46641
  • MR ME
    #35684
    asszem igen, de rég nem használtam xp-t :)
  • UltraZord
    #35683
    ok kösz, 5giga az xpnek elég ugye? ha csak drivereket teszek fel?
  • MR ME
    #35682
    sztem mindenképp ajánlatos külön partícióra, és igen, a sorrend h elöbb xp, majd win7 és akkor nem lesz semmi gond
  • UltraZord
    #35681
    erre tudnátok valami megerősítést? szeretném ma lerendezni a műveletet:)
  • Freddycom
    #35680
    Nem lehet módosítani.
  • tommygear
    #35679
    hy
    azt szeretném megkérdezni, hogy azt be lehet-e állítani valahol, a hány giga szabad hely alatt váltson pirosra a foglalt helyet jelző csík?
    kössz előre is
  • UltraZord
    #35678
    üdv
    ha szeretnék boot screent, hogy xpm és win7em is legyen, mi a legegyszerűbb és tuti működős sorrend?
    elolvastam a faq-t de szeretnék biztosra menni, se nem kidobni egy csomó időt ,se nem pánikolni, ha valami nem jön össze.

    lehetnek egy meghajtón? c:-n mondjuk mind a kettő? vagy csináljak plusz egy 5gigás particiót az xp-nek? c: 40giga d:5 giga e: 200?
    felteszem az xp-t az 5gigásra, majd felteszem a win7 et a 40re(fel lehet egyáltalán? hogy az xp ne sérüljön?) majd tádám és ennyi?
  • aate
    #35677
    Windows TweakUI nem tudom működik-e win 7 alatt , ha mégsem akkor a partition maneger programok is elrejtik .(Easus, Paragon)
  • Zoli007
    #35676
    Kösz, megnézem!
  • aate
    #35675
    >particio-elrejtese > Rendszer mentés : Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Biztonsági mentés és visszaállításnál meg létrehozol egy lemezképet.
  • Freddycom
    #35674
    Nagyon tetszik, köszönöm.
  • aate
    #35673
    WP 2 Link
  • aate
    #35672
    Ez az alap nálam PS módosított van(felhő fények stb )Majd du. feltolom azt is.
  • aate
    #35671
    > Link
  • Freddycom
    #35670
    A hátteret be tudnád linkelni?
  • spy803
    #35669
    Ez tökre tetszik.
  • Zoli007
    #35668
    Sziasztok! Van egy nem konkrétan Win7 related kérdésem, de azért felteszem. Lehetséges manuálisan csinálni egy restore partíciót zsír új HDD-n, úgy hogy lehessen róla Win7-et installálni, de rejtett legyen?
  • Terence007
    #35667
    És lenne még egy kérdésem. Találkozott már valaki olyannal, hogy a gép random módon kiad egymás után 3 hibahangot? Szóval nem bootolásnál a BIOS, meg egyáltalán nem is PC hang, hanem a Windowsos hiba hang és teljesen véletlenszerűen.
  • bon
    #35666
    pl. Paragon particjon manager, c: meghajtót (ha a rendszer is rajta van)nem lehet méretezni a beépített lemezkezelővel.
  • bon
    #35665
    Lehetnek és lesznek gondok ezzel a módszerrel, mert nem hivatalosan támogatott.
  • Terence007
    #35664
    Rendszer visszaállításnál ha kijelölöm a További visszaállítási pontok megjelenítése lehetőséget, megjelennek ilyen visszaállítási pontok, hogy "Lemezkép visszaállítási pontja". Ebből van vagy 20-30 darab szeptemberig visszamenőleg, és jól is jönne ha tudnék egy ilyen visszaállítást, mert kéne egy novemberi állapota a gépnek, csak nem tudom, hogy ezek miben különböznek az alapból is megjelenített "standard" visszaállítási pontoktól, amik csak a rendszerfájlokkal meg beállításokkal operálnak, például ami Windows Update-kor keletkezik.
    Szóval használhatom ezeket is nyugodtan visszaállításra??
  • aate
    #35663
    Free Partition Manager Software > Link
    Tálcán meg vagy csoportosítasz vagy nem ( Összevonás). (tálca tulajdonságok)Használj object dockot mint én ha zavar. (kép alul, #35658 ) hsz óra melleti ikonokat meg a kis nyíl testreszabásnál állíthatod melyik látszódjon.
  • Razero
    #35662
    Helló!
    Növelni szeretném a C partícióm méretét, de nem sikerül...
    Lemezkezelővel próbálkoztam, de ha a D partíciót zsugorítom, akkor a zsugorított részt a D mögé rakja, így nem tudom hozzákapcsolni a C hez...
    Ehhez kell valamilyen külön program(ha igen, melyik?) vagy meg lehet valahogy oldani Win7-el is?
    Másik kérdés: ki lehet azt valahogy kapcsolni, h a tálcán csoportosítsa az ablakokat? Esetleg olyanra van lehetőség, h egyes programoknál csoportosítson, másoknál, pedig ne?
    Előre is köszönöm!
  • aate
    #35661
    Nem hinném,hogy windows 7 hiba, inkább a böngésző hibája.
  • aate
    #35660
    Használj Chromot,Vagy IE 9-et, Firefox nagyon lemaradt.
    Olvasd el ezt a cikket.
    Jelszókhoz meg használd ezt : Last pass bövitmény
  • Noodlee
    #35659
    Már egyszer kérdeztem, de nem érkezett használható válasz.

    Asszem valamit elnyomogattam, a nagy win 7 megismerésben.
    Firefox nem jelentkezik be az oldalakra automatikusan, holott elvan mentve a jelszó. Régebben gond nélkül bejelentkezett mindenhova, hogy sehova nem kellett beírnom semmit.
  • aate
    #35658
    Nálad a képen azért zavaró mivel te kikapcsoltad a tálcán az összevonást
    Lehet az a tálca rendezett is :
  • aate
    #35657
    Ha jól emlékszem nem stabil megoldás, mert olykor elszokott tűnni és néha hibát okozhat mivel már nem támogatott a win 7 alatt
  • Noodlee
    #35656
    Ha megnézed a képet, és elolvasod a szöveget, akkor érted majd, hogy engem mi zavart.
    Így megoldottam a gondot.
  • aate
    #35655
    quick launch vissza rakása szerintem felesleges mert a tálcán a programok rögzítése ugyan azt a funkciót látja el.
  • Noodlee
    #35654
    Akinek szintén zavaró, mint nekem:


    Klasszikus gyorsindítási eszköztár (quick launch) elérhető e valamilyen módon a Windows 7-ben?

    1. tálcán jobbgomb, toolbars (eszköztárak), New toolbar... (új eszköztár...)

    2. Folder (mappa) részbe tedd be ezt idézőjelek nélkül:
    "%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch", majd Select Folder (mappaválasztás)

    3. erre ott lesz valószínűleg jobboldalt alul egy Quick Launch felirat.

    4. jobbgomb a tálcán és szedd ki a pipát a "Lock the taskbar"-tól (A tálca zárolása)

    5. jobbklikk a Quick Launch felirat előtti elválasztó vonalra és szedd ki a pipát a "Show Text" (szöveg megjelenítése és a "Show title" (címsor megjelenítése) elől is

    6. a balra helyezését úgy oldhatod meg, hogy a "pinnelt cuccok" (rögzített) előtti vonalat a bal szélről áthúzod jobbra és így előre fog ugrani, illetve a nyelvi eszköztár még útban lehet, amivel ugyan ez a teendő. A lényeg, hogy csak balról-jobbra lehet helycserére bírni a tálcán levő dolgokat, tehát a quick launch előre helyezéséhez minden előtte levőt mögé kell vinni.

    7. ha gondolod zárold vissza a tálcát (4-es pont), mert készen vagy.

  • Wreck86
    #35653
    Köszi,bár megtaláltam a beállításoknál,hogy a fejléc színe mennyire legyen átlátszó.:)
  • aate
    #35652
    itt olvas utána :Win 7 Aero teljesen átlátszó nem lesz , szint ,témát válthatsz, vagy egy külső glass theme, truetransparency külső programde ezek mind hiba források !
  • Wreck86
    #35651
    Sziasztok! A megjelenő ablakok címsorának az átlátszóságát hol lehet állítani, mármint az a legfelső sor ami mögött látszódik az asztal.
  • Freddycom
    #35650
    Érdekes, pedig télleg semmi különös nem történt vele.
  • bon
    #35649
    Ha másik gépben se jó akkor szerintem megpusztult a pendrive.
  • Freddycom
    #35648
    Vmi oknál fogva nem akarja felismerni a pendrive-om a laptop. Bedugom, nem pittyen, nem világít, majd olyan 7-10 sec után folyamatosan világít a kis led, vagy akármi a pendrive-on.
    Drivert töröltem, majd újra feltettem, nem lett jó. Másik gépbe bedugtam ott se (!) volt jó. Readyboost pendrivenak volt használva.
    Csütörtökön kihúztam, hazamentem koleszból, hétvégén a gépet újratettem, visszamentem koleszba, bedugtam, de hiába, nem érzékelte.
  • aate
    #35647
    Az Sp 1 az valószínű bekavar.Ilyen hibába még én sem futottam bele, de érdekes tanulság.
    Ez a frissítés mód pedig nálam már 2 gépnél bevált de az még az sp1 előtt volt.
    Azért kíváncsi lennék a kompatibilitás vizsgálat után működik-e, de ez az egész már túl macerás, újra telepítés egyszerűbb.
  • bon
    #35646
    Feltételezem sp1-es Home Premiumra akartad rárakni a sima SP nélküli home premium-ot és ezért nem települt, ami nem csoda. Amúgy egyáltalán nem kényes, elég sok gépre felraktam meg üzemeltetem is, de még egyszer se futottam bele a problémádba.
  • deblacika
    #35645
    telepítem a home premiumot, aztán kompatibilitási vizsgálatot csinál kb 1 óráig, és kiirja, hogy a frissíteni kívánt verzió ujabb, mint amire frissülne! rohadt kényes valami ez a win 7 :(
    ujra rakom az egészet a fenébe, nem kínlódok vele, fölösleges! bár a media player miatt nem is kell talán, nem is használom végül is :D
    de azért bosszantó ez a bonyolultság :S
    na mind1