,hogy jól értettem . Remélem nem írok hülyeséget... : Mivel egy lemeznek két felülete van, a diszkek kettőnél kevesebb fejjel nem készülnek, a nagyobb kapacitású diszkek több lemezt, s így több fejet használnak. Ezek a fejek egy közös karmozgató egységre vannak rögzítve, így együtt mozognak.
    Tehát, ha az egyik fejet pozícionáljuk valamelyik sávra, valamennyi fej a saját lemezfelületének megfelelő azonos sávra kerül. Ezeket az összetartozó sávokat, melyek hengerpalástot alkotnak, cilindernek nevezzük. A fejmozgató egység legkisebb elmozdulása egy sávnyi, de azt is mondhatjuk, hogy egy cilindernyi. A diszken tárolt adatok cilinderekbe vannak szervezve. Pozícionálás nélkül lehet elérni a cilinder valamennyi adatát, csupán fejváltásra lehet szükség.
    lapozófájl partíciója meg ha jól tudom a telepített memoriának minimum a 3x-sa .
  • aate
    #34719
    próbáld ki ezt :Azt hiszem ez a program lemezre kiírva bootolható.HDD regenerator
  • MeTaL
    #34718
    Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Domain Admin/Local Admin-nal ha futtatok például egy parancssori parancsot, akkor az miért nem megy, csak akkor ha "run as administrator"-ként indítom el a parancssort ?Bocs ha nem voltam túl egyértelmű.
  • DONGUBA
    #34717
    sracok mennyi hely kell a win7-nek es mennyi ramot eszik meg?
    400-as vinyora tennem 50 giga es 350-es elosztasban az 50-re...
  • inter94
    #34716
    köszi megnézném csak egy gond van h már nem indul el a rendszer :D mindig ez a kép jön ki mehetek akármelyikre mindig ujraindul...csökkentett mod se müködik..
  • Tetsuo
    #34715
    Nekem egy HDD-m van. Hogy csinalhatok rajt 2 kulon particiot, ami pont akkora, mint az egy-egy olvasofej terulete? Vagyis a 2 olvasofej az 2 kulon particiohoz lenne rendelve, igy nem akadalyozzak egymast a particiok? Vagy ilyen nem lehetseges?
  • MR ME
    #34714
    érdekes dolog, köszi az infót, am énis abban maradtam h nem szarakodom vele inkább :)
  • aate
    #34713
    Szerintem a mai hdd méreteknél nem nagyon van értelme áthelyezni a lapozófájlt, mivel nagyon ritkán nem elég a fizikai memória.

    1 fizikai meghajtó esetében meg nem érdemes áthelyezni a lapozófájlt, mert egyidejűleg kell olvasni és írni a C-n, vagy másik partíción is, így többet dolgozik a HDD.

    Da ha jól tudom 2 fizikai meghajtóra való áthelyezés esetében meg a windows nem tud létrehozni egy bizonyos memory.dmp-t, ahová "stop error message"-ről ír információkat. Ez annyiban nem jó, hogy a hibakeresési és a leállási idő hosszabbodik meg.

    Microsoft szerint az ideális megoldás: egy lapozófájlt a rendszerindító partíción kell létrehozni, egy másikat pedig egy másik, ritkábban használt, lehetőleg másik fizikai merevlemezen lévő partíción. A legjobb megoldás az, ha ez a második lapozófájl saját különálló partícióján helyezkedik el, ahol semmilyen adat- vagy operációsrendszer-fájl nem található. A Windows eredeti tervezése szerint a ritkábban használt partíción lévő lapozófájlt előnyben részesíti a sűrűbben használt rendszerindító partíción lévővel szemben. Egy belső algoritmus dönti el, hogy melyik lapozófájl szolgáljon a virtuális memória kezelésére.
    Én nem raktam át,tehát a leírtakat nem tudom alátámasztani.
  • MR ME
    #34712
    áhh köszi így már érthető, akkor lehet énis átrakom majd
  • aate
    #34711
    ,,A hatékonyság növelése érdekében érdemes a lapozófájlt másik partícióra és másik fizikai lemezmeghajtóra helyezni. Így a Windows a többszörös I/O-kérelmeket sokkal gyorsabban tudja kezelni.
    - A különálló partícióra helyezett lapozófájl nem töredezik, ami szintén igen komoly előnynek számít. Ha a lapozófájl más adatokat is tartalmazó partícióra kerül, valószínűleg töredezni fog, amikor a megnövekedett virtuálismemória-igény kielégítésére növeli méretét. A töredezetlen lapozófájl gyorsabb virtuálismemória-elérést tesz lehetővé, és megnöveli annak az esélyét, hogy jelentősebb hibáktól mentes memóriaképfájl jöjjön létre." forrás microsoft.com
  • MR ME
    #34710
    de pontosan miért?
  • bon
    #34709
    Igen, sőt a legjobb ha külön winyón is van.
  • bon
    #34708
    HD Sentinel-lel nézesd meg a winyót, mert lehet, hogy hibás szektorok vannak a meghajtón.
  • aate
    #34707
    Nálam még nem fordult elő,pedig 3 gépen van win 7, szerintem valami driver vagy szoftver hiba okozhatja. Eseménynaplót meg kellene nézni mit ír ,driverek frissítése, vagy figyelni melyik program futtatása közben jön elő.
  • Tetsuo
    #34706
    Hello. Erdemes kulon particiora tenni a lapozofajlt?
  • DarkSector
    #34705
    nekemis sokszor van szard le nem lesz baja a gépnek inditsd felsőt vagy alsót mindegy menni fog csak néha ha szemetelődik vagy rosszul van leállitva ez előjön.
  • inter94
    #34704
    vmi miatt én nemtudom megnyitni...szal még1szer
  • inter94
    #34703
    kép
  • inter94
    #34702
    Sziasztok ! ezzel a problémával mit tudok kezdeni?

    ma kezdte el ezt csinálni..délelőtt még rámentem h launch startup repair megcsinálta de azt irta h nem talált hibát....utána nagy nehezen elinditottam a rendszert....mmost estére megint belassult...ujrainditottam,és megint ugyanez jött ki....csak most annyi különbséggel h hiába megyek rá a repairra...betölti a windows fájlokat ...tölt még vmit és ujrainditja magát...vki vmi tipp?
  • [HUN]FaTaL
    #34701
    Az miért jó az az okádék szar?:D
  • aate
    #34700
    > itt.
  • DONGUBA
    #34699
    sracok lehet hulye kerdes de win 7 re van olyan tema hogy ugy nezzen ki mint az xp?:))))
  • aate
    #34698
    Ha nem formáztad a partíciót telepítés előtt akkor maradnak a régi op. rendszerböl vissza fájlok a windows old. nevű könyvtárban : > win. old mappa eltávolítása
  • nesto
    #34697
    Köszi
  • aate
    #34696
    Link > alapértelmezett op.indítási beállítása
  • nesto
    #34695
    Heló! Olyan problémám van, hogy a gépemre (XP-re) felraktam egy Win7-et, de valamiért minden indulásnál megkérdezi, hogy régi rendszer vagy win7-et indítson. Valamit gondolom rosszul töröltem vagy formáztam, de ezt hogy lehetne megszüntetni? Hallottam valami olyasmiről, hogy csak egy .ini fájlt kell szerkeszteni és megjavul...
    Köszi a segítséget
  • aate
    #34694
    ,,gid rejtett fájlt a win help hozza létre" törölhető.
  • aate
    #34693
    1 desktop ini-t használ a win az asztalon.
  • bon
    #34692
    Windows Help Global Index File
  • bon
    #34691
    Ritkaság számba megy szerintem ha egy felhasználónak nincs tele az asztala ikonnal (en ezek közé tartozok,k utálom a sok ikont az asztalon), tapasztalataim alapján a felhasználók többségének kifejezetten sok mennyiségű cucc van az asztalán néhol extrém több gb-os méretben. Ez még egy felhasználós környezetbe nem annyira nagy probléma, de amikor tartományba csinálják ugyanezt pl. a munkahelyemen és a szerencsétlen gép jó esetbe vezetékes hálózaton szinkronizálja rosszabb esetbe wifi-n keresztül hosszú perceken keresztül, na az egy katasztrófa.
  • Armagedown
    #34690
    és a gid kiterjesztésü az mi lehet ?
  • aate
    #34689
    desktop.ini-t több program is használ, session.gid-et aPl: Jommla program.
    Tulajdonság panelja nem mutatja mi használja?
  • bon
    #34688
    Ne tedd láthatóvá, a desktop.ini a rendszer része (egyik biztos), a másik kettő gid kiterjesztésű nem.
  • [HUN]FaTaL
    #34687
    A két desktop.ini a windows része. A két gid fájlt nem tudom, nekem ikon sincs az asztalon :D
  • aate
    #34686
    lehet valami programot az asztalra csomagoltál ki...és annak a része.Szerintem törölheted. Windows részeként nem találtam ilyet(ox.gid stb.)
  • aate
    #34685
    Próbálj meg egy rendszer vissza állítást ,lehet valami újonnan telepített program bekavar vagy egy új driver. Esemény napló ír valamit ?
  • Armagedown
    #34684

    ha láthatóvá teszem a rendszer és rejtett állományokat , akkor az asztalon megjelenik ez a 4 file , ezek mire szolgálnak ?
  • qqqqq257
    #34683
    a kompatibilis programok is
  • [HUN]FaTaL
    #34682
    Most raktam fel, egyelőre semmi baja.