46641
  • gergely1991
    #45598
    Ja, csak ott vált gyanússá, hogy vistára vált a win7 helyett.....
  • bon
    #45597
    Nem eteti, jogos felvetésnek tűnik a frissítés lehetősége a nagy helyfoglalás miatt.
  • gergely1991
    #45596
    Ne etesd a troll-t . :)
  • gforce9
    #45595
    Az a baj, hogy gyanús hogy a VISTA+WIN7 együttes mérete kb 40Gb.... formáztál te előtte egyátalán? Mert a win7 nem 40Gb. Ha neked annyi tiszta telepítés után, akkor a válasz egyszerű: Az nem tiszta telepítés volt.
  • bon
    #45594
    Megjöttek az április havi frissítések, Jó telepítést!
  • SzirmosSzisza
    #45593
    Áh, köszi. Találtam 5GB-nyi videót a Videók mappában :)
  • bon
    #45592
    Lomtár tartalmát törölted? Amúgy futtasd a lemezkarbantartót,, meg toröld a temp mappák tartalmát. Ha nagy méretű a felhasználói mappád azt is átrakhatod másik particióra így jelentős helyett szabadíthatsz fel.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.04.11. 12:21:09
  • SzirmosSzisza
    #45591
    Olyan problémám lenne, hogy C-n elfogyott a hely és feljött valami WIndows ami megpróbált szabad helyet keresni és talált is valami 4GB-s Windows Update valamit, rányomtam hogy igen törölje, de nem lett 4GB szabad hely. Ezt mi lehetett?
  • extra sensory
    #45590
    Ha ennyire a kis helyfoglalású windows-ok megszállottja vagy, inkább telepíts win95-öt. 40-50 MB az egész.

    Ha semmi különbséget nem látsz a Vista és a Win7 között a méreten kívül, akkor tényleg felesleges téged győzködni.
  • Carmang
    #45589
    Én szeretném megkérdezni, hogy ha egy 4GB-os fájl méretét 3-mal csökkented, akkor a teljes rendszer mérete, hogyan csökkent 27GB-tal.
    Illetve megtennéd, hogy visszaállítod a lapozófájl méretét, és újraindítás után mit mutat a foglalt terület?
  • rabbiddgog
    #45588
    figyu, most attól mert neked van igazad nem kell ilyen magas lóról beszélni az emberekkel.
    Mindenkit el kell fogadni olyannak amilyen, és nem lehúzni őket!
  • owewewor
    #45587
    olvasás nem natyon megy mi?
    leírom mégegyszer: "frissen telepített windows internet nélkül.
    a legelső bejelentkezés után első dolgom volt :sajátgép-->c meghajtó: foglalt lemeterület 41 gb"

    aztán visszavettem a lapozófájl méretét 4 gb-ról 1 gb-ra,és láss csodát hogy a 41 gb-ból 14 gb lett

    Ha nem megy még valami szólj bátran!
  • bon
    #45586
    Tudnék még kérdezi: Milyen Windows 7, SP1-es vagy még nem, tiszta telepítés vagy ráraktad a régire rendszerre? Házi barkács vagy hivatalos telepítő?
  • howarju
    #45585
    Nem igaz! A legelső dolgod a lapozófájl méretének önkényes megváltoztatása volt! Holott, köztudomású, hogy azt a Windows kezeli! Ha elolvastad volna a Help-et, tudnád! " Amennyiben figyelmeztetések jelennek meg, melyek szerint a virtuális memória kevés, akkor szükségessé válhat a lapozófájl minimális méretének növelése. A Windows rendszer a lapozófájl kezdeti minimális méretét a számítógépre telepített közvetlen elérésű memória (RAM) plusz 300 megabájt (MB) méretűre, a maximális méretet pedig a számítógépen telepített RAM memória háromszorosára állítja be. " Úgyhogy, saját magadnak köszönheted azt a plusz 27 GB-ot! Persze, a sz@rnak-bajnak soh'sincs gazdája, könnyebb azt mindig másra testálni! SzVSz. elved a "más szemében a szálkát, sajátodban a gerendát sem!" Ennyit a számítógépes tudásodról! Nem fontos válaszolnod, mert speciel engem nem érdekel a nyomorod! :p
  • Tetsuo
    #45584
    #45518
  • Jabar
    #45583
    1 hónap híján 3 éves win7-em 26,9Gb.
    Ez szerintem simán jó.
    Amúgy meg tényleg jobb a win 7/8 mint vista, majd meglátod :)
  • owewewor
    #45582
    user error, az
    de ne vedd magadra a mondandót, te azt mondtad hogy neked hogy 128gb-os a partíciód, neked nincs ilyen problémád

    ez hasznos tanács volt sokat segített a megoldásban
    Utoljára szerkesztette: owewewor, 2015.04.06. 21:25:41
  • bon
    #45581
    1. bőven elég a gyökérben lévő könyvtárakat végignézni.
    2. egy shóval se említettem, hog törölni kell bármit is.
    3. igen lehetséges 10-ed részre tömöríteni.
    4. tovább nem ragozom tuti user error volt (persze nem az én részemről)
  • bon
    #45580
    Persze a kettő között nincs üsszefüggés. Ha csak nem 27gb volt a lapozó fájl.
  • owewewor
    #45579
    Mondjuk gondoltam hogy magyar forumon nem fogok segítséget kapni, kicsi a tudás de nagy a száj.
    A kedvencem az volt aki azt ajánlotta hogy total commanderrel nézzem végig hogy melyik mappa mennyit foglal. És ezt mégis hogy gondolta kivielezni? Végignézem a mappákat, és ami sokat foglal azt kitörlöm.Pl.:windows sys mappa foglal 4 gigát-->delete? Vagy mi? Még jó hogy leírtam hogy friss telepítést,net nélkül...Inkább nem is akarom megtudni mi járt a buksiban.
    Meg amúgy is, 4gb-os a win telepítő dvd,ahhoz hogy 41 gb-ot foglaljon a vincseszterbő az azt jelenti hogy 10x-es tömörítéssel kéne az adatnak lenni a dvd-n.Ilyen még a NASA-nak sincs.
    Na megyek is, további jó szórakozást gyerekek.

    Utoljára szerkesztette: owewewor, 2015.04.06. 20:53:53
  • owewewor
    #45578
    Na,magad uram ha szolgád nincsen: visszavettem a lapozófájl méretét 4 gb-ról 1 gb-ra,és láss csodát hogy a 41 gb-ból 14 gb lett
  • Zoli007
    #45577


    Akkor nézd át, melyik mappa foglal annyit. Ez egy 3 hónapos rendszer, PS, Office, updatek, és így foglal 41 GB-ot.
  • bon
    #45576
    Már bocs de kaptál segítséget, és még írtam, hogy miket nézzél meg, mert abból lehetne szűkíteni a helyfoglalókat.
  • owewewor
    #45575
    amúgy bocs mindenkitől hogy belefolytam a fórumotokba, túl naív voltam hogy segítséget kapok itt
  • owewewor
    #45574
    "nekem korébban 60gb most meg 128gb-os meghajtó a rendszer."
    neked
    "Amúgy nagyban attól is függ a helyfoglalás, hogy mennyi program van felrakva, törölgetve rajta."
    már mondtam hogy semmi
    "Vista az iszonyatosan elvan maradva 7-hez ,8-hoz képest meg pláne."
    Neked.Én csak annyit látok különbséget hogy a vista frissen telepített példánya 14 gb-ot, a win 7 41gb-ot foglal.
    Számomra a win 7 hányadék

    üdv
  • bon
    #45573
    Temp könyvtárat kézzel is lehet törölni. Parancssor primtív? Indítsd el a powershell-t... De amúgy is súgó elérhető a súgó elérhető a parancs /? kapcsoló segítségével. A helytelen fájlméret kiírás meg gondololom a rejtett és rendszer fájlok miatt van.
  • bon
    #45572
    Nehogy mardjál már, Vista az iszonyatosan elvan maradva 7-hez ,8-hoz képest meg pláne. Mai meghajtó méretnél nem gond 40-50gb, nekem korébban 60gb most meg 128gb-os meghajtó a rendszer. Amúgy nagyban attól is függ a helyfoglalás, hogy mennyi program van felrakva, törölgetve rajta.
    Nézd meg, hogy melyik könyvtár mekkora. pl. Total Commander-t használva.
  • bon
    #45571
    Használj Total Commander-t, a beépített fájlkezelő egy gagyi és az volt mindig.
  • owewewor
    #45570
    frissen telepített windows internet nélkül.
    a legelső bejelentkezés után első dolgom volt :sajátgép-->c meghajtó: foglalt lemeterület 41 gb

    azthiszem maradok a vistánál
  • Tetsuo
    #45569
    De ez nagyon gáz. A korábbi mentési pontokat, temp-fájlokat önmaga nem tudná törölni?
    Ráadásul nem is korrekten írja ki ezen fájlok méreteit, az e,mber csak akkor tudja mekkora volt, amikor letörölte.

    Na meg az ablakok unintelligens méretezése... nevéhez "méltóan" ugye.
    PC... és alapvető fájl-rendezési mozzanatokat nem lehet programozni. A batch is el van dugva, bújni kell a netet a parancsszavakhoz, amellett durván primitív.
  • bon
    #45568
    Nem igaz amit olvastál. Szimplán a használattól hízik a rendszer. pl. letölött ideiglenes fájlok, windows frisssítések mentései, vissza állítási pontok, Temp könyvtárak, vagy egyéb más programok helyfoglalásai. futtasd le a lemezkarbantartót rendszergazdaként.
  • owewewor
    #45567
    sziasztok az miért van hogy a windows 7 64-bit telepítésem 41 gb - ot foglal
    4 gb-os a telepítőlemeze....

    a vista meg csak14 gb, mi ez a nagy differencia? Olvastam infokat hogy a hibernálás végett foglal le a win7 ennyi helyet a winyóról? hogy lehet ezt kikapacslni?
    memóriám 4gb, video ram:2gb

    köszönöm a segítséget
    üdv
  • bon
    #45566
    Óránként kijelentkezik, meg ha jól emlékszem egy idő után parancssort enged futtatni, már lehet, hogy ez csak Vista-nál volt.
  • Tetsuo
    #45565
    Mi azért hívhatjuk winfosnak. ;-)
  • rabbiddgog
    #45564
    milyen tüneteket produkál még?
    esetleg interneten jelez a ms-nek hogy erről az ip-ről regisztrálatlan windows müködik
    ilyen lehetséges ? a mai világban
    kösözönm a megtisztelő válaszokat!
  • bon
    #45563
    Nem igaz. Kipróbálható időlimites váltózat létezik. Amúgy nem csak a leírt tüneteket produkálja a nem aktivált Windows. Ja és nem winfos a rendszer neve!
  • rabbiddgog
    #45562
    üdv
    jól veszem ki hogy a win 7 letöltése ingyenes, csak a regisztrálásért kell fizetni?
    de ha nem regisztrálok csak annyit vesztek hogy egy idő után bedob egy állandó fekete hátteret,meg egy figyelmeztető üzenetet hogy "Regisztráld a winfos mert az jó blablablaaa..."

    igazak ezek az értesülések?
  • bon
    #45561
    Nem kell külön program, ha van beépített, pl az egyik megoldás: link
  • howarju
    #45560
    Kedves Kjhun! Ez nekem is jól jött! Köszönöm!
  • Tetsuo
    #45559
    A CCleaner a világ egyik legsz@rabb megoldása lenne. Nekem elcseszte a legális Cubase-t meg más programot is, újra kellett raknom az egész rendszert.