46641
  • kjhun
    #45558
    Sokan, a mindenféle Ccleaner és társait ajánlaná. De, eme művelethez totál felesleges több MB-os programot használni.

    Annó, a 2000-es évek második felében megjelent kalóz EE XP-ken volt egy nagyon kis programocska kimondottan erre a célra, de még a kalózrilízerek sem használták ki, (A %TEMP% mappába kicsomagolt fájlokat törölje, amikor XYZ program feltelepült a WPI segítségével) csak egyszerűen ott volt a lemezen.

    Link Másold, a fájlt a Windows mappádba. (Így, bárhonnan tudod futtatni parancssorból.) Készíts egy parancsikont neki, és ezeket a kapcsolókat illeszd be a fájlnév után: /Y /A

    Virustotal jelentés
  • krisztajo
    #45557
    Na eddig tartott a jó világ. Tegnap este már megint elszállt időjárás alkalmazás.
    Értem én, hogy sebezhető meg miden, csak kicsit furcsállom, hogy a környezetemben lévő három másik gépen nincs ilyen gond.
    Csak ép a sajátomon. A fene se érti.
  • urfika
    #45556
    Sziasztok .Hogyan lehetne elérni, hogy az Users\User\AppData\Local\Temp mappa tartalma időnként, vagy esetleg Windows leállításnál, törlődjön?
    Némelyik gépen több gigabájtnyi szemét gyűlik össze ebben a mappában foglalja a helyet.
  • TomBond
    #45555
    USB 2-be dugtam. Van 2 db is mindkettőben próbáltam. Van egy USB 3 is, de azzal nem próbálkoztam (éppen azért amit írtál).
  • gergely1991
    #45554
    Nem lehet hogy a USB 3.0 portba dugtad a pendrive-ot?
    Érdemes a 2.0 portba "illeszteni"....
  • TomBond
    #45553
    Köszönöm!
    Használtam ezt is meg a rufust is meg a Universal-USB-Installert is. Egyik sem hozott eredményt.
    Holnap elviszem egy informatikus ismerősömhöz. Küzdjön vele Ő (is).
  • kl24h
    #45552
    Én a Windows USB/DVD Download Tool ajánlom neked, mert ezt ajánlja a Microsoft is.
  • TomBond
    #45551
    Addig jutottam, hogy a telepítő most már elindul, de telepítés elején valamiféle illesztőprogramot kér, amiről fogalmam sincs hogy mi lehet. Mappák között nem enged tallózni
  • gergely1991
    #45550
    Syslinux-ot töltsd le:
    Másold be a win 7 telepítő tartalmát usb-re.
    Keresd ki a chain.c32 fájlt és másold be a usb meghajtó gyökérkönyvtárjába, mellé hozz létre egy syslinux.cfg állományt ezzel a tartalommal:

    default chain.c32
    append fs ntldr=/bootmgr

    keresd ki a syslinux.exe a csomagból és indítsd el a következő paraméterrekkel
    syslinux.exe -maf usbmeghajtójel :
    ha i a usbmeghajtóbetűjele akkor így:
    syslinux.exe -maf i:
  • wollnerd #45549
    Külső (USB-s) dvd olvasó?
  • TomBond
    #45548
    Vettem egy freedos-os laptopot, és nem tudom feltenni rá a win7-et. A laptopban dvd meghajtó nincs.
    Próbáltam Universal-USB-Installer-el is de csak odáig jutok, hogy bejön a fekete képernyő amikor az alsó részen végig kell mennie a fehér csíknak. De a csík nem indul el.
  • Tetsuo
    #45547
    Ezt a Win 7 előtt is kitalálhatták volna. ;-)
  • bon
    #45546
    Windows 7-től kezdve megszünt a minialkalmazások támogatása, súlyos sebezhetőség miatt. Így nem csoda ha akadnak műkődési problémák.
  • krisztajo
    #45545
    Köszönöm szépen nálam is működött.
    Egyébként miért csinálja ezt, lehet tudni?
    Pláne úgy hogy nem minden gépen?
    Nálunk az egyik gépen (nálam) megjelent ez a gond, de másiknál nem, pedig a op. rendszer ugyanaz.
  • TomBond
    #45544
    Én is kipróbáltam, és nálam is működik. Meglátjuk meddig. :-)
    Köszi
  • mcmoha
    #45543
    Ezt találtam, kipróbáltam és működik.

    1, Open up the file: C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Services\Cache\config.xml in notepad.

    2, DO NOT make any changes, but just hit Save.

    3, Wait 30 seconds and restart the gadgets.
  • krisztajo
    #45542
    Sziasztok! Néhány napja nem működik a időjárás minialkalmazásom az otthoni gépemen (másik gépen viszont jó).
    Egyfolytában azt írja ki, hogy nem lehet a szolgáltatáshoz kapcsolódni.
    Hogyan tudnám helyrehozni? Előre is köszi!
  • bon
    #45541
    Én is egy haldokló wifi-re szavaznék.
  • TomBond
    #45540
    Igen volt újratelepítés.

    Most a SSID mellett egy piros X van és azt írja, hogy "A hálózat ezen számítógépen mentett beállításai nem felelnek meg a hálózat követelményeinek." Na ilyet még nem írt.
    Utoljára szerkesztette: TomBond, 2015.03.15. 20:38:33
  • kl24h
    #45539
    "Hónapok óta szenvedek vele! Eseménynaplóban nincs nyoma." <<<<< Közben volt Windows újratelepítés? Vírus is szórakozhat veled, ezért kérdeztem, hogy volt-e Windows újratelepítve az a "sok hónapi szenvedés" alatt.

    Lehetséges, hogy a hardver probléma lesz, tehát kezd "kikészülni" a Wi-Fi, mivel 1-2 percig megy, aztán nem.
  • TomBond
    #45538
    Hosszabb ideig soha. Volt hogy induláskor 1-2 percig jó volt aztán eldobta, és többet nem tudott rá csatlakozni.
  • bon
    #45537
    Ez idő alatt sikerült műkődésre bírini egyszer is vagy teljesen mükődésképtelen?
  • TomBond
    #45536
    Hónapok óta szenvedek vele! Eseménynaplóban nincs nyoma.
  • kl24h
    #45535
    Eddig működött a csatlakozás? Esetleg valami hibajelzés az Eseménynaplóban (Event Viewer)?
  • TomBond
    #45534
    Igen. A legfrissebb van rajta. Az intel driver is frissítve lett.
  • bon
    #45533
    Driver eltávolítását és újratelepítését próbáltad?
  • mcmoha
    #45532
    Nekem is leálltak. :(
  • TomBond
    #45531
    Van egy ASUS EEEPC-m. Elég öregecske, de még használható darab. Az mitől lehet, hogy nem tud csatlakozni a wi-fi hálózatomra? azt írja, hogy a jelerősség kiváló, de mégsem tud csatlakozni rá.
  • RelakS
    #45530
    Jól látom, hogy a Windows 7 gyári, online kapcsolatot igényló widget-jei tönkrementek?
    Hónapokkal ezelőtt a valutaváltó, és most már az időjárás widget sem tud kapcsolódni.
  • gergely1991
    #45529
    Vezetéknélküli eszközök kezelése(magyarul nem tudom) > hálózat tulajdonságai ott tudod beállítani...[English win7]
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2015.03.13. 19:50:18
  • Janos315
    #45528
    Sziasztok! Olyan gondom lenne hogy egy asztali számítógéppel szeretnék wifi hálózatra csatlakozni de mikor kiválasztom a hálózatot ami jelszóval van védve egyszerűen nem ajánlja fel hogy beírjam a jelszót, simán csak csatlakozna de nem tud. Esetleg máshogy tudok e csatlakozni a wifi hálózatra?
    Utoljára szerkesztette: Janos315, 2015.03.13. 17:23:33
  • bon
    #45527
    Én biztosra veszem, hogy nem legális.
  • Carmang
    #45526
    "Aktiválás telefonon keresztül"
    Ennek tükrében próbálkozz :)
  • MerlinW
    #45525
    Hát gyanúsan olcsó... hacsak nem valami cég dobálja el a nem felhasznált OEM kulcsait. Mondjuk még úgy is gyanús, mert kevesebb, mint harmad áron adja.
  • roller1015
    #45524
    sziasztok! nem igazán tudok németül de lehetséges az hogy, 22 euroért vásárolhatok egy legális kulcsot? windows 10re való frissítés miatt töröm rajta a fejem. itt a link: ez az

    köszi a segítséget :)
  • bon
    #45523
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • Tetsuo
    #45522
    Köszi.
  • gergely1991
    #45521
    Vagy kapcsold ki a rendszervisszaállítás figyelését az érintett meghajtókon(ha kell csinálj egy stabil visszaállítást).Aztán visszakapcsolhatod.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezzel törlöd az eddig készített pontokat amivel helyet szabadíthatsz fel.

    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2015.03.06. 17:28:49
  • Tetsuo
    #45520
    Az előbbit beállítva lett még plusz 30Giga üres hely, fogalmam sincs honnan. :-S
    Mi az anyját törölt a Win? Vagy csak rosszul írta ki a saját dump fájljainak méretét?
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.03.03. 20:01:23
  • bon
    #45519
    Elsőnek rendszergazdaként futtasd a lemezkarbantartót. a böngésző fájlait töröld a böngészőben. a Temp mappák tartalma törölhető. Amúgy Total Comamander-t használva kapcsolodbe a rejtett és rendszerfájlok mutatását és nézd meg a könyvtárak méretét. így ki fog derülni mi a nagy méretű