46641
  • bon
    #34761
    A Windows beépített Eseményapója ír e hibát a probléma jelentkezésének idején?
  • Frobi
    #34760
    Én a Spybot searchot raktam feel és az talált de azt törööltem is de utána is csinálta.
    És akkor szóltam az eset smartnak hogy mi a gondom és ök meg a Malwarebytes Anti Malwaret rakta fel nekem.
    De az se talált semmit.
    A Malware napló a következő
    Malwarebytes' Anti-Malware 1.50
    www.malwarebytes.org

    Adatbázis verzió: 5773

    Windows 6.1.7600
    Internet Explorer 8.0.7600.16385

    2011.02.16. 15:30:55
    mbam-log-2011-02-16 (15-30-55).txt

    Vizsgálat típusa: Gyorsvizsgálat
    Átvizsgált objektumok: 142550
    Eltelt idő: 4 perc, 12 másodperc

    Fertőzött memóriafolyamatok: 0
    Fertőzött memória modulok: 0
    Fertőzött Rendszerleíró kulcsok: 0
    Fertőzött Rendszerleíró értékek: 0
    Fertőzött Rendszerleíró adatelemek: 0
    Fertőzött mappák: 0
    Fertőzött fájlok: 0

    Fertőzött memóriafolyamatok:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött memória modulok:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött Rendszerleíró kulcsok:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött Rendszerleíró értékek:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött Rendszerleíró adatelemek:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött mappák:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

    Fertőzött fájlok:
    (Nem találhatók rosszindulatú elemek)

  • bon
    #34759
    Eseménynapló nem ír semmit? Adware, spyware kerső volt futtatva? Nem virusírtóra gondolok, mert azok nem látnak meg mindent.
  • Zoli007
    #34758
    Nem azt írtad, hogy belassul a géped, hanem hogy tele van a RAM. Nagy különbség!
  • Frobi
    #34757
    Hali nekem olyan problémám van hogy lefagy a gép.
    Nem tudok sehova belépni olyankor.
    De csinálok egy olyat hogy CTRL+ALT+DEL-t.
    De nem csinálom azt hogy újra indítsa a gépet csak kattintok az egér bal gombján egyszer és akkor rákattintok a mégse gombra és megy minden tökéletesen még nem kell ezt megcsinálni.
    Vírusirtás megvolt meg minden én is megcsináltam meg az eset smartnak is elküldtem a problémámat mert a kollégám apjának is ilyesmi volt a problémája és neki újra kelett rakni a gépet mert valami vírust benyelt.
    És az eset smart securyti se talált semmilyen kártevőt a gépen.
    Valami megoldást tudtok rá nekem mondani
    Ha kérhetem akkor privibe küldjétek mert nem mindig tudok fent lenni és ellenőrizni hogy irtatok e rá vagy nem.
    Előre is köszönöm a segítséget
  • MR ME
    #34756
    vírusírtás, spywareírtás volt?
  • djlaczo
    #34755
    miért ? Talán mert amivel dolgozom kell a kraft és gyakorlatilag megáll a gépem ha bekattan , és nem reagál semmire csak folyamatosan 100% a memoria kihasználtság és segitséget akarok kérni mert itt még akadnak joakaro emberek
  • Zoli007
    #34754
    És ez miért zavar?
  • djlaczo
    #34753
    na sziasztok, nagy gondom van, a lényeg hogy egyik pillantrol a másikra maxra pörgeti a memoriákat a gép és csontra használja bármennyi is van szabadon :( Ma már 3x kellet restartolnom, program nem fut fölöslegesen. Valami ötlet esetleg ?
  • bon
    #34752
    Az ciki :) Microsoft program Microsoft programot gyanúsnak talál.
  • aate
    #34751
    A win defender az ms SilverLight legutóbbi frissítését gyanús fájlként elküldte vizsgálatra.
  • tigerbácsi
    #34750
    Köszi! a 30 nap szerintem elég lesz! bár az tény hogy magától törte a felrakott szoftvert, de majd megoldom :-)
  • aate
    #34749
    Ha termék kulcs nélkül telepíted akkor van 30 napod regisztrálni érvényes kulccsal, ezt a 30 napot is kilehet tolni egyéb trükkel.
  • ede0001
    #34748
    1. Átveszed a gépet rendszergazdaként, feltelepíted a drivert. Csak a driver telepítéséhez kell rendszergazdának lenned.Utána a felhasználó felveheti a nyomtatót.
    2. Számítógép kezelés -> arra az időre megadod neki a rendszergazdai jogot.Távsegítséggel vagy ha ő is tudja feltelepítheti a nyomtatót.Utána kiveszed a rendszergazdai csoportból. Egyébként ha jól van beállítva policy akkor a következő bejelentkezésnél úgyis kidobja.
  • tigerbácsi
    #34747
    majd jöv hónaptól, mikor eredetit rakom fel :-) bár azt nem tudom, hogy elég e csak a termékkulcsot átírni s regisztrálni. ezt tudod? mert akkor nem kéne újra raknom az egészet :-) az is 25 perc kb :-) s csomó adatmentési idő :-)
  • bon
    #34746
    Ok, akkor minden rendben.
  • tigerbácsi
    #34745
    köszi!

    de mind a 2 win 7 képfile megsérülhetett a lehúzásnál. mert kaptam egyet s azzal meg megy a telepítés.


  • bon
    #34744
    www.asus.com letöltöd ami a support oldalán elérhető.
  • tigerbácsi
    #34743
    Helló!

    Vette, egy ASUS K72D series notebookot. Viszont nem tudom telepíteni a 64 bites windows 7-et. nem eredetivel. Mert most nincs rá keret. Csak jövő hónapban. Viszont a notebookra csak 3 nap azonnali cseregarancia van. Szóval fel kéne valamit tenni rá. Az a baj, hogy csak a 32 bites verziót tudom feltenni. Gond nélkül. A 64 bites verzió mindig hibaüzenettel megszakad: " A Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Győződjön meg róla, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl elérhető, és indítsa újra a telepítést." Másik telepítővel is próbálkoztam. s ott illesztőprogram hiba volt.”egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most. Megjegyzés: Ha a Windows telepítési adathordozó CD/DVD-meghajtóban van, ennek a lépésnek az idejére eltávolíthatja.” Szóval megpróbáltam a kapott drivert felrakni, de nem találta.
    Mit tehetnék Szerintetek?

    Gép:
    CPU: AMD Turion II 2cores P520 2.3 G
    VGA: ATI Mobilliti Readon HD5470; VRAM:1GB
    HDD: 500 GB (3 partíció)
    Memória: 4GB DDR3


    előre is köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #34742
    távoli asztalnak semmi köze a group policyhoz
  • MeTaL
    #34741
    jóvan csak most fingom sincs hogy a távoli asztalra gondolt-e vagy a nyomtatás dologra
  • [HUN]FaTaL
    #34740
    group policy meg scriptek
  • MeTaL
    #34739
    ezt a házirendes dolgot kifejtenéd? ne mtudom mire gondolsz.
  • bon
    #34738
    Házirendel prónálkoznék én is, ha Win2008r2-es a szerver akkor meg különös képpen.
  • bon
    #34737
    szerintem a runas parancsra gondolsz.
  • aate
    #34736
    nem használhatják a Vnc-t,ezt elértettem. :P És a Join me ? Ha jól tudom csak be kell jelentkezni mindkét félnek és akkor van távoli asztal kapcsolat.
  • MeTaL
    #34735
    Igen. És valószínűleg más külső távoli asztalit progit egyáltalán nem.. az alapon kivül.. :S
  • [HUN]FaTaL
    #34734
    #34733: Nem használhatnak VNC-t.

    TeamViewer is tiltott? Amúgy group policyval elvileg megoldható a nyomtatók telepítése meg a hálózati meghajtók csatolása is.
  • aate
    #34733
    Ha jól emlékszem ha VNC-t serviceként kell telepíteni futtatni. Akkor betudsz lépni.VNC service VNC help
  • MeTaL
    #34732
    vagy odabattyogok, és kéri a rendszergazda felh.nevet és jelszót és beírom. vagy átveszem távoli asztallal a gépét, de akkor meg kell mondania az ő windows-os jelszavát, amit nem igen etikus.. vagy az is előfordulhat hogy meg sem mondja.. ami jogos. másik fiókkal ( pl. rendszergada ) nem vehetem át a gépét, mert az ő profilján kell beállítan a nyomtatót.
  • aate
    #34731
    Nekem 50 Giga éppen ,hogy csak elég lett. (win Kb : 20 GB +alap programok ,mappák és a win 7 mentések alig maradt 10 GB). Másik gépre már 100-at hagytam.
  • aate
    #34730
    Távoli asztali kapcsolattal miért nem lehet feltelepíteni a drivert ?
  • MeTaL
    #34729
    A műveletek elvégzéséhez telepíteni kell a nyomtatókiszolgáló szerepet, és a Rendszergazdák felhasználói csoportba kell tartozni.

    Itt hasal el a dolog. ( mert usernek nem adunk ki rendszergazdai jelszót )
    Még az jutott eszembe, hogy kéne vmi programot írni, hogy Nyomtatók felvétele, és ha elindítja a user a progit, akkor ki tudja választani, hogy milyen nyomtatót szeretne felvenni. És nyomja a next next-et és feltelepül.. programba meg vhogy be lenne integrálva, a rendszergazdai user pass.. Vagy az is lehet hogy csak nekem kezd unalmassá válni, hogy minden új embernél fel kell venni a nyomtatót. ráadásul személyes kiszállással, mert vnc-t nem lehet használni..
  • MR ME
    #34728
    50 giga elég neki, az h mennyi ramot eszik az meg a programoktól függ, de 1Gb-al számolhatsz
  • aate
    #34727
    Nyomtatók automatikus telepítése
  • aate
    #34726
    Nyomtatók kezelése vállalati környezetben
  • aate
    #34725
    Hálózatokhoz nem értek, talán ez segít :> Hálózati nyomtatók automatikus hozzáadása
  • MeTaL
    #34724
    őő az uac teljesen ki van kapcsolva. mégis vannak olyan programok amihez kéri a rendszergazdai jelszót, telepítéshez... á az a baj hogy bonyolult dolog ez, mert cégről van szó, userek különböző programjaikkal, amihez nem mindig elég az , hogy local admin legyen a gépen. most konkrét példát nem nagoyn tudok mondani. De most eszembe jutott valami. például van 20 hálózati nyomtató, amiből egy felhasználó csak 2-t szeretne használni. Mind a 20at nem lehet, nem szabad felvenni. Viszont ki szeretnénk kerülni azt , hogy ne kelljen mindig kézzel felvenni azt a két nyomtatót amire szüksége van, hanem arra gondoltam hogy egy parancssort írunk arra, hogy xy nyomtató, és akkor ha elinditja a commandot, akkor az xy nyomtatót felveszi az adott gépre, és telepíti az illesztő programot. na itt van egy kis bibi, ugyanis máris kéri a rendszergazdai felhasználónevet és jelszót az illesztő program telepítéséhez, ha jól tudom akkor ezt is be lehet építeni a command lineba.
  • aate
    #34723
    Alapértelmezés szerint a Windows 7 minden alkalmazást általános jogú felhasználóként futtat, még akkor is, ha az aktuális felhasználó a rendszergazdák csoportjának tagjaként jelentkezik be a számítógépre. Fordított esetben pedig, ha a felhasználó egy csak rendszergazdai engedélyekkel futtatható alkalmazást próbál elindítani, a Windows 7 megerősítést kér a művelet végrehajtásához. Csak a rendszergazdai jogokkal futtatott alkalmazások módosíthatják a rendszerbeállításokat és az általános beállításokat, valamint a rendszer működését.
    Esetleg az UAC-t rakd kisebbre ha állandóan engedélyt kér. Én úgy oldottam meg egy kisebb programot mert engem is zavart, telepítés után átraktam egy másik mappában és uninstalláltam a programot,majd a mappából indítva már nem kért engedélyt.
  • MeTaL
    #34722
    És ha mondjuk egy programnak rendszergazdai módban kéni futkorásznia, hogy megfelelően működjön? Értelmeset kérdeztem egyáltalán? :)