46641
  • lck
    #34923
    Na ehhez mit szóltok ?
    Most jött az update-en:
    /a válasz jöhet privátban is/
  • GyaxyBoy
    #34922
    Szia!

    Nekem a Vista csinálta ugyan ezt. Én nem találtam arra megoldást, így konkrét ötletem sincs, csak annyit, próbálj meg egy másik verziójú sevent leszedni és feltenni. Hátha segít a bajon. Mondom ez nem tuti, de nekem a vista csinálta és a régebbi verziós érintetlen sevenek nem. Bár most én 32bitest használok.
  • GyaxyBoy
    #34921
    Nem segített... holnap teszek egy új win-t, mert most a Steam-et sem akarja feltenni. Vírust észlelt. :( Pedig a hivatalos oldalról töltöttem le.
  • trex14
    #34920
    Végzett a squared, nem talált semmit. Megpróbálom a daemon toolst leszedni. Valakinek van még ötlete?
  • PeToth
    #34919
    Üdv Mindenkinek!
    Az lenne a kérdésem, hogy van-e arra mód, hogy kiderítsem, hogy üresjáratban vagy film nézés közben milyen folyamat használja veszettül a winyómat? Rohadtul zavaró, hogy egyfolytában kerreg a hdd.
    Korábban már kérdeztem ezt és kaptam nagyon hasznos válaszokat, mint pl: jó az úgy; vegyek ssd-t mert az halk; rossz a winyó ha ennyire zavaró a hangja; stb.
    Ezúttal ha lehet olyan valaki válaszoljon, aki tud érdemben segíteni.
    Előre is köszönöm!
    (Win 7 prof 64 bit)
  • aate
    #34918
    ,,Az SP1 beszerzéséhez a javasolt (és legegyszerűbb) mód az, ha a Vezérlőpulton bekapcsolja a Windows Update szolgáltatást, majd megvárja a Windows 7 értesítését arról, hogy az SP1 készen áll a telepítésre. A telepítés körülbelül 30 percet vesz igénybe, és nagyjából a telepítés felénél újra kell indítani a számítógépet. "
    A Windows 7 szervizcsomagjának telepítése során felmerülő problémák elhárítása : > Link forrás: Microsoft
  • aate
    #34917

    win 7 sp 1 Link
  • GyaxyBoy
    #34916
    ok! Köszi! Ezt még kipróbálom!
  • bon
    #34915
    Jobb gomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval kell telepíteni mindent és az sok esetben megkímél több problémától. pl. nálam a Total Commander-t nem kér engedélyt.
  • GyaxyBoy
    #34914
    Köszönöm a gyors választ. Akkor ez van. Csak azt nem értem még, hogy pl. a settlers 4, Fraps, Total Commander ikonja engedély nélküli, szóval rákérdez minden indításkor, addig a C&C Generals, 3D Studio Max, Maya, Sound Forge, XFire... ezek meg engedélyezettek. A két játék eredeti, szóval még az sem lehet. :) Na nem baj. Én maradok az engedélyezéseknél, mint a vírusok bejöjjenek. Bár van AVAST-om, de inkább több védelem legyen mint egy sem. :)
  • aate
    #34913
    Friss hír : A Microsoft megerősítette elérhető az sp 1 mindenki számára .Még az updaten nem jelent meg :(
  • [HUN]FaTaL
    #34912
    Nem találtam rá megoldást, persze tartományi körzetben biztosan elképzelhetőnek tartom. Na de nehogymár ezért szervert kelljen tartani otthon, megalol :D
  • bon
    #34911
    Én nem találtam rá megoldást a házirned szerkesztőbe, de szerencsére nálam a program telepítése megoldotta a gondot a tesztgépen, remélema tartományi gépen is hasonló képpen fog viselkedni ha végre rászánom magam a dolgozónak feltelepítnei.
  • aate
    #34910
    gpedit.msc -ben nem lehet szabályt állítani ? Nekem Home p. van mind a 3 gépen és abban nem engedélyezett az elérése.
  • bon
    #34909
    Én is így vagyok vele, lehetne egy engedélyezett vagy megbizható lista.
  • [HUN]FaTaL
    #34908
    Azért a mai napig nem értem, hogy miért nincs whitelist. Én bekapcsolva használnám, de ne kérdezzen már minden indításkor (ATT).
  • aate
    #34907
    Ha nagyon zavar vedd egy szinttel lejjebb,a biztonsági beállításain nem tudsz másképpen változtatni, biztonsági okokból jelenik meg. Az alap programokra nem nagyon kérdez rá. De ha az UAC-t teljesen kikapcsoljuk, nyilvánvalóan sokkal nagyobb veszélynek tesszük ki a számítógépet a nem kívánt módosításokkal szemben, legyenek azok a felhasználó által elkövetett véletlen műveletek, vagy akár egy a rendszerbe jutott digitális kártevő tevékenységei.
  • GyaxyBoy
    #34906
    Sziasztok!
    Segítsetek már légyszíves!
    Olyan zavaró tényezővel van dolgom, hogy néhány program parancsikonja elindul normálisan, némelyik, pedig rákérdez, hogy engedélyezem e, a futtatását. Ezeknél az ikonoknál van egy kis "pajzs" jobb lent. Ezt, hogy lehet neki elmagyarázni, hogy később is megbízok benne és ne kérdezze állandóan?

    Próbálgattam az ikonra jobb klikk, tulajdonságok, biztonság. De semmi egyértelműt nem találtam erre. Így amit állítgattam, nem is hozott sikert. :)

    Tudom, hogy a felügyelet kezelőt, ha visszább veszem, akkor minden program menni fog, de nem az a célom.

    Köszönöm a válaszokat!
  • [HUN]FaTaL
    #34904
    Furcsa, nem valamelyik régi, nem kompatibilis verzió? Már legalább 30 win7es gépre raktam daemon toolst és semmi baja nem volt egyiken sem + haverok közül sem panaszkodott senki.
  • aate
    #34903
    Miért nem ír hőfokot? vagy csak jó ?
  • Armagedown
    #34902
    ezt is megpróbálhatnád :http://support.kaspersky.com/viruses/avptool2010?level=2
  • aate
    #34901
    Daemon tools okozott már problémát win7 alatt , távolítsd el, hátha...
  • trex14
    #34900
    7-8 óra fele leszek újra mert el kell mennem. Akkor írok hogy addig milyen fejlemények vannak. Anti malvare még mindig megy, addig remélem ez is végez. Köszi az eddig segítséget.
  • trex14
    #34899
    hőfokot nem ír, core speed ami 2700, és a corve voltage ami 1,344V ami néha ingadozik de nem sok kitéréssel.
  • trex14
    #34898
    van daemon tools rajta. a cpuid-t leszedem mindjárt.
  • aate
    #34897
    A jelenség hasonlít a túlmelegedés okán lecsökkenő teljesítményhez is . töltsd le ezt:cpuidnézd meg a hőfokokat. ---
    (nincs daemon tools a gépen véletlenül?)
  • aate
    #34896
    Keress rá manuálisan is, A smss.exe fájl helye C:\WINDOWS\System32\smss.exe itt - a rendszer része. Más esetekben, smss.exe egy módosult vírus, spyware, trójai vagy féreg! pl:( C:\WINDOWS\system32\1230\smss.exe) Ha nem találsz vírust, Akkor a hardver elemeket kellene átnézni. Merevlemez nem melegszik stb.
  • trex14
    #34895
    Safe módban a windows ugyan úgy lassú: System: NT Kernel & System, most futtatom a squared-t. Egyébb ötlet?
  • aate
    #34894
    futtasd le azt is.
  • trex14
    #34893
    Rendben. Ezt a squared free-t addig hagyjam?
  • aate
    #34892
    smss.exe a rendszer része ,de ha van belőle több is a gépen akkor az már álcázott trojai. Nodot futtasd le csökkentett módban is. Akkor nem töltődik be a legtöbb virus és kitudja szűrni.
  • trex14
    #34891
    Eset online scanner nem talált semmit. Ezután nézem squared free-t. (eléggé lassú minden rajta)
  • trex14
    #34890
    Köszi a gyors válaszokat, végig futom ezeket gyorsan. Remélem segíteni fognak. Nod 32-t használok, tegnap az nem talált semmit, pedig még frissítettem is.
  • ede0001
    #34889
    A runas parancsod próbáld meg /savecred paraméterrel.

    A használqatáról bővebb infó itt:technet

    Először bekéri a rendszergazdai jelszót. Utána már többet nem kéri.
  • aate
    #34888
    #34862 hsz-ben hasonló probléma volt ,a tulajdonságok panelon nincs bepipálva hogy rendszergazdaként futtassa ? Ha nem telepített program (csak másolt,és mappából indul)Akkor próbáld meg telepíteni a játékot.
  • aate
    #34887
    smss.exe lehet megfertőzte egy trójai alkalmazás, spyware irtót futtass.futtasd ezt: a-squared free(milyen virus védőt használsz ? )
    ellenörizd itt is a gépet
  • trex14
    #34886
    Sziasztok

    Lenne egy kérdésem: Windows 7 64bit, és a cpu usage az 50% alá nem esik. Pár napja ez nem volt gond 2-3% között ingadozott de most non-stop 50 körül van. Megnéztem ezzel a "process explorer" nevű programmal. A systemen belül az "smss.exe" az 50%, másik pedig az üres járat ami szintén ekörül van, de régebben ez 90 akármennyi volt. A kérdésem pedig az hogy ez mitől lehet? Egyik nap még tökéletesen működik a következő nap meg már ilyen. Nem raktam fel előző nap semmi drivert, semmi játékot, gyakorlatilag hozzá se nyúltam a géphez.
    (windows 7 tiszta újra telepítése nem segített ugyan úgy fennáll a probléma)
    Segítségeteket, ötleteket előre is köszönöm.

    Gép konfig ha esetleg kellene:

    Gigabyte alaplap
    amd x2 7750 BE
    2gb ram
    250 gb hdd
    gigabyte gt 9600 1gb
  • bagolybence
    #34885
    Gyermekeim játszanak olyan játékokkal (pl. Gates of Andaron), amelyek csak rendszergazdai jogokkal indulnak. Általánosan nem akarom őket rendszergazdává tenni. Van olyan megoldás, hogy ezen megadott programokat rendszergazdai jogokkal futtathassák anélkül, hogy ehhez minden alkalommal meg kellene adni a rendszergazdai jelszót?
  • saba30
    #34884
    Nézd még meg esetleg a hőmérsékletét a procnak (BIOS)-ban, + egy ram teszt sem árt (bár ezt már beépítették a win 7 -be)
    Egy viszonylag nyugalmas Windows hűvösebb tudd lenni, mint egy telepítés közbeni példány...
  • aate
    #34883
    Nem a másolás a gond, hanem vagy a kiírás vagy az iso file rossz . Szerez be egy ,,tiszta lemezt" az integrált,előre aktivált lemezekkel sok probléma lehet.