46641
  • TheLostOne
    #34882
    Értem, tehát a MS nem optimalizálta megfelelően a Win Vista és 7 OS-t a régebbi mikroarchitektúrájú, pl esetemben Netburst processzorokra, annak ellenére hogy ezek teljesítik az operációs rendszer hardwarekövetelményeit, és az említett 4-6 éves játékok esetén pedig az adott játék ajánlott követelményeit is.

    Azért egy "3D applications may suffer critical performance loss with single-core CPU-s" figyelmeztetés akkor elfért volna a dohánytermékeken elhelyezett figyelmeztetésekhez hasonló feltűnő módon a Vista és 7 dobozain/cd-in, de gondolom ez marketing szempontból megengedhetetlen lett volna nekik, nekem viszont egy új gép megengedhetetlen most anyagi szempontból...
  • syberia2
    #34881
    másolt ;)
  • bon
    #34880
    De példának felhozhatnám a 4 éves munkahelyi laptop-om is, elvan 2gb ram-al, nvidia vga-val a Windows 7-es oprendszer, de ha valami számítás igényes dolgot futtatok egyből lassú a gép, az XP-s ikertestvére kevesebb ram-al teljesít hasonló képen.
  • bon
    #34879
    Itt a válasz: "A gépem nem egy mai darab..." ideje cserélni.
    Az meg nem csoda, hogy veri a haverjaid laptopjait a géped, asztali gépet nem illik összehasonlítani laptop-al, mert nem azonos kategória.
    Az oprendszernek valóban RAM kell, de nagyon szereti a kettő vagy több magos procikat is. A 2gb ram meg szintén nem egy nagy cucc a rendszernek.
    Játékokhoz erősen ajánlott a 2 vagy 4 mag, 4gb ram társaságában. De ez tapasztalható a játékok gépigényét is megnézve, külön szokták írni az XP és Vista/Windows7-es rendszerek gépigényeket.
    Prescont magos procim nekem is volt, utána lett egy core2-es 3 évig majd a mostani corei7 és érezhető különbség van a core2-es és corei7-es gépem között ugyanazon videó kártyát használva azonos játékon.
  • TheLostOne
    #34878
    Hi!

    Lenne egy igen komoly problémám, amire egyszerűen 3-4 éve nem találok megoldást, és minden egyes Windows Vista és 7 verzióban fent áll a Vista Beta 2 óta.

    A jelenség nagyon egyszerű: minden hardware-es 3D gyorsítást használó alkalmazás minimum 30%, de sokszor 50-60% teljesítménycsökkenést produkál Windows XP-hez képest (természetesen frames/second-ben mérve, VSync minden esetben száműzve jó messzire).

    A gépem nem egy mai darab, de XP alatt még játszhatóan futnak rajta az elmúlt évek komolyabb játékai is, viszont Vista/7 alatt már egy 4-6 éves játék is élvezhetetlenül fut.

    Konkrétan egy i915 chipsetes ASUS alaplapom van, benne egy Intel Pentium 4 Prescott-2M 640HT 3.2GHz proci, most éppen 3.73GHz-re húzva, 2GB 800-as DDR2, ami így 640MHz-en fut dual channelben, és egy GF7950 GT 512MB GDDR3 VRAM-al alap órajeleken.

    Próbáltam vagy 30 féle Post-XP Windowst, 32 és 64 biteseket, Beta, RC, RTM verziókat, Vista Beta 1 alatt még minden OK volt, Beta 2 óta viszont minden verzióban fent áll a hiba.

    VGA driverek közűl meg vagy 50-et legalább, WHQL verzióktól kezdve Betakon át Quadro-khoz készült verziókig mindent, a különbség alig érezhető volt.

    Letiltottam már a HTT-t, XD bitet, SpeedStep-et, mindent amit csak le lehet a BIOS-ban, próbálkoztam 1000 féle driver tweakkel, letiltottam az Aero effektusokat, de egyszerűen semmi, és csak semmi.

    Egyszerűen nincs már ötletem, de nem hiszem, hogy a probléma csak nálam áll fent az egész világon(eddig akárkit kérdeztem max 10% teljesítménycsökkenésről számolt be XP-hez képest, sőt sokan teljesítménynövekedésről még az enyémnél régebbi gépeken is, a google meg minden csak nem a barátom, mert egyetlen keresőkifejezésre sem sikerült még az évek alatt semmi érdemlegeset találnia a probléma tekintetében).

    Bevallom őszintén eddig sem haltam bele, hogy nem Win7-et használok, és ezek után sem fogok, de egyszerűen már nem hagy nyugodni a dolog, nem vagyok képes elfogadni hogy programozó létemre kifogjon rajtam egy ilyen dolog, amikor havi szinten szoktam közeli ismerősök agyhalálban szenvedő számítógépeit néhány gombnyomással visszahozni a túlvilágból szinte "gyári állapotba" mindenféle adatvesztés nélkül, legyen szó akármilyen HW-ról és OS-ről. Erre itt az én gépem, ami meg akármit csinálok rokkantnyugdíjasként viselkedik egy újabb OS láttán...

    Ha van valami ötletetek vagy hallottatok hasonló problémáról plz írjatok, mert azt nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy ennyire gyenge a gépem, XP alatt veri az összes haver Core2 alapú(Pentium DualCore) csodalaptopjait játékteljesítményben(LAN Party-n fel tudnának robbanni az irigységtől :D), persze az egykori high-end VGA-m miatt tudom, de pont ezért nem kéne Windows 6+ alatt sem gyengélkednie, hiába őskövület mai szemmel a procim, ekkora hatalmas teljesítménykülönbség egyszerűen elképzelhetetlen, főleg hogy mindenki állítja jól optimalitált OS a Win 6/7, csak RAM kell neki az meg ott van 2GB...
  • aate
    #34877
    ha nem fejezi be a telepítést akkor a telepítő lemez is lehet rossz.(Hibás írás,esetleg buherált lemez)
  • aate
    #34876
    Ha vissza áll az előző OS. gondolom az a Vista. Akkor nézd meg a képernyő tulajdonság panelon ,hogy a monitor az elsődleges ,mindenféle külső eszközt válasz le a gépből (usb) nyomtató stb, internet maradhat.
  • syberia2
    #34875
    nem, egy kijelző van csak
  • aate
    #34874
    Videó kártyára nincs rákötve a tv? Én is több kijelzőre tippelek.
  • saba30
    #34873
    Ja pont így csinálom :), csak pont 15 478 mappát kell végig néznem, hogy mindegyikben csak 1 fájl maradjon, ezen akartam valamit gyorsítani, egy ctrl+shift + enter -hez hasonló bill lenyomással...
  • bon
    #34872
    Nincs több kijelző csatlakoztatva a gépre? Ha igen akkor a másik lett az elsődleges kijelző, így azon van a kép.
  • syberia2
    #34871
    Képzeld elindul a telepítés, de kb a telepítés felénél a monitorom kikapcsol, LEDje villog, gép búg és megy, de semmire nem reagál. Újraindítás után persze a telepítő leállt, vissza az előző OS-hez. Mi lehet?
  • [HUN]FaTaL
    #34870
    tcmdben nyomsz egy ctrl+q-t és akkor a másik oldalon kiír róla mindenfélét.
  • saba30
    #34869
    Sziasztok!
    Nekem olyan beállítás, vagy prog kéne ami Intézőben, vagy valahogy (total commander) a részletes mappanézetben egy oszlopba kiírja a mappa tartalmát számszerileg, Windows 7 -ben annyi féle oszlopot be lehet kapcsolni, de ilyent nem találtam. Pedig a win már rég tudja, hiszen a mappa tulajdonságában, tartalmaz mellett ott az adat.
  • bon
    #34868
    Bejött a dolgo, telepíteni kell és egyből nem szól érte az UAC.
  • [HUN]FaTaL
    #34867
    Ez lett volna a következő tippem, a telepítős verzió. :) Lehet hogy a registrybe írkálja a beállításait és ahhoz kér engedélyt? Nem tudom. Vagy használjatok mpc-hc-t az portable mindig és nem kér jogosultságemelést csak a társítások megváltoztatásához. :)
  • bon
    #34866
    Tudtommal saját könyvtárján kívül máshova nem dolgozik, oda meg van jogosultsága, Rendszergzadaként futtatás nincs bekapcsolva, UAC kivételeket én se találtam és kikapcsolni meg nem szereném.
    Viszont megpróbálom telepítve használni a programot.
  • bon
    #34865
    Köszi, egyenlőre még nem sikerült megkerülni, de próbálkozok.
  • [HUN]FaTaL
    #34864
    "a program portable, tehát nincs telepítve."

    Nem lehet, hogy itt a baj? Hova akarja pakolni a beállításait? Esetleg a tulajdonságainál nincs bepipálva hogy rendszergazdaként futassa? (Kompatibilitás fül)

    Kivételeket úgy tudom az UACba nem lehet tenni, éppen ezért van kikapcsolva nálam is. :(
  • aate
    #34863
    Itt próbáltad állítani : gpedit.msc majd a Helyi csoportházirend-szerkesztő >Számítógép konfigurációja ⇒ A Windows beállításai ⇒ Biztonsági beállítások ⇒ Helyi házirend ⇒ Biztonsági beállítások )Felhasználói fiókok felügyelete > bövebben itt.
  • bon
    #34862
    Egy kis segítség kellene, adott a KMPlayer program, indítás során rákérdez "Engedélyezi, hogy az ismeretlen gyártótól származó következő program módosításokat hajtson végre a számítógépen?" Rendszergazda jogosultsággal nincs semmi gond, mert rányomok az igenre, de más felhasználóval akinek már csökkentve vannak a jogai, csak rendszergazda tudja futtatni a programot, mert kéri a jelszóm.
    Milyen módon lehetne ez kiküszöbölni? A program könyvtárához teljes jogosultsága van a felhasználónak, a program portable, tehát nincs telepítve.
    Próbálkoztam már az UAC biztonsági szintjének legalsó állításával is, de csak Rendszergazdaként volt értelem, másik felhasználóval már nem.
    Esetleg lehet e kivételeket felvenni az UAC-ba?
  • sony68
    #34861
    Köszönöm a tanácsod,az alaplap AHCI drivere nem volt feltelepítve.
  • aate
    #34860
    DirecX Download center
  • JoeFromHun
    #34859
    A FAQ-ban ami van DirectX(2010JUN) attól még nincs újabb?
    Valahol mintha már láttam volna.Régebben mintha kicsit gyakrabban frissítették volna.
  • aate
    #34858
    Vista alatt elszúrta a felhasználó fiókok megjelenítését bejelentkezéskor,(a win 7 mamager is ezt csinálta a reg. pucolásnál.)De a your uninstaller nem okozott semmilyen gondot.
  • aate
    #34857
    Nekem a másik vált be amit írtam az előbb ,,Your un..." cclenaer régebben nekem okozott gondot.Ezzel még nem volt gond és rendesen kipucolja a felesleges dolgokat.
  • xblades
    #34856
    #34839 itt ezt szeretem volna jelezni igen:)
    Mióta a Carma-t feltettem és azt a programot azóta van problémám a többivel.

    Regiszteri pucolás-ra elég a CCclear?
  • aate
    #34855
    Nem hinném mivel az nem fut folyamatosan a gépen.(de ha azóta van mióta felraktad akkor lehet kompatibilitási probléma)(de egy próbát megér az eltávolítása, töröld a Your uninstaller programmal és a regiszteri pucolást is végezd el vele.
  • xblades
    #34854
    Az nem számit hogy a Carmadeddon 2 megy a gépen?
    Az nem használ 3D?
  • aate
    #34853
    Kérj kölcsön egy másik nvidia videó kártyát ,lehet az romlott el. Win 7 problémák alatt más megoldást nem találtam és nembiztos az újra telepítés megoldja.
  • xblades
    #34852
    Beléptem jelszavas rendszergazda fiókkal ott is inaktiv a gomb:( ,a control palelen meg nincs olyan lehetőség hogy engedélyeztethesem.
    De a 3D ablakban nem is jelenik meg a kis videó ahol lehet állitani a finomság vagy a minőség közt.

    #34848 itt is csak azt írják le amit már megnéztem:
    - jelszavas rendszergazda fiók létrehozatal > ott belép
    - nézem át a diretX diagnosztikával
    gondolom az is a hiba hogy le van tiltva a diretc3D gyorsító csak nem tudom visszakapcsolni.
  • aate
    #34851
    Itt a csuszkát(use my pereference..) a Qualityra állítsd.
  • aate
    #34849
    Másik ötlet hozz létre egy új felhasználót és próbáld meg ott bekapcsolni.
  • aate
    #34848
    direct3d hibára > ezt találtam
  • xblades
    #34847
    Na ezt találtam amit az egyik játék is jelzet:



    Ezt hogy tudom visszakapcsolni?

    Mert itt nem engedi:

  • aate
    #34846
    Próbáld ki a windows 7 managert(repair center ), elég jól kijavítja a win 7 belső hibákat. > Link
  • aate
    #34845
    Pórbáld meg ezt :Directx probléma megoldás
  • bon
    #34844
    Sajnos elképzelhetőnek tartom a rendszer újratelepítést.
  • xblades
    #34843
    Oké megvolt az is, valószínűleg nem elég régi mert nem segített.

    Ezt megettem újra kell húznom a Win-t mi?
    Egy hónap múlva meg az új gépem miatt kell majd:(
  • bon
    #34842
    Rendszer visszaállítás egy korábbi állapota?