46641
  • bon
    #35849
    Munkahelyi tapasztalat, az 1 év, minden nyáron újradobom a gépeket (XP-s gépek) és érezhetően jobbak a frissen telepített gépek (hely foglallás is jobb), sok időmbe se kerül, mert termenként azonosak a gépek, így 1-2 nap alatt megvan egy terem. Irodai gépeket ahol többségében Windows 7 vagy Vista van én se szoktam újradobni, szervereket meg pláne nem, van már 7 éve üzemelő is, Itthon meg rendszerint évente kerül be olyan hardver aminél célszerűbb a rendszer újratelepítés.
  • DarkSector
    #35848
    Nekem win7 nagyon bevált xp-t azért gyakrabban kellett újratennem mert sokszopr ez az nem ment egy idő után...vagy valamiket nem tudtam feltelepíteni már...itt ilyen gond nincsen, pedig nekem is régóta fent van.

    Szerintem nyugodtan mondhatjuk hogy a Win az xp-nél is jobb lett már....az elején még nem nagyon akart senki váltani, most meg már simán lekörözi az XP-t.
  • MerlinW
    #35847
    Ugyan már:) Egyszerűen csak foglalkozni kell vele, nemcsak használni:)
    Én vettem W7 Prof-ot, de miután az RTM a mai napig hibátlan, nem telepítettem még sosem:)

    Operációs rendszer telepítési dátuma: aug. 07 2009
    Windows könyvtár mérete: 16GB

    Gyors, stabil, problémamentes:) XP-t is 3-4 évig használtam, akkor is csak azért telepítettem újra, mert új gép került alá.
  • aate
    #35846
    vagy nagyon olcsó lesz ... :)
  • aate
    #35845
    Igazából nem értem mire ez a próbálkozás,ha nem lehet frissíteni, egy cég sem cserélgeti le a programjait meg telepit mindent újból, ha meg mégis akkor vesz új gépet akkor meg úgyis ott a win 7.
  • [HUN]FaTaL
    #35844
    Kár, hogy totál ki van gyomlálva, még kereső sincs a start menüben :(
  • bon
    #35843
    1+ GHz CPU, 1 GB RAM, 16 GB HDD, DirectX 9 + WDDM 1.0 VGA
  • aate
    #35842
    Valószínű ez csak egy próbálkozás az xp leváltására, de ez csak akkor lenne jó megoldás ha lehetne közvetlen frissíteni.
  • aate
    #35841
    Teljesítmény adatokat nem írnak de gondolom az Xp-s irodai gépekre gondoltak, bár az Aero-hoz kell némi videokártya is(bár irodai gépre felesleges...)Igazából szerintem hasonló a starter igényeihez.
  • Máté94
    #35840
    És milyen gépeken fog futni ez?
  • aate
    #35839
    Bon-nak igaza van sokszor elég a beépített lemezkarbantartó is, Én a tune up-ot használom de más miatt , néha takarít automatikusan. A Túlzott regiszteri pucolás már okozott problémát. Szerencsére az okosabb megoldásban van vissza állítás. :)
  • bon
    #35838
    Beépített lemezkarbantartót is érdemes futtatni.
  • barmi
    #35837
    A rendszernek még kutya baja csak eszembe jutott hogy mióta feltelepítettem azóta nem takarítottam egyszer sem ! :D (épp itt az ideje gondolom XD )

    aate: köszi a cuccokat, rávetem magam amint hazaértem! ; )
  • aate
    #35836
    ccleaner,Tuneup 2011.>link.
  • bon
    #35835
    Évi 1x egy újratelepítés nem árthat.
  • barmi
    #35834
    Sziasztok!

    Eljött a tavaszi nagytakarítás ideje ezért szeretném az oprendszeremet is megszabadítani a sok elhalt szeméttől ami csak a helyet foglalja. Milyen progit vagy megoldást ajánlanátok eme nemes feladat végrehajtásához? Köszi !
  • aate
    #35833
    Letölthető a Windows Thin PC teszt verziója, ami nem más, mint egy miniatürizált Windows 7-es. A végleges verziót a vállalati felhasználóknak árulja majd a Microsoft, Windows XP leváltására készítették, olyan kliens gépekre, melyeken nem futna el a Windows 7-es. A rendszert csak a tömeges licencben szerezhetik be a vállalatok. A tesztnek azonban nincs ilyen megkötése, a Connectről akárki letöltheti a telepítőt, ehhez csupán a Messengerhez használt Live ID-vel kell rendelkezni. A Microsoft ezzel a lépéssel, vagyis a karcsúsított Windows Thin PC piacra dobásával arra ad lehetőséget a vállalatoknak, hogy a régi, elavult hardverelemekből álló konfigurációikat ne kelljen kidobni, hanem minden különösebb fejlesztés nélkül tovább tudják használni egy olyan, modernnek tekinthető operációs rendszerrel, amelynek futtatása nem jelent problémát az elavult konfigurációk számára sem.
    Link > connect.microsoft.com


  • aate
    #35832
    Próbáld ki ezt :Folder-Lock
  • mikiking
    #35831
    Sziasztok , van egy mappa tele képekkel,amit elszeretnék dugni a gépemben. Nem elég rejtett mappa,mert ugye azt már mindenki megtudná lelni... Van valami megoldás,h senki ne tudjon hozzáférni,ne mutassa ki se Picassa-ban,se semmiben,de ha kellesz valamire a kép nekem,akkor hozzá tudjak férni ?? köszi előre is
  • xblades
    #35830
    Köszi
  • Puhos
    #35829
    Még egy megoldás: meg kell venni eredetiben!
  • Rotyoka
    #35828
    Annyira a RemoveWAT azért nem tuti dolog
  • aate
    #35827
    Legyen szerencséd !
  • 79Alba
    #35826
    Srácok a probléma megoldva :) RemoveWAT.226 ez a tuti!!
  • 79Alba
    #35823
    ok
    köszi srácok
  • bon
    #35821
    Marad az újratelepítés egy integrált sp1-es telepítővel.
  • 79Alba
    #35820
    hát sajna nem jó
  • 79Alba
    #35819
    kösz
  • aate
    #35818
    HSZ: #35735
  • 79Alba
    #35817
    légyszi linket dobj
  • bon
    #35816
    Más aktiváló, korábban linkeltek egyet ha jól emlékszem.
  • 79Alba
    #35815
    sziasztok!
    tudom azzal kezditek hogy olvassak vissza... de hátha segítetek így is. lassan 9 hónapja stabilan ment a win 7 és most lefrissítettem az sp1 gyel.
    és most azt irkálja hogy nem eredeti blabla a win. próbáltam már aktiválóval de azzal se megy. tudtok még valami megoldást az újratelepítés nélkül.köszönöm előre srácok
  • aate
    #35814
    Ha ragaszkodsz a dreamscence-hoz , Próbáld meg ezt is : Rendszer tulajdonságok > teljesítmény beállítás > vettet árnyék az asztal ikon címkéin vedd ki a pipát, talán javít valamit.
  • aate
    #35813
    Vezérlőpult\Személyre szabás\ablak színe > Speciális > Elem - Ikon, de csak betűtípus félkövér vagy dőlt az állítási lehetőség.(próbáld meg félkövér módban )
  • bon
    #35812
    Távolítsd el a dreamscence, Windows 7 esetében nem támogatott megoldás, eltávolítás után ha szerencséd van helyreáll minden. Minden állítási lehetőség a Vezérlőpult\Személyre szabás\ablak színe menüpontban található.
  • kera2
    #35811
  • kera2
    #35809
    Sziasztok!
    64 bit Win7-esetében hol lehet megváltoztatni azt, hogy az asztalon fehér színű legyen a mappák felirata (mindig)? Mert felraktam a dreamscence-t és most teljesen átlátszó lett az összes betű!
    Feltöltök egy képet amin látszik, hogy így alig olvasható!
    Előre is köszönöm!
  • Noodlee
    #35808
    Igen.
  • DarkSector
    #35807
    Nah közben sikerült.

    de még így is aggasztó hogy van 2 0mb-os és 1 1mb-os láthatatlan kis patrició, amit ha törlök sem áll össze a nagyobb törölt résszel...nem vágom mi lehet...
  • xblades
    #35806
    Hello

    Alaplap cserénél újra kell telepíteni a Win 7-et?