46641
  • Tetsuo
    #45518
    Törlök minden ideiglenes vagy restored, dump rendszerfájlt (pl. Service Pack backup file). (Ez 6 Giga,) de a többi program Temporary File-okat hol tudnám pontosan megnézni, hogy mire érti a Win?
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.03.03. 19:51:08
  • bon
    #45517
    pl. lemezkarbantartót futtatni. De az ideiglenes internet fájlok is sok helyett foglalhatnak.
  • Tetsuo
    #45516
    Hello!
    A Win 7 benövi a 128GB SSD-t, már kevesebb, mint 8% hely van rajta, pedig nem igazán van rajta újabb program. A legnagyobb szoft az a Cubase zeneszerkesztő... folymaatosan csökken a szabad hely, annak ellenére, hogy nem telepítek régóta semmit. :-S
    Mit lehet tenni?
  • kl24h
    #45515
    Akkor kezd meghibásodni az alaplap. Majd nemsokára szerintem fog jelentkezni egy másik hiba és ez lehet addig folytatódik, amíg az alaplap nem lesz használható. Mivel laptop, ezért nagy lehetőség nincs az esetleges következő hiba megoldására.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy alaplap meghibásodással találkoztam valamikor egy asztali gépen, amikor az illetőnek egyszercsak elment a hangja, utána az Ethernet port. Ezt a két hibát könnyen meg lehetett oldani és tudta használni a gépet. Majd később a PCI Express-be behelyezett videokártya nem adott ki jelet. Ekkor kivettem a videokártyát és az alaplapit próbáltam (akkor mikor elment a hangja, akkor még működött az alaplapi videokártya), viszont az sem adott jelet. Így kellett vegyen más alaplapot, de mégis el tudta húzni kb. egy évig ezzel a hibás alaplappal.. A kivett videokártya bekerült az új alapba, ... tehát csak alaplapot kellett vegyen.
  • bon
    #45514
    Lényeg, hogy megvan a hiba oka és még jelentős költségekkel, se jár a cseréje.
  • Dj Faustus #45513
    Végül meglett a bűnös: ha kiszedjük a Mini-PCIe foglalatú - egyébként másik gépben rendesen funkcionáló - wifi-kártyát, a hiba megszűnik. Ezen a csere vagy az előlapi kikapcsolás nem segített.
    Utoljára szerkesztette: Dj Faustus, 2015.02.25. 11:00:44
  • kl24h
    #45512
    Lehetséges, hogy az alaplappal van a gond, de azért még egy tesztet elvégezhetsz.
    Amikor sikerült rendesen elindítanod, rendesen zárd le (Shut Down). Ezután vedd ki az akkut vagy 5 percre és utána tedd vissza (persze a töltő ne legyen benne, amíg az akku ki van véve!!!). Próbáld meg ezután, hogy elindul-e a Windows.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.02.23. 19:42:51
  • Dj Faustus #45511
    Ha újraindítod a gépet (függetlenül, hogy mennyit működött azelőtt), akkor is rendesen elindul?

    Így van, mint írtam is:
    Az újraindítást viszont minden zokszó nélkül végrehajtja.

    Sőt alvó állapotból sem ébreszthető fel.

    Tehát akkor azt jelenti, hogyha rendesen lezárod a gépet és vársz fél órát vagy többet, akkor rendesen elindul.

    És ha a fél-másfél órán belüli időtartamon belül indítom, akkor megakad az operációs rendszer indulásánál - függetlenül attól hogy csak akkumulátorról, csak tápról vagy mindkettő használatával teszem azt; akár belső merevlemezről, akár USB-sről, akár pendriveról.
    A Windows a classpnp.sys-nél áll meg, a Linux ACPI hibaüzeneteket dob - utóbbiról egy jobb kép: http://imagerz.com/QBVPDUtvAwMMUVIZEAVQ
  • kl24h
    #45510
    Tehát akkor azt jelenti, hogyha rendesen lezárod a gépet és vársz fél órát vagy többet, akkor rendesen elindul.
    Ha újraindítod a gépet (függetlenül, hogy mennyit működött azelőtt), akkor is rendesen elindul?
  • Dj Faustus #45509
    Csak alacsony szinten tudja formatálni?

    Nem.

    De érdekes jelenségre lettem figyelmes. Ha sikerül elindítanom, és bármikor rendesen leállítom (Start menü/Leállítás), akkor nem tud bootolni (Windows logo-s bootképernyő, megakadt folyamatjelzővel, vagy lásd a Linuxos kernelüzeneteket). De fél-másfél óra múlva (előtte nem!) rendesen elindul - mintha valami túlmelegedne (a proci max 60 °C-os)/túltöltődne/túlvezérlődne.
    Az újraindítást viszont minden zokszó nélkül végrehajtja.
  • kl24h
    #45508
    Csak alacsony szinten tudja formatálni?
  • Dj Faustus #45507
    Köszönöm, köszönöm.
    Sajnos nem nagyon jutottam sokkal előbbre.

    Próbáltam:
    * akkumulátor nélkül csak tápegységről hajtva
    * akkumulátorral
    * akkumulátorral+tápegységgel

    * mindhárom USB portban pendriveról és az előző hozzászólásomban említett USB-s merevlemezről belső merevlemezzel, illetve annak hiányában
    * csak a belső merevlemezről telepítőt indítva
    * hálózati telepítéssel (Serva) - itt a Jmicron JMC26X Ethernet vezérlő meghajtóprogramját hiányolta

    Nem nyert egyik sem. Sajnos az előző hozzászólásomban említett "csak belső merevlemezről/csak USB-s meghajtóról - belső merevlemez nélkül"-elindulásos jelenséget sem produkálja már konzekvensen.

    Ultimate Boot CD USB-s merevlemezről elindul, memóriatesztek lefutnak, belső merevlemezt tudja alacsony szinten formatálni, merevlemezteszt lefut, Mersenne-primteszt után a CPU hőmérséklete csak 60 °C-os.

    Nem tudom, milyen BIOS-od van. Megpróbálnám a beállításokban a "Load BIOS Optimal Default Settings", vagy a "Load Default Settings" - opciót is.

    BIOS-ból a legfrissebb - R0130Z4 - van fenn - nagyon sok beállítási lehetőség nincs benne: csak a dátum/idő, a bootolható eszközök köre és sorrendje és a gép biztonsági beállításai állíthatóak be. Alapbeállításokra próbáltam beállítani.
  • mcmoha
    #45506
    Hátha ez segít, vagy ötletet ad.
  • howarju
    #45505
    Szia!
    Nem tudom, milyen BIOS-od van. Megpróbálnám a beállításokban a "Load BIOS Optimal Default Settings", vagy a "Load Default Settings" - opciót is.
  • wantonly
    #45504
    Nincs könnyű dolgod. Mivel a merevlemezt és a memóriát is kizártad, ezért más már nem nagyon lehet hibás (ha hibás), marad maga a masina. De! Mielőtt a kukában végezné én nézelődnék a BIOS-ban a boot opciók között (is), és mondjuk letiltanám egyenként ami nem kell, hogy úgy működik-e. Lehet itt valami bagatell probléma van, mivel mint írtad, ha kiveszed a lemezt működőképes. Illetve, ha jól értem, ugyanaz a lemez USB-s rack-ben nem megy megfelelően, közvetlenül SATA-ra csatlakoztatva azonban igen? Akkor pláne valami beállításra gyanakszom. Mindenesetre sok sikert a hibakereséshez!
  • bon
    #45503
    Egyenlőre nekem nincs ötletem, de nem zárnék pl. egy alaplap hibát.
  • Dj Faustus #45502
    Némi kiegészítés: Ubuntu (pontosabban Lubuntu 14.04) sem indul el vele - az alábbi képen látható hibajelenséget okozza:
    http://imagerz.com/QBVPDEtvAwMMUVNFEgVQ
    Utoljára szerkesztette: Dj Faustus, 2015.02.21. 00:31:10
  • Dj Faustus #45501
    Lenne egy Windows telepítős kérdésem a kedves fórumozók felé

    A hibajelenség

    Van nálam egy Sony Vaio PCG 21313M (VPC13ME) laptop, amin a rajta levő operációs rendszer (Windows 7 Starter) nem akar rendesen elindulni. Eljut a Windows logo-s bootképernyőig, és a folyamatjelző sáv - ami ciklikusan balról jobbra gördül - egyszer csak megáll.

    Csökkentett módban eljut a classpnp.sys állományig, és tovább nem.

    Első javítási kísérlet és sikertelen végkifejlet

    Mivel a benne levő régi merevlemez (Western Digital Scorpio Blue, WD2500BEVT) kissé kattogó hangot hallatott (bár a kondíciója utólag a Hard Disk Sentinel szerint 100%-osnak mutatkozott!), ezért kivettem és kicseréltem egy másikra (Toshiba MQ01ABF050), a régi merevlemezen levő adatokat meg dd-vel egy-az-egyben átmásoltam az új meghajtóra. A trükk látszólag bevált: a régi merevlemezről az újra átrakott Windows elindul, működik, huzamosabb ideig - fél napig - tudtam használni.

    Viszont pár indítás után újból előfordul a hiba: a Windows megakad a Windows logo-s bootképernyőnél; csökkentett módban meg a classpnp.sys-nél.

    Második javítási kísérlet és érdekes tapasztalatok

    Jó, akkor - szokásos módon - elő az USB 2.0-ás mobilracket, bele egy 250 GB-os SATA-s Samsung merevlemezt, rá egy 4 GB-os, NTFS-es, bootolható partícióra egy MSDN-ről beszerzett, 32 bites, magyar, Windows 7 Startert.
    Viszont itt is az a gond telepítő elindul, viszont a Windows logo-s bootképernyőnél megint megakad - akár van a laptopban levő merevlemezen partíció, akár nem. A mobilrack más gépeknél működik.

    Viszont! Ha kiveszem a laptopból a merevlemezt, és USB-ről bootolok, a telepítő a bootképernyőnél továbbmegy!
    Sőt! Ha a Windows-telepítőt tartalmazó merevlemezt behelyezem a laptopba SATA-s merevlemezként, akkor is elindul szépen a telepítő!

    Windows Memory Testet, Memtestet, Stresstestet végeztem (sőt memóriát is cseréltem) - nem talált problémát.

    Kérdésem: mi okozhatja ezt, és hogyan lehetne feltelepíteni a Windowst erre a gépre, hogy a sokadik bekapcsolás után ne "akadjon" meg a rendszerindulás?

    Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm - elnézést ha egy kicsit hosszú voltam.
  • kl24h
    #45500
    És semmi hibát nem ír ki, csak egyszerűen nem indul el a letöltés, hiába választottam ki, hogy hova töltse le és klikkeltem a letöltésre, az ablak eltűnik és semmi töltés.
  • kl24h
    #45499
    Frissen telepített Windows, Firefox, csak az az Add-On ami benn van standardban. A másik hogy ott van a Dr.Web Live Disc, abban tényleg nincs semmi plusz Add-On, az Linux alapú és azzal sem megy.

    Tehát hogy ne legyen félreértés, tehát letölthető ha be van állítva egy mappa, hogy mindent oda töltsön le (másképpen a standard Mozilla telepítéskor is így állítja be). Abban az esetben, hogyha úgy van beállítva, hogy kérdezze meg, akkor meg gondok vannak. Pl. az iTunes esetében amikor klikkelsz, hogy töltsd le, amíg kiválasztod, hogy hova töltse le, addig az az oldal átvált egy másikra, na ekkor már nem lehet letölteni. Ha gyorsan csinálom, amíg nem vált át, akkor le lehet tölteni.
    Pl. Internet Explorer-rel és a Chrome-val nincsenek ilyen gondok.

    És csak az ilyen oldalak esetében történik általában, amelyeknél mikor valamit le akarsz tölteni, mikor klikkelsz a letöltésre átvált egy másikra. Más oldalak esetében nincs gond.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.02.19. 19:43:35
  • MerlinW
    #45498
    Nálam sem 32 sem 64 biten nincs ilyen problémám. Addon-ok nélkül próbáltad?
  • kl24h
    #45497
    Valamikor itt a #45442 említettem, hogy teszteljétek le a Mozilla Firefox-ot Windows 7-en is. Persze senkit sem érdekelt a téma, de azért megosztom a tapasztalatom.
    Ma volt alkalmam letesztelni egy Windows 7 Home Premium 32 bites rendszeren. Ez a rendszer most volt telepítve frissen egy szervizben.
    Tehát az apple.com oldalról az iTunes-t nem lehetett letölteni, viszont a Yahoo! Messengert meg igen. Tehát ez a teszt más internetszolgáltató, más gép, más rendszer és mégsem működik ez a letöltés.

    A másik dolog, hogy hasonló a helyzet a Dr.Web LiveDisc esetében is, ami Linux alapú de ott is a böngészővel nem lehet letölteni.

    Akinek sikerült esetleg letölteni az iTunes-t, az lehet azért sikerült, mert eléggé gyorsan klikkelt vagy esetleg az hogy a Mozilla Firefox Windows 7 64 bites rendszerre volt telepítve és ott esetleg nem jelentkezik ez a súlyos hiba. Sajnos még 64 bites Windows 7 nem sikerült ezt letesztelnem.
    Ez az iTunes és a Yahoo! Messenger, csak mint példa, de sok olyan oldal van, ahol hasonlóan jelentkezik ez a letöltési a hiba.
  • soo277
    #45496
    Köszönöm a segítséget,valóban vírus volt:(
    de megoldottam
  • wollnerd #45495
    Sztem is.
    A víruskeresőkhöz nézd meg a #45486-os HSZ-omban az utolsó sort.
  • bon
    #45494
    Lehet, hogy virusod van.
  • soo277
    #45493
    Lehet nem ide tartozik,de megprobálom,
    segítséget kérnék,nem tölt be semelyik levelezöm(freemail.gmail stb...)próbáltam mindegyik böngészöt(chrome,fire,opera,expl)
    de semmi,már napok ota nem megy,
    win 764bit em van
    köszi
  • MerlinW
    #45492
    Miután GRUB az elsődleges rekord így felül kell írnia az MBR-t. W7 DVD betesz, repair boot és ott vagy valami hasonló.
  • blc
    #45491
    Köszönöm BON! :-))
  • perko
    #45490
    Köszönöm bon (#45487) és wollncrd (#45486) válaszát, megpróbálok a tanácsok szerint valamit csinálni.
  • bon
    #45489
    Ha a Windows kezeli a rendszerindítást: legegyszerűbben, vezérlőpult\rendszer\speciális rendszerbeállítások\indítás és helyreállítás menüben beállítod az alapértelmezett oprendszer és kikapcsolod a rendszerek listájának megjelenítését.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.02.15. 13:24:27
  • blc
    #45488
    Üdv mindenkinek!
    A közelmúltban elkezdtem ismerkedni a Linux-al (Ubuntu) és amikor bekapcsoltam a gépet választani kellett a Win vagy Ubuntu között.
    Most mikor abbahagytam az ismerkedést, továbbra is megkérdezi induláskor, hogy melyiket szeretném. Mivel nincs már fent az Ubuntu (igaz nem is volt mert cd-ről ment) szeretném ezt a funkciót kiiktatni de sajnos nem tudom, hogy hol tehetem.
    Ehhez kérnék Tisztelt fórumozó Társaktól segítséget.
    Előre köszönöm. blc
  • bon
    #45487
    Én is valami kártevőre tippelnék. Emsisoft Emergency Kit-et ajánlom futtatni.
  • wollnerd #45486
    És ha a parancssorból (Start menübe beírni: cmd) próbálod az áthelyezést (DOS parancs: move), illetve az másolást (DOS parancs: copy)?
    A parancsszó után, szóköz-t és a "/?"-t beírva részletes leírást kaphatsz, hogy kell használni az adott parancsot. pl.: move /?
    Ha a parancssorból is ez történik, nagyon könnyen lehet hogy vmi víruska, sztem...
    Ebben az esetben több vírusirtóval is át kell vizsgálni a gépet! Link a víruskereső progikhoz.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2015.02.14. 22:11:53
  • perko
    #45485
    Sziasztok
    A következő probléma jelentkezett a gépemen, amin jogtiszta Win7 van telepítve, pár éve gond nélkül működött.
    Ma rendezni szerettem volna az asztalon lévő ikonokat, mert kicsit megszaporodtak. Ha be akarom húzni valamelyiket egy mappába, vagy jobb klikket nyomok rá, leáll és újraindul a Windows intéző. Nem működik a ctrl+c, ctrl+v sem. Próbáltam csökkentett módban is, de ott is ugyanez a jelenség.
    Az ikonokat az asztalon lehet áthelyezni, megnyitni és törölni is. Ami érdekes, hogy mappaikonnál nem csinálja, csak a parancsikonoknál és különböző szöveg és képfájloknál.
    Még annyit, hogy a Totalcommanderben minden műveletet el lehet végezni a fájlokkal, az asztalon nem.

    Tud-e valaki segíteni, nagyon megköszönném.
  • xxdani
    #45484
    Mindamellett neked volt igazad türelem kellett . 20 újraindítás után magára hagytam tegyen amit akar és folytatta a frissítéseket úgy ahogy annak lennie kell :)
  • xxdani
    #45483
    Nem ezzel lesz a baj. Csak fura az egész. Nem írja hogy töltené le, de ugye a leállítás gombnál ott a felkiáltó jel és újraindításonként 1-3 frissítéssel kevesebb van. Most hagyom had pörögjön egy fél órát megint hátha csinálja csak informálni felejt el. Idáig még nem tapasztaltam ilyet sohase. Kicsit olyan érzésem van mintha elfelejtene szólni, hogy "héhahó most kéne a folytatáshoz egy restart légyszi. " . Na mindegy majd kiderül. :)
    Utoljára szerkesztette: xxdani, 2015.02.13. 18:39:17
  • howarju
    #45482
    Szia Dani!
    Talán a Windows Defender frissítése lassítja, mert először átvizsgálja a géped! Türelem! :-)
  • xxdani
    #45481
    Miért nem hajlandó frissülni a most feltelepített win7? Írja, hogy van 153 frissítés, de letölteni nem kezdi el csak megy a csík. Letöröltem az előtte letöltött kemény 5 frissítését hátha amiatt nem hajlandó tovább frissülni, de semmi.
  • Zoli007
    #45480
    Nem, teljesen elég volna, ha default módon nem idegesítene állandóan, hogy újra kell indítani a gépet.
  • VinylToy #45479
    Nekem ez a videó segített.