46641
  • aate
    #35403
    De ha erre gondolsz, az meg glass gadgets
    Link
  • aate
    #35402
    Google : Blue Calendar Gadget for Windows 7
  • misiizsai
    #35401
    A képen hogy hogy kék a naptár? Hogy lehet kékre megcsinálni?
  • grebber
    #35400
    tandpl.sys erról tud valaki valamit?

    Mert az eseménynaplóban elég sokszor szerepel piros körben felkiáltójellel ez a szöveg:

    "A(z) \SystemRoot\SysWow64\drivers\tandpl.sys betöltését a rendszer blokkolta, mert nem kompatibilis a rendszerrel. Lépjen kapcsolatba a szoftver szállítójával az illesztőprogram kompatibilis verziójának beszerzéséért."
  • bon
    #35399
    Várj türelemmel, vagy tilsd le a floppy-t a bios-ban.
  • oneal1
    #35398
    Most raktam ossze az uj gepem, beteszem a win7 lemezt, fileok masolasa rendben vegegfut,majd mikor a telepito kék hattere elojon, megall a dolog, nem csinal semmit. Kivettem a lemezt aztan visszatettem, kijott a nyelvkivalaszto ablak,tovabb... Erre megint semmi. Kiprobaltam tobbszor, detto azt csinalja.

    Otlete esetleg valakinek?
    Rossz lehet a lemez?

    Koszonom!
  • morcosqtya
    #35397
    Memtest nem talált hibát.
  • aate
    #35396
    mem test, vagy a win 7 telepítőn a memória tesztet futtasd le.
  • TomBond
    #35395
    Tegnap sikeresen átköltöztettem a rendszert! Ismételten csak köszönni tudom a segítségedet!
  • morcosqtya
    #35394
    Üdv, jó reggelt Urak!

    Mi lehet az oka annak, hogy tegnap óta a Win7 bootoló animációjánál a kis szines gömbök - melyekből összeáll az ablak embléma - a mozgásukban megakadnak? Eddig tökéletesen fluid volt az animáció, most egy pillanatra megakad. :((

    Kicsit félek, mert egyszerre jelentkezett azzal a jelenséggel, hogy a hl.exe (Steam - CS) többször leállt, crash-elt tegnap, a CS pedig akadozott 30 FPS alatt. "Beszédült" a gép.
    Ez a belassulás (de crash nélkül) előfordul kb 6-8 folyamatos üzemóra után, mintha a ram-mal lenne gond...

    Egyéb paraméterek:
    RAM: 3,6 Gb (4x1Gb 800Mhz) 32 bites Win7 alatt
    effektív használat: üresjárati kb 700-800 Mb
    átlagos felhasználás mellett kb 1200-1500 Mb.
    FireFox Plugin container folyamatos flash tartalom megjelenítés miatt zabálja a ramot, de így is marad neki több mint 2 Gb... ez nem kellene, hogy gondot okozzon (és remélem ezt optimalizálják majd újabb verzióknál).
    GPU 48-50 C fokon megy, húzva, két ventivel hűtve (ATI HD6850 OC). Ez normálisak tekinthető.
    Proci 23 C fokon megy, OC nincs (Athlon 64 X2 5600+ AM2) egy régebbi darab de eddig megbízható volt.
    Játék alatt, a CPU alacsony teljesítménye miatt (és a kártya viszonylagos túlereje miatt) 100%-on pörögnek a magok, gondolom szenved, de a hőfok ilyenkor sem megy 26-28 C fok fölé.

    Mi lehet a gond?
    (elnézést a bő leírásért, leírtam azokat a faktorokat is amik vélhetően számít(hat)nak a hibajelenségben)
  • Freddycom
    #35393
    Értelek, kösz.
  • bon
    #35392
    Kevesebb hibalehetőség, nem konkrétan driver-nél, de pl könyvtárjogosultság problémák elkerülhetőek. Én mindent jobb gomb funkcióval telepítek, hagy legyen a telepített programnak teljes hozzáférése a rendszerhez.
  • Freddycom
    #35391
    Oké, de van ennek bármi pozitív vonzata?
  • szabii98
    #35390
    Köszi szépen mindent működnek a játékok :D
  • bon
    #35389
    Rendszergazdaként magasabb jogosultsággal települ mint sima dupla kattintással.
  • Freddycom
    #35388
    Miért jobb rendszergazdaként telepíteni, mint sima duplakattal indítva?
  • szabii98
    #35387
    ok
  • aate
    #35386
    mármint a szoftvert találja meg.
  • aate
    #35385
    Milyen kártyád van ? Start menü keresője is megtalálja.(ATI ,Nvidia )
  • bon
    #35384
    Ha nvidia chipes kártyád van akkor irány a www.nvidia.com és szed le a kártyához a Windows 7-es drivert, majd jobb gomb futattatás Rendszergazdaként funkcióval telepítsd.
  • aate
    #35383
    Ha : nvidia akkor jobb egér gomb NVIDIA control panel, vagy ATI Catalyst esetleg a programok között.
  • szabii98
    #35382
    nincs NVidia vezérlőpult O.o
  • bon
    #35381
    Nvidia esetében jobb gomb az asztalon és nvidia vezérlőpult, de ati-nál is itt kell lennie esetleg az értesítési területnél (tálca jobb széle).
    De elsőnek a driver frissítés próbálnám meg.
  • szabii98
    #35380
    driver szoftvert hol találom?:)
  • aate
    #35379
    Volt már probléma ez itt is, meg másik fórumon is, vga driver csere oldotta meg, de volt ahol csak a vga eszköz csere segített.(nézz körül a driver szoftverében is nem tiltottál le valamit)
  • szabii98
    #35378
    Megpróbálom :D
  • aate
    #35377
    Esetleg frissíteni kellene a vga driverét.
  • icoj69
    #35376
    Köszönöm, még szerencse hogy nem laktam be teljesen a gépet, megpróbálom a sima Profesionalt.
  • aate
    #35375
    Lemezről bootolva próbáld meg a hiba javítást. Dual bootom még nem volt,de ha megy a 64 bit a gépeden akkor feleslegesen van rajt a 32-es.
  • aate
    #35374
    Most néztem az oldalán: Az N kiadásokat csak a későbbiekben fogja támogatni, amennyiben találunk kiszivárgott kulcsokat hozzájuk... by DAZ

  • [HUN]FaTaL
    #35373
    Kezel 4g+ ramot.
  • szabii98
    #35372
    Üdv!
    A múlthéten felraktam a számítógépemre a Windows 7 Ultimate X86-t, és akármilyen játékot szeretnék futtatni, nemmegy. Nemindulnak el DirectX hibára. 4-5ször raktam már fel ma a DirectX-et, de még mindig nemmegy semmi sem. Valami ötlet van?:D
  • aate
    #35371
    Szerintem működik csak,Rendszergazdaként kell futtatni .
  • icoj69
    #35370
    Üdv Mindenkinek!
    A minap feltelepítettem egy Windows 7 Professional N SP1 X86-os verziót. A licencet természetesen a DAZ-tól vásároltam , méghozzá az 1.9.7-est. A kérdésem az, hogy ezzel a verzióval nem működik?
  • oneal1
    #35369
    Van 2x 2gb kingstone hx 1600as.

    Mi elonye van a 64bites rendszernek?

    Koszi a valaszt!
  • chadi
    #35368
    sziasztok!

    van egy 64bites win7-em , ami egyik pillanatról a másikra nem indult el többé.Amikor indulna a win egyből a hibajavítási képernyő jön be ami semmit nem tud csinálni.(nekem úgy tűnik nem is talál hibát)
    A winyó rendben van.
    van a gépen egy másik vin7(32bit) amit ha elindítok akkor a simán tudok tallózni a másik win7(64bit) partícióján minden okénak túnik.
    mi lehet ez a hiba és mi lehet a megoldás arra hogy ne kelljen újratelepíteni?

    előre is köszi
  • bon
    #35367
    Ha van 4gb memóriád akkor érdemes, amúgy nem.
  • oneal1
    #35366
    Eddig csak 32bites win7et hasznaltam,de most vettem uj gepet.

    Amd phenom II X4 965 procihoz mar erdemes feltenni a 64bites wondowst?
    Vagy hogy megy ez?thx
  • bon
    #35365
    igen jobb, (server változatát használom több gépen) de fizetős is , ez meg kéznél van és ingyenes. Célra megfelelő lesz neki.
  • Jakuza001
    #35364
    A legjobb az Acronis True Image, az tud akar usbrol bootolni.Magasan professzionalisabb a win7 beepitett szornyetol.