46641
  • balcsi70
    #35203
    C:\Users\név\AppData\Local\Temp mappában lévő dolgokat(mappákat) lehet törölni? vagyis érdemes kitörölni?
  • aate
    #35202
    combofix -nek még érdemes adni egy esélyt. Rendesen a mélyétől dolgozza át a rendszert., csökkentett módban érdemes futtatni: combofix
  • bon
    #35201
    Vezérlőpult\Biztonsági mentés és visszaállítás\Lemezkép létrehozása.
  • xblades
    #35200
    Megvan, kicsit elbujt:)
  • Willi Betz
    #35199
    Végig próbálgatom ezeket.
  • aate
    #35198
    Még egy ötlet. Próbáld ki,hogy eltávolítod a vírus védelmi szoftvert utána, > Szolgáltatások-> Itt válaszuk ki a Biztonsági központot, majd a Windows Defendert és mindkettő esetében nyissuk meg jobb klikkel a tulajdonságok menüt melyen belül választhatunk egy Automatikus (késleltetett indítás beállítást) a Letiltott beállítás helyett. Majd indítsd újra. Ha jó akkor telepíts egy másik vírus védőt.
  • aate
    #35197
    Ha nem sikerül, próbálj meg telepítőlemezről indítva egy rendszer vissza állítást, vagy ott a parancssorból indítva egy: sfc /scannow (az sfc után szóközt kell beírni).
  • Willi Betz
    #35196
    Közben kipróbáltam a bekapcsolást,de nem változott semmi,most találtam egy jó a-squared Free-t! Remélem ezzel már megjavul.
  • xblades
    #35195
    Hello

    Jelszavas Adsl kapcsolodási ikont hogyan tudom az asztalra kiteni?
  • Willi Betz
    #35194
    Ezt kipróbálom,aztán írok,ha még mindig germózik.
  • Willi Betz
    #35193
    Feltelepíteni se tudtam,mert dll problémája akadt.
  • aate
    #35192
    Bocsi módosítok a - services.msc -re a szolgáltatás központ jön be,és ott megpróbálhatod újra indítani a biztonsági központot.
  • aate
    #35191
    a-squared Free lefuttattad ?
  • aate
    #35190
    Másik ötlet: Start menü, Futtatás , írd be, hogy services.msc, majd nyomd meg az Enter billentyűt. Majd indítsd újra a gépet.- és egy Microsoft megoldás
  • Willi Betz
    #35189
    Ezek nem jöttek be:( Esetleg más lehetőség?
  • Ironman2
    #35188
    Szeretnék késziteni egy rendszervisszaállitó dvd-t Win7-ben.Hogyan kezdjem el?
  • Willi Betz
    #35187
    Köszönöm,kipróbálom!
  • aate
    #35186
    Lehetséges megoldások :
    1.futtasd le ezt, a-squared Free >link (esetleg vírus irtót csökkentett módban futtasd le )
    2. regiszteri tisztítás

    3. rendszer visszaállítás
  • Willi Betz
    #35185
    Lenne egy olyan problémám,hogy Win 7-nél (32bit) nem engedi bekapcsolni a Windows biztonsági központot. Ezt írja ki:


    Mit kéne állítanom ahhoz,hogy be tudjam kapcsolni?
  • balcsi70
    #35184
    Okés köszöntem kiolvastattam.A "Frissítő telepítés" gondolom az is a boot lemezen ajánlja fel majd. Köszöntem.
  • aate
    #35183
    Win 7-ben nem szerepel telepítés javítás mint az xp-n ,csak indítás javítás, memória teszt,és rendszer vissza állítás van.
    Javítani úgy tudsz ha ugyanolyan verziód van akkor Win alatt indítva frissítést választod az alább leírt módon ,ha újabb nagyobb verzió akkor bootolva frissíted.
  • aate
    #35182
    Ezzel ,vagy az everestel megnézed a fennlevő win telepítő kulcsátkeyfinder.
    Ha más javítás nem válik be akkor Frissítő telepítés ajánlott, telepítés végén kéri a kulcsot a (régebben telepített verzióról )Újra aktiválás is szükséges !
  • balcsi70
    #35181
    Köszöntem,és értettem.Beszereztem.Mivel nem tudtam megoldani semmilyen ISO készítő programmal(ahogyan te is írtad),akkor másképp rakom fel a kérdést.Ugye én feltelepítettem anno azt amiről írtam.Na most arról ugye nem tudok boot-olni és javítani.Az a kérdés hogy most a másik(az ujjibbik)-at ha beboot-oltatom és javítást kérek akkor esetleg el kezdi csinálni aztán félúton kéri a kódot majd fogja esetleg kérni és adod az új kódot,aztán közbe a régi kéne vagy ilyesmi.???Lehet ilyen?
  • bon
    #35180
    Na meg elég olcsón lehet kapni új dvd írót.
  • bon
    #35179
    DVD meghajtó nem lehetséges, viszont usb-s telepítő készíthető, a leírás a FAQ-an megtalálható.
  • aate
    #35178
    Saját fiókodhoz jelszó kell, és a mappa nálad van akkor csak rendszergazda jelszóval férhet hozzá.
  • aate
    #35177
    Felhasználói fiókok > szülői felügyelet ,ott belehet állítani milyen programot indíthat illetve mikor férhet a fiókjához.
    Mappa védelem PL: Folder Locker
  • ml85ml
    #35176
    üdv,két kérdésem lenne
    ad1: van egy rendszergazda meg egy általános jogú felhasználom. Azt szeretném megoldani hogy az általános jogú felhasználó ne tudja megnyitni 3 mappát, amit a rendszergazda megtud. ezek a mappák a d: gyökérben vannak. Hol- hogy tudnám ezt megoldani? olvastam valahol hogy erre való a vendég fiók, nos létrehoztam egy vendég fiókot de ugyanúgy meg tudtam nyitni a mappákat. Az is megoldás lenne ha az általános jogú felhasználó csak internetezni tudjon, semmi filekezelés, stb.Próbáltam a mappára jobb gomb >tulajdonság>biztonság>szerkesztés itt az ált jogú felhasználó neve nem jelenik meg,(felhasználó vagy csoport nevénél) miért? csak rendszergazda, system, illetve felhasználók vannak. Probáltam X-elgetni dolgokat de csak úgy sikerült hogy a rendszergazdával se tudtam megnyitni a kijejölt mappát.... ezért kérem a segítségeteket.
    Ha a mappára jobb klikkelek és a megosztás fülnél titkosítóm az ugye a hálózatra érvényes nem pedig 1 gépen a több felhasználóra?
    ad2
    meghalt a dvd olvasó az asztali pcmben. van egy laptopom aminek jó a dvd-olvasója. meg tudom csinálni azt hogy a laptop dvd-jébe berakom a dvd.-t majd azt feltelepítem az asztali gépemre? van routerem, hálózaton keresztül ez lehetséges? vagy hogy tudnám összekötni a laptopom a sz géppel, és feltelepteni pár dolgot. távsegítség kérése?sose csináltam még ilyet.
    thx
  • aate
    #35175
    próbáld ki ezt : Rendszer tulajdonságai > Indítás és helyreállítás > A Rendszerindítás területen lévő Alapértelmezett operációs rendszer listában jelöld be a számítógép indításakor vagy újraindításakor használni kívánt operációs rendszert.
    Esetleg az rendszer lista megjelenítési idejét vedd 0-ra.
  • suba53
    #35174
    Igen, ez volt korábban az általános. Erre alkotta meg a Paragon a Hard disk manager szoftverében azt a migrációs segédprogit, ami pont arra való, hogy újratelepítés nélkül lehet a rendszert más vason is beüzemelni.

    Baromi hasznos, és eddig már nagyon sokszor működött tökéletesen XP alatt, nem kevés időt, és pénzt spórolva.

    Pl.: Tönkrement egy régebbi műszervezérlő PC alaplapja. Hasonlót már nem lehet beszerezni. A vezérlőszoftver nincs meg, csak az amerikából hívható szervízmérnök tudja telepíteni, és a finombeállításokat elvégezni.

    A HDD-t beraktam egy másik, már újabb gépbe, a Paragon szoftverével elintéztem a migrálást, bekérte az új drivereket, és egy fél nap alatt kész volt. Tökéletesen működött, megspórolva sokszázezer forintot, amibe a szervízmérnök kiruccanása került volna.

    És ez már rutinművelet. Most a win7 alatt is kipróbáltam. A végeredmény amúgy tökéletes, minden működik rendesen, csak ez a bejelentkező üzenet zavar.

    Biztosan ki lehet kapcsolni valahol a registryben, majd még rugózok rajta.
  • bon
    #35173
    Saját tulajdonba kell venni az érintett könyvtárakat. Jobb gomb a könyvtáron tulajdonságok biztonság füll, speciális gomb tulajdonos füll.
  • [HUN]FaTaL
    #35172
    Nem.
  • Jakuza001
    #35171
    Hogy lehet azt beallitani, hogy a mappak nezetet lementve eltarolja es egy uj mappa megnyitasakor egy adott szoftverben ne az alapertelmezett large ikonnal nyissa meg egy alkalmazas az explorert ?
    Azt szeretnem elerni, hogy a details legyen az alapertelmezett.

    Most ha megnyitom a Media Player Classicot vagy egyeb szoftvert ha uj mappaba megyek, akkor large az alapertelmezett beallitas.
    Ha atallitom detailsra akkor jo lesz ha azonos mappat nyitok legkozelebb, de abban a pillanatban, hogy egy masik mapparol van szo ismet be kell allitanom az alapertelmezett large ikonokrol.
    Az exlorerben hiaba allitom be a small ikonst ugyanugy a programok large ikonnal nyilnak meg alapertelmezetten.

    Erre keresem a megoldast, hogy valami trukkel esetleg registry atallitassal megoldhato e a dolog.
  • fekete0012
    #35170
    hello kifagyogat és lassub lett a rendszer ezt okozhatja ezt okozhatja az sp1?
  • ZsirosKenyer
    #35169
    Sziasztok!

    Telepítettem Win7 64bit-et egy új vinyóra, de maradt egy régi merevlemez, amin win XP volt. A gondom, hogy a Win7 nem fér hozzá a régi meghajtón levő dokumentum könyvtárhoz, folyton arra hivatkozik, hogy nincs jogosultságom. Hiába állítottam be rendszergazda módot, azzal sem megy.

    Logikus lépésnek tűnne, hogy "lehúzom" az új vincsót, bebootolom az xp-t és kimentek minden adatot, de bevallom lusta vagyok, ás jó lenne vmi egyszerű override, amivel hozzáférhetnék a régi XP-s dokumentaimhoz :D

    any ideas?
  • bon
    #35168
    Tiszta telepítést kell csinálni, winyókat oprendszerrel nem cserélgetünk különöző gépek között, de még azonosnál se, hanem külön programmal lementett rendszert migrálunk.
  • Armagedown
    #35167
    normálisan telepitsed fel a másik laptopra a rendszert
  • suba53
    #35166
    Sziasztok!
    Belefutottam egy érdekes problémába:
    Egy laptopon telepített win7-es diszket átraktam egy másik laptopba, hogy ne kelljen újra telepítenem az újabb gépen.
    Először kékhalál, restart, de a Paragon P2P opcióval átmigráltam az új vasra.
    Restart után frissítette a drivereket, amit nem talált, azt alátoltam, de azóta az új gépen minden indulásnál kiírja, hogy a telepítő felkészíti a rendszert az első indulásra. Ez egy pár másodper, majd mintha mi sem történt volna, továbbmegy, és működik rendesen

    Ezt az üzenetet, vagy szervízt, vagy minek is nevezzem, hogyan tudom kilőni, mert nincs semmi funkciója, csak bosszantó.

    Köszönöm.
  • tigerbácsi
    #35165
    ok bocsánat! s köszönöm!
    ám új kábel. s win 7 megy mind a 2 gépen. csak ezért kérdeztem itt!
    a szolgáltató meg elvileg engedélyezte ezt a funkciót.
  • bon
    #35164
    Cseréld ki a kábelt, két gép összekötésére meg utp kábelt célszerű használni, esetleg egy switch közbeiktatásával. Beltéri egyésg meg támogat iylen funkciót? Mert nem szokták engedélyezni a szolgáltatók.

    De én is kérdezek egyett, mi köze ennek a Windows 7-hez, semmi, így továbbiakban privátba kérem intézni a problémát.