46641
  • vizes
    #35283
    Köszi! (mégiscsak eltűnt és nem én bénáztam)
  • aate
    #35282
    De eltűnt 1 hsz,vagyis én nem látom ,írtad 64 Biteshez találtál drivert, meg milyen alaplapod van .
  • aate
    #35281
    Most jó lett a link, onnan letöltheted a drájvereket. :)
  • vizes
    #35280
    Nem tűnt el, csak elbénáztam és Bon kommentjére nyomtam a választ de neked akartam.
    Közben lefutott a teszt, a gépem bőven teljesítette az igényeket.
  • aate
    #35279
    előző rossz link lett, Asus link megbolondult a fórum.....
  • aate
    #35278
    Eltűnt az előző hsz...???Ha jól emlékszem asus p5 b alaplapod van , select: Motherboard
    select - Socket 775
    select - P5B
  • vizes
    #35277
    félrement, neked akartam, de letöltöm és megnézem. Kösz!
  • aate
    #35276
    Azért a géped feleljen meg a win 7 követelményeinek !upgrade advisor
  • vizes
    #35275
    Szerintem menni fog, az alaplap alább, 3 giga ddr2-ram, ati 4870 1 gigás gpu, és egy Core2 1800 processzor, vinyó meg... ööö szóval az van bőven.
  • bon
    #35274
    Érdemes Windows 7-re váltani. Drivert meg érdemes letölteni a gyártó oldaláról (már ha van Windows 7-es), mert sok esetben a Windows 7 amit magától talál csak alap szintű működéshez szükséges feltételeket teljesíti.
    Amire még ügyelni érdemes, Windows 7-es telepítőt boot-olva kell futatni, majd a korábbi rendszer partícióját töröltetni a telepítővel újra létrehozni ajánlott méret 40gb.
  • vizes
    #35273
    Uraim! Van néhány kérdésem.
    Eddig remekül működött a gépem és nekem megfelelt az XP is.
    Ma délután elkezdett szarakodni a hang, drivereket frissítettem, nem jött be.
    Elhatároztam, hogy letisztítom a c meghajtót és telepítek egy hetest.

    Igaz e, hogy a hetes megkeresi a szükséges drivereket vagy előtte le kell töltenem mint az XP-nél?
    Egyáltalán, hétköznapi felhasználói szinten érdemes hetesre váltani?
  • #35272
    a wmplayer ugy van beállitva h az albumadatokat kérje le és mutassa a képet ha megtalálja.na nekem vmi vivás pillanatképet mutat a dubstepnél és DnB-nél :D
    ezt h lehet átállitani h inkább ne mutasson semmitse?
  • bon
    #35271
    Talán ez segít: link
  • Armagedown
    #35270
    Van lehetőség a parancsikonokon levő nyilak méretének csökkentésére ?
  • misiizsai
    #35269
    Értem.Köszönöm a segítséget.
    Majd ha valamit még nem tudok majd kérdek.
  • bon
    #35268
    Nagyon sok a hibád, érdemes keresgélned a hibakódok alapján. Service Contorol Manager szerintem nem induló szolgáltaásokat reklamál, wlan-t megnézném, nem e a biztonságért panaszkodik. LMS tán az intel cucca nem gond, csak felelslegesen van fent ha nem műkődik. stb.
  • bon
    #35267
    Iskolánál bármennyi gépre feltelepíthető a kapott program csomag (Windows 7 enterpirse, Office 2010 pro plus, XP) csak rendelkezni kell jogtiszta Microsoft operációs rendszerrel a gép vásárlása során ez bármi lehet, rendszerint a legolcsóbb oprendszert szoktuk kérni csak, matrica ráragaszt a gépre és egyből van frissítési alap.
  • Xing
    #35266
    iTunes az egyetlen aminek köze van usb-s eszközökhöz de nem hiszem, hogy az okozná a gondot.
    Most pihent egy estét, reggel megint csökkentett módban uninstall az összes driverre, restart után visszatette a drivereket és jó.
    Csak a tököm tele van már, hogy ezt kéthetente el kell játszani és nem is mindig orvosolja a problémát.
  • mflex #35265
    Sziasztok!

    Az alábbi képen látható hibákra van valami megoldás, vagy ne foglalkozzak vele? Kissé lassan bootol be a gép, szerintem, már a hw-hoz képest.
    Eredeti win home premium x64...




  • misiizsai
    #35264
    Hogy érted ezt a frissítési alapnak?
  • bon
    #35263
    alaplapok esetében általában 3 év
  • bon
    #35262
    Új kódot nem fog adni, mert a géphez kötöttség a licensz szerződés része. De ha újraaktiválás során felhívod az ügyfélszolgálatot, hogy újraaktiválást kérsz, mert bedöglött az előző alaplapod és ugyanolyat már nem tudtak helyette adni, (lehet, hogy még erre se lesznek kíváncsiak a telefonos aktiválás során), akkor kivitelezhető az újraaktiválás. (bár kérhet igazolást a cseréről) Én még soha se próbáltam, mert a gépeinkhez adott oem licenszeket még soha se használtuk csak frissítési alapnak kellettek, a használt oprendszerek meg mennyiségi kulcsúak.
  • misiizsai
    #35261
    A garancia idő az mennyi? 1-2 év?
  • aate
    #35260
    Garancia ideje alatt lehet telefonon újra aktiválni az OEM verziót,ha cserére szorulsz.
  • misiizsai
    #35259
    Esetleg olyat nem lehet hogy alaplap halála után kódot kérni a Microsoftól?
    Bár gondolom nem adnak hiába kéri az ember.
  • bon
    #35258
    OEM a géphez kötött, alaplap halála\cseréje esetén újat kell venni (elvileg). A box tehát dobozos verzió meg nincs a géphez köttve, bármilyen gépre telepíthető, egy időben csak egy gépre.
  • misiizsai
    #35257
    Azt szeretném megkérdezni hogy mi a különbség az OEM meg a Box-közt?
    Mert én OEM-t rendeltem. Válaszokat előre is köszi!
  • aate
    #35256
    Usb eszközöknél USB gyökér-hubot letiltod ? Eltávolítod?
  • aate
    #35255
    automatikusan induló programok között nincs olyan ami usb eszközzel kapcsolódik ?(telefon, stb ? )
  • bon
    #35254
    Furcsa is volt első olvasatra. :) Nálam most 5,8gb a szabad, de volt már 2gb környékén is, jó látni, hogy használja a gép a memóriát.
  • Xing
    #35253
    Sziasztok,

    Erre tudtok valami megoldást?


    Kb 5 másodpercenként felugrik olyan hang kíséretében mintha egyfolytában ki-be huzogatnék egy usb-s eszközt. Pedig nincs csatlakoztatva semmi.
    Próbáltam már drivert frissíteni, csökkentett módban kitörölni az összes usb drivert majd restart de nem segít rajta semmi. Mellesleg nem is működik most a 3 usb portból egyik sem.
  • lck
    #35252
    Köszi. Be van kapcsolva.
    Mondjuk mások mindig azért sírnak hogy a win sok ramot fogyaszt, én meg keveslem. :)
  • bon
    #35251
    Előtöltés a szolgáltatás neve. Ha nincs bekapcsolva akkor kapcsold be a szolgáltatásoknál.
  • bon
    #35250
    Ne foglalkozzál vele, ha kiírja, hogy leválaszthatod akkor le is választhatod.
  • bon
    #35249
    Ha nincs piszkálgatva (ki be kapcsolgatva szolgáltatás, most így hirtelen nem jutt eszembe a neve a szolgáltatásnak), akkor a Windows 7 idővel kiismeri a felhasználó szokásait és előtölti a programokat a memóriába.
  • redoxi
    #35248
    Sziasztok !

    Nekem olyan problémám lenne , hogy vettem egy 2,5" külsős vinyót és miután leakarom választani win7röl kiírja , hogy biztonságosan eltávolítható de a vinyó ugyan úgy megy tovább . Linuxon normálisan leválassza a rendszer a vinyót . Win7en mért nem működik ? Régen Xpén is működött
  • lck
    #35247
    Sziasztok !

    Egy (számomra) érdekes dologról szeretnék írni nektek és kikérni a véleményetek róla:

    A gépemben 2Giga RAM van és Seven Home SP1 van fenn.

    Egy RamDisk Plus nevű programmal létrehoztam egy 512 megás RAM Drive-ot, és ezt a meghajtót felhasználtam ReadyBoost gyorsításra.

    A windows érezhetően gyorsabb lett. ( program és ablakmegnyitások, ikonok megjelenítése )

    A windows nálam korábban a 2Giga RAM-ból jellemzően (csak) 6-700 megát szokott használni a normál használatkor. Így most erős 1 Giga körül használ. Még mindig marad kb. 1 Giga szabad.
    Ezzel a módszerrel tehát megnöveltem a RAM-ban tárolt adatok mennyiségét. És így gyorsabb lett a rendszer.

    Hozzá teszem még, hogy a RamDisk program kilépéskor le tudja menteni a RAM meghajtó tartalmát és azt indításkor vissza is tölti bele, pillanatok alatt.

    Tehát úgy néz ki hogy működik dolog. Csak az a kérdés hogy a Seven - ha van elég helye - alapból miért nem tölti be magába a RAM-ba ezeket az adatokat - amiket egyébként a ReadyBoost meghajtóra tenne. Hiszen így további gyorsulást érhetne el, illetve létezik-e olyan beállítás, ami alapból megnövelné ezt a fajta RAM használatot.
    Ismétlem nálam alapból 2 Gigából csak 6-700 megát használ. Általában 1-1,5 Giga parlagon hever. Így meg nem.
  • aate
    #35246
    Próbáld ki ezt a gadgetet HTC HOME , problémákra pedig Win 7 managert töltsd le és abban repairt futtasd le talán segít.
  • bon
    #35245
    Törlöd kézzel a gadget-et? c:\User\felhasználói neved\Appdata\Local\Microsoft\Windows sidebar könyvtárban megtalálod
  • sunlight
    #35244
    A dátum, idő idő zóna jól van beállítva ellene neki egy azonnali frissítés mert akkor szokott ilyeneket csinálni.