46641
  • bon
    #34801
    Más gond lesz, nem proci hibára utal a leírásod, inkább valami program hibára, esetleg kártevőre a gépen, vagy driver hibára.
  • DarkSector
    #34800
    Windows 7 64bit...minden frissítés fent van.

    Kérdezni szeretném mitől lehet hogy mostanában néha szarakodik a gép, a legfurább hogy késve és torz hang mellett hallani a windows be és kikapcsolás hangját, azt a rövid hangot....

    valamint néha csak így nem tud bemenni a vezérlőpultba, vagy későn áll fel a lan része a gépnek, vagy éppen neten nézve videókat torz hanggal sroboszkópszerűen peregnek a videók.
    Vagy néha csak Shut donw felirat van és nem képes lekapcsolni a gép...

    Létezhet ez a cpu korai meghibásodást jelző mellékhatásai???
    Mert Arra gyanakszom én hogy a cpu-m okozhatja ezeket a gondokat.
  • bon
    #34799
    Nem feltétlenül, csak a beszúrt eseményapló bejegyzésben láttam az spdt szót és a hibáról jutott eszembe a progi, amúgy meg törölöd a fent lévő lejárt változatott és szed le a fejlesztő oldaláról a Lite változatott az ingyenes.
  • Frobi
    #34798
    igen van deamon tools de most vetem észre hogy lejárt a próba licenc.
    Igaz az öcsém csinálta meg a gépet mert én külföldön vagyok és januárba mentem érte haza.
    És most vettem észre hogy próba licences ez is okozhatja a hibát ????
  • bon
    #34797
    Printscreen gomb a gépen, majd a vágólap tartalmát beilleszted pl. a paint-be, majd feltöltöd egy tárhelyre. Amúgy van fent deamon tools a gépen? Ha igen frissítsd, de ez igaz valamennyi használt program-ra és driver-re is.
    Sőt van még egy ötletem, a start menübe beírod, hogy msconfig, a megjelenő ablakban az Általános fülön a Hibakeresési indítást válaszd, majd ok és gép újraindítás mert kérni fogja, használd így a gépet, hogy jelentkezik e a gond, ha nem akkor valami a rendszerrel betöltődő program okozza a problémát, ez esetben az automatikus indításánál kell elkezdeni kiszűrögetni a programokat.
  • Frobi
    #34796
    Hiba 2011.02.17. 18:14:53 sptd 4 Nincs
    Az illesztőprogram belső hibát talált az adatstruktúrájában a következőhöz: .
    Napló név: rendszer
    forrás : Sptd
    szint: hiba
    ez a hiba a felügyeleti eseményekbe van.
    Sajnos fényképet nem tudok csinálni mert azt még nem csináltam a gépen soha.
    De ha elmondod akkor megcsinálom ha az úgy jobb neked
  • bon
    #34795
    A hiba jelentkezés idején létrejövő hibák érdekelnek, hátha írja a hibát okozó programot. A többi hibát neked kell értelmezni és javítani.
  • Frobi
    #34794
    bon és azon belül mire vagy kíváncsi mond és akkor bemásolom mert alkalmazáson belül is van több.
    Igaz amikor bekapcsoltam ma a gépet akkor lefagyott és az alkalmazáson belül a tumeup is van már bejegyzés.
    De a felügyeleti eseményekbe is berakott már 4 hibát 4 percen belül ahogy bekapcsoltam a gépet
  • Armagedown
    #34793
    ha alaplapi Realtek hangkártyád van akkor használhatod a a Realtek Control Panelt a hangszinszabályzáshoz
  • MR ME
    #34792
    tehát be kell állítani h mindig megkérdezze cselekvés elött h mit tegyen a fájlal és nincsenek ilyen gondok :)
  • bon
    #34791
    Félre érted, csak vírusos vagy egyéb kártevővel fertőzött (szerinte) fájlokat töröl, mert ez a dolga, pl. előszeretettel törli a vírusirtó a programok töréseit. Csak is az érintett fájlt töröli mást nem, példáddal élve, ha a megosztod a Windows mappát és beraksz egy program crack-et ami szerinte pl. trójai akkor csak a problémás fájlt töröli minden mást érintetlenül hagy. De ezt az XP is eljátssza ha a Windows 7-es megosztásból szeretnél egy szerinte gyanús fájlt átmásolni és ez így nagyon helyes.
  • wattafaka
    #34790
    én is erre gondoltam, de ez milyen már??? sztem úgy kéne, hogy max nem fogadja a fájlt, de hogy kitörli...
    most akkor ha megosztom a Windows mappát, és véletlen belerakok egy képet akkor letörli az egész könyvtárat megint ? :DDD
    vicc :)
  • ede0001
    #34789
    RAMMap

    Töltsd le. Ebben kibogarászhatod, hogy mitől van.
  • bon
    #34788
    Ha eddig frissítve volt akkor nem sok újdonság van benne, az újdonságok többésge is csak szervert érinti. De ettől függetlenül én azt mondom, hogy érdemes felrakni, úgy is jönni fognak olyan progamok amik igénylik a meglétét.
  • bon
    #34787
    1. Nincs lehetőség, eddig se volt.
    2. passz.
    3. futtasd le az ellenőrzést.
  • TaRka0107
    #34786
    Sziasztok! Nincs kedvem visszaolvasni. Miket javít az SP1, érdemese feltenni?
  • prezson
    #34785
    Üdv! Lenne néhány kérdésem.

    1) Printscreen készítésénél be lehet állítani, hogy ne bmp-ként, hanem jpg-ként mentse automatikusan? Amikor irfanview-ba beszúrom, akkor bmp lesz, és át kell állítanom, hogy jpg-ként mentse. Egyszerűbb volna, ha ezt nem kéne...

    2) Létezik vmi hangszínszabályozó windows7-re? Azt tudom, hogy media playeren belül hol van, de olyan kéne, ami mindent megváltoztat - így pl a youtube-on lejátszott videók hangját is. Sajnos olyan hangfalat használok, ahol nincs tekerentyű, és nagyon mélyen szó, a szöveget zeneszámokban pl alig érteni...

    3) Ha SD-kártyát rakok a gépbe, mindig kidobja, hogy akarom-e vizsgálni és javítani, ez ajánlott... Idegesítő, hogy mindig ki kell lépni belőle. Ezt vhogy ki lehet lőni?

    Köszönöm szépen a segítségeteket! :)
  • bon
    #34784
    Hivatalos technet-es adatok:

    Windows 7 Service Pack 1 Language Pack (x64) - DVD (Multilanguage)

    File Name: mu_windows_7_sp1_language_pack_x64_dvd_619714.iso
    Date Published (UTC): 2/16/2011 9:14:33 AM
    Last Updated (UTC): 2/16/2011 9:14:33 AM
    SHA1: 7CD1FE568D968D89792DC9FF20E9AF2B318995C2
    ISO/CRC: 1031E26F

    Windows 7 Service Pack 1 Language Pack (x86) - DVD (Multilanguage)


    File Name: mu_windows_7_sp1_language_pack_x86_dvd_619716.iso
    Date Published (UTC): 2/16/2011 9:14:34 AM
    Last Updated (UTC): 2/16/2011 9:14:34 AM

    SHA1: E9261433FF5CCACA818328A9BDBBED3F21A6405E
    ISO/CRC: 463148B9

    Windows 7 and Window Server 2008 R2 Service Pack 1 (x86 and x64) - DVD (Multilanguage)

    File Name: mu_windows_7_and_windows_server_2008_r2_sp1_x86_x64_dvd_619642.iso
    Date Published (UTC): 2/16/2011 9:14:42 AM
    Last Updated (UTC): 2/16/2011 9:14:42 AM

    SHA1: F2ABA1102E18EAD08C78527AB422C09AB7D1F54C
    ISO/CRC: B07748AE

    Integrált magyar telepítőt még nem láttam.
  • djlaczo
    #34783
    Mivel várom a ramokat, igy azért lett feltelepitve, És amit tudtam mindent leirtam, de látom most nincs segitség, sajnos.
  • Kureszka
    #34782
    Lassúnak lassú, hangosnak hangos, csapgyasnak csapágyas, de azt még nem volt "kedvem" fejleszteni...
  • bon
    #34781
    Szövegből itélve a virusírtó feszélyesnek itéli a fájlt amit másolni szeretnél a Windows 7-es gépre.
  • bon
    #34780
    Érdemes, amúgy nem kicsi a 160gb-os winnyó? Lassúnak lassú az biztos.
  • MeTaL
    #34779
    Off topic:

    Nem tud valaki véletlenül egy faja ingyenes AD telefonkönyvet? Honnan tudnám letölteni? Rákerestem google-val de nem nagyon találtam ingyeneset. :S

    ( bon bocs az offér, de néha ilyen is kell )
  • Armagedown
    #34778


    ezek közül melyik beállítás az amit nyugodtan lehet használni és nem okoz semmi problémát ?
  • wattafaka
    #34777
    hello mindenki!
    két laptopon próbáltam otthoni hálózatot kiépíteni. egyik gépen win 7, másik gépen win XP SP3. eljutottam egészen odáig, hogy azonos munkacsoport, win 7-es gépről leszedtem a jelszavas védelmet, megosztottam a kívánt mappákat, beállítottam hogy írni, olvasni lehessen egyaránt. a két gép látja is egymást hálózatban, de sajnos a probléma most kezdődik. ha win XP-s géppel másolok valamit a win 7-es megosztott mappába, akkor az valamiért egy hibaüzenet után (pontos szöveget nem tudok, de valami ilyesmi: "a kockázatot elkerülése érdekében a windows megtisztította a valamit") törlődik a win 7-es gépről. a vicc, hogy az XP-s géppel még ugyanúgy látom, meg tudok bele másolni, de win 7-es gépről szőrén szálán eltűnik :/
    mi lehet a gond? tűzfal vagy vírusírtó baja lehet? ha valaki tud segíteni megköszönném :)
    üdv
  • MR ME
    #34776
    sztem igen
  • Kureszka
    #34775
    Sziasztok!

    Egy tipikus kérdésem lenne: érdemes-e felraknom a win7 ultimate 64bit-es verzióját a lenti konfigomra. Leginkább játékra használom, csak nem tudom, h belassulhatnak-e.

    Köszi
  • ede0001
    #34774
    2 GB RAMmal én nem tennék fel 64 bites op rendszert.
  • bon
    #34773
    Főként alkalmazásnapló érdekelne, de rendszernaplóban is lehet hasznos infó.
  • Tetsuo
    #34772
    Lehet, h nem írtad meg a házit.
  • Frobi
    #34771
    esemény napló/ egyéni nézetek /felügyeleti nézeteket ha nézem majd az jó lesz ?????
    Mert ott van elég sok hiba nekem a mai napra meg figyelmeztetés is
  • djlaczo
    #34770
    nekem válasz esetleg ? Nagyon fontos lenne :(
  • bon
    #34769
    Futtasd folyamatosan látható helyen a feladatkezelőt így látni fogod (elvileg), hogy mi fogja a gépet ha egyáltalán fogja.
  • bon
    #34768
    vezérlőpult/felügyeleti eszközök/eseménynapló
  • Frobi
    #34767
    nálam meg folyamatos használatkor jön elő ez a híba.
    Az eset (nod 32)
    Mondta hogy nézzem meg a feladatkezelőbe ha tudom hogy a cpu mennyire van megterhelve olyankor ha tudom de sajnos azt se tudom megnézni mert nem tudok olyankor belépni.
    Meg hogy melyik program terheli le a cpu-t mert akkor azzal van baj de sajnos nem tudom megnézni se
  • Frobi
    #34766
    a beépitett esemény naplót hol találom??
    Bocsánat a win 7 most gyakorlom a kezelését.
    Nekem nincsen rádiós egerem és billentyűm se.
    USB nettem van.
    Az a baj hogy külföldön vagyok és nem hoztam ki a win 7 telepítő lemezét és bajba leszek ha újra kell rakni a wint.
    Letölteni is elég sokba kerülne nekem.
    Mert 1 gb os adatforgalmi nettem van meg elég lassú is ráadásul legalább is a letöltésileg
  • djlaczo
    #34765
    Na pontositoma problémát. ez a hiba föként akkor jön elö amikor 2 asztalt hazsnálok filmnézés végett. Legalábbis eddig csak ött jött elö, a pontos hiba viszont az lenne hogy a memoriám ami van 2 giga mindet használja de ugy hogy nem fut semmi olyan alkalmazás ami ezt elöidézné. 64 Bites win7, de bizom benne ha holnap memoriát cserélek talán elmulik, de én inkább valami windwosos hibára gyanakszom de van itt 2 szaki majd ök megmondják a tuti :) amit elöre is köszönök szépen.
  • aate
    #34764
    Általában nálam akkor fordul elő mikor pár percig nem használom és készenlétre kapcsol az egér,folyamatos használat közben nem.
  • aate
    #34763
    Nincs véletlenül rádiós egered illetve billentyűd ? , mert nekem is csinálja és a rádió jel néha összeakad a routerrel .
  • bon
    #34762
    De a feladatkezelő folyamat fülét is érdemes nézni, hátha valami program fogja le a rendszert a hiba jelentkezésekor.