46641
  • bon
    #35889
    Intel párti vagyok, így marad az Atom.
  • Armagedown
    #35888
    Próbáld ki szerintem a Brazost
  • aate
    #35887
    realplayeren belül az oldal jól működik :P
  • aate
    #35886
    Nekem ugyan a real verzió van fent(14.02.633.).De tegnap ment IE 9 Alatt ma már nem , van olyan gép ahol eddig nem ment ma igen...??? Chrome alatt szintén.Hol megy hol nem ugyan azon a verziókon. Pluginok kikapcsolva...
    Van olyan Oldalam ahol megy, van ahol nem ugyan az a formátum :9-11-video. Valami program bug lesz...de mi ? 10 évig nem volt gond vele !
  • MerlinW
    #35885
    Nekem megy Chrome-al (10, 12)

    Innen telepítettem a player basic-et, utána rögtön ment minden.


  • aate
    #35884
    Sziasztok! Belefutottam egy új hibába. Ez az új böngészők megjelenésével jelentkezett.IE 9, Chrome 10> FF 4. A real videók nem működnek rendesen.
    A legújabb real player verzióval sem . A Real technikai központ kedvesen elködlött melegebb éghajlatra mivel csak a fizetős verzióhoz adnak technikai segítséget.A gondom az hogy van egy videó megosztó oldalunk és minden közel 2500 videó real formátumban van.Idáig minden böngészővel jól működött. :Hungariantv.com
    Mindet átkódolni....flash-be elég idő igényes.(realnak sok előnye van a flashel szemben ) De úgy látszik Én vagyok az utolsó Real videót használó mivel az interneten még a Real oldalán is flash videó van Valaki találkozott már ezzel a problémával ? IE 8 alatt régi real playerel működik rendesen. De több mint 50 e felhasználó van az oldalon., és nem fognak régi böngészőt használni. valakinek ötlete ?
  • rexHUNter
    #35883
    mosta csak az IE9-et
    vissza állítás nem lehetséges hiba üzenet jön, több pontra is próbáltam
  • bon
    #35882
    Raktál fel valamit a gépre mostanában? pl. driver-t
    Deh a van visszaállítási pont akkor simán állítsd vissza egy korábbira.
  • bon
    #35881
    Olvass vissza egy kicsit, még ezen az oldalon megleled a választ.
  • Razero
    #35880
    Helló!
    Az lenne a problémám, hogy az asztali minialkalmazások nem jelennek meg nálam rendesen...
    Eddig teljesen jól működtek, de egy pár napja nem mutatja őket rendesen, hanem csak egy kis ikont(egy "i" betű kék körben) meg oldalt azt a sávot, ahol ki lehet X-elni...
    Tudtok rá valami megoldást??
    Előre is kösz
  • rexHUNter
    #35879
    Na közben újabb hiba keletkezett,most meg nem lehet az aero-t bekapcsolni azt írja a téma nem támogatja pedig a win eredeti témája
    hiba javításra pedig "az asztali ablak kezelő nem fut"
    cmd-be futtatva ezt a parancsot"Net Start uxsms"azt írja,hogy fut
    help
  • rexHUNter
    #35878
    Köszi aate ez volt a megoldás
  • Gomber
    #35877
    lefutattam és azt írja nincs hiba /:
  • MerlinW
    #35876
    "viszont a 4. lépénél reseteltem a gépet" - na így viszont sikeresen veszthetsz adatot...

    nyomj sima chkdsk E: -t így megvan fél perc alatt. Igaz nem javít semmit, de kiírja ha problémát talált.
  • Gomber
    #35875
    tcvel már néztem meg a tulajdonságoknál is 0 bite van a lomtárba szóval nem az a hibás... én is már kijelöltem azt hogy 1ből törölje ki a filét nem kell lomtár, most elindítottam simán az ellenőrzést azt megpróbálom megvárni de elég sok cpu-t eszik remélem játszani tudok majd melette
  • bon
    #35874
    Sok időbe fog telni, ki kell várni, a feladat megszakíztása meg nem biztos, hogy jó lépés, okozhat problémát és közel se biztos, hogy a lomtárba van a cuccod ami foglalja a helyett, hanem lehet sérült fájlszerkezett is.
    A lomátr meg törölhető pl. total Comamnder-el is, utánan úgyis létrehozza.

    Nálam amióta létezik lomtár (Windows 95) azóta az első dolgok eggyike amit kikapcsolok telepítés után, szerintem hazontalan dolog, tudatosan törlök mindent.
  • [HUN]FaTaL
    #35873
    Total commander, rejtett fájlok és mappák bekapcsolása majd e:\$RECYCLE.BIN-ből kitörölsz mindent, amit enged.
  • Gomber
    #35872
    ütemeztem a beállításoknál, ujraindítottam el is indult de viszont a 4. lépénél reseteltem a gépet mert a 208.000 fájból csak 5ezret vizsgált át fél óra alatt.. nem fogok erre hetekig várni esetleg valami ötlet amivel üríteni lehet az E lomtárt?
  • MerlinW
    #35871
    Ha az E: -t adtad meg, akkor logikusan nem a C-t fogja leválasztani. Célszerű bezárni minden programot ami az E meghajtóról fut.

    Ha C: adsz meg, akkor kiírja, hogy indítsd újra a gépet és windows betöltése előtt fogja ellenőrizni a lemezt.

    Én jobban szeretem parancssorból csinálni, mert úgy látok mindent (kiír mindent; hibás szektorok, fájlok, stb.)
  • bon
    #35870
    Nem lesz, csak a hibákat orvosolja ha talál.
  • Gomber
    #35869
    és akkor nem lesz file vesztés meg semmi ugye?
  • bon
    #35868
    Az intézőből futtatva a hibaellenőrzést, felfogja ajánlani az ellenőrzés ütemezését, amit ha újraindítasz a rendszer indulása közbe végre is fog hajtani.
  • Gomber
    #35867
    Ezt kifelejtettem:
    "A kötet összes leírója érvényét veszti"
  • Gomber
    #35866
    Azt írja a cmd hogy nem tud futni mert a kötetet 1 másik folyamat használja és lekell választni igennel nemmel de nem a C-t választja le? Nem fog össze omlani a rendszer vagy valami? nem akarok semmilyen filét elveszteni :D
  • [HUN]FaTaL
    #35865
    Nem, minden partíción külön lomtár van. Az asztal lomtára összevontan mutatja az összeset.
  • Gomber
    #35864
    az oké de ez 1 vinyó csak ketté van osztva és előbb néztem hogy bármit törlök E ről az megjelenik az asztal lomtárba de kipróbálom a cmd-set
  • r4pt0r
    #35863
    Nem. Minden betűjelnek saját lomtára van.
  • MerlinW
    #35862
    start menü - cmd - chkdsk E: /R /F
    start menü - disk cleanup
  • Gomber
    #35861
    a lomtárban 1 bit file sincs... amit ez E ről törlök azt a C lomtárba teszi nem?
  • bon
    #35860
    pl. - többi cucc a lomtárba van. De egy hibaellenőrzést is végrehajtanék a meghajtón (intéző jobb gomb a meghajtón, eszközök, ellenőrzés)
  • Gomber
    #35859
    Sziasztok lenne egy kis problémám segíthetnétek... itt a kép a kérdés is rajta van:
  • aate
    #35858
    Nyisd meg rendszergazdaként a Registry Editor-t (a Start menü keresőjébe írd be, hogy regedit, a megjelenő ikonra kattints jobb gombbal, és válaszd a Futtatás rendszergazdaként parancsot). Keresd meg a következő kulcsot:

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones

    Kattints a Zones kulcsra, és a 0 kulcs előtt, ha találsz kulcsot, azt töröld ki. Indítsd újra a rendszert.
  • bon
    #35857
    Inkább tegye fel, sok hibát javít, amúgy vezérlőpult/windows update-tnél lehet válogatni ha véletlenül nem eredeti lenne a Windows-od.
  • Chrisx
    #35856
    Zárd be az összes gadget-et aztán rendszergazdaként nyiss egy parancssort és írd be ezt: regsvr32 vbscript.dll
    Utána pedig nyisd meg újra a használt gadget-ket, remélhetőleg ez segíteni, fog.
  • rexHUNter
    #35855
    Üdv!
    valami úton módon a gadgetek elcsesződtek nem jelennek meg normálisan próbáltam javítani win 7 manager-el de nem segített,
    van valami egyéb megoldás?
  • FlyHigh
    #35854
    Helló!

    Lenne egy olyan problémám, hogy a win automatikusan letöltötte az összes frissítést és kikapcsolásnál telepítené. Hol tudnám őket kitörölni, hogy ne telepítse őket?
  • bon
    #35853
    Használ e itt valami Intel Atom D525-ös procival szerelt gépet
    Windows 7 64bit-el. A tapasztalata érdekelne, mert tervezek beszerezni egy ilyen procis gépet netezésre és filmnézésre. Tesztet amit néztem ott jól teljesített még HD filmmet nézve is, de mindennapi használata érdekelne.
  • bon
    #35852
    HDD-SDD váltásnál célszerű, bár létezik rá Paragon program. VGA cserénél szintén célszerűnek tartom, pláne ha ATI-ról NVidia-ra vagy fordítva történik. Proci, memória, hdd cserénél nincs értelme valóban.
  • MerlinW
    #35851
    Jó, persze, munkaállomások más tészta. Én is voltam rendszergazda, ráadásul főiskolán, amiről asszem nem kell nyilatkoznom:) Ott hetente automatikusan futtattam a ghost-ot hálózatról:)

    Viszont saját gép esetén az alaplapon kívül semmilyen hardvercsere nem igényli/indokolja a rendszertelepítést XP SP2 óta. Én legalábbis sosem ütköztem különösebb problémába proci/ram/vga cseréjekor. HDD-t is tükrözöm, berakom, megy:)
  • aate
    #35850
    2009. November 11 óta él az egyik win 7 rendszerem, Sp1 telepítés előtt futtattam végig a frissítést. Komoly gondom nem volt vele. Xp-t évente újra kellett raknom. :P